Єдиний унікальний номер 719/780/25
Номер провадження 3/719/402/25
09 вересня 2025 року м. Новодністровськ
Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Цицак В.Л., розглянувши матеріали про адміністративні правопорушення, які надійшли з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Стрілецький Кут, Кіцманського району, Чернівецької області, громадянина України, українця, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, -
На розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення ЗхРУ №343794 від 17.07.2025р. щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, згідно якого останній 17 липня 2025 року о 16 год. 10 хв. був виявлений прикордонним нарядом «Контрольний пост» у контрольованому прикордонному районі на напрямку 0107/06 прикордонного знаку, на відстані 15000 метрів до лінії державного кордону в адміністративних межах м.Новодністровськ, Дністровського району, Чернівецької області, який вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Молдова поза пунктами пропуску через державний кордон України, чим порушив вимоги ст.ст. 9, 12 Закону України «Про Державний кордон України».
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У ст. 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Як вбачається із матеріалів справи, зокрема, письмових пояснень ОСОБА_1 від 17.07.2025р. та копії військового квитка серії НОМЕР_1 , виданого 20 квітня 2006 року ІНФОРМАЦІЯ_4 , особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 є військовослужбовцем військової частини НОМЕР_2 , призваний на військову службу по мобілізації 13 липня 2022 року.
З огляду на відсутні копії усіх сторінок військового квитка серії НОМЕР_1 , виданого 20 квітня 2006 року ІНФОРМАЦІЯ_4 , та будь-яких інших документів щодо військової служби ОСОБА_1 на час розгляду справи у суді неможливо встановити дійсний статус особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (перебування на військовій службі/звільнення з військової служби).
При цьому, відповідно до ч. 1, 2 ст. 15 КУпАП військовослужбовці несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування у разі винесення термінового заборонного припису, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зазначені особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. Інші, крім зазначених у частині першій цієї статті, особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів або спеціальних положень про дисципліну, у випадках, прямо передбачених ними, несуть за вчинення адміністративних правопорушень дисциплінарну відповідальність, а в інших випадках - адміністративну відповідальність на загальних підставах.
Згідно з ч. 1 ст. 257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку про неможливість розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст.204-1 КУпАП в суді та доцільність повернення таких матеріалів для доопрацювання з метою встановлення актуальної інформації щодо статусу ОСОБА_1 (перебування на військовій службі/звільнення з військової служби) і, як наслідок, подальшого визначення органу (посадової особи), уповноваженої розглядати справу про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 15, 256, 257, 276, 278, 283 КУпАП, -
Матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за ч. 1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 для доопрацювання та подальшого направлення за належністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: