Рішення від 12.06.2025 по справі 676/924/25

Справа №676/924/25

Номер провадження 2-а/676/62/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2025 року м. Кам'янець-Подільський

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі: головуючої судді Швець О.Д.,

з участю секретаря Михайловської І.А.

позивача ОСОБА_1

представника позивача Андрейко О.О.

розглянувши в спрощеному провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст.210-1 КУпАП. В обгрунтування позовних вимог зазначає, що тво начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 виніс постанову № 0090 від 30.01.2025 р. про накладення на неї штрафу в сумі 34000 грн за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. З постановою не погоджується, так як вважає, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення з огляду на наступне. Зазначеною постановою у вину позивачки ставиться те, що підприємство у визначені строки не забезпечило здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуття працівників до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в результаті чого неналежно оповіщено про виклик ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до Розпорядження № 16673/99 від 02.01.2025 р. Після отримання розпорядження представниками АТ «Подільський цемент» зджійснено виїзд за відомим місцем проживання. За місцем проживання ОСОБА_3 відсутній про що складений акт. Було організовано відвідування батька ОСОБА_3 . Батько письмово повідомив, що не може передати повістку синові, оскільки той більше року проживає за кордоном та не планує повертатись в Україну у зв'язку з чим з 17.01.2025 р. був звільнений з роботи. Вважає, що нею було вжито всіх можливих заходів з оповіщення працівника. Протокол про адміністратвине правопорушення № 0090 не відповідає вимогам, встановленим в Інструкції, затвердженої наказом МО України № 3 від 01.01.2024 р., - протоколом встановлені неправомірні дії підприємства, а не посадової особи цього підприємства. Не зазначено конкретний законодавчий припис, який порушила позивачка, згадка п.47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який передбачає ряд обов'язків при отриманні розпорядження з ТЦК саме для керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємства та організацій, а позивач є неналежним суб'єктом адміністративного правопорушення. Протокол не містить опису дій позивача, які відповідач вважає неправомірними. Крім того протокол містить виправлення частини статті 210-1 КУпАП з чого можна зробити висновок, що відповідач не вірно кваліфікував дії позивачки. Інших доказів скоєння адміністративного правоопрушення крім протоколу, відповідачем не надано.

Просить визнати протиправною та скасувати постанову №0090 від 30.01.2025 р. винесену ТВО начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 полковником ОСОБА_2 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 34000,00 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, провадження у справі закрити.

Рух справи.

Ухвалою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 14.02.2025 р. відкрито провадження у справі та призначений розгляд в спрощеному провадженні.

Ухвалою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 14.05.2025 р. витребувано в Головному центрі обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України інформацію про перетинання державного кордону України за період з 20.12.2023 року по 01.01.2024 року громадянином України ОСОБА_3 (в називному відмінку - ОСОБА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивач та її предстанвик в суді позов підтримали, просять задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи у його відсутності, надав відзив на позов. Заперечення обгрунтовує тим, що відповідно п. 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 у разі отримання розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_1 керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов'язані: видати наказ про оповіщення, довести його до відому таких осіб під особистий підпис, або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення, надіслати копію відповідних наказів та підтвердну інформацію або документи про здійснення оповіщення у триденний строк до відповідного ІНФОРМАЦІЯ_1 , вручити призовникам повістки про явку за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , забезпечити контроль за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов'язаних та резервістів до відповідного РТЦК та СП. ОСОБА_1 , будучи відповідальною з ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, не виконала вимоги наказу від 03.01.2025 р. про оповіщення працівників АТ «Подільський цемент» про явку до ІНФОРМАЦІЯ_1 на 09 год. 06.01.2025 р., в зв'язку з чим не вручена повістка працівнику ОСОБА_3 , який з 01.06.2024 р. не виходить на роботу. Доказів належного направлення йому рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення копії розпорядження із вимогою прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_1 не надано. Вважає постанову № 0090 від 15.01.2025 р. обгрунтованою, просить відмовити в задоволенні позову.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши позивача та її представника, дослідивши матеріали справи в повному обсязі, суд приходить до наступного висновку.

Фактичні обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що постановою №0090 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП від 30.01.2025 р. позивач притягнута до адміністративної відповідальності.

Із змісту постанови слідує, що 15 січня 2025 р. о 12 год. 50 хв. з'ясувалось, що на виконання статті 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», статті 16 Закону України «Про оборону України», пункту 79 та Додатку 13 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 р. № 1487, в зв'язку із введенням воєнного стану та оголошенням загальної мобілізації згідно Указів Президента України від 24.02.2022 р. № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та № 65/2022 «Про загальну мобілізацію» АТ «Подільський цемент» (надалі Підприємство) отримало від ІНФОРМАЦІЯ_3 розпорядження № 16673/9/9 від 02 січня 2025 р., відповідно до якого Підприємство зобов'язане були здійнити оповіщення військовозобов'язаних громадян з числа своїх працівників за переліком в загальній кількості 19 осіб шляхом вручення їм повісток про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 та забезпечити прибуття даних військовозобов'язаних 06 січня 2025 р. о 09:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 .

