Справа № 676/6393/25
Номер провадження 3/676/2280/25
10 вересня 2025 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Черепахін В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань матеріали справи, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, фізичної особи-підприємця, ІН НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
При проведенні 21 серпня 2025 року фактичної перевірки суб'єкта господарювання - фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , який здійснює господарську діяльність у приміщенні магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований по АДРЕСА_2 , встановлено порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків із споживачами, а саме 17 липня 2025 року не проведено розрахункової операції на повну суму покупки через реєстратор розрахункових операцій, без роздрукування розрахункового документа (фіскального чека) на повну суму покупки, а саме передоплату (часткову) за телефон марки «IPhone 15 plus» в розмірі 1000 грн., яка не проведена через ПРРО, фіскальний чек не роздруковано та не видано на повну суму покупки (часткову передоплату), чим порушив вимоги розділу 2 п.1 ст.3 Закону України № 265/95 ВР від 06.07.1995 року «Про застосуванням реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином шляхом надсилання SMS - повідомлення на його номер мобільного телефону - НОМЕР_2 , який він вказав при складанні стосовно нього протоколу про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, враховуючи те, що ОСОБА_1 своєчасно та належним чином повідомлений про місце та час розгляду справи, те, що приписами ст. 268 КУпАП не передбачено обов'язкової участі особи при розгляді справи за ч.1 ст.155-1 КУпАП, а також ураховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя визнає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Винність ОСОБА_1 у вчиненому адміністративному правопорушенні підтверджується дослідженими суддею матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Зокрема, даними протоколу про адміністративне правопорушення №3674/10/22-01-07-05 від 15 серпня 2025 року та акту фактичної перевірки від 21.08.2025 року.
Таким чином, в судовому засіданні доведено винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків із споживачами.
При накладенні на ОСОБА_1 стягнення за адміністративне правопорушення суддя ураховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, обставин, за яких воно було вчинене, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції, передбаченої ч.1 ст.155-1 КУпАП.
На думку судді накладення даного виду адміністративного стягнення є необхідною мірою відповідальності, а також буде достатнім засобом для запобігання вчиненню нових адміністративних правопорушень як самим ОСОБА_1 , так і іншими особами.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 36, 283, 284, 294 КУпАП,,-
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 неоподатковуваних мінімуму доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн. (Отримувач: ГУК у Хмельницькій області/Кам-Поділ.мтг/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37971775, р/р UA938999980313040106000022763, код класифікації доходів бюджету 21081100. Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та санкції).
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн. 60 коп. судового збору. (Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Черепахін В.О