Вирок від 09.09.2025 по справі 199/209/25

Справа № 199/209/25

(1-кп/199/478/25)

ВИРОК

іменем України

09.09.2025 року м.Дніпро

Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника - ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спеціального судового розгляду кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024052770000233 від 14.05.1984 року, за обвинуваченням

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Маріуполь Донецької області, громадянки України, паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий Приморським РС у м. Маріуполі ГУДМ України в Донецькій області 16.11.2012 року, РНОКПП НОМЕР_2 , раніше не судимої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст. 111-1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

24.08.1991 Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

Згідно зі статтею 5 Конституції України, носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До системи адміністративно-територіального устрою України входить АР Крим, області, зокрема, Донецька область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.

Згідно з вимогами ст.ст. 72, 73 Конституції України питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами, є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Проте, всупереч вказаним нормам Російська Федерація, грубо порушуючи свої зобов'язання, встановлені такими міжнародними актами: Статут ООН, відповідно до якого держави-члени повинні розв'язувати будь-які спори мирними засобами та утримуватися у своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування (частини 3 і 4 статті 2); Гельсінський Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, підписаний 1 серпня 1975 року, відповідно до якого її держави-учасники визнають непорушними кордони всіх держав у Європі та утримуються від будь-яких дій, спрямованих на захоплення частини або всієї території будь-якої держави-учасника (частина 1, розділ III); Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, який зафіксував зобов'язання Російської Федерації, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучених Штатів Америки; Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, ратифікований обома сторонами 14 січня 1998 року, згідно з яким Україна та Російська Федерація відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань за Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність кордонів, що існують між ними (стаття 2), здійснила збройну агресію проти України, супроводжуючи це цинічними і протиправними вимогами щодо зміни конституційного ладу України.

Зокрема, Верховна Рада України у заяві «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків» затвердженій Постановою Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року № 337-VIII, констатувала, що наслідком збройної агресії Російської Федерації проти України, яка розпочалась 20.02.2014, стала нелегітимна воєнна окупація і подальша незаконна анексія території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя - невід'ємної складової державної території України, воєнна окупація значної частини державної території України у Донецькій та Луганській областях. Також згідно тексту вказаної заяви встановлено, що друга фаза збройної агресії Російської Федерації проти України розпочалася у квітні 2014 року, коли контрольовані, керовані і фінансовані спецслужбами Російської Федерації озброєні бандитські формування проголосили створення «Донецької народної республіки» (7 квітня 2014 року).

Протягом травня 2014 року самозвані лідери «ДНР» та «ЛНР», серед яких було багато громадян Російської Федерації, у неконституційний спосіб провели фіктивні референдуми про відокремлення цих нелегітимних утворень від України. Під приводом і з метою їхньої підтримки на територію України були заслані розвідувально-диверсійні групи, які очолювали кадрові офіцери Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації, парамілітарні формування російського козацтва та укомплектований чеченцями - громадянами Російської Федерації батальйон «Восток», а також задіяні такі озброєні групи найманців як «Русский сектор» та «Оплот». За їхньої участі відбулися захоплення адміністративних будівель у багатьох населених пунктах Донецької та Луганської областей, здійснено збройні напади на частини українських Сухопутних військ та літаків Повітряних сил Збройних Сил України

При цьому, представники підконтрольних Російській Федерації незаконних самопроголошених утворень на тимчасово окупованих частинах території України, з метою створення образу законності окупації частини території Донецької області та утвердження вказаної окупації, надання образу легітимності своїй владі, узурпували виконання владних функцій держави.

В результаті чого, згідно з Постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIII, Російську Федерацію визнано державою-агресором.

В окремих містах та районах Донецької області всупереч законодавству України 11 травня 2014 року проведено незаконний референдум з питання «Про підтримку акту про державну самостійність Донецької народної республіки», за результатами якого 12.05.2014 проголошено створення незаконного псевдодержавного утворення «Донецька народна республіка» (далі - «ДНР»).

З метою забезпечення діяльності самопроголошеної «ДНР» представниками Російської Федерації з числа своїх громадян та місцевого населення Донецької області сформовані підрозділи політичного (так звані «органи державної влади «ДНР») та силового блоків (до складу яких увійшли представники так званих правоохоронних органів та незаконних збройних формувань), які мали стабільний склад лідерів, підтримували між собою тісні стосунки, забезпечували централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також розробили план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.

25.09.2018 в ході позачергового з'їзду активу «Общественного Движения «Донецкая Республика» (далі - ОД «ДР») ОСОБА_6 обрано «Председателем ОД «ДР».

20.11.2018 за результатами так званого всенародного голосування ОСОБА_6 обраний головою так званої «ДНР» та, будучи головою органів виконавчої влади почав виконання своїх повноважень на територіях, які згідно з Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268-VIII від 18.01.2018, Постановою Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» № 254-VIII від 17.03.2015 та Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» № 1680-VII від 16.09.2014 визнані тимчасово окупованими територіями, а органи державної та місцевої влади України та бюджетні установи, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 595 від 07.11.2014, припинили свою діяльність на вказаних територіях та переміщені на підконтрольну органам державної влади України територію.

Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права президент Російської Федерації (далі - РФ) ОСОБА_7 , а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України.

Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглась на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснила збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

24.02.2022 року Указом Президента Володимира Зеленського №64/2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан на всій території України строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався та діє на теперішній час.

Згідно ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»: тимчасово окупована Російською Федерацією територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Тимчасова окупація Російською Федерацією території України, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав.

Згідно п. 6 ст. 1-1 зазначеного Закону: окупаційна адміністрація Російської Федерації - сукупність державних органів і структур Російської Федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг. Згідно п. 7 ст. 1-1 вказаного закону: тимчасово окупована Російською Федерацією територія України - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 3 вказаного закону тимчасово окупована територія визначається сухопутна територія тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях.

Місто Маріуполь та Маріупольський район Донецької області, відповідно до наказів Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 25.04.2022 № 75 «Про затвердження Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 23.11.2022» (зі змінами), від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», Закону України від 18.01.2018 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», є тимчасово окупованою територією.

Представниками Російської Федерації на тимчасово окупованій території Донецького району було створено підпорядковану, керовану та фінансовану Російською Федерацією окупаційну адміністрацію, в яку входили органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованою територією України.

При цьому, представники підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів узурпували виконання владних функцій держави на тимчасово окупованій території Донецького району, здійснювали підбір кадрів для зайняття посад в незаконних самопроголошених органах, у тому числі із числа громадян України, які на той час перебували на вказаній тимчасово окупованій території. Кінцевою метою окупаційних органів, є інтеграція та подальше незаконне включення захопленої частини суверенної держави Україна до складу Російської Федерації.

17.07.2014 відповідно до так званого «Постановления №17-4 от 17.07.2014 «О создании Министерства внутренних дел Донецкой Народной Республики» створено Міністерство внутрішніх справ Донецької Народної Республіки. Пунктом 11 так званого «постановления» встановлено, що до відання Міністерства внутрішніх справ Донецької Народної Республіки переходить вся власність, нерухомість, територія, інші об'єкти інфраструктури, архіви та інші ресурси Міністерства внутрішніх справ України, Державної пенітенціарної служби України та Державної міграційної служби України, що знаходяться на території Донецької Народної Республіки.

Не пізніше 31.05.2022, точної дати не встановлено, представниками окупаційної адміністрації держави-агресора створено правоохоронний орган - «Володарский районный отдел Министерства внутренних дел Донецкой Народной Республики», розташований за адресою: «287000, Донецкая Народная Республика, Володарский район, пгт. Володарское, ул. Ленина, д. 92», на основі приміщень ВнП №1 Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області, розташованих за адресою: Донецька область, Нікольський район, смт. Нікольське, вул, Свободи, буд. 92.

У своїй діяльності, вказаний підрозділ поліції, який є незаконим правоохоронним органом, створеним на тимчасово окупованій території, керується так званими нормативними актами «ДНР».

Так, згідно з так званим «Постановлением народного совета донецкой народной республики» від 07.08.2015 року прийнято «Закон «О полиции ДНР». Відповідно ч. 1 ст. 1 вказаного закону про поліцію «Поліція - це державний збройний орган виконавчої влади, призначений для захисту життя, здоров'я, прав і свобод людини та громадянина, інтересів суспільства та держави від протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки».

Крім того, відповідно до ст. 24 «Закона «О полиции ДНР» встановлено, що «співробітник поліції - це посадова особа, яка перебуває на службі в органах внутрішніх справ Донецької Народної Республіки, яка наділена повноваженнями щодо здійснення обов'язків та прав поліції, та має спеціальне звання, присвоєне у визначеному законом порядку. Співробітник поліції, який проходить службу в територіальному органі, виконує обов'язки, покладені на поліцію, і реалізує права, надані поліції, в межах території, що обслуговується цим територіальним органом, відповідно до посади, що заміщається, і посадовим регламентом (посадовою інструкцією). За межами зазначеної території співробітник поліції виконує обов'язки, покладені на поліцію, та реалізує права, надані поліції, у порядку, визначеному керівником державного органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ та відповідно до чинного законодавства Донецької Народної Республіки.

Співробітнику поліції видається службове посвідчення, зразки яких затверджуються державним органом виконавчої влади у сфері внутрішніх справ».

Відповідно до п. 12 ст. 12 цього закону зазначено, що серед «основних завдань поліції» є - відповідно до підслідності, встановленої кримінально-процесуальним законодавством Донецької Народної Республіки, порушувати кримінальні справи, проводити дізнання у кримінальних справах, виконувати невідкладні слідчі дії у кримінальних справах, провадження попереднього слідства в яких обов'язково.

Відповідно до п. 21 ст. 12 цього закону, на поліцію днр покладений обов'язок брати участь у заходах щодо протидії тероризму та у забезпеченні правового режиму контртерористичної операції, а також у захисті потенційних об'єктів терористичних посягань та місць масового перебування громадян, у проведенні експертної оцінки стану антитерористичної захищеності та безпеки об'єктів.

Згідно з п. 33 ст. 12 цього закону передбачено, що поліція бере участь у забезпеченні режиму військового стану та режиму надзвичайного стану у разі їх запровадження на території Донецької Народної Республіки або в окремих її місцевостях.

Пунктом 41 ст. 12 цього закону передбачено, що поліція має право вилучати у громадян та посадових осіб документи, у порядку, передбаченому чинним законодавством, а також речі, вилучені з цивільного обороту або обмежені в обороті, які перебувають у них без спеціального дозволу, із складанням протоколу та врученням його копії зазначеним громадянам та посадовим особам.

Громадянка України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлюючи факти збройної агресії РФ проти України та окупації території Маріупольського району Донецької області, після захоплення смт. Нікольське військовослужбовцями ЗС РФ спільно з представниками «ДНР», діючи умисно, за власною ініціативою, добровільно залишилася в тимчасово окупованому Маріупольському районі Донецької області.

У подальшому, в невстановлений час, але не пізніше 01.09.2022, ОСОБА_5 , з мотивів непогодження з політикою чинної влади в Україні та підтримки входження тимчасово окупованих територій України до складу Російської Федерації, будучи обізнаною про факт ведення вказаною державою агресивної війни проти України, невизнання РФ поширення державного суверенітету України на тимчасово окупованій її території, керуючись ідеологічними мотивами, діючи умисно, надала згоду та добровільно прийняла рішення зайняти посаду у незаконно створеному правоохоронному органі «МВД ДНР» на тимчасово окупованій території Нікольського району Донецької області.

Відповідно до «наказу» так званого начальника «Володарського РВ МВС ДНР майора поліції ОСОБА_8 № 17 л/с від 01.09.2022» ОСОБА_5 призначена на посаду «старшого слідчого Володарського районного відділу МВС ДНР», мовою оригіналу: «старшего следователя Володарского районного отдела МВД ДНР», та з вказаного часу стала виконувати обов'язки, покладені на неї відповідно до Закону «О полиции ДНР».

26.09.2024 Володарський районний відділ МВС ДНР перейменовано на «Відділ Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації «Володарський», мовою оригіналу: «Отдел Министерства внутренних дел Российской Федерации "Володарский».

В судовому засіданні допит обвинуваченої ОСОБА_5 не здійснювався, судовий розгляд за ухвалою суду від 28.04.2025 року на підставі ч.3 ст. 323 КПК України проводився в порядку спеціального судового провадження.

При цьому, в порядку ч. 3 ст. 323 КПК України судові повістки про виклик обвинуваченої надсилалися за останніми відомими місцями її реєстрації та проживання з публікацією в засобі масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті суду, однак в судове засідання вона не з'явилася.

Таким чином, вищевказані обставини свідчать про відмову ОСОБА_5 , яка в свою чергу повинна була знати про розпочате кримінальне провадження, від здійснення свого права предстати перед українським судом за діяння та захищати себе безпосередньо в такому суді, а також про її намір на ухилення від кримінальної відповідальності.

В той же час, ухилення обвинуваченої ОСОБА_5 від правосуддя суд оцінює як реалізацію останньою її невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.

Вина ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення підтверджується такими дослідженими в судовому засіданні доказами в обсязі, визначеному з урахуванням думки учасників судового розгляду.

Так, свідок ОСОБА_9 показала, що з жовтня 2021 року та до моменту повномасштабного вторгнення російських військ на територію України в 2022 році вона працювала слідчою СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області, де познайомилася з обвинуваченою ОСОБА_5 , яка працювала на посаді старшого слідчого. Відносини в них були виключно робочі. В присутності свідка обвинувачена проросійські погляди не висловлювала. Після 24.02.2022 року свідок не бачила ОСОБА_5 , спілкування з нею та іншими колегами відбувалося через месенджери до 02.03.2022 року, поки в м.Маріуполі залишався мобільний зв'язок та інтернет. На той час вони вже отримали від керівництва наказ виїжджати з м.Маріуполя. Під час спілкування ОСОБА_5 повідомляла, що знаходиться на лікарняному та виїжджати не буде. 21.03.2022 року свідок виїхала з м.Маріуполя. В подальшому в Телеграм-каналі свідок переглядала публікацію за участю ОСОБА_5 , зі змісту якої вбачалося, що остання залишилися на тимчасово окупованій територій Донецької області та зайняла посаду слідчого в незаконно створеному правоохоронному органі «Володарському МВД ДНР».

Свідок ОСОБА_10 в судовому засіданні показала, що на момент повномасштабного вторгнення російських військ на територію України в 2022 році вона працювала слідчою СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області, де познайомилася з обвинуваченою ОСОБА_5 , яка працювала на посаді старшого слідчого. В присутності свідка обвинувачена проросійські погляди не висловлювала. Останнього разу вони бачилися 24.02.2022 року, коли по сигналу бойової тривоги прибули всі працівники Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області, після чого більше не спілкувалися. 17-18 березня 2022 року свідок на виконання наказу керівництва виїхала з м.Маріуполя. В травні 2024 року Телеграм-каналі Маріуполь спротив з'явилася публікація за участю ОСОБА_5 , яка під час урочистого заходу була одягнена в форму МВД ДНР з георгієвською стрічкою, зйомка здійснювалася в с-щі Володарське Донецької області. Зі змісту вказаної публікації вбачалося, що ОСОБА_5 працювала в незаконно створеному правоохоронному органі «Володарському МВД ДНР».

З протоколу огляду від 20.05.2024 року вбачається, що слідчим було оглянуто публікацію на Telegram-каналі «МВД ДНР», яка розміщена за посилання: « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка складається з 4 фото, серед яких є фото ОСОБА_5 , та текстової інформації російською мовою «Сотрудникики ОМВД России «Володарский» приняли участие в церемонии открытия памятника погибшим правоохранителям». З метою збереження отриманих даних та недопущення видалення інформації з мережі Інтернет здійснено скрін-шоти за допомогою клавіши «PrtSc (Print Screen)» і архівацію вказаної публікації за допомогою Інтернет ресурсу «archive.today» та записано на оптичний носій інформації диск CD-R, який долучено до протоколу. (т.1 а.с.11-21)

Згідно з протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 08.10.2024 року, на підставі постанови прокурора Лівобережної окружної прокуратури ОСОБА_11 від 20.09.2024 року в приміщенні АТ КБ «Приватбанк» за адресою: м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 32, були вилучені відомості про відкриті на ім'я ОСОБА_5 банківські рахунки, копії особистих документів, які вона надавала для відкриття рахунків, відомості про мобільні телефони, фото та відеоматеріали за місцями зняття готівки на CD-R диск. (т.1 а.с.54-56)

Згідно з протоколом огляду від 15.10.2024 року старшим слідчим СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області проведено огляд інформації на вказаному CD-R диску, яким встановлено 8 папак та файли з анкетою-заявою, Анкетою опитуванням, сканкопіями всіх сторінок паспорту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН, які постановою слідчого від 15.10.2024 були визнані речовими доказами у кримінальному провадженні (т.1 а.с.57-63).

Згідно з протоколом огляду від 19.09.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд Веб-сайту так званого «государственая информационная система нормативных правовых актов донецкой народной республики» з доменом - «http://npa.dnronline.su», де на Веб-сторінці вказаного сайту за посиланням http://npa.dnronline.su/2014-ll-08/ukaz-glavy-donetskoi-narodnoj-respubliki-5-ot-08-11-2014-goda-o-date-sozdaniya-ministerstva-vnutrennih-del-donetskoj-narodnoj-respubliki.html розміщений текст документа «Указ голови Донецької Народної Республіки № 5 від 08.11.2014 року | Про дату створення Міністерства внутрішніх справ Донецької Народної Республіки (чинна редакція на 27.05.2016 р.)» на мові оригіналу: «Указ Главы Донецкой Народной Республики № 5 от 08.11.2014 года | О дате создания Министерства внутренних дел Донецкой Народной Республики (действующая редакция на 27.05.2016 г.)». З метою збереження цього посилання у всесвітній мережі Інтернет, на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням «https://archive.vn» було здійснено її архівацію. З метою збереження цього документа було здійснено його роздруківку, яка долучена до матеріалв справи. Також, з метою фіксації посилання на Веб-сторінку та виготовлені в ході огляду скріншоти були записані на оптичний носій інформації диск DVD-R, який постановою слідчого від 19.09.2024 визнаний речовим доказом. (т.1 а.с.66-74)

Згідно з протоколом огляду від 19.09.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд Веб-сайту під назвою «Донецкая Народная Республика» за доменом « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де на Веб-сторінці вказаного сайту за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 , де виявлено текст документа під назвою «Указ Главы Донецкой Народной Республики № 263 от 03.06.2022 года Об администрации Володасркого района». З метою збереження цього посилання у всесвітній мережі Інтернет, на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням «https://archive.vn» було здійснено її архівацію. З метою збереження цього документа було здійснено його роздруківку, яка долучена до матеріалв справи. З метою фіксації посилання на Веб-сторінку та виготовлені в ході огляду скріншоти були записані на оптичний носій інформації диск DVD-R, який постановою слідчого від 19.09.2024 визнаний речовим доказом. (т.1 а.с.75-84)

Згідно з протоколом огляду від 19.09.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд сайту «Федеральная налоговая служба» за посиланням https://www.nalog.gov.ru/rn77/», увівши наступну фразу «Узнать инн рф». В результаті пошуку виявлено інформацію щодо «Володарский районный отдел министерства внутренних дел» та отримано «ВИПИСКА з Єдиного державного реєстру юридичних осіб» на мові оригіналу: «Выписка из Единого государственного реестра юридических лиц», датована 13.09.2024 № ЮЭ9965-24-125063846, яка містить відомості, щодо «ВОЛОДАРСЬКОГО РАЙОННОГО ВІДДІЛУ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДОНЕЦЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ» на мові оригіналу: «ВОЛОДАРСКИЙ РАЙОННЫЙ ОТДЕЛ МИНИСТЕРСТВА ВНУТРЕННИХ ДЕЛ ДОНЕЦКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ. З метою збереження цього документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку, яку постановою слідчого від 19.09.2024 визнано речовим доказом. (т.1 а.с.85-98)

Згідно з протоколом огляду від 16.10.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 було оглянуто публікацію на Телеграм-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за посилання: « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 » приняли участие в церемонии открытия памятника погибшим правоохранителям», що розташована за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_2 », датовану 09 травня 2024 року о 13 годині 23 хвилині. На фотозображенні, яке викладене першим (скріншот №4) встановлено, що на ньому зображено шеренгу з осіб, які знаходяться на відкритій ділянці місцевості, вдягнені в форму поліції «ДНР» та цивільний одяг. Серед них виявлено ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться в шерензі 8 (вісьма) з правої сторони. Остання одягнута в форму поліції «ДНР» (кітель та спідницю), волосся чорного кольору короткі розпущені, обличчя кругле, на форменому одязі з правої сторони георгіївська стрічка, в руках тримає квіти. З метою збереження цього посилання у всесвітній мережі Інтернет, на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_7 » було здійснено її архівацію. З метою збереження HTML кодів, PDF-файлів та скіншотів, виготовлених в ході огляду, їх було записано на оптичний носій інформації диск DVD-R, який постановою слідчого від 16.10.2024 визнано речовим доказом. (т.1 а.с.99-110)

