Ухвала від 05.09.2025 по справі 751/7613/25

Справа№751/7613/25

Провадження №1-кс/751/1950/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2025 року місто Чернігів

Слідчий суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю: прокурора - ОСОБА_3 ,

слідчої - ОСОБА_4 ,

підозрюваного - ОСОБА_5 ,

захисників - ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,

розглянувши клопотання слідчого у кримінальному провадженні - слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 , погоджене старшим прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні - начальник Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області,

встановив:

До Новозаводського районного суду міста Чернігова надійшло клопотання слідчого у кримінальному провадженні - слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 , погоджене старшим прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні - начальник Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, у кримінальному провадженні №12025270000000650 від 21.08.2025.

Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні СУ ГУНП в Чернігівській області знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025270000000650 від 21.08.2025, за ознаками вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до Розподілу обов'язків між міським головою, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, секретарем міської ради та керуючим справами виконавчого комітету Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області, затвердженого розпорядженням Новгород-Сіверського міського голови від 27 червня 2022 року № 54-ОД, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради:

- виконує обов'язки міського голови за його відсутності з правом видання розпоряджень, підпису банківських документів, договорів, здійснення інших повноважень, якщо вони не віднесені законом до виключних повноважень міського голови;

- забезпечує через управління та відділи міської ради виконання повноважень, передбачених главою 2 розділу II Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо повноважень виконавчого комітету міської ради, координує роботу з розробки та впровадження цільових програм, програм соціально-економічного розвитку, енергозбереження та раціонального використання ресурсів, охорони довкілля;

- готує пропозиції до проекту міського бюджету;

- забезпечує розробку договорів про економічне та соціальне співробітництво між виконавчими органами міської ради та підприємствами всіх форм власності, банками, інвестиційними компаніями, контроль за їх виконанням;

- сприяє розвитку підприємництва та впровадженню регуляторної політики;

- організовує роботу з планування та виконання заходів з благоустрою, поточного і капітального ремонтів об'єктів комунальної власності та бюджетної сфери;

- готує пропозиції з питань розміщення на території міста нових, реконструкції, розширення, ліквідації діючих підприємств та інших об'єктів, незалежно від форм власності з урахуванням потреб комплексного соціально-економічного розвитку території міста, використання її ресурсного потенціалу;

- здійснює з підпорядкованими службами моніторинг та аналіз соціально-економічного стану міста, координує діяльність бюджетних установ, управлінь та відділів міської ради з питань методик та розроблення програм розвитку міста, забезпечує взаємодію з ними під час складання цих програм;

- розглядає листи, заяви, скарги, пропозиції громадян та юридичних осіб, що входять в його компетенцію;

- готує, відповідно відання, питання на розгляд сесії міської ради та виконавчого комітету;

- забезпечує впровадження державної політики в галузях освіти, охорони здоров'я, культури та спорту, соціального захисту населення;

- співпрацює з підприємствами, організаціями, підприємцями міста, громадськими організаціями з приводу розвитку спонсорської діяльності для підтримки потреб бюджетних установ;

- співпрацює з правоохоронними органами;

- організовує роботу з планування, підготовки та проведення міських і регіональних культурно-масових заходів, урочистих відзначень знаменних дат, подій державного і місцевого значення;

- координує роботу з розробки міської програми зайнятості населення;

- забезпечує розвиток, реформування та управління об'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста; здійснює контроль за їх належним утриманням та ефективною експлуатацією;

- забезпечує розміщення зовнішньої реклами у порядку, встановленому законодавством;

- контролює відповідно до законодавства організацію обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства;

- організовує здійснення благоустрою міста, міського кладовища;

- організовує виконання аварійно-відновлювальних та рятувальних робіт в межах повноважень;

- розробляє та забезпечує здійснення заходів щодо запобігання та протидії корупції в органах місцевого самоврядування;

- безпосередньо займається розробленням проектів нормативно-правових актів.

У межах своїх функціональних повноважень та повноважень, наданих чинним законодавством, спрямовує, координує і контролює роботу:

- відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та комунального майна;

- головного спеціаліста апарату міської ради - архітектора міста;

- управління соціального захисту населення, сім'ї та праці;

- відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури;

- сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і територій;

- господарської групи;

- Комунального підприємства «Міська багатофункціональна комунальна служба», Комунального підприємства «Добробут» територіальної громади міста Новгород-Сіверський.

