Справа № 177/368/21
Провадження № 2/177/18/25
08.09.2025
Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Березюк М. В.
за участі: секретаря Дятел К. Ю.,
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4 про стягнення коштів, -
В провадженні суду перебуває вказана цивільна справа.
Судове засідання з розгляду справи призначено на 08.09.2025.
08.09.2025 в судовому засіданні судом на обговорення поставлено питання про необхідність витребування з Шостої криворізької державної нотаріальної контори копій спадкових справ, заведених після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , що мають суттєве значення для об'єктивного вирішення справи, адже жодна із сторін не володіє інформацією про те, чи видано свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_5 , хоча вимоги пред'явлено до її правонаступників.
Позивач у судовому засіданні пояснив, що він не наполягає на витребуванні вказаних доказів, оскільки на його думку, матеріалами справи доводяться його позовні вимоги.
Представник відповідача в судовому засіданні вважав за необхідне витребувати вказані докази.
Суд, з урахуванням думки учасників справи, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Враховуючи неможливість сторін самостійно отримати копії вказаних спадкових справ, які мають суттєве значення для подальшого розгляду справи, суд вважає за необхідне витребувати з Шостої криворізької державної нотаріальної контори належним чином засвідчені копій спадкових справ, заведених після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ч.6-10 ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
Керуючись ст. ст. 84, 260-261 ЦПК України, суд, -
Витребувати з Шостої криворізької державної нотаріальної контори копій спадкових справ, заведених після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Витребувані докази надати суду в строк до 22 вересня 2025 року.
В судовому засіданні оголосити перерву до 11:00 год. 25.09.2025 року.
Копію ухвали направити до Шостої криворізької державної нотаріальної контори - для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М.В. Березюк