П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
09 вересня 2025 р.м. ОдесаСправа № 400/6762/24
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Коваля М.П.,
суддів - Осіпова Ю.В.,
- Скрипченка В.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одеса апеляційну скаргу адвоката Важеніної Світлани Анатоліївни в інтересах ОСОБА_1 на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 травня 2025 року, прийняте у складі суду судді Малих О.В. в місті Миколаїв, по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
У липні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області, в якому позивач просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області, яка полягає у неприйнятті рішення за результатами проведеного конкурсу № 8905 на зайняття вакантної посади поліцейського сектору реагування патрульної поліції в Головному управлінні Національної поліції в Херсонській області відносно ОСОБА_1 , як переможця конкурсу № 8905;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Херсонській області прийняти рішення за результатами проведеного конкурсу № 8905 на посаду Поліцейський сектору реагування патрульної поліції в Головне управління Національної поліції в Херсонській області щодо переможця конкурсу ОСОБА_1 у відповідності до вимог чинного законодавства.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 травня 2025 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області відмовлено.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, адвокат Важеніна Світлана Анатоліївна звернулась до П'ятого апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою в інтересах ОСОБА_1 , в якій вважає, що суд першої інстанції невірно застосував норми матеріального права, а висновки суду не відповідають обставинам справи, тому просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти по справі нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на тому, що протокол засідання поліцейської комісії ГУНП в Херсонській області № 3 від 16.05.2024 не є належним доказом, якій підтверджував прийняв конкурсної комісією рішення за результатом конкурсу № 8905, оскільки в ньому згідно даного протоколу не можливо встановити, який саме рейтинг затвердила поліцейська комісія та кого визначила переможцем конкурсу №8905. Додатки до вказаного протоколу апелянт вважає неналежним доказом, оскільки з них не слідує, що ці додатки є додатками саме до Протоколу засідання поліцейської комісії №3 від 16.05.2024, а також вони не були підписані усіма членами комісії.
Крім того, апелянт звертає увагу на опублікування на офіційному сайті Національної поліції України відомостей про позивача як про переможця конкурсу. Апелянт зауважує, що в матеріалах справи відсутні докази як некоректної роботи сайту під час оприлюднення результатів конкурсу, так і збою в результатах, які відображені на сайті, однак суд першої інстанції при прийнятті рішення не врахував зазначені доводи позивача. Також апелянт вказує, що відповідачем порушений порядок оформлення результатів конкурсу №8905, оскільки хоча позивача було визнано переможцем конкурсу відповідно до опублікованого на сайті Національної поліції України списку переможців за конкурсом № 8905, проте наказу про його призначення прийнято не було.
Представником відповідача надано до апеляційного суду відзив на апеляційну скаргу, у якому зазначено про законність та обґрунтованість оскаржуваного судового рішення, просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, 20.03.2024 року наказом Головного управління Національної поліції в Херсонській області № 373 був оголошений конкурс №8905 на службу в поліцію на заміщення вакантних посад «поліцейський сектору реагування патрульної поліції» у наступні відділи / відділення Каховський районний відділ поліції - 2 вакансії, Відділення поліції № 1 (Бериславський районний відділ поліції) - 1 вакансія, Відділення поліції № 1 (Каховський районний відділ поліції) - 1 вакансія, Відділення поліції № 3 (Каховський районний відділ поліції) - 1 вакансія.
Позивач прийняв участь у конкурсному відборі на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції в Головному управлінні Національної поліції в Херсонській області, подавши поліцейській комісії письмову заяву про участь у конкурсі № 8905, відповідну анкету та необхідний пакет документів.
22.04.2024 року ГУНП в Херсонській області видана довідка № 781/2/01-2024, якою підтверджено, що позивач приймає участь у вищевказаному конкурсі.
29.04.2024 року позивача повідомлено електронним листом про проходження лікарської експертизи.
Позивач пройшов усі етапи конкурсу, а саме: етап тестування; етап фізичних випробувань, що підтверджується електронним листом від 14.05.2024 року; етап психологічного тестування, що підтверджується електронним листом від 14.05.2024 року, отриманим позивачем на електрону пошту.
14.05.2024 року електронним листом, отриманим позивачем на електрону пошту, позивача повідомлено про успішне проходження усіх етапів конкурсу, а листом від 15.05.2024 року повідомлено про призначення співбесіди з поліцейською комісією на 16.05.2024 року.
22.05.2024 року електронним листом, отриманим позивачем на електрону пошту, позивача повідомлено, що за результатами співбесіди позивача рекомендовано до служби в Національної поліції та про необхідність очікування рейтингового списку.