ОСОБА_5 призначено на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Новгород - Сіверської міської ради Чернігівської області.

Таким чином, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Новгород - Сіверської міської ради Чернігівської області, тобто, посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, відповідно до ст. 18 КК України, є службовою особою.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу (далі - БК) України визначено, що при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 19 БК України на всіх стадіях бюджетного процесу здійснюються контроль за дотриманням бюджетного законодавства, аудит та оцінка ефективності управління бюджетними коштами відповідно до законодавства.

Учасниками бюджетного процесу є органи, установи та посадові особи, наділені бюджетними повноваженнями (правами та обов'язками з управління бюджетними коштами).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 26 БК України контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.

У свою чергу, здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», згідно з п. 2 ч. 1 ст. 5 якого, закупівлі здійснюються за принципами максимальної економії, ефективності та пропорційності.

Методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі передбачена Примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженою наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 лютого 2020 року № 275 (далі - Примірна методика).

Згідно з п. 2 розділу І Примірної методики очікувана вартість - розрахункова вартість предмета закупівлі на конкретних умовах поставки із зазначенням інформації про включення/невключення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів. Очікувана ціна за одиницю - розрахункова ціна одиниці товару із зазначенням інформації про включення/невключення до очікуваної ціни податку на додану вартість (ПДВ), інших податків і зборів, а також доставки товару до замовника.

Відповідно до розділу ІІ Примірної методики, визначення замовником очікуваної вартості складається з таких етапів: визначення потреби в товарах, роботах, послугах; формування опису предмета закупівлі із зазначенням технічних і якісних характеристик; аналізу ринку; визначення вимог до умов поставки і оплати; визначення очікуваної вартості кожного окремого предмета закупівлі.

Згідно з п. 3 розділу ІІ Примірної методики, аналіз ринку передбачає використання як загальнодоступної інформації щодо цін та асортименту товарів, робіт і послуг, яка міститься у відкритих джерелах (у тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель "Prozorro" та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках, дані спеціалізованих інформаційно-аналітичних видань, офіційних статистичних видань, в тому числі іноземних, тощо), так і інформації, отриманої шляхом проведення ринкових консультацій.

Під час проведення ринкових консультацій замовники можуть направляти учасникам ринку повідомлення (анкети, запити, запрошення до обговорення тощо) з описом необхідних та бажаних вимог до предмета закупівлі, в яких, крім іншого, слід зазначати, що надсилання таких повідомлень (анкет, запитів, запрошень) не тягне за собою виникнення зобов'язань з боку замовника щодо надання переваг учасникам ринку, що брали участь в ринкових консультаціях. Зацікавлені учасники ринку надсилають свої пропозиції із зазначенням можливих варіантів, замовники опрацьовують та аналізують отримані пропозиції. За потреби замовники можуть організовувати зустрічі з зацікавленими постачальниками/підрядниками для консультацій та обговорення. Отримана замовниками під час ринкових консультацій інформація дозволить визначити оптимальні вимоги до предмета закупівлі з урахуванням актуальних пропозицій ринку та визначити обґрунтовану очікувану вартість.

Пунктом 1 розділу ІІІ Примірної методики передбачено способи для отримання інформації про ціну товарів та послуг, зокрема: здійснення пошуку, збору та аналізу загальнодоступної інформації про ціну товару; направлення не менше 3-х письмових запитів цінових пропозицій (електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару, надавачам послуг.

На думку органу досудового розслідування, ОСОБА_5 , в порушення вищезазначених норм чинного законодавства, обіймаючи посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Новогород-Сіверської міської ради Чернігівської області, будучи службовою особою, яка виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, шляхом зловживання своїм службовим становищем, здійснив розтрату коштів місцевого бюджету Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області на загальну суму 761 911 грн., що більше ніж у двісті п'ятдесят разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є великим розміром, за наступних обставин.

