Справа № 134/527/21
1-в/134/107/2025
Іменем України
09 вересня 2025 року с-ще Крижопіль
Крижопільський районний суд Вінницької області
в складі: головуючої судді ОСОБА_1
з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
представника ВП № 1 Тульчинського РВП ГУНП - ОСОБА_3
особи, щодо якої встановлюється адміністративний нагляд, - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Крижопіль подання начальника ВП № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , неодруженого, непрацюючого, раніше судимого:
- 11.10.2021 року Крижопільським районним судом Вінницької області за ч. 1 ст. 187 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки, звільнений з місць позбавлення волі 14.02.2024 року на підставі ухвали Літинського районного суду Вінницької області від 07.02.2024 року умовно-достроково на невідбутий термін 10 місяців 16 днів,
встановив:
До Крижопільського районного суду Вінницької області надійшло подання начальника ВП № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, схильний до порушення громадського порядку, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні працівник поліції ОСОБА_3 подання підтримав та просив його задовольнити.
ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення подання.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до п. в) ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 , будучи засудженим до позбавлення волі за тяжкий злочин, після умовно-дострокового звільнення від відбування покарання на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження органів Національної поліції про можливість встановлення адміністративного нагляду, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, за що притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: за ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (постанова серії ГБВ № 280778 від 22 квітня 2025 року); за ч. 2 ст. 178 КУпАП (постанова серії ГБВ № 259388 від 21 травня 2025 року); за ст. 173 КУпАП (постанова судді Крижопільського районного суду Вінницької області від 22 липня 2025 року у справі № 134/1066/25).
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення подання.
Керуючись ст. ст. 3, 4, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
постановив:
Подання начальника ВП № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:
- не залишати свого помешкання за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 22 год 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного ранку;
- заборонити відвідувати торгівельні заклади, де продаються спиртні напої та пиво на розлив;
- заборонити виїзд за межі адміністративного району без дозволу начальника ВП № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області;
- зобов'язати з'являтись для реєстрації до ВП № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області кожної четвертої суботи місяця з 09 год. до 12 год. протягом перебування під адміністративним наглядом.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови про встановлення адміністративного нагляду.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Крижопільський районний суд Вінницької області протягом 10 діб з дня її оголошення.
Суддя: