Рішення від 08.09.2025 по справі 580/2566/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2025 року справа № 580/2566/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Руденко А. В., розглянувши в спрощеному письмовому провадженні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

11.03.2025 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулася фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі позивач) з позовною заявою до Головного управління ДПС у Черкаській області (далі відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Черкаській області № 3076/23-00-09-01 від 24.02.2025, яким на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 накладено штрафні (фінансові) санкції в сумі 110 416,00 грн (сто десять тисяч чотириста шістнадцять грн 00 коп);

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Черкаській області № 3075/23-00-09-01 від 24.02.2025, яким на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 накладено штрафні (фінансові) санкції в сумі 1 020 грн (одна тисяча двадцять грн 00 коп).

Обґрунтовуючи позов зазначено, що спірні ППР винесені за відсутності податкового порушення. Стверджує, що мала діючі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Відповідач не надав доказів невиконання позивачем обов'язку щодо надання копій документів.

Ухвалою суду від 17.03.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати на виконання ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за правилами спрощеного позовного провадження. Встановлено відповідачу строк тривалістю п'ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали для надання відзиву на позовну заяву.

Відповідач 01.04.2025 надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому просив у задоволенні позову відмовити повністю. Обґрунтовуючи зазначив, що під час перевірки, складання акту та прийняття оскаржуваних ППР діяв з дотриманням вимог закону. За результатами фактичної перевірки склав акт та відповідно встановив порушення вимог ч.7 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» та п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України. Позивач здійснював реалізацію алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та не надав під час проведення перевірки документи, які підтверджують придбання підакцизних товарів та документів на господарську одиницю. Вказані порушення детально описані в акті перевірки.

Ухвалою від 11.04.2025 суд відмовив у задоволенні клопотання позивача про об'єднання в одне провадження адміністративних справ №580/2566/25 та №580/3702/25.

Ухвалою від 11.04.2025 суд витребував у відповідача належним чином засвідчені копії рішень про припинення ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

25.04.2025 від відповідача на адресу суду надійшло клопотання, в якому повідомив, що рішення про припинення дії ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом) позивача не приймалися. Позивачка мала діючі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом) терміном дії з 24.08.2023 до 24.08.2024 та з 10.09.2024 до 10.09.2025. Однак, у відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту). Тому оскаржувані ППР є правомірними.

Оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Відділ контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що викорисовуються в електронних сигаретах, та пального управління контролю за підакцизними товарами звернувся з доповідною запискою до В.о.начальника ГУДПС у Черкаській області, в якій зазначив, що під час проведення огляду місць здійснення діяльності встановлено перелік суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів без наявності відповідних ліцензій, та/або без наявних документів, які підтверджують походження підакцизної групи товарів. Тому запропонував провести фактичні перевірки, зокрема, позивача.

Посилаючись на виконання підп.20.1.2, 20.1.4, 20.1.8-20.1.11 п.20.1 ст.20, підп.75.1.3 п.75.1 підп.80.2.5 п.80.2 ст.80 ПК України, ст.72 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», з метою контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального відповідач видав наказ від 22.01.2025 №181-п про проведення фактичної перевірки позивача за місцем фактичного здійснення діяльності за адресою: м.Черкаси, вул.Дахнівська, буд.121, - з 22.01.2025 тривалістю 10 діб. Вказано, що перевірку необхідно провести за період діяльності з 01.02.2022 до 31.01.2025 з питань дотримання вимог законодавства з питань ліцензування, виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, цільового використання спирту, тютюнової сировини платниками податків, здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, відображення та правильності обрахунку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в розрахункових документах та фіскальних звітах, наявності документів, що підтверджують походження підакцизних товарів, за місцем фактичного здійснення діяльності.

На підставі направлень від 22.01.2025 посадові особи відповідача провели вказану фактичну перевірку позивача.

Відповідач зобов'язав позивача у термін до 31.01.2025 надати документи, що підтверджують право власності чи іншого права користування на господарську одиницю та документи, що підтверджують придбання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, облік товарних запасів за встановленою формою.

Документи позивач на станом на 31.01.2025 не надав, про що відповідач склав відповідний акт ненадання документів (їх засвідчених копій) від 03.02.2025 №218/23-00-09-01-13.

За результатами фактичної перевірки відповідач склав акт від 03.02.2025 фактичної перевірки №1111/23-00-09-01-16/1992816506, у якому зафіксував виявлені порушення позивачем вимог ч.7 ст.16, п.42 ч.2 ст.46 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», підп. 3 п.298 ст.298, п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України.