За результатом конкурсу № 8905, на сайті Національної поліції України, розділ «Система відбору кадрів», опублікований Рейтинг за конкурсом № 8905. Позивач з кількістю балів 104 увійшов до рейтингу кандидатів на вакантні посади.
06.06.2024 року позивач направив до ГУНП в Херсонській області запит щодо результатів конкурсу на заняття вакантної посади поліцейського сектору реагування патрульної поліції ГУНП в Херсонській області.
Листом від 14.06.2024 року № 1187/2/01-2024 ГУНП в Херсонській області повідомило, що за рішенням поліцейської комісії ГУНП в Херсонській області, зазначеним у протоколі від 16.05.2024 року № 123, позивача рекомендовано до служби в поліції, але за результатом рейтингу позивач не є переможцем конкурсу.
Не погоджуючись із твердженням відповідача про те, що він не є переможцем конкурсу, оскільки відповідно до опублікованих на сайті Національної поліції України, розділ «Система відбору кадрів» Рейтингу за конкурсом № 8905 та Списку переможців за конкурсом № 8905 на посаду «поліцейський сектору реагування патрульної поліції», та враховуючи кількість вакантних посад, на зайняття яких був оголошений конкурс № 8905, позивач з рейтингом 104 повинен був зарахований на вакантну посаду, останній до суду із даним позовом.
Вирішуючи дану справу в апеляційній інстанції, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.3 ст. 3 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року №580-VIII (далі - Закон № 580) поліція у своїй діяльності керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.
Згідно ст. 49 Закону № 580 на службу в поліції можуть бути прийняті громадяни України віком від 18 років, які мають повну загальну середню освіту, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, які володіють українською мовою відповідно до рівня, визначеного згідно із Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вимоги щодо рівня фізичної підготовки для поліцейських та кандидатів, які вступають на службу в поліції, затверджує Міністерство внутрішніх справ України. Незалежно від професійних та особистих якостей, рівня фізичної підготовки та стану здоров'я на службу в поліції не можуть бути прийняті особи у випадках, визначених частиною другою статті 61 цього Закону, а також особи які: 1) відмовляються від взяття на себе зобов'язань дотримуватися обмежень та/або від складання Присяги поліцейського, визначених законом; 2) особи, які звільнені або мали бути звільнені з посад на підставі Закону України «Про очищення влади».
Відповідно до ч. 1 та 3 ст. 50 Закону № 580 громадяни України, які виявили бажання вступити на службу в поліції, з метою визначення стану їхнього здоров'я зобов'язані пройти медичні обстеження, а також перевірку рівня фізичної підготовки, психофізіологічне обстеження, обстеження на предмет виявлення алкогольної, наркотичної та токсичної залежності в порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України.
Відповідно до порядку, встановленого законом, щодо осіб, які претендують на службу в поліції, проводиться спеціальна перевірка, порядок проведення якої визначається законом та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно положень ст. 51 Закону № 580 для забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських на підставі об'єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності їх посаді, визначення перспективи службового використання в органах поліції утворюються постійні поліцейські комісії.
Основними повноваженнями поліцейської комісії є: 1) проведення відбору (конкурсу) на службу в органи (заклади, установи) поліції, крім прийому на навчання до вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських; 2) проведення конкурсу для призначення на вакантну посаду.
Забезпечення діяльності і проведення засідань поліцейських комісій здійснює апарат відповідного підрозділу поліції.
Поліцейська комісія обирає таємним голосуванням більшістю голосів від загального складу голову поліцейської комісії і секретаря поліцейської комісії. Голова поліцейської комісії організовує роботу комісії, визначає обов'язки секретаря комісії, веде засідання комісії.
Обов'язки голови поліцейської комісії в разі його відсутності виконує секретар комісії. Засідання поліцейської комісії проводяться відкрито і гласно, крім випадків, визначених законом.
Рішення поліцейської комісії викладаються в письмовій формі.
У рішенні зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалося, мотиви прийнятого рішення. Рішення підписує головуючий і члени комісії, які брали участь у прийнятті рішення. Окрема думка члена поліцейської комісії викладається в письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні. Порядок діяльності поліцейських комісій визначається Міністром внутрішніх справ України з урахуванням положень цього Закону. Для виконання покладених на поліцейську комісію повноважень її члени користуються правом доступу до публічної інформації поліції, в тому числі з обмеженим доступом, крім таємної інформації.
Згідно ст. 52 Закону № 580, з метою добору осіб, здатних професійно виконувати повноваження поліції та посадові обов'язки за відповідною вакантною посадою, у випадках, передбачених цим Законом, проводиться конкурс на службу в поліції та/або на зайняття вакантної посади (далі - конкурс).