Так, органом досудового розслідування встановлено, що ТОВ «НОРД ТРЕК», для участі у відкритих торгах процедури публічної закупівлі 01.05.2025 подано тендерну пропозицію про поставку 2460 тонн щебню або щебню з подрібненого цементобетону фракції 40-70 мм за ціною 2 129 731,20 грн. з ПДВ для потреб Новгород-Сіверської територіальної громади Чернігівської області.

За результатами процедури публічної закупівлі уповноважена особа Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області винесла протокольне рішення (протокол) уповноваженої особи від 02.05.2025 про визнання переможцем ТОВ «НОРД ТРЕК» з ціновою пропозицією у розмірі 2 129 731,20грн, яка, на думку органу досудового розслідування, є явно завищеною відносно середньоринкової вартості щебню або щебню з подрібненого цементобетону фракції 40-70 мм.

Після цього, 12.05.2025 між заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області ОСОБА_5 з однієї сторони (Замовиник) та директором ТОВ «НОРД ТРЕК» ОСОБА_8 (Постачальник) з іншої сторони укладено договір поставки № 113-25 про поставку 2460 тонн щебню або щебню з подрібненого цементобетону фракції 40-70 мм до населених пунктів Новгород-Сіверської міської територіальної громади Чернігівської області.

Відповідно до п. 1.1 постачальник зобов'язується передати у власність Замовника товар за кодом 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі (ДК 021:2015) - Щебінь або щебінь з подрібненого цементобетону фракції 40-70 мм (далі - Товар), а Замовник - прийняти і оплатити такий товар.

Згідно з п. 1.2 товар, який передається у власність Замовнику за цим Договором повинен відповідати назві, кількості, ціні, що визначається у Специфікації (Додаток 1 до Договору), яка є невід'ємною частиною цього Договору.

Пунктом 2.1 Договору визначено, що його ціна становить 2 129 731,20 грн з ПДВ 354 955,20 грн.

Відповідно до п. 4.1 поставка Товару здійснюється окремими партіями, в залежності від виробничих потреб Замовника, у повній відповідності до заявки замовника впродовж 2-х календарних днів з дати подачі заявки. Строк поставки до 31.08.2025 (включно).

При цьому, згідно зі Специфікацією 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі (ДК 021:2015) - Щебінь або щебінь з подрібненого цементобетону фракції 40-70 мм (додаток 1 до Договору) за вказаним договором поставляється Щебінь з подрібненого цементобетону фракції 40-70 мм у кількості 2460 тонн. Ціна за одиницю (1 тонну) визначена 865,744390243 грн з ПДВ.

Додатком 2 до вказаного договору місцем поставки товару 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі (ДК 021:2015) - Щебінь або щебінь з подрібненого цементобетону фракції 40-70 мм визначено населені пункти Новгород-Сіверського району Чернігівської області.

Разом з цим, досудовим розслідуванням установлено, що вартість 1 тонни щебню з подрібненого цементобетону фракції 0-70(80) мм з доставкою у зазначені населені пункти становить 556,02 грн.

У подальшому, з 11.06.2025 по 25.07.2025 14 платежами з розрахункового рахунку Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок ТОВ «НОРД ТРЕК»UA83328209000002600600015854 перераховано грошові кошти у сумі 1 731 480,00 грн.

З них, на думку органу досудового розслідування, 761 911 грн. зайво перерахованих у зв'язку із завищенням ціни за одиницю товару - Щебінь або щебінь з подрібненого цементобетону фракції 40-70 мм, який поставлено відповідно до договору № 113-25 від 12.05.2025.

За таких обставин, на думку органу досудового розслідування, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Новогород-Сіверської міської ради Чернігівської області ОСОБА_5 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, розтратив частину грошових коштів місцевого бюджету Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області у розмірі 761 911 грн., виділених на закупівлю товару за кодом 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі (ДК 021:2015) - Щебінь або щебінь з подрібненого цементобетону фракції 40-70 мм за договором № 113-25 від 12.05.2025, що більше ніж у двісті п'ятдесят разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, внаслідок чого місцевому бюджету Бобровицького (на даний час Ніжинського) району Чернігівської області завдано збитки у великих розмірах.

02 вересня 2025 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, обґрунтованість якої підтверджується зібраними та доданими до клопотання доказами.