Згідно з протоколом огляду від 28.10.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд Веб-сайту так званого «государственная информационная система нормативных правовых актов донецкой народной республики» з доменом - ІНФОРМАЦІЯ_8 де на Веб-сторінці вказаного сайту за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_9 розміщений текст документа «Закон Донецкой Народной Республики от 07.08.2015 № 85-ІНС «О полиции». З метою збереження цього посилання у всесвітній мережі Інтернет на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_7 » було здійснено його архівацію. З метою збереження цього документа було здійснено його роздруківку, яка долучена до матеріалв справи. З метою збереження документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку. Також, з метою фіксації посилання на Веб-сторінку та виготовлені в ході огляду скріншоти були записані на оптичний носій інформації диск DVD-R, який постановою слідчого від 28.10.2024 визнаний речовим доказом. (т.1 а.с.111-139)

Згідно з протоколом огляду від 28.10.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд Веб-сайту так званого «государственная информационная система нормативных правовых актов донецкой народной республики» з доменом - ІНФОРМАЦІЯ_8 де на Веб-сторінці вказаного сайту за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_10 розміщений текст документа «Закон Донецкой Народной Республики от 24.04.2015 № 34-ІНС «О службе в органах внутренних дел Донецкой Народной Республики». З метою збереження цього посилання у всесвітній мережі Інтернет, на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням «https://archive.vn» було здійснено її архівацію. З метою збереження документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку. Також, з метою фіксації посилання на Веб-сторінку та виготовлені в ході огляду скріншоти були записані на оптичний носій інформації диск DVD-R, який постановою слідчого від 28.10.2024 визнаний речовим доказом. (т.1 а.с.140-159)

Згідно з протоколом огляду від 28.10.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд Веб-сайту так званого «Государственной информационной системы нормативных правовых актов Донецкой Народной Республики» з доменом - ІНФОРМАЦІЯ_8 де на Веб-сторінці вказаного сайту за посиланням https://gisnpa-dnr.ru/npa/0003-17-4-2014-07-17/ виявлено (мовою оригіналу) «Постановление №17-4 от 17.07.2014 О создании Министерства внутренних дел Донецкой Народной Республики». З метою збереження документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку. Також, з метою фіксації посилання на Веб-сторінку та виготовлені в ході огляду скріншоти були записані на оптичний носій інформації диск DVD-R, який постановою слідчого від 28.10.2024 визнано речовим доказом. (т.1 а.с.160-172)

Згідно з протоколом огляду від 25.10.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд офіційного вебпорталу парламенту України за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_11 , де виявлено Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» від 02.10.1992 року № 2657-ХІІ за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_12 на якій розміщено зазначений закон. З метою збереження документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку. (т.1 а.с.173-182)

Згідно з протоколом огляду від 28.10.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд Веб-сайту так званого «государственная информационная система нормативных правовых актов донецкой народной республики» з доменом - ІНФОРМАЦІЯ_3 , де на Веб-сторінці вказаного сайту за посиланням https://npa.dnronline.su/2020-04-23/ukaz-glavy-donetskoj-narodnoj-respubliki-110-ot-23-04-2020-goda-ob-utverzhdenii-polozheniya-o-ministerstve-vnutrennih-del-donetskoj-narodnoj-respubliki-opublikovan-23-04-2020g.html?ysclid=lwrg0jsuky701410377 розміщений текст документа «УКАЗ ГОЛОВИ ДОНЕЦЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ Про затвердження Положення про Міністерство внутрішніх справ Донецької Народної Республіки від 23.04.2020 №110». Текст на мові оригіналу (російською мовою): «УКАЗ ГЛАВЫ ДОНЕЦКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ Об утверждении Положения о Министерстве внутренних дел Донецкой Народной Республики от 23.04.2020 №110». З метою збереження цього посилання у всесвітній мережі Інтернет, на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням «https://archive.vn» було здійснено її архівацію. З метою збереження документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку. Також, з метою фіксації посилання на Веб-сторінку та виготовлені в ході огляду скріншоти були записані на оптичний носій інформації диск DVD-R, який постановою слідчого від 28.10.2024 визнаний речовим доказом. (т.1 а.с.183-197)

Згідно з протоколом огляду від 06.11.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 у пошуковій сторінці «Google» було виявлено сторінку під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_13 ». Так, при переході за посиланням https:egrul.nalog.ru/ виявлено інформацію щодо «ОТДЕЛ МИНИСТЕРСТВА ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ «ВОЛОДАРСКИЙ»», яку завантажено на комп'ютер. З метою збереження цього посилання у всесвітній мережі Інтернет, на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням «https://archive.vn» було здійснено її архівацію. З метою збереження документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку, яку постановою слідчого від 06.11.2024 визнано речовим доказом. (т.1 а.с.198-214)

