Справа № 708/486/25
Провадження № 2/708/330/25
11 вересня 2025 року м. Чигирин
Чигиринський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Попельнюха А. О.,
з участю:
секретаря судових засідань Омельченко Ю. М.,
представника позивача Заїченка А. Т.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Чигиринського районного суду Черкаської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Комунальної установи "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" Чигиринської міської ради до Медведівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та
КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Чигиринської міської ради через свого представника - за посадою ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . На обґрунтування поданого позову позивач зазначив, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка знаходиться на території Медведівської сільської ради Черкаського району Черкаської області у виді належних померлому земельних ділянок.
ОСОБА_2 проживав у КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Чигиринської міської ради та залишив заповіт від 31.03.2021, відповідно до якого заповідав позивачеві земельну ділянку площею 1,3392 га, кадастровий номер 7125483500:01:001:0586, та земельну ділянку площею 0,7896 га, кадастровий номер 7125483500:01:002:0586, які призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташовані в межах Медведівської сільської ради Черкаського району (колишній Чигиринський район) Черкаської області. Єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 є КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Чигиринської міської ради.
На думку позивача, оскільки спадкодавець помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , то строк прийняття спадщини в умовах воєнного стану був визначений до 18.10.2022.
З метою отримання спадщини позивач звернувся до Чигиринської державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 . Однак 03.04.2025 Чигиринська державна нотаріальна контора відмовила у видачі свідоцтва з тих підстав, що позивач пропустив строк на вступ у спадщину.
Позивач вважає, що строк прийняття спадщини пропустив з поважних причин, оскільки комунальна установа була постійно задіяна у заходах по забезпеченню продовольством (виготовлення харчової продукції) Збройних Сил України, Сил територіальної оборони України та безпосередньо приймала участь у відправках гуманітарної допомоги громадянам України, які перебували на окупованих територіях, постійно надавала послуги громадянам похилого віку, які були вимушені виїхати з територій України, на яких ведуться бойові дії, а саме, в організації питань щодо їх влаштування до комунальної установи та повного їх забезпечення житлом, з повним їх обслуговуванням.
Ураховуючи наведене позивач просив суд визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 тривалістю у три місяці з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Ухвалою Чигиринського районного суду Черкаської області від 14.05.2025 провадження у справі відкрито за правилами загального позовного провадження, справа призначена до підготовчого засідання.
Відповідач Медівська сільська рада через свого представника - за посадою ОСОБА_3 надала суду відзив на позовну заяву. У поданому відзиві проти позову відповідач заперечував. На обґрунтування наявних заперечень зазначив, що навіть за умови проведених позивачем розрахунків тривалості десятимісячного строку на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 до 18.10.2022 позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину лише 03.04.2025. У свою чергу зазначені позивачем обставини, які на його думку є підставами для визначення додаткового строку для прийняття спадщини, не є поважними причинами, які пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкодавця на вчинення дій для прийняття спадщини. Директору установи було достеменно відомо про смерть ОСОБА_2 , який тривалий час проживав у вказаному комунальні закладі. Також керівнику закладу було відомо про наявність заповіту, перешкод для своєчасного звернення до органів нотаріату із відповідною заявою, у тому числі протягом періоду часу з 19.12.2021 до 23.02.2022, у позивача не було. Тому відповідач просив суд відмовити у задоволенні позову.
На підставі розпорядження керівника апарату Чигиринського районного суду Черкаської області № 35 від 19 червня 2025 року у зв'язку зі звільненням судді ОСОБА_4 у відставку проведено повторний автоматизований розподіл судової справи.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.06.2025 головуючим суддею у вказаній цивільній справі визначений суддя Попельнюх А. О.
Ухвалою Чигиринського районного суду Черкаської області від 23.06.2025 справа прийнята суддею до свого провадження та в порядку ч. 12 ст. 33 ЦПК України призначена до розгляду з початку у підготовчому провадженні.
Ухвалою суду від 10.07.2025 підготовче провадження закрито, справа призначена до судового розгляду по суті.
Протокольною ухвалою від 29.07.2025 судове засідання було відкладено за клопотанням представника позивача.