Проведення конкурсу здійснюється з урахуванням рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень кандидатів на прийняття на службу та зайняття вакантної посади.
Конкурс на службу в поліції обов'язково проводиться серед осіб, які вперше приймаються на службу в поліції з призначенням на посади молодшого складу поліції.
Комплектуванню в порядку просування по службі посад молодшого, середнього та вищого складу поліції, крім випадку, передбаченого частиною третьою цієї статті, за рішенням керівника, уповноваженого призначати на такі посади, може передувати або проведення конкурсу, або проведення атестації.
Конкурс проводиться відповідно до Типового порядку проведення конкурсу на службу до поліції та/або зайняття вакантної посади (далі - Типовий порядок проведення конкурсу), що затверджується Міністром внутрішніх справ України.
Типовий порядок проведення конкурсу визначає: 1) умови проведення конкурсу; 2) вимоги щодо оприлюднення інформації про вакантну посаду державної служби та оголошення про проведення конкурсу; 3) повноваження поліцейської комісії при проведенні конкурсу; 4) порядок прийняття та розгляду документів для участі в конкурсі; 5) порядок проведення тестування, співбесіди, інших видів оцінювання кандидатів на службу в поліції та/або зайняття вакантних посад; 6) методи оцінювання кандидатів на службу в поліції та/або на зайняття вакантних посад державної служби.
Рішення про оголошення конкурсу приймає керівник органу поліції, якому надано право приймати громадян на службу в поліції та/або призначати на відповідну вакантну посаду.
Конкурс проводиться відповідною поліцейською комісією.
Згідно положень ст. 55 Закону № 580, служба персоналу (кадрового забезпечення) органу поліції, де проходить конкурс, проводить перевірку документів, поданих кандидатами, на відповідність загальним вимогам та інформує про це поліцейську комісію.
Кандидати, які пройшли перевірку, передбачену частиною першою цієї статті, проходять тестування, співбесіду та інші види оцінювання відповідно до Типового порядку проведення конкурсу.
У разі подання заяви про участь у конкурсі лише однією особою така особа проходить у встановленому порядку конкурсний відбір, за результатами якого приймається рішення про її прийняття на службу до поліції та/або призначення на посаду або про відмову в такому прийнятті та/або призначенні.
Засідання поліцейської комісії при проведенні конкурсу є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її членів.
Під час засідання поліцейської комісії при проведенні конкурсу її члени: 1) вивчають результати проведеної перевірки документів кандидатів; 2) проводять відбір кандидатів з використанням видів оцінювання відповідно до Типового порядку проведення конкурсу; 3) проводять співбесіду з кандидатами з урахуванням результатів тестування; 4) особисто оцінюють рівень професійної компетентності претендентів, які відповідають умовам конкурсу, та визначають в особистому порядку їхній загальний рейтинг; 5) за результатами складення загального рейтингу претендентів, які відповідають умовам конкурсу, визначають переможця конкурсу.
Рішення поліцейської комісії за результатами конкурсу вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від її складу.
Рішення поліцейської комісії оформлюється протоколом, який присутні на її засіданні члени комісії підписують не пізніше наступного дня після проведення засідання.
Інформація про переможців конкурсу оприлюднюється не пізніше наступного дня після підписання протоколу засідання поліцейської комісії відповідно до Типового порядку проведення конкурсу.
Відповідно до наказу МВС України від 25.12.2015 року № 1631 «Про організацію добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських», поліцейські комісії постійно діючі колегіальні органи, що утворюються в апараті центрального органу управління поліції (далі - апарат Національної поліції України) та в її територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) (далі - органи поліції) для забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських на підставі об'єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності їх посаді, визначення перспективи службового використання в органах поліції. Поліцейські комісії у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, в тому числі цим Порядком. Діяльність поліцейських комісій ґрунтується на засадах верховенства права, законності, дотримання прав і свобод людини, відкритості та гласності (крім випадків, визначених законом), політичної нейтральності.
Відповідно до Типового порядку проведення конкурсу на службу до поліції та/або зайняття вакантної посади, служба персоналу (кадрового забезпечення) органу поліції, де проходить конкурс, проводить перевірку документів, поданих кандидатами, на відповідність загальним вимогам, визначеним в оголошенні про проведення конкурсу, та інформує про це поліцейську комісію. Кандидати, які відповідають вимогам частин першої, третьої статті 49 Закону України «Про Національну поліцію», допускаються до конкурсу. Конкурс проходить в декілька етапів:1) тестування: на знання законодавчої бази (професійний тест); на загальні здібності і навички (тест загальних навичок); особистісних характеристик (психологічний тест); 2) перевірка рівня фізичної підготовки; 3) співбесіда.