В порушення п.47 Порядку організації та ведення війсьового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Мінстрів України від 30.12.2022 р. № 1487, підприємство не виконало розпорядження № 35/913 від 02 січня 2025 р., а саме не довело розпорядження про оповіщення працівників щодо виклику до ІНФОРМАЦІЯ_1 під особистий підпис, а у разі виконання такими особами дистанційної, надомної роботи, у період їх тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці або у відрядженні - рекомендованим поштовим відлпрвленням з описом вкадення та повідомлення про вручення у частині, що стосується їх прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в результаті чого до ІНФОРМАЦІЯ_1 не з'явився ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Враховуючи, що громадянка ОСОБА_1 допустила порушення ст. 17 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», ст. 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ст. 34 та 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ст. 16 Закону України «Про оборону України», п.п. 8, 16, 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487, чим скоїла адаміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. За наслідками розгляду адміністративної справи на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Доказом скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є протокол від 15 січня 2025 р. із змісту якого вбачається, що Підприємство не виконало розпорядження № 16673/9/9, а саме: не сповістило належним чином працівника ОСОБА_3 про явку до ІНФОРМАЦІЯ_1 на 06.01.2025 р. о 9 год.

Позивач з постановою не погодилася та оскаржила її до суду.

Норми права, застосовані судом.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 210-1 КУпАП порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відтак, диспозиція ч. 3 ст. 210-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про оборону України», особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, в Україні введено воєнний стан, який триває на теперішній час.

Відповідно Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 року №2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан. З цієї дати діє воєнний стан, а тому, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію є підставою для притягнення до відповідальності, зокрема, за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України). Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. (ст. 235 КУпАП).

Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1, 279-4 цього Кодексу.

Крім цього, ч. 1 ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Оцінка суду.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» органи державної влади України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, громадські об'єднання, а також громадяни зобов'язані сприяти діяльності військового командування та військових адміністрацій у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану на відповідній території.

Відповідно до ч.1 ст.. 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» підприємства, установи і організації зобов'язані: забезпечувати своєчасне оповіщення і прибуття працівників, які залучаються до виконання обов'язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п'ятою статті 22 цього Закону, на збірні пункти шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів із подальшою компенсацією витрат за здійснення такого процесу з Державного бюджету України, яка здійснюється не пізніше ніж через місяць після подання відповідного звернення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

Відповідно ст. 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Персонально-первинний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх проживання. Ведення персонально-первинного обліку покладається на виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.

Персональний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи або навчання та покладається на керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності зобов'язані на вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України сповістити призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України, забезпечити їх своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомити відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно ч. 2 ст. 16 Закону України «Про оборону України» посадові особи підприємств, установ та організацій усіх форм власності: забезпечують ведення персонального військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, сприяють їх підготовці до військової служби, призову на строкову військову службу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, створенню працівникам належних умов для виконання ними військового обов'язку згідно із законодавством, забезпечують здійснення заходів з їх військово-патріотичного виховання;

Відповідно п. 8, 16, 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого Поостановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487, організація військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях покладається на відповідних керівників.

Обов'язки з ведення військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях покладаються на працівників служби персоналу, служби управління персоналом (далі - служба персоналу).

У разі відсутності штатної одиниці служби персоналу обов'язки з ведення військового обліку покладаються на особу, яка веде облік працівників в державному органі, органі місцевого самоврядування, на підприємстві, в установі, організації.

Працівники з питань мобілізаційної роботи або мобілізаційних підрозділів (за наявності) безпосередньо організовують роботу з бронювання військовозобов'язаних та контролю за станом ведення військового обліку.

У разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів (додаток 13) щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов'язані: видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис, а у разі виконання такими особами дистанційної, надомної роботи, у період їх тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці або у відрядженні - рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у визначені строки, та надіслати копію відповідних наказів (розпоряджень) та підтвердну інформацію або документи про здійснення оповіщення у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;

вручити призовникам, військовозобов'язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу (за наявністю);

письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів про осіб з числа призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;

забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов'язаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу.

Притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Матеріалами справи підтверджується, що розпорядженням № 16673/9/9 від 02.01.2025 р. АТ «Подільський цемент» зобов'язано здійснити оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_1 про їх виклик на 06.01.2025 р. о 09:00 год. за адресою АДРЕСА_1 : ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 .