Представник позивача КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Чигиринської міської ради - за посадою ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримав повністю та просив суд його задовольнити. Додатково зазначив, що прийняти вчасно спадщину їм завадило запровадження воєнного стану. Щодо тривалості пропуску строку прийняття спадщини, визнав, що імовірно є недопрацювання керівництва закладу. Проте спадкування належного померлому майна їм необхідно для забезпечення подальшої життєдіяльності центру, оскільки за рахунок набутого майна, яке у подальшому на підставі укладених договорів передається в оренду, позивач отримує прибутки.
Представник Медведівської сільської ради - за посадою ОСОБА_3 явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив. Суду надав заяву з проханням розводити розгляд справи у відсутність представника відповідача. Також к поданій заяві зазначив, що проти задоволення позову не заперечує.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, встановив такі обставини та відповідні їм правовідносини.
Правовідносини, що виникли між сторонами, стосуються питань спадкування, тому до їх правового регулювання застосовуються норми Книги шостої «Спадкове право» Цивільного Кодексу України.
У судовому засіданні знайшов підтвердження факт, що відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 22.12.2021, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилася спадщина на території Медведівської сільської ради Черкаського району Черкаської області.
Відповідно до заповіту від 31.03.2021, посвідченого державним нотаріусом Чигиринської державної нотаріальної контори Курило Я.В., зареєстровано в реєстрі за № 200, який на день смерті заповідача не змінений і не скасований, ОСОБА_2 належні йому земельну ділянку площею 1,3392 га, кадастровий номер 7125483500:01:001:0586, та земельну ділянку площею 0,7896 га, кадастровий номер 7125483500:01:002:0586, які призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та розташовані в межах Медведівської сільської ради Черкаського району Черкаської області заповів позивачеві у справі - КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Чигиринської міської ради.
Відповідно до постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 03.04.2025 за № 156/02-31 Чигиринська державна нотаріальна контора відмовила позивачеві у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом з тих підстав, що заявник пропустив встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини.
За правилами статті 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1222 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
За правилами частини першої статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до статті 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Подання заяви про прийняття спадщини є дією, що її повинен вчинити спадкоємець, який бажає прийняти спадщину у разі, коли він не проживав на час відкриття спадщини постійно зі спадкодавцем.
Для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (частина перша статті 1270 ЦК України).
Згідно з частиною першою статті 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини (частина третя статті 1272 ЦК України).
З наданих Чигиринською державною нотаріальною конторою відомостей № 212/01-16 від 16.05.2025 судом установлено, що після смерті ОСОБА_2 інші спадкоємці, окрім позивача, із заявами про прийняття спадщини або про відмову від прийняття спадщини, чи із заявами про видачу свідоцтв про право на спадщину не зверталися.
З матеріалів справи встановлено, що строк прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 сплинув 19 червня 2022 року.
Аналізуючи наведені факти та обставини суд ураховує прецедентну практику Верховного Суду, яка є релевантною до спірних правовідносин.
Так, у правовій позиції, викладеній в Постанові Верховного Суду від 13 березня 2020 року у справі № 314/2550/17, зазначено: «Вирішуючи питання поважності причин пропущення шестимісячного строку, визначеного статтею 1270 ЦК України, для прийняття спадщини, суд має враховувати, що такі причини визначаються в кожному конкретному випадку з огляду на обставини кожної справи. З урахуванням наведеного, якщо спадкоємець пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, закон гарантує йому право на звернення до суду з позовом про визначення додаткового строку на подання такої заяви».
Положеннями ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини, як джерело права.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини по справі "Ілхан проти Туреччини" від 27 червня 2000 року при вирішення питання пропуску строку на вчинення дій має застосовуватись правило встановлення всіх обставин з певною гнучкістю і без надзвичайного формалізму, воно не застосовується автоматично і не має абсолютного характеру.
У правовій позиції, яка висловлена Верховним Судом України в постанові від 06.09.2017 року у справі № 6-496цс17 зазначено, що відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Правила частини третьої 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини суд визнав поважними.
Водночас, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 було введено воєнний стан з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався.
Позивач зазначає, що закінчення шестимісячного строку прийняття спадщини припало на воєнний стан в Україні, а комунальна установа була постійно задіяна у заходах по забезпеченню продовольством (виготовлення харчової продукції) Збройних Сил України, Сил територіальної оборони України та безпосередньо приймала участь у відправках гуманітарної допомоги громадянам України, які перебували на окупованих територіях, постійно надавала послуги громадянам похилого віку, які були вимушені виїхати з територій України, на яких ведуться бойові дії, а саме, в організації питань щодо їх влаштування до комунальної установи та повного їх забезпечення житлом, з повним їх обслуговуванням.