Згідно з протоколом огляду від 08.11.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд Веб-сайту офіційного сайту «донецкой народной республики» з доменом - «http://npa.dnronline.su/», де на Веб-сторінці вказаного сайту за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_14 lwiyrty383140792427» розміщений текст документа «Указ глави Донецької Народної Республіки № 285 від 10.08.2023 року | Про скасування Міністерства внутрішніх справ Донецької Народної Республіки» на мові оригіналу: «Указ врио Главы Донецкой Народной Республики № 285 от 10.08.2023 года | Об упразднении Министерства внутренних дел Донецкой Народной Республики». З метою збереження цього посилання у всесвітній мережі Інтернет, на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням «https://archive.vn» було здійснено її архівацію. З метою збереження документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку. Також, з метою фіксації посилання на Веб-сторінку та виготовлені в ході огляду скріншоти були записані на оптичний носій інформації диск DVD-R, який постановою слідчого від 08.11.2024 визнаний речовим доказом. (т.1 а.с.215-239)

Згідно з протоколом огляду від 08.11.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд огляд соцально-орієнтованої мережі «Telegram», а саме: телеграм-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_15 » за писиланням: « ІНФОРМАЦІЯ_16 », В ході погляду виявлено 2 публікації, перша з яких за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_16 » опублікована ІНФОРМАЦІЯ_17 об 11 год. 14 хв.. переглянута 4525 користувачами, без коментарів. Публікація має фотознімок, під фото розміщений текст «А ось і документи дійшли до нас», доповнення до публікації за посиланням https://t.me/mrplSprotyv/39867. Данна публікація має фото з забраженям документу верху по центру аркуша розташований двоголовий орлел, що підняв вгору розпущені крила. На грудях орла - у червленому щиті Святий Архістратиг Михаїл у срібному одязі та озброєнні, із золотим мечем та срібним облямованим щитом із срібним православним хрестом. За зовнішніми ознаками малюнок схожий державну символіку ДНР, а саме: герб Донецької Народної Республіки. Під гербом мається текст на мові оригіналу «МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ ДОНЕЦКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ», нижче текст «Володарский районный отдел» ПРИКАЗ». З лівої сторони вказана дата «01.09.2022», по середині Володарск, напроти з правої сторони номер №17 л/с. Далі з лівої сторони текст «По личному составу», 1. Принять: ОСОБА_5 на должность старшого следователя Володарского районного отдела МВД Донецкой Народной Республики с 01 сентября 2022 года, с испытательным сроком два месяца, установить должностной оклад в размере 15448 рублей.» Нижче під текстом по середині «Основание: заявление ОСОБА_5 от 29.08.2022» Підписаний «Начальник Володоаского РО МВД ДНР майор полиции ОСОБА_8 ». Також мається підпис та печать круглої форми, на якій посередині мається герб за зовнішніми ознаками, схожий державну символіку ДНР, та напис «ДОНЕЦКАЯ НАРОДНАЯ РЕСПУБЛИКА МИНИСТЕРСТВО ВНУТРИШНИХ ДЕЛ ИЛЬИЧЕВСКИЙ РАЙОНИЙ ОТДЕЛ». З метою збереження цього посилання у всесвітній мережі Інтернет, на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням «https://archive.vn» було здійснено її архівацію. З метою збереження документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку. Також, з метою фіксації посилання на Веб-сторінку та виготовлені в ході огляду скріншоти були записані на оптичний носій інформації диск DVD-R, який постановою слідчого від 08.11.2024 визнаний речовим доказом. (т.1 а.с.240-247)

Згідно з протоколом огляду від 11.11.2024 року за участі спеціаліста ОСОБА_12 проведено огляд офіційного сайту «Федеральная налоговая служба за посиланням «https://www.nalog.gov.ru//rn77/», де за параметрами пошуку мовою оригіналу « ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , «Паспорт инотраного гражданина», номер паспорту громадянина України НОМЕР_1 дата 16.11.2012», виявлено інформацію щодо «ИНН 614026597952» та отримана «Выписка из Единого государственного реестра налогоплательщиков в отношении физического лица» станом на 11.11.2024 №V-20241111-8189994 відносно ОСОБА_5 . З метою збереження посилання у всесвітній мережі Інтернет на спеціальному Веб-ресурсі за посиланням «https://archive.vn» було здійснено її архівацію. З метою збереження документа та долучення його до матеріалів кримінального провадження здійснено його роздруківку, яка постановою слідчого від 11.11.2024 визнана речовим доказом. (т.1 а.с.248-255)

З протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 11.11.2024 року вбачаєтьсмя, що свідок ОСОБА_9 впізнала на фотознімку ОСОБА_5 , з якою вона працювала в Маріупольському РУП ГУНП в Донецькій області. (Т.2 а.с. 8-9).