Наказом № 2 від 03.01.2025 р. «Про оповіщення працівників щодо виклику до ІНФОРМАЦІЯ_3 » наказано ОСОБА_1 , інспектору з кадрів, відповідальній за ведення військового обліку, з 03.01.2025 р. по 06.01.2025 р. оповістити про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 працівників, з врученням їм повісток: ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 .

Цим же наказом наказано ОСОБА_1 до 06.01.2025 р. довести наказ до відома працівників, зазначених у п.1 наказу; до 06.01.2025 р. надіслати до ІНФОРМАЦІЯ_4 копію наказу про оповіщення; забезпечити прибуття працівників до ІНФОРМАЦІЯ_4 на 06.01.2025 р.; до 09.01.2025 р. письмово повідомити ІНФОРМАЦІЯ_5 про виконання розпорядження та про працівників, які не виконали наказ та розпорядження ТЦК та СП не прибули за викликом. Контроль за виконання наказу покладено на в.о. Голови правління.

Листом № 6а-3 від 07.01.2025 р. АТ «Подільський цемент» проінформувало ІНФОРМАЦІЯ_5 про вручення повісток 10 працівникам, 7 працівників повідомлено про явку до ІНФОРМАЦІЯ_1 рекомендованим листом, ОСОБА_3 не повідомлено через неявку на роботу з нез'ясованих причин з 01.06.2024 р.

Актом про відвідування працівника за адресою реєстрації місця проживання від 03.01.2025 р. встановлено, що ОСОБА_3 , 1985 року народження, за адресою: АДРЕСА_2 відсутній, не проживає довгий час. Акт підписаний ОСОБА_1 , начальником юридичного відділу Андрейко О.О., головою профспілкового комітету Байрак С.А., сусідкою ОСОБА_22 .

Відповідно даних про проходження прохідної підприємства за період з 01.12.2023 р. по 05.02.2025 р. ОСОБА_3 не відмічений.

Відповідно табелю обліку використання робочого часу за період з 01.06.2024 р. по 31.01.2025 р. ОСОБА_3 до роботи не приступав.

Відповідно заяви ОСОБА_23 від 03.01.2025 р. його син ОСОБА_3 більше року проживає за кордоном, тому повістку передати йому не може.

Зазначені обставини підтвердив у суді свідок ОСОБА_23 .

Наказом № 23/к/тр від 17.01.2025 р. ОСОБА_3 звільнений з роботи у зв'язку з відсутністю на робочому місці понад чотири місяці.

П. 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 у разі отримання розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_1 керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов'язані: видати наказ про оповіщення, довести його до відому таких осіб під особистий підпис, або рекомендованим поштовим відправіленням з описом вкладення та повідомленням про вручення, надіслати копію відповідних наказів та підтвердну інформацію або документи про здійснення оповіщення у триденний строк до відповідного ІНФОРМАЦІЯ_1 , вручити призовникам повістки про явку за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , забезпечити контроль за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов'язаних та резервістів до відповідного ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На час виконання розпрядження тво начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 . ОСОБА_3 перебував у трудових відносинах з АТ «Подільський цемент». Інформації про перебування ОСОБА_3 на лікарняному, у відрядженні чи виконання надомної роботи не було.

Згідно інформації державної прикордонної служби України № 19/46779-25-Вих від 04.06.2025 р. ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_2 перетнув кордон 17.12.2023 р. на ТЗ НОМЕР_1 .

Тобто позивач не мала об'єктивної можливості вручити повістку ОСОБА_3 та проконтролювати його явку ІНФОРМАЦІЯ_1 на 06.01.2025 р. на 09 год.

Крім того, суд враховує, що в протоколі про адміністративне правопорушення від 15.01.2025 р., на підставі якого позивач притягнута до адміністративної відповідальності, не розкрито суті правопорушення, тобто в чому саме полягають протиправні дії (бездіяльність) ОСОБА_1 . Із суті протоколу та постанови № 0090 слідує, що порушення п.47 Порядку № 1487 вчинено підприємством. Суб'єктом відповідальності за ст. 210-1 КУпАП є громадяни та посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань.

Положення ст. 210-1 КУпАП містять певний перелік дій які можуть підпадати під об'єктивну сторону адміністративного правопорушення, стосуються різних суб'єктів, які повинні відповідати за них, а суд не вправі самостійно виокремлювати ті істотні ознаки складу правопорушення, які наявні в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, перебираючи таким чином на себе функції сторони обвинувачення.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про задоволення позову.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 9, ч. 3 210-1, 245, 280, 283, 287-289, 293 КУпАП, ст. ст. 2, 6, 9, 77, 241-246, 255, 286 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову серії №0090 від 30.01.2025 р. винесену ТВО начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 полковником ОСОБА_2 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 34000,00 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, провадження у справі закрити.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 .

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_7 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Сьомого апеляційного адміністративного суду. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 12 червня 2025 року.

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Швець О.Д.