Утім, впровадження в Україні воєнного стану зумовило внесення змін у нормативно-правові акти, що регулюють порядок прийняття спадщини. Воєнний стан в Україні введено Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного станув Україні», до якого були внесені зміни Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2738-IX, та Указом від 6 лютого 2023 року № 58/2023, затвердженим Законом України від 7 лютого 2023 року №2915-IX, Указом від 1 травня 2023 року №254/2023, затвердженим Законом України від 2 травня 2023 року №3057-ІХ, Указом від 26 липня 2023 року №451/2023, затвердженим Законом України від 27 липня 2023 року №3275-ІХ, Указом від 6 листопада 2023 року №734/2023, затвердженим Законом України від 8 листопада 2023 року №3429-ІХ, Указом від 5 лютого 2024 року №49/2024, затвердженим Законом України від 6 лютого 2024 року №3564-ІХ, та Указом від 6 травня 2024 року № 271/2024, затвердженим Законом України від 8 травня 2024 року №3684-ІХ), строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року на 90 діб.
Відповідно до статті 64 Конституції України, статей 12-1 і 20 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», статей 7 і 34 Закону України «Про нотаріат», Указу Президента України від 24 лютого 2022 № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" Кабінетом Міністрів України 28 лютого 2022 року була прийнята Постанова № 164 «Про деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану».
А з 29.06.2022 року діяли нові зміни щодо строків оформлення спадщини під час воєнного стану. Ці зміни були запроваджені на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 року №719 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації в умовах воєнного стану».
Так, пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» було передбачено, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на 4 (чотири) місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.
Разом з тим, 25.01.2023 Верховний Суд у справі № 676/47/21 зробив такий висновок.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття (ст. 1270 ЦК України).
Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви які про прийняття спадщини (ст. 1272 ЦК України).
Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1273 ЦК України).
Установити, що на час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини (пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану», в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Тлумачення вказаних норм, з урахуванням виміру ієрархії актів цивільного законодавства по вертикалі, свідчить, що: правила щодо строку на прийняття спадщини (початок перебігу, наслідки спливу) регулюються Цивільним кодексом України, який прийнятий Верховною Радою України і є основним актом цивільного законодавства України; строк на прийняття спадщини по своїй сутності є присічним (ст. ст. 1270, 1272 ЦК України), оскільки його сплив призводить до того, що спадкоємець вважається таким, який не прийняв спадщину. Тобто сплив строку «присікає» право на прийняття спадщини. Проте в законі, вочевидь з урахуванням сутності права на прийняття спадщини як майнового, передбачена можливість: за згодою самих спадкоємців, що прийняли спадщину, подати заяву про прийняття спадщини (ч. 2 ст. 1272 ЦК України); для спадкоємця звернутися з позовною вимогою та за наявності поважної причини суд визначає додатковий строк на прийняття спадщини (ч. 3 ст. 1272 ЦК України).
З урахуванням наведеного, якщо спадкоємець пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, закон гарантує йому право на звернення до суду з позовом про визначення додаткового строку на подання такої заяви.
19.06.2023 набрав чинності підпункт 2 пункту 3 постанови КМУ від 09.05.2023 № 469 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату, державної реєстрації та функціонування державних електронних інформаційних ресурсів в умовах воєнного стану», яким виключено пункт 3 постанови КМУ від 28.02.2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану», якою було встановлено, що протягом строку для прийняття спадщини або відмови від його ухвалення зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на 4 місяці та свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення терміну для прийняття спадщини.
З урахуванням викладеного, суд не бере до уваги посилання позивача на поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини та неможливості звернення до нотаріальної контори, оскільки строк для прийняття спадщини сплив 19.06.2022, а позивач звернувся до нотаріальної контори лише 03.04.2025, до суду із вказаним позовом 13.05.2025, тобто, майже через три роки після спливу строку на подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до змісту ст. 1272 ЦК України позов про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини подається: 1) у разі відсутності письмової згоди всіх спадкоємців, які прийняли спадщину, на подання спадкоємцем, який пропустив шестимісячний строк, заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори; 2) у разі пропуску шестимісячного строку подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори та відсутності інших спадкоємців, які прийняли спадщину та могли б дати письмову згоду на подання цієї заяви.
