Доманівський районний суд Миколаївської області
Справа № 475/1000/25
Іменем України
04 вересня 2025 р.с-ще Доманівка
Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Кащак А.Я розглянувши в приміщенні суду справу, яка надійшла з ВП №2 Вознесенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 , непрацюючої, паспорт Громадянина України № НОМЕР_1 від 22.08.2024р.
за ч. 3 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Доманівського районного суду Миколаївської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст.173-2 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 720715 від 11.08.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 11 серпня 2025 року о 14 год.55 хв. в АДРЕСА_1 , умисно висловлювалася нецензурною лайкою до своєї матері ОСОБА_2 , чим вчинила домашнє насильство психологічного характеру.
Працівниками поліції дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 3 ст. 173-2 КУАП.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог частини 1 статті 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті
Відповідно до статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідальність за ч. 3 ст. 173-2 КУпАП передбачена за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Однак, надані до суду матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 3 статті 173-2 КУпАП не містять доказів, що підтверджують вчинення нею дій передбачених частинами першою-другою ст.173-2 КУпАП та правильність обраної кваліфікації його дій за ч. 3 ст. 173-2 КУпАП.
Суддя звертає увагу на те, що відсутність зазначених відомостей перешкоджає повному та всебічному розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Відповідно до частини 2 статті 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимог статті 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на доопрацювання.
Відповідно до пункту 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 протоколи про адміністративні правопорушення повертаються для належного до оформлення вмотивованою постановою відповідному правоохоронному органу, якщо такі складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 КУпАП.
Враховуючи існуючу необхідність в усуненні зазначених недоліків, відповідно до вимог статті 256 КУпАП та статті 278 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертається для належного оформлення уповноваженій посадовій особі, яка складала даний протокол, оскільки саме вона порушила провадження у справі.
Керуючись статтями 256, 277, 278 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за частиною 3 статті 173-2 КУпАП, повернути до Відділення поліції № 2 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Доманівського районного суду
Миколаївської області А.Я.КАЩАК