майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
"04" вересня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/374/25
За заявою: Акціонерного товариства "ОТП Банк"
До боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоагроферма"
про банкрутство
Суддя Гнисюк С.Д.
Представники:
- від кредиторів: Коренчук Т.О. (в режимі відеоконференції) - представник Акціонерного товариства "ОТП Банк"; Громут В.І. (в режимі відеоконференції ) - представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Полетехніка"; Ткаченко В.М. (в залі суду) - представник ПАТ АБ "Укргазбанк"; Костишена В.Л. (в режимі відеоконференції ) - представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Плантагро";
- за участю: Реверук П.К. (в режимі відеоконференції ) - розпорядник майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоагроферма".
В провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа №906/374/25 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоагроферма".
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 22.05.2025, зокрема, відкрито провадження у справі №906/374/25 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоагроферма" (11423, Житомирська область, Коростенський район, с. Латаші, вул. Гагаріна,4; код ЄДРПОУ 42596815); призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоагроферма" Реверука Петра Костянтиновича, за його згодою; призначено справу до розгляду в попередньому засіданні суду на 17.07.2025.
24.06.2025 до Господарського суду Житомирської області, через систему "Електронний суд", від Головного управління Державної податкової служби надійшла заява №6013/5/06-30-13-04 від 24.06.2025 про грошові вимоги до боржника.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 26.06.2025 прийнято та призначено до розгляду в попередньому засіданні заяву Головного управління Державної податкової служби №6013/5/06-30-13-04 від 24.06.2025 про грошові вимоги до боржника.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 17.07.2025 відкласти розгляд, зокрема, заяви Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області №6013/5/06-30-13-04 від 24.06.2025 про грошові вимоги до боржника; попереднє засідання призначено на 04.09.2025.
В засіданні суду 04.09.2025 розглядалась заява Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області №6013/5/06-30-13-04 від 24.06.2025 про грошові вимоги.
Представник Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області в засідання суду 04.09.2025 не з'явився.
Розпорядник майна в засіданні суду вимоги Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області, згідно повідомлення від 04.07.2025, визнав.
Дослідивши заяву з грошовими вимогами до боржника та матеріали справи, заслухавши пояснення учасників, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду, суд, встановив наступне.
Згідно з частиною 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
За приписами ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 45 Кодексу про банкрутство, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Судом встановлено, що заява подана поза межами встановленого строку.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 47 Кодексу про банкрутство, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого ч. 1 ст. 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Завданням господарського суду є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів, які можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Судом досліджено, що вимоги виникли на підставі наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКОАГРОФЕРМА", як платник податків за основним місцем обліку, в Головному управлінні ДПС у Житомирській області (далі - ГУ ДПС) має заборгованість зі сплати податків, зборів та обов'язкових платежів на загальну суму 1 893 849,21 грн., які в межах справи про банкрутство Боржника мають статус конкурсних кредиторських вимог, а саме: 1 877 414,99 грн. - заборгованість зі сплати податків, та 16 434,22 грн. - заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з яких:
1) 396 140,28 грн. - єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників: основний платіж - 385 920,12 грн.; штрафна санкція - 10220,16 грн., що підтверджується:
- основний платіж: Податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи № 9029214816 від 20.02.2023; Податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи № 9386460366 від 10.05.2024;
- штрафна санкція: Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') 006810408 від 11.01.2024.
2) 990 981,17 грн. - орендна плата з юридичних осіб: основний платіж - 954 677,87 грн.;
- штрафна санкція - 36 303,30 грн., що підтверджується:
- основний платіж: Податковий розрахунок земельного податку № 9028160905 від 17.02.2023, Податковий розрахунок земельного податку № 9034505145 від 20.02.2024.
- штрафна санкція: Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') № 0035880408 від 21.02.2024 - Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') № 0035890408 від 21.02.2024 - Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') № 0155350408 від 19.06.2024;
3) 490 255,12 грн. - податок на додану вартість: основний платіж - 433 838,85 грн.; штрафна санкція - 50 811,34 грн.; пеня - 5 604,93 грн., що підтверджується:
- основний платіж: Податкова декларація з податку на додану вартість № 9238105557 від 16.08.2024 - Податкова декларація з податку на додану вартість № 9350672485 від 19.11.2024;
- штрафна санкція: Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') № 0262450408 від 07.11.2024 - Податкове повідомлення-рішення (форма 'ПС') № 00036490405 від 25.02.2025 - Податкове повідомлення-рішення (форма 'ПС') № 0082550405 від 28.04.2025 - Податкове повідомлення-рішення (форма 'ПС') № 00109160405 від 26.05.2025 - Податкове повідомлення-рішення (форма 'ПС') № 00109150405 від 26.05.2025.
Відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України Боржнику нараховано пеню у розмірі 5 604,93 грн. (зведений розрахунок пені додано).
4) 38,42 грн. - земельний податок, основний платіж - 38,42 грн., що підтверджується:
- основний платіж: податковий розрахунок земельного податку № 9034430794 від 20.02.2024, 434,22 грн. - заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування: основний платіж - 13 646,86 грн., штрафна санкція - 2384,95грн., пеня 402,41 грн., що підтверджується:
- основний платіж: Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску № 9119052426 від 07.05.2024 - Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску № 9224760184 від 08.08.2024 - Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску № 9224760184 від 08.08.2024 - Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску № 9224760184 від 08.08.2024 - Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску № 9335999687 від 08.11.2024;
- штрафна санкція: Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску (Дод.12) № 000/23169/06-30-24-11 від 07.10.2024;
- пеня: Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску (Дод.12) № 000/23169/06-30-24-11 від 07.10.2024.
Згідно з Конституцією України (стаття 67), кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством України; система оподаткування, податки і збори встановлюються виключно законами України (стаття 92).
Згідно зі статтею 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (частина 1 статті 76 ГПК України).
За таких обставин, вимоги кредитора обґрунтовані, підтверджуються доказами, наявними в матеріалах справи та підлягають визнанню на загальну суму 1 893 849,21 грн.
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку заяву Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області №6013/5/06-30-13-04 від 24.06.2025 -задовольнити.
Крім того, слід зазначити, що судовий збір, сплачений за розгляд заяви зараховано до спеціального фонду державного бюджету України, у зв'язку з чим, на підставі статті 129 ГПК України на боржника покладається сплата судового збору, сплачена кредитором при поданні до суду заяви з вимогами до боржника.
Керуючись статтями 45, 47, 64, Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області, -
1. Заяву Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області №6013/5/06-30-13-04 від 24.06.2025 - задовольнити.
2. Визнати вимоги Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області на суму 1 893 849,21грн. - заборгованості (з яких: 1 788 122,12грн. - основний борг, 105 727,09грн. - штрафні санкції) та 4 844,80грн. - судового збору.
3. Розпоряднику майна внести визнані грошові вимоги до реєстру вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскарженню.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України та статтею 47 Кодексу України з процедур банкрутства.
Дата складання повного тексту ухвали: 09.09.2025.
Суддя Гнисюк С.Д.