Єдиний унікальний номер 205/13228/25
Номер провадження3/205/4211/25
08.09.2025 м. Дніпро
Суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра Дахно М.М. за участю секретаря судового засідання Болкарьової А.В., прокурора Західної окружної прокуратури міста Дніпра Старини А.В., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту внутрішньої безпеки Дніпропетровського управління Національної поліції України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м.Лисичанськ Луганської області, громадянина України, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 114 від 28.07.2025 10.03.2025 о 14:33 ОСОБА_1 , припинивши 31.01.2025 діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави у зв'язку зі звільненням з посади оперуповноваженого сектору кримінальної поліції ВП № 1 Дніпровського РУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2025 по 31.01.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КупАП.
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення уповноваженою особою до протоколу долучено копії таких матеріалів:
-витяг з наказу ГУНП в Дніпропетровській області № 1157 о/с від 16.10.2024 по особовому складу, яким ОСОБА_1 переведено на посаду оперуповноваженого сектору КП ВП № 1 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області,
-повідомлення Національного агентства про факт несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №59338/0/05-25 від 25.03.2025 щодо ОСОБА_1 ;
-наказ по особовому складу № 101 о/с від 31.01.2025 про звільнення за п. 7 ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про національну поліцію» ОСОБА_1 ,
-інформацію щодо послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 від 10.03.2025,
-пояснення ОСОБА_1 від 11.07.2025 про те, що декларацію за типом «при звільненні» ним було подано з порушенням встановлених строків передбачених ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» через недостатню обізнаність в строках подачі декларації та відсутність електронного ключа,
-копію присяги працівника поліції, підписану ОСОБА_1 14.10.2020,
-рекомендації для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи, згідно яких ОСОБА_1 зобов'язується подати відповідну декларацію у термін не пізніше тридцяти календарних днів з дня припинення такої діяльності, тобто до 21.01.2025;
-послужний список, біографічну довідку ОСОБА_1 ;
-декларацію за типом «при звільненні» за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями ОСОБА_1 , дата подання 10.03.2025;
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що подав декларацію невчасно через робочу зайнятість.
Прокурор Старина А.В. підтримала протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та просила накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу, передбаченого санкцією статті 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку учасників провадження, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу в поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Відповідно до ч 1 ст. 61 ЗУ «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Приміткою до вказаної статті передбачено, що суб'єктами правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені, зокрема, п.1 ч.1 ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Підпунктом «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону встановлено, що суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - поліцейські.
Як встановлено в судовому засіданні, згідно наказу ГУНП в Дніпропетровській області №1157 о/с ВІД 16.10.2024 по особовому складу лейтенанта поліції ОСОБА_1 переведено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділу поліції № 1 Дніпровського районного управління поліції №1 ГУНП в Дніпропетровській області.
14.10.2020 в порядку Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 склав та підписав Присягу працівника Національної поліції України.
Згідно наказу по особовому складу № 101 о/с від 31.01.2025 ОСОБА_1 звільнено за п. 7 ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про національну поліцію»
Тож, ОСОБА_1 , як особа, уповноважена на виконання функцій держави - поліцейський, був зобов'язаний протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації особи за формою, що визначається Національним агентством.
Проте останній, будучи суб'єктом декларування, який мав бути обізнаний щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав таку декларацію лише 10.03.2025.
Дослідивши обставини справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, доведена поза розумним сумнівом.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, а також ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах, встановлених санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Таке адміністративне стягнення буде достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.33, 36, 38, 40-1, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Новокодацький районний суд міста Дніпра.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Суддя М.М.Дахно