Згідно з протоколом огляду від 11.11.2024 року за участю свідка ОСОБА_9 була оглянута піблікація на Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_5 », яка розміщена за посилання: « ІНФОРМАЦІЯ_2 », має назву «Сотрудникики ОМВД России «Володарский» приняли участие в церемонии открытия памятника погибшим правоохранителям», датована 09 травня 2024 року о 13 год. 23 хвилини. На фотозображенні, яке містить вказана публікація свідок ОСОБА_9 впізнала ОСОБА_5 , яка знаходиться в шерензі 8 (вісьма) з правої сторони, вдягнена в форму ДНР. (т.2 а.с.10-14)

З протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 11.11.2024 року вбачаєтьсмя, що свідок ОСОБА_10 впізнала на фотознімку ОСОБА_5 , з якою вона працювала в Маріупольському РУП ГУНП в Донецькій області. (Т.2 а.с. 22-23).

Згідно з протоколом огляду від 11.11.2024 року за участю свідка ОСОБА_10 була оглянута піблікація на Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_5 », яка розміщена за посилання: « ІНФОРМАЦІЯ_2 », має назву «Сотрудникики ОМВД России «Володарский» приняли участие в церемонии открытия памятника погибшим правоохранителям», датована 09 травня 2024 року о 13 год. 23 хвилини. На фотозображенні, яке містить вказана публікація свідок ОСОБА_9 впізнала ОСОБА_5 , яка знаходиться в шерензі 8 (вісьма) з правої сторони, вдягнена в форму ДНР. (т.2 а.с.24-28)

З протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 14.11.2024 року вбачаєтьсмя, що свідок ОСОБА_13 впізнав на фотознімку ОСОБА_5 , з якою він знайомий з 2018 року. (Т.2 а.с. 36-37).

Згідно з протоколом огляду від 14.11.2024 року за участю свідка ОСОБА_13 була оглянута піблікація на Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_5 », яка розміщена за посилання: « ІНФОРМАЦІЯ_2 », має назву «Сотрудникики ОМВД России «Володарский» приняли участие в церемонии открытия памятника погибшим правоохранителям», датована 09 травня 2024 року о 13 год. 23 хвилини. На фотозображенні, яке містить вказана публікація свідок ОСОБА_13 впізнав ОСОБА_5 , яка знаходиться в шерензі 8 (вісьма) з правої сторони, вдягнена в форму ДНР. (т.2 а.с.38-42)

З копії паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 16.11.2012 Приморським РС у м.Маріуполі ГУДМС України в Донецькій області, вбачається, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є громадянкою України.

Згідно з послужним списком та біографічною довідкою ОСОБА_5 з 30.09.2008 року проходила службу в органах МВС, в тому числі з 15.01.2021 року до 13.06.2022 року на посаді старшого слідчогоСВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області, у спеціальному званні «капітан поліції», була звільнена зі служби на підставі Наказу від 13.06.2022 року № 262 о/с у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби. Присягу на вірність Українському народові ОСОБА_5 прийняла 07.11.2015 року.

Також, в судовому засіданні були досліджені такі процесуальні документи, надані стороною обвинувачення на підтвердження допустимості вищевказаних письмових доказів, а саме: витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024052770000233 від 14.05.2024 року за ч.7 ст. 111-1 КК України, постанова про призначення слідчого у кримінальному провадженні від 14.05.2024, постанова про визначення групи прокурорів від 14.05.2024, постанова про визначення підслідності від 24.06.2024, постанови про призначення слідчого у кримінальному провадженні та про доручення проведення досудового розслідування від 01.07.2024 та 05.07.2024, постанова про проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України від 02.08.2024, постанова про доручення здійснення досудового розслідування кримінального правпорушення іншому органу досудового розслідування від 26.08.2024, постанова про призначення групи прокурорів від 30.08.2024, постанова про призначення групи слідчих від 17.09.2024, постанови про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (згідно з п.20-7 КПК України Перехідних положень КПК України) від 20.09.2024, постанова про залучення спеціаліста від 19.09.2024, постанова про призначення групи слідчих від 14.11.2024 року, повідомлення про підозру ОСОБА_5 за ч.7 ст. 111-1 КК України від 15.11.2024, постанова про доручення призначити захисника від 16.11.2024, постанова про залучення захисника від 16.11.2024, постанова про оголошення регіонального, державного (міждержавного) міжнародного розшуку підозрюваної ОСОБА_5 від 22.11.2024, ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м.Дніпропетровська (справа № 205/16300/24) від 02.12.2024 про арешт майна, від 13.12.2024 про здійснення спеціального досудового розслідування та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, протокол про надання доступу до матеріалів (додаткових матеріалів) досудового розслідування від 03.01.2025.

Будь-яких інших доказів в ході судового розгляду сторонами, які були вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, визначений КПК України, надано не було. При цьому, судом, зберігаючи об'єктивність та неупередженість, були створені необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків.

Оцінюючи показання, дані в судовому засіданні свідками ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , суд вважає їх правдивими, оскільки вони є логічними, послідовними, надані щодо фактів, які вони сприймали особисто. Зазначені показання були безпосередньо отримані судом в ході судового розгляду відповідно до вимог ч.ч.3-5 ст. 95 КПК України, а тому підстав не приймати їх за основу у суду немає.

Оцінюючи вищевказані письмові докази, суд вважає їх належними та допустимим, оскільки вони містять відомості щодо фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також отримані та надані стороною обвинувачення в порядку, встановленому КПК України. При цьому, стороною захисту допустимість досліджених судом письмових доказів не заперечувалася.

