справа № 619/5236/25
провадження № 3/619/2042/25
іменем України
08 вересня 2025 року м. Дергачі
Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Риков М.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків, громадянина України, з вищою освітою, неодруженого, працюючого старшим офіцером відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 (Дергачі), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
До суду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-15КУпАП.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 97 від 27.08.2025 (справа № 619/2039/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді старшого офіцера обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 02.05.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбачених ст. 210, ст. 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 94 від 27.08.2025 (справа № 619/5236/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді старшого офіцера обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 03.05.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбачених ст. 210, ст. 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 , за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 99 від 28.08.2025 (справа № 619/5239/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді старшого офіцера обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 11.05.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбачених ст. 210, ст. 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому,чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 98 від 27.08.2025 (справа № 619/5240/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді старшого офіцера обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 23.05.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбачених ст. 210, ст. 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 102 від 28.08.2025 (справа № 619/5242/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді старшого офіцера обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 09.06.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбачених ст. 210, ст. 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 101 від 28.08.2025 (справа № 619/5243/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді старшого офіцера обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 14.06.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбачених ст. 210, ст. 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 100 від 28.08.2025 (справа № 619/5245/25) ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді старшого офіцера обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ), в порушення функціональних обов'язків за посадою, ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП стосовно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , який був доставлений співробітниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ОСОБА_2 ) 06.06.2025 для складання адміністративного протоколу за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбачених ст. 210, ст. 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що вказує на його недисциплінованість, недбалість та безвідповідальність, неналежний контроль за особовим складом, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При підготовці до розгляду справи, суддею встановлено наступне.
Згідно з статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що передбачено ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Суддя вважає за необхідне об'єднати вищевказані матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в одне провадження і присвоїти об'єднаній справі № 619/5230/25.
Конституційний Суд України у рішення № 2-рп/2015 від 31.03.2015 роз'яснив, що положення ч. 2 ст. 294 КУпАП щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене ч. 1 ст. 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст. 36, ст. 283 КУпАП, суддя,-
постановив:
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 619/5230/25, № 619/5236/25, № 619/5239/25, № 619/5240/25, № 619/5240/25, № 619/5243/25, № 619/5245/25 у відношенні ОСОБА_1 та присвоїти об'єднаній справі - № 619/5230/25.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М. І. Риков