Березівський районний суд Одеської області
10.09.2025
Справа № 494/2044/25
Провадження № 1-в/494/32/25
- УХВАЛА
10.09.2025 року м. Березівка Одеської області
Березівський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Анатолівка Березівського району, Одеської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого:
-11.06.2013 року Комінтернівським районним судом Одеської області за ч.1 ст 115 КК України, на строк до 9 років позбавлення волі
-05.11.2021 року звільнений з місць покарання по відбуттю терміну покарання.
До суду надійшло подання начальника Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , строком на 6 (шість) місяців, з встановленням обмежень.
Справу передано на розгляду судді ОСОБА_1 08.09.2025 року та призначено до судового розгляду на 10.09.2025 року.
З посиланням на те, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнився з місць позбавлення волі 05.11.2021 року. Після звільнення з місць позбавлення волі він належних висновків для себе не зробив на шлях виправлення не став, на підставі цього 11.09.2024 Березівським районним судом відносно нього встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік на підставі п. В ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд», із встановленням обмежень передбачених Законом. Перебуваючи під адміністративним наглядом на шлях виправлення не став, скоїв ряд правопорушень, в тому числі і обмежень адміністративного нагляду.
22.01.2025 р не з'явився на реєстрацію до Березівського РВП чим порушив встановлені відносно нього обмеження адміністративного нагляду та притягнутий Березівським районним судом до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 за що на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 170 грн.
04.03.2025 р не з'явився на реєстрацію до Березівського РВП, чим порушив встановлені відносно нього обмеження адміністративного нагляду та притягнутий Березівським районним судом до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП, за що на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 255 грн.
28.03.2025 не з'явився на реєстрацію до Березівського РВП, чим порушив встановлені відносно нього обмеження адміністративного нагляду та притягнутий Березівським районним судом до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 КУпАП, за що на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 170 грн.
24.04.2025 р вчинив домашнє насильство та притягнутий Березівським районним судом до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 за що на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 340 грн.
06.05.2025 р не з'явився на реєстрацію до Березівського РВП, чим порушив встановлені відносно нього обмеження адміністративного нагляду та притягнутий Березівським районним судом до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 за що на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 255 грн.
27.05.2025 р не з'явився на реєстрацію до Березівського РВП, чим порушив встановлені відносно нього обмеження адміністративного нагляду та притягнутий Березівським районним судом до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 за що на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 255 грн.
17.06.2025 р не з'явився на реєстрацію до Березівського РВП, чим порушив встановлені відносно нього обмеження адміністративного нагляду та притягнутий Березівським районним судом до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 за що на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 255 грн.
Після притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 на шлях виправлення не став та продовжував вчиняти правопорушення.
Недивлячись на застосовані до нього заходи адміністративного впливу ОСОБА_4 на шлях виправлення ставати не має наміру, потребує постійного контролю, проведені з ним бесіди профілактичного характеру бажаного результату не надали.
Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, який продовжено до 05.11.2025 року.
У судове засідання 10.09.2025 року учасники по справі не з'явились, одночасно надіслали заяви про розгляд справи за їх відсутності. ОСОБА_4 не заперечував проти продовження відносно нього адміністративного нагляду.
Врахуваши думку учасників судового провадження у заявах, вивчивши матеріали справи, суд доходить висновку, що подання підлягає задоволенню за наступних підстав.
З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі 05.11.2021 року. Відносно нього 11.09.2024 року Березівським районним судом Одеської області було встановлено адміннадзор строком на один рік, тобто до 11.09.2025 року включно. На шлях виправлення не став, а навпаки неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, не працює, веде антигромадський образ життя, а місцем проживання характеризується негативно.
У відповідності до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд заособами, звільненими змісць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є: а) вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пункті "г" статті 3 цього Закону; б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті "б" статті 3 цього Закону; в) матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно з ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення, або зняття судимості.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 перебуваючи під адміністративний наглядом на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативної сторони, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, але належних висновків для себе не зробив.
За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для громадськості, у зв'язку з чим йому необхідно продовжити адміністративний нагляд.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6,10 «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
Подання начальника Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлений йому ухвалою Березівського районного суду Одеської області від 11.09.2024 року, строком на 6 (шість) місяців.
Встановити наступні обмеження:
1.заборонити відлучатись з постійного місця проживання в період з 22.00 до 06.00 год. за винятком днів і годин роботи.
2.зобов'язати з'являтися на реєстрацію до службового приміщення територіального ОВС протягом 4-х разів на місяць у години та дні визначені начальником ОВС за місцем проживання піднаглядного.
3.заборонити виїзд за межі постійного місця проживання без дозволу керівництва територіального ОВС.
4.заборонити відвідування підприємств торгівлі де проводиться продаж спиртних напоїв в розлив з метою їх придбання, за винятком придбання продуктів харчування та інших товарів повсякденного попиту.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1