10.09.2025 Суддя Ізмайлов І. К.
Справа № 644/8246/25
Провадження № 2/644/4470/25
Іменем України
10 вересня 2025 року м. Харків
Суддя Індустріального районного суду м. Харкова Ізмайлов І.К., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальності «Споживчий Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
Представник позивача через систему «Електронний суд» звернувся з позовною заявою та просив стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором № 16.12.2024-100002157 від 17.12.2024 у розмірі 21700,00 грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 2422,40 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її проживання або перебування.
Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 1760276 від 10.09.2025 місце проживання відповідача ОСОБА_1 , зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
Пунктом 1 ч.1 ст.31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 7 ст.147 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану Вища рада правосуддя рішенням від 20.04.2023 № 399/0/15-23 змінила територіальну підсудність судових справ Куп'янського міськрайонного суду Харківської області на Червонозаводський районний суд м. Харкова.
Відповідно до Закону України від 26 лютого 2025 року № 4273-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо зміни найменування місцевих загальних судів, з 25 квітня 2025 року Червонозаводський районний суд м. Харкова перейменовано на Основ'янський районний суд міста Харкова.
Зважаючи на те, що подана позовна заява не підсудна Індустріальному районному суду м. Харкова то її необхідно направити за підсудністю до Основ'янського районного суду м. Харкова.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 31,32 ЦПК України суд-,
Цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальності «Споживчий Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, передати за підсудністю до Основ'янського районного суду м. Харкова.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складання судового рішення.
Суддя: І.К. Ізмайлов