Оцінивши сукупність усіх обставин по провадженню, а саме: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, скоєння корупційного тяжкого злочину службовою особою шляхом зловживанням своїм службовим становищем, орган досудового розслідування вважає, що у разі не відсторонення заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області ОСОБА_5 від посади, він матиме змогу знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки у Новгород-Сіверській міській раді Чернігівської області знаходяться документи, які мають істотне значення для встановлення обставин скоєння злочину та істини у кримінальному провадженні.

Крім того, перебуваючи на посаді, він матиме можливість перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а також може впливати на свідків шляхом умовляння, погроз та іншого, з метою схилити їх до дачі неправдивих свідчень, у тому числі на осіб, які перебувають у нього в безпосередньому підпорядкуванні.

Також вказує, що відповідно до ч. 5 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

У судовому засіданні слідчий та прокурор підтримали клопотання, просять його задовольнити з викладених у ньому підстав.

Підозрюваний та його захисники заперечують проти задоволення даного клопотання та просять відмовити в його задоволенні.

Вислухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

У статті 2 КПК України встановлено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є відсторонення від посади.

Частинами 1 та 2 статті 154 КПК встановлено, що відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців.

Частиною 1 статті 157 КПК встановлено, що слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 157 КПК України при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати: правову підставу для відсторонення від посади; достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Відповідно до ст. 43 Конституції України, кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, а тому будь-які обмеження щодо реалізації цього права, у тому числі і відсторонення особи від посади під час кримінального провадження, повинно здійснюватися виключно з підстав та у порядку, передбаченому КПК України.

З матеріалів провадження вбачається, що СУ ГУНП в Чернігівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025270000000650 від 21.08.2025, за ознаками вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

У межах вказаного кримінального провадження 02 вересня 2025 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме: у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому у великих розмірах, в умовах воєнного стану.

Згідно ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 4 ст. 191 КК України, у якому підозрюється ОСОБА_5 є тяжким. Також, відповідно до примітки до статті 45 КК України, дане кримінальне правопорушення є корупційними.

При цьому, наявні матеріали судового провадження: рапорт про виявлення кримінального правопорушення; договір поставки № 113-25 від 12.05.2025 щебню або щебню з подрібненого цементобетонну, не дають у певній мірі підстави стверджувати, що ОСОБА_5 обґрунтовано (для даної стадії досудового розслідування) підозрюється у вчиненні тяжкого корупційного злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України. На час вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення він був та зараз є службовою особою.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 КПК України, слідчий суддя під час кримінального провадження не може одночасно виконувати функції державного обвинувачення, захисту і судового розгляду. Так, функції з доведення обґрунтованості поданого клопотання, наявності підстав для його задоволення, відповідних ризиків процесуальним законом покладено виключно на ініціатора такого клопотання, в даному випадку - сторону обвинувачення. Відтак слідчий суддя розглядає клопотання на підставі тих доказів, які слідчому судді представлені. При цьому жоден учасник не був позбавлений можливості надати їх безпосередньо в судовому засіданні.

Слідчий суддя вважає, що стороною обвинувачення під час розгляду клопотання не доведені передбачені статтею 157 КПК України обставини.

Так, п. 2 ч. 2 ст. 157 КПК України при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення.

Разом з тим, матеріали поданого клопотання не містять відповідного висновку товарознавчої експертизи, на який посилається орган досудового розслідування у поданому клопотанні, що дає підстави для визначення розміру завданих збитків підозрюваним та має істотне значення для доказування вчинення кримінального правопорушення, у зв'язку з чим слідчий суддя доходить висновку, що дане клопотання подано передчасно.

За встановлених обставин, слідчий суддя дійшов до переконання, що на даній стадії досудового розслідування його потреби не виправдовують обмеження гарантованого ст. 43 Конституції України права на працю підозрюваного, а тому клопотання задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 131-132, 154-155, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання слідчого у кримінальному провадженні - слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 , погоджене старшим прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні - начальник Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів до Чернігівського апеляційного суду.

Повний текст ухвали слідчого судді проголошено 09 вересня 2025 року о 13 год. 50 хв.

Слідчий cуддя ОСОБА_1