Рішення від 10.09.2025 по справі 160/2759/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2025 рокуСправа №160/2759/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії,-

УСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 в якій просить:

визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зменшення розміру надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії у грошовому виразі у довідці №ФД 102840, від 30.12.2024 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, яка надана Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області згідно супровідного листа від 30.12.2024 року №7/33406/9;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 оформити і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії у грошовому виразі, обчислених, виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, вказаних у довідці № ФД 102840 від 30.12.2024 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у довідці про розмір грошового забезпечення неправильно зазначив суму надбавки за особливості проходження служби та премії в розмірах, які не відповідають чинному законодавству.

Ухвалою суду справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідач правом на надання відзиву не скористався.

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

За приписами ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст.258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, згідно рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.01.2024 року у адміністративній справі №160/29044/23 зобов'язало ІНФОРМАЦІЯ_3 надати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 рік.

Позивач отримав довідку від 05.09.2024 року №ФД 102840, але до зазначеної довідки помилково не було включено надбавку за таємність, а також суми надбавки за особливості проходження служби та премії не відповідали їх відсотковим розмірам. Позивач 17.12.2024 року звертався до відповідача з письмовими заявами про виправлення таких помилок.

Відповідач надіслав відповідь від 30.12.2024 року №7/33406/9, зі змісту якої вбачається, що до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області в зв'язку з уточненням грошового забезпечення, надіслано оновлену довідку на заміну раніше наданої, від 30.12.2024 року №ФД 102840.

Проте, як зазначає позивач, грошове значення премії не відповідає відсотковому показнику: в довідці зазначено 140% від посадового окладу 7730,00 грн. що має становити 10822,00 грн, в той же час, в довідці зазначено 7098,00 грн.

Статтею 9 Закону №2011-XII визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частиною 2 статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Так, статтею 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 5, 6 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів (Міністру оборони України) у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років; здійснювати преміювання військовослужбовців відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

За відомостями довідки ІНФОРМАЦІЯ_4 від 30.12.2024 року № ФД 102840, грошове забезпечення станом на 01.01.2023 року було визначено відповідачем у загальній сумі 28509,75 грн. та яка складається із наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад (ПО) 7730,00 грн.; оклад за військове звання (ОВЗ)- 2040,00 грн.; надбавка за вислугу років (ВР) 50% від ПО+ ОВЗ 4885,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби 65% (НОПС) від ПО ОВЗ + ВР-6249,75 грн.; надбавка за таємність 10% від ПО 507,00 грн.; премія 140% від (ПО) 7098,75 грн.

Проте, що суми надбавки за особливості проходження служби 65% (від ПО ОВЗ ВР), надбавки за таємність 10% (від ПО), та щомісячної премії 140% (від ПО) не відповідають їх відсотковим розмірам, які повинні розраховуватися виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, вказаних відповідачем у довідці від 30.12.2024 року № ФД 102840.

Згідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому суд виходить з положень, закріплених в п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень, де вказано, що обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Згідно ч. ч. 1-3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо.

Враховуючи викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст.243-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зменшення розміру надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії у грошовому виразі у довідці №ФД 102840, від 30.12.2024 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, яка надана Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області згідно супровідного листа від 30.12.2024 року №7/33406/9;

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 оформити і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії у грошовому виразі, обчислених, виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, вказаних у довідці № ФД 102840 від 30.12.2024 року.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Єфанова