Відповідно до ст. 52 Закону № 580 та п. 2 розділу І Типового порядку, наказом ГУНП в Херсонській області від 20.03.2024 року № 373 з 26.03.2024 року був оголошений конкурс на 5 вакантних посад поліцейських сектору реагування патрульної поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області, серед яких 2 вакантні посади у Каховському районному відділі поліції, 1 вакантна посада у відділенні поліції № 1 Бериславського районного відділу поліції, 1 вакантна посада у відділенні поліції № 1 Каховського районного відділу поліції та 1 вакантна посада у відділенні поліції № 3 Каховського районного відділу поліції.
Для участі у конкурсі на зайняття зазначених вакантних посад подали документи 18 осіб, у тому числі позивач - ОСОБА_1 .
Відповідно до пункту 3 Розділу IV Типового порядку конкурс проходить в декілька етапів:
1) тестування: на знання законодавчої бази (професійний тест); на загальні здібності і навички (тест загальних навичок); особистісних характеристик психологічний тест);
2) перевірка рівня фізичної підготовки;
3) співбесіда.
Відповідно до розділу Х Типового порядку за результатами проходження за результатами всіх етапів конкурсу поліцейська комісія складає рейтинг кандидатів рекомендованих до служби в поліції.
Рейтинг складається, виходячи із загальної кількості балів, отриманих кандидатами в результаті проходження всіх етапів конкурсу.
За результатами проходження професійного тесту ОСОБА_1 набрав 46 балів, тесту загальних здібностей- 45, перевірка рівня фізичної підготовки- 13 балів (комплексна вправа-5 балів, біг на дистанцію-100 метрів-5, біг на 1000 метрів-3). Загальна сума балів позивача за результатами всіх етапів склала 104 бали.
За результатами співбесіди, оформленою протоколом № 123, яку позивач пройшов 16.05.2024 року позивач надав відповіді на запитання, які стосувалися професійної діяльності і був рекомендований дисциплінарною комісією на проходження служби в поліції.
Відповідно до загального рейтингу учасників, ОСОБА_1 посів 11 місце, серед учасників, рекомендованих на посаду поліцейського реагування патрульної поліції, оскільки його випередили: ОСОБА_2 , набравши загальну суму балів - 113, ОСОБА_3 - 112 балів, ОСОБА_4 - 112 балів, ОСОБА_5 - 111 балів, ОСОБА_6 - 110 балів, ОСОБА_7 - 109 балів, ОСОБА_8 - 108, ОСОБА_9 - 107, ОСОБА_10 - 105, ОСОБА_11 - 104 бали.
Відповідно до розділу IV Порядку, 16.05.2024 поліцейською комісією ГУНП в Херсонській області на засіданні складений та затверджений рейтинг кандидатів на заміщення вакантних посад поліцейських сектору реагування патрульної поліції ГУНП в Херсонській області та визначено переможців конкурсу на заміщення вакантних посад поліцейських сектору реагування патрульної поліції ГУНП в Херсонській області, що зафіксовано у протоколі засідання поліцейської комісії ГУНП в Херсонській області № 3 від 16.05.2024.
Відповідно до рішення комісії переможцями визначено ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .
Відповідно до розділу Рішення поліцейської комісії оформлюється протоколом, який підписують голова, секретар, присутні на її засіданні члени комісії, не пізніше трьох календарних днів після його проведення і зберігається в службі персоналу (кадрового забезпечення) відповідного органу поліції, у якому проводився конкурс, п'ять років після проведення відповідного засідання.
Рішення комісії, прийняті в межах визначених законодавством повноважень, є обов'язковими для керівника поліції (керівника відповідного органу поліції).
Так, апелянт вважає, що протокол засідання поліцейської комісії ГУНП в Херсонській області № 3 від 16.05.2024 та додатки до вказаного протоколу не є належними доказами.
Водночас, з протоколу № 3 від 16.05.2024 чітко вбачається, що на засіданні обговорено рейтинг кандидатів та оголошено список переможців, у тексті протоколу зазначено що рейтинг кандидатів міститься у додатку 1, список переможців у додатку 2.
Посилання апелянта, що додатки не підписані усіма членами комісії, колегія суддів відхиляє, оскільки пунктом 9 Типового порядку, на який посилається апелянт, врегульовано виключно питання підписання протоколу комісії, проте не додатків до вказаного протоколу. В свою чергу, відповідно до приписів п. 121 Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 55, протокол підписується головуючим на засіданні колегіального органу та секретарем.