У подальшому відповідач виніс спірні ППР від 24.02.2025:

№ 3076/23-00-09-01, яким на позивача наклав штрафні (фінансові) санкції в сумі 110 416,00 грн (сто десять тисяч чотириста шістнадцять грн 00 коп) за здійснення реалізації сидру та алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями;

№ 3075/23-00-09-01, яким на позивача накладено штрафні (фінансові) санкції в сумі 1 020 грн (одна тисяча двадцять грн 00 коп) за не надання станом на 31.01.2025 до перевірки витребовуваних документів.

Тому позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи оцінку спірному рішенню, суд врахував таке.

Абзацом другим статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.61.1 ст.61 ПК України податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно з підп. 20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення;

Порядок проведення фактичної перевірки врегульовано ст.80 ПК України.

Так, відповідно до п.80.1 ст.80 ПК України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Згідно з п.80.2 ст.80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:

у разі коли за результатами перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, та виникає необхідність перевірки таких фактів;

у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів;

письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, у тому числі незабезпечення можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, касових операцій, патентування або ліцензування;

неподання суб'єктом господарювання в установлений законом строк обов'язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками;

у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах і пального, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, та/або масовими витратомірами, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального;

у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у пункті 75.1.3;

у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.

Відповідно до п.80.3 ст.80 ПК України фактична перевірка, що здійснюється за наявності підстави, визначеної у пункті 80.2.6, може бути проведена для контролю щодо припинення порушення законодавства з питань, визначених у пункті 75.1.3, одноразово протягом 12 місяців з дати складання акта за результатами попередньої перевірки.

Згідно з п.80.4-80.10 ст.80 ПК України перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами контролюючих органів на підставі підпункту 20.1.10 пункту 20.1 статті 20 цього Кодексу може бути проведена контрольна розрахункова операція.

Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.

Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб'єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

Під час проведення перевірки посадовими особами, які здійснюють таку перевірку, може проводитися хронометраж господарських операцій. За результатами хронометражу складається довідка, яка підписується посадовими особами контролюючого органу та посадовими особами суб'єкта господарювання або його представника та/або особами, що фактично здійснюють господарські операції.

Строки проведення фактичної перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.

Порядок оформлення результатів фактичної перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.

Згідно з п.86.1 ст.86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, або особами, уповноваженими на це у встановленому порядку, у строки, визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.

Акт перевірки - документ, який складається у передбачених цим Кодексом випадках, підтверджує факт проведення перевірки та відображає її результати.

Акт перевірки не може розглядатися як заява або повідомлення про вчинення кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження).

У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов'язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із запереченнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені цим Кодексом. Відповідно до п.86.10 ст.86 ПК України в акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов'язань платника.

Відповідач дотримався вказаних вище вимог законодавства щодо проведення та оформлення результатів фактичної перевірки., а також відсутні належні, достовірні та допустимі докази звернення позивачем із відповідними запереченнями до Акта.

Щодо змісту виявлених порушень, які стали підставою спірних ППР.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, а також посилення боротьби з їх незаконним виробництвом та обігом на території України визначає Закон України від 18 червня 2024 року №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі ЗУ №3817-IX).

Згідно з ч.7 ст.16 ЗУ №3817-IX роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин), а для малих виробників виноробної продукції - алкогольними напоями без додавання спирту (вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових), у тому числі через мережу Інтернет, може здійснюватися суб'єктами господарювання, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Отже, роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами господарювання, за наявності у них ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Суд урахував, що фактична перевірка позивача здійснювалася за період діяльності з 01.02.2022 до 31.01.2025.

Позивач мала ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом):

№23010312202300310 терміном дії з 24.08.2023 до 24.08.2024;

№23010312202400408 терміном дії з 10.09.2024 до 10.09.2025.

Отже, за періоди діяльності позивача з 01.02.2022 до 23.08.2023 та з 25.08.2024 до 09.09.2024 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями відсутня.

Доводи позивача щодо того, що законодавством не передбачено отримання окремих ліцензій на роздрібну торгівлю пивом та іншими алкогольними напоями не обґрунтовані та спростовуються ст.52 ЗУ №3817-IX, яка визначає різну вартість та строк дії ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додавання спирту), у тому числі для малих виробництв дистилятів та малих виробництв пива та на право роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додавання спирту).

Крім того, витягом з Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, доданого відповідачем до його клопотання, підтверджується наявність такого виду ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями - сидром та перрі (без додавання спирту).