При вирішенні справ про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини слід також враховувати, що додатковий строк визначається у разі, якщо суд визнає причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними. У зазначеній категорії справ є обов'язковим обґрунтування в мотивувальній частині судового рішення поважності причин пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Судом не можуть бути визнані поважними такі причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини як юридична необізнаність позивача щодо строку та порядку прийняття спадщини, необізнаність особи про наявність спадкового майна, похилий вік, непрацездатність, незнання про існування заповіту, встановлення судом факту, що має юридичне значення для прийняття спадщини (наприклад, встановлення факту проживання однією сім'єю), невизначеність між спадкоємцями хто буде приймати спадщину, відсутність коштів для проїзду до місця відкриття спадщини, несприятливі погодні умови.
Разом з тим, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 26.06.2024 у справі № 686/5757/23 містяться висновки, відповідно до яких: за конкретних фактичних обставин кожної справи пропуск строку для прийняття спадщини суд має оцінювати з урахуванням тривалості такого пропуску та загальних засад цивільного законодавства, як-от розумність, добросовісність та справедливість.
Головною ознакою поважних причин такого пропуску є те, що вони унеможливлюють своєчасне звернення із заявою про прийняття спадщини.
Вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. Оцінка поважності причин пропуску строку звернення із заявою про прийняття спадщини повинна, першорядно, стосуватися періоду від моменту відкриття спадщини й до спливу шестимісячного строку, встановленого законом для її прийняття. Саме протягом цього періоду мають існувати об'єктивні та істотні перешкоди для прийняття спадщини. Інші періоди досліджуються, якщо ці перешкоди почали існувати протягом шестимісячного строку та тривали до моменту звернення до нотаріуса або до суду.
Суди мають враховувати, що безпідставне надання додаткового строку для прийняття спадщини є порушенням правової визначеності як елемента правовладдя (верховенства права) та є незаконним втручанням у права спадкоємців, які прийняли спадщину, а у разі відсутності таких спадкоємців - інтереси територіальної громади, яка має право на визнання спадщини відумерлою. Співвідношення принципу свободи заповіту з правом особи, яка пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини, на визначення їй додаткового строку.
Таким чином, на підставі викладеного та враховуючи, що позивач звернувся із заявою про прийняття спадщини до нотаріуса після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , із значним пропуском строку звернення, що становить майже 3 роки після смерті спадкодавця, про що свідчить постанова Чигиринської державної нотаріальної контори № 156/02-31 про відмову у вчинені нотаріальної дії від 03.04.2025, відсутність доказів на підтвердження поважності причин пропуску такого строку у період з грудня 2021 року до 19.06.2022 шляхом звернення до нотаріуса, та протягом усього часу з грудня 2021 року до квітня 2025 року, визнання представником позивача, що пропуск строку на прийняття спадщини може бути пов'язаний із неналежною організацією роботи посадовими особами комунального закладу, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд ураховує положення статті 141 ЦПК України. Оскільки у задоволенні позову відмовлено понесені позивачем судові витрати відшкодуванню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 81, 76-81, 268, 354 ЦПК України, суд
Відмовити у позовіКомунальної установи "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" Чигиринської міської ради до Медведівської сільської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його ухвалення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене в день його ухвалення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасники та їх адреси:
Позивач: Комунальна установа "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" Чигиринської міської ради (ЄДРПОУ: 21380573, місцезнаходження: Черкаська обл., Черкаський р-н, Чигиринська ТГ, м. Чигирин, вул. Й. Тукальського, буд. 35-А);
Представник позивача: Заїченко Андрій Трохимович (РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса робочого місця: Черкаська обл., Черкаський р-н, м. Чигирин, вул. Й. Тукальського, буд. 35-А);
Відповідач: Медведівська сільська рада (код ЄДРПОУ: 33369798, місцезнаходження: Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Медведівка, вул. Богдана Хмельницького, 44-В);
Представник відповідача: Іванченко Андрій Олексійович (РНОКПП: суду не наданий, адреса робочого місця: Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Медведівка, вул. Богдана Хмельницького, 44-В);
Представник відповідача: ОСОБА_5 (РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса робочого місця: АДРЕСА_1 ).
Суддя Андрій ПОПЕЛЬНЮХ