Таким чином, оцінивши кожен доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність належних, допустимих та достовірних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку, суд вважає, що вони узгоджуються між собою і в своїй сукупності доводять подію кримінального правопорушення, вину ОСОБА_5 в його вчиненні, а також є достатніми для прийняття законного та обґрунтованого рішення у кримінальному провадженні.

Так, зміст досліджених в судовому засіданні показань свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та письмових доказів доводять факт добровільного зайняття ОСОБА_5 посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території Україні.

Будучи громадянкою України, обіймаючи посаду в правоохоронному органі України та склавши Присягу на вірність Українському народові, ОСОБА_5 усвідомлювала факт збройної агресії з боку російської федерації та окупації території України, що вказує на добровільність зайняття нею посади в незаконному правоохоронному органі. Відомостей про те, що ОСОБА_5 надала згоду, зайняла посаду та виконувала посадові обов'язки під психологічним впливом або фізичним примусом, для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожувала їй, іншим особам або інтересам держави, в судовому засіданні не встановлено.

Тобто, вищевказані встановлені судом обставини спростовують доводи сторони захисту про недоведеність вчинення обвинуваченою інкримінованого їй кримінального правпорушення.

Також, судом встановлено, що дане кримінальне провадження за відсутності обвинуваченої (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

Так, стороною обвинувачення під час досудового розслідування використані всі передбачені законом можливості для дотримання прав обвинуваченої, зокрема повідомлення про підозру, повідомлення про початок здійснення спеціального досудового розслідування, повістки про її виклик відповідно до вимог ч.8 ст. 135 КПК України були опубліковані в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, копії процесуальних документів на виконання вимог ч. 2 ст. 297-5 КПК України вручені захиснику.

Під час спеціального судового провадження судом вжито заходів про забезпечення доступу обвинуваченої до правосуддя шляхом своєчасної публікації повісток про виклик в кожне судове засіданні в газеті «Урядовий кур'єр» та оголошення про її виклик на офіційному веб-сайті судової влади України. Захисники під час судового розгляду здійснювали активний захист обвинуваченої, беручи участь в допиті свідків, досліджені письмових доказів сторони обвинувачення, виступаючи в судових дебатах, заперечуючи проти обвинувачення.

Таким чином, суд вважає, що в результаті здійснення спеціального досудового розслідування та проведення спеціального судового провадження були дотримані права обвинуваченої на захист та доступ до правосуддя.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні повністю доведена вина ОСОБА_5 у колабораційній діяльності, тобто у добровільному зайнятті громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.

Призначаючи покарання обвинуваченій, суд керується вимогами статей 65-67 КК України і виходить з принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.

Так, при призначені обвинуваченій покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке належать до категорії особливо тяжкого злочину проти основ національної безпеки, характеризуються прямим умислом, має підвищену суспільну небезпеку в умовах воєнного стану.

Розглядаючи питання про особу винної, суд враховує, що ОСОБА_5 раніше не судима, одружена, на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, проживає на тимчасово окупованій території України.

Обставин, які пом'якшують покарання обвинуваченій, судом не встановлено.

Обставиною, яка обтяжує покарання ОСОБА_5 , є вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про необхідність призначення ОСОБА_5 основного покарання у виді позбавлення волі в межах санкції ч.7 ст.111-1 КК України, з призначенням додаткових покарань у виді позбавленням права обіймати посади, пов'язані з діяльністю в правоохоронних органах, з конфіскацією всього майна, що є її власністю, що буде відповідати меті призначення покарання відповідно до ст. 50 КК України.

Враховуючи, що ОСОБА_5 вчинила особливо тяжкий злочин проти основ національної безпеки, в умовах воєнного стану, їй відповідно до ч. 2 ст. 52, ст. 54 КК України слід призначити додаткове покарання у виді позбавлення спеціального звання «капітан поліції».

Запобіжний захід обвинуваченій ОСОБА_5 у виді тримання під вартою до набрання вироком законної слід залишити без змін.

Відповідно до ч.4 ст. 174 КПК суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.

Враховуючи призначення судом покарання у виді конфіскації майна підстави для скасування арешту майна відсутні.

Керуючись ст.ст. 369, 371, 373-374, ч.15 ст.615 КПК України, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України, та призначити їй покарання у виді позбавлення волі строком на 13 (тринадцять) років, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з діяльністю в правоохоронний органах, строком на 15 (п'ятнадцять) років, з конфіскацією всього майна, що є її власністю, та відповідно до ст. 54 КК України з позбавленням спеціального звання «капітан поліції».

Строк відбування покарання у виді позбавлення волі ОСОБА_5 обчислювати з моменту фактичного затримання після звернення вироку до виконання.

Запобіжний захід обвинуваченій ОСОБА_5 у виді тримання під вартою до набрання вироком законної - залишити без змін.

Арешт майна, власником якого є ОСОБА_5 , накладений ухвалою слідчого судді Ленінського районного суду м.Дніпропетровська (справа № 205/16300/24) від 02.12.2024, а саме: автомобіля марки CHEVROLET AVEO, 2011 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , номер кузова НОМЕР_4 - залишити до фактичного виконання вироку в частині конфіскації майна.

На вирок може бути подана апеляція до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра протягом тридцяти днів з дня проголошення вироку.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити учасникам судового провадження.

Суддя ОСОБА_1