Перевіркою встановлено, що позивач здійснювала реалізацію сидру та алкогольних напоїв, які класифікуються згідно з кодами УТЗЕД 2206003900 - інші зброджені напої (наприклад сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий), суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені, без наявності відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (сидру та перрі), а саме згідно з чеками, які вказані в таблиці акту перевірки.

Відповідальність за порушення ЗУ №3817-IX встановлена ст.73. Так, відповідно до п.13 ч.2 ст.73 ЗУ №3817-IX до суб'єктів господарювання за вчинені правопорушення застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в таких розмірах: оптова або роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без наявності відповідної ліцензії (крім випадків, передбачених цим Законом) - 200 відсотків вартості реалізованих товарів (продукції), але не менше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Відсутність вказаної вище ліцензії у позивача на момент перевірки свідчить про порушення позивачем вказаних вище вимог законодавства.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - ЗУ №265/95-ВР). Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Згідно з п.12 ст.3 ЗУ №265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).

Відповідно до ЗУ №265/95-ВР, ПК України, Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №375 розроблено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 №496 (далі - Порядок №496). Цей Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі - ФОП), які відповідно до Закону зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.

Згідно з п.1 розділу ІІ Порядок №496 облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку.

ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу (господарських об'єктах), веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу (господарським об'єктом) на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів такою ФОП або окремим місцем продажу (господарським об'єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу (господарськими об'єктами). Первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід'ємною частиною такого обліку.

Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов'язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.

Згідно з п.9 розділу ІІ Порядку №496 заборонено продаж товарів, на які у місцях продажу таких товарів (господарських об'єктах) відсутні: 1) первинні документи, записи про які внесено до Форми обліку; 2) відповідні записи у Формі обліку про наявні первинні документи; 3) первинні документи і записи у Формі обліку про такі первинні документи.

Відповідно до п.10 розділу ІІ Порядку №496 форма обліку, первинні документи на товари мають зберігатись у місці продажу (господарському об'єкті) до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах.

Такі документи щомісячно групуються в хронологічному порядку їх відображення у Формі обліку та/або підшиваються для подальшого зберігання разом із Формою обліку, в якій інформацію про такі документи відображено.

Згідно з п.11 розділу ІІ Порядку №496 форма обліку, первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки. У разі якщо оригінали первинних документів відсутні у місці продажу, посадовій особі контролюючого органу можуть бути надані копії таких первинних документів з подальшим пред'явленням їх оригіналів до закінчення перевірки (за потреби).

Такі документи надаються особисто ФОП або особою, яка фактично здійснює продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такої ФОП.

Форма обліку в електронній формі на вимогу посадових осіб контролюючого органу має бути візуалізована у форматі, який дозволяє такій особі здійснити його перегляд та/або копіювання.

Згідно з п.85.2 ст.85 ПК України платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Отже, на момент фактичної перевірки на місці торгівлі платника мають бути всі первинні документи на наявний товар, що продається. Докази спростування відомостей, за які спірним ППР притягнуто до відповідальності, у т.ч. безпідставності складення акту про ненадання для податкової перевірки документів, а саме документів, що підтверджують право власності чи іншого права користування на господарську одиницю та документів, що підтверджують придбання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, облік товарних запасів за встановленою формою (їх засвідчених копій) відсутні.

Відповідач зобов'язав позивача на 31.01.2025 надати документи вказані вище документи. Відсутність їх на вказану вище дату свідчить про порушення позивачем вказаних вище вимог законодавства.

Доводи позивача про те, що вказані документи він надавав та відповідач відмовився їх прийняти не підтверджені належними, достовірними та допустимими доказами. Тому не враховані судом.

Вказаних вище норм відповідач, приймаючи спірне ППР, дотримався і правомірно притягнув позивача до фінансової відповідальності. Сукупністю належних, допустимих і достовірних доказів, достатніх вважати відсутньою вину позивача у вчиненні вказаних вище податкових порушень або підстав для звільнення від відповідальності за них, не підтверджено основними доводами позовної заяви. Оскаржувані ППР прийняті відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, є правомірними. Позовні вимоги не обґрунтовані та не підлягають задоволенню.

Зважаючи на результат вирішеного спору, відсутні підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 2-20, 72-78, 132-139, 244-246, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Черкаській області.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів з складення повного його тексту.

Рішення ухвалене, складене у повному обсязі та підписане 08.09.2025.

Суддя Алла РУДЕНКО