Відносно доводів апелянта в частині опублікування на офіційному сайті Національної поліції України відомостей про позивача як про переможця конкурсу, колегія суддів зазначає наступне.
Так, згідно листа відповідача № 1187/2/01-2024 від 14.06.2024 року про те, що за рішенням поліцейської комісії ГУНП в Херсонській області, зазначеному в протоколі від 16.05.2024 року № 123, позивача рекомендовано до служби в поліції, але за результатами рейтингу ОСОБА_1 не є переможцем конкурсу та відповідно до пункту 7 розділу Х Типового порядку проведення конкурсу до поліції та/або зайняття вакантної посади, затвердженого наказом МВС України від 25.12.2015 року № 1631 «Про організацію добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських», кандидати на службу, які успішно пройшли всі етапи конкурсу та поліцейською комісією рекомендовані до проходження служби в поліції на відповідній посаді, але за рейтингом не стали переможцями, за їх згодою протягом шести місяців можуть бути призначені на інші вакантні посади з урахуванням кваліфікаційних вимог.
Судом першої інстанції було допитано в якості свідків ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , які зазначили, що інформація, зазначена на сайті, не відповідає дійсним результатам конкурсу, оскільки через некоректну роботу сайту документація про результати конкурсу оформлювалась без використання інтегрованої системи сайту.
Листом № 1923/2/3-2024 від 02.08.2024 року т.в.о. начальника УКЗ ГУНП в Херсонській області повідомив, що зважаючи на те, що інформація на сайті формується автоматично з урахуванням внесених показників рекомендованих щодо вступу на вакантні посади, та беручи до уваги, що конкурс був оголошений на 5 вакантних посад, а рекомендованих на посади було 16 осіб, серед яких були колишні працівники поліції, то призначення переможців відбулось в ручному режимі, що послугувало невчасному завершенню конкурсу та тим самим спричинило збій в результатах, які відображені на сайті. Крім того, у вказаному листі зазначено, що відповідь від ГУНП в Херсонській області від 14.06.2024 року № 1187/2/01-2024 ОСОБА_1 отримав раніше, ніж опублікований список переможців на сайті національної поліції.
З метою усунення розбіжностей відомостей про результати конкурсу управлінням кадрового забезпечення ГУНП направлений лист від 31.07.2024 року № 2422/01/2-2024 у Департамент кадрового забезпечення Національної поліції про внесення змін до списку переможців, опублікованого на сайті, у зв'язку з тим, що внесена інформація не відповідає рейтингу переможців конкурсу, затвердженого протоколом засідання поліцейської комісії Головного управління Національної поліції в Херсонській області від 16.05.2024 року № 03 на підставі того, що у працівників УКЗ ГУНП відсутній доступ для внесення корегування на сайті Національної поліції.
Колегія суддів також зазначає, що той факт, що позивач не увійшов до групи переможців конкурсу на зайняття п'яти вакантних посад, повністю підтверджується як відомостями результатів етапів відповідного конкурсу так і додатками до протоколу № 3 від 16.05.2024, за підсумком яких позивач зайняв 11 позицію із результатом 104 бали, тоді як переможці конкурсу ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 набрали від 113 до 110 балів відповідно.
З огляду на викладене, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, колегія суддів вважає доведеними твердження відповідача про помилкове опублікування відомостей як про переможців конкурсу. Більш того, фактично як позовна заява, так і апеляційна скарга ґрунтується на твердження про ряд допущених відповідачем процедурних порушень, однак, вважаючи себе переможцем конкурсу у зв'язку із опублікуванням такої інформації на сайті та отриманням в автоматичному режимі відповідного листа на електронну пошту, позивач жодним чином не спростовує того, що він набрав саме відповідну кількість балів.
Таким чином, колегія суддів вважає, що відповідачем не було допущено як протиправної бездіяльності щодо призначення позивача на посаду як переможця конкурсу, так і таких порушень процедури проведення конкурсу, які б могли вплинути на його результат, з огляду на що позовні вимоги не є обґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Враховуючи викладене, проаналізувавши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вони не спростовують висновків суду першої інстанції, яким повно та правильно встановлено обставини справи і ухвалено судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до положень статті 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи викладені обставини та з огляду на наведені положення законодавства, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а судове рішення без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 292, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу адвоката Важеніної Світлани Анатоліївни в інтересах ОСОБА_1 на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 травня 2025 року - залишити без задоволення.
Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 травня 2025 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Верховного Суду.
Головуючий суддя: М. П. Коваль
Суддя: Ю.В. Осіпов
Суддя: В.О. Скрипченко