11.09.2025
Провадження №3/389/1081/25
ЄУН 389/3136/25
11 вересня 2025 року м. Знам'янка
Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Богданова Олена Едуардівна, за участю прокурора Знам'янської місцевої прокуратури Нужненка А.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Знам'янка, громадянки України, паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , працюючої у Знам'янській районній раді на посаді головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого апарату, зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_1 , протягом року не притягувалася до адміністративної відповідальності,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , перебуваючи з 05 травня 2016 року на посаді головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого апарату Знам'янської районної ради, та станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2022, будучи відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2022 до 01.02.2024 в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 розділу Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (необхідно не пізніше 31 січня 2024 року), а саме 27.04.2025 о 23:32 опублікувала на офіційному веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. По даному факту складено протокол №393/25 від 14.08.2025, з яким ОСОБА_1 ознайомлена, права роз'яснені.
Також, ОСОБА_1 перебуваючи з 05 травня 2016 року на посаді головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого апарату Знам'янської районної ради, та станом на 00 год. 00 хв. 01.03.2021, будучи відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.03.2021 до 30.03.2021 в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 розділу Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме 27.04.2025 о 23:22 опублікувала на офіційному веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. По даному факту складено протокол №394/25 від 14.08.2025, з яким ОСОБА_1 ознайомлена, права роз'яснені.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у скоєнні вказаних правопорушень визнала у повному обсязі, надала показання аналогічні, викладеним у її письмових поясненнях, які додані до матеріалів провадження.
Прокурор підтримав викладені у протоколі обставини.
Заслухавши думку прокурора, ОСОБА_2 , дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя дійшов до такого.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За ч.1 ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Так, відповідно до Розпорядження голови Знам'янської районної ради Кіровоградської області №19-о/с від 04.05.2016 ОСОБА_1 призначено з 05 травня 2016 року на посаду головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого апарату районної ради, в порядку переведення з посади головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців аппарату Знам'янської райдержадміністрації.
Згідно з Повідомленням про звільнення, ОСОБА_1 звільнено після 30.12.2020, з яким остання ознайомлена під підпис 30.10.2020.
Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2022, у відповідності до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3, ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, відноситься до суб'єктів відповідальності, на яких поширюється дія цього Закону.
Вимогами ч.2 ст.19 Конституції України, на ОСОБА_1 покладено обов'язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Розпорядженням голови Знам'янської районної ради Кіровоградської області №19-о/с від 04.05.2016 ОСОБА_1 з 05 травня 2016 року призначена на посаду головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого апарату районної ради, в порядку переведення з посади головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців аппарату Знам'янської райдержадміністрації. Відповідно до повідомлення ОСОБА_1 звільнена після 30.12.2020.
Відповідно до абз.2, ч.2, ст.45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п.15 ч.1 ст.11 Закону Національне агентство з питань запобігання корупції надає роз'яснення, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, щодо застосування положень вищезазначеного Закону та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів.
Закон України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 доповнено пунктом 2-7 розділу XIII «Прикінцевих положень», де установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-ІХ від 20.09.2023 (який набрав чинності 12.10.2023), подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023, відновлено обов'язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, та ряд інших зобов'язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.
Згідно данного закону Камапанія декларування за 2021-2022 роки тривала до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мали подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2022 роках, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.
Таким чином, з урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб'єкта декларування - ОСОБА_1 01.03.2021 виник обов'язок подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями у період з 00 год. 00 хв. 01.03.2021 до 00 год. 00 хв. 30.03.2021, а 01.01.2022 виник обов'язок подати декларацію за 2021 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.031.2022 до 00 год. 00 хв. 01.02.2024.
Однак, відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобіганні корупції, ОСОБА_1 , як суб'єкт декларування, опублікувала шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, подала декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, лише 27.04.2025 о 23:22 год., а декларацію за 2021 рік подала лише 27.04.2025 о 23:32 год., тобто несвоєчасно, після кінцевої дати подачі такої декларації.
Поважні причини, щодо несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність (після звільнення) у ОСОБА_1 судом не встановлено.
Оскільки, відповідно до ст.36 КУпАП, справи відносно однієї і тієї ж особи, що вчинила кілька правопорушень розглядаються одночасно і стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, необхідно об'єднати в одне провадження.
Суддя, вислухавши думку прокурора, враховуючи вищевикладене та дослідивши матеріали справи, а саме: протоколи про адміністративне правопорушення №393/25 та №394/25 від 14.08.2025, декларацію за 2021 рік, декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, копію повідомлення Суботцівської сільської ради №03-22/2810 від 29.07.2025, копію розпорядження голови Знам'янської районної ради Кіровоградської області №19-о/с від 04.05.2016, копію розпорядження голови Знам'янської районної ради Кіровоградської області №37/к від 02.07.2020, копію розпорядження голови Знам'янської районної ради Кіровоградської області №70-к від 11.12.2020, копію повідомлення про звільнення від 30.10.2020, копію письмових пояснень ОСОБА_1 , відповідно до яких остання, зокрема підтвердила несвоєчасність подання вищезазначених декларацій та відсутність будь-яких поважних причин на це, вважає, що вина останньої в скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП - доведена.
При накладенні стягнення, враховано характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь її вини, відсутність обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, вважаю за доцільне накладення на ОСОБА_1 стягнення, відповідно до ст.36 КУпАП, у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки такий вид стягнення є необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню нею нових правопорушень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в сумі 605 грн. 60 коп.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.36, 40-1, 221, 283, 284 КупАП, ЗУ «Про судовий збір», ЗУ «Про виконавче провадження», суддя
Об'єднати адміністративні справи провадження №3/389/1081/25, ЄУН 389/3136/25 та провадження №3/389/1082/25, ЄУН 389/3137/25 в одне провадження та присвоїти номер ЄУН 389/1081/25, провадження №3/389/3136/25.
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення, відповідно до ст.36 КУпАП, у виді штрафу у розмірі 70 (сімдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1190 (одна тисяча сто дев'яносто) грн., який підлягає стягненню у дохід держави.
Реквізити для сплати (стягнення в разі несплати в строки, передбачені ч.1 ст.307 КУпАП) адміністративного штрафу, що випливає з інших видів адміністративних правопорушень (крім сфери забезпечення безпеки дорожнього руху): стягувач Департамент стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області (вул.В.Перспективна, 30, місто Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, ідентифікаційний код 43305056) ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./тг м.Знам'ян/21081100, КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230, БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП), КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998, РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: UA958999980313050106000011557, КОД класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп., який зарахувати до спеціального фонду Державного бюджету України, стягувач - Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021, код ЄДРПОУ 26255795), ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783, БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП), КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998, РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: UA908999980313111256000026001, КОД класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити порушнику, що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного даною постановою; витрати на облік зазначених правопорушень, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Строк пред'явлення даної постанови до примусового виконання - протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Відповідно до ч.3 ст.299, ч.1 ст.307 КУпАП, строк звернення до виконання постанови, про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, - протягом трьох місяців, після закінчення строку, установленого ч.1 ст.307 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення, через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області, до Кропивницького апеляційного суду.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.Е. Богданова