760/29842/24
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
09 вересня 2025 року Солом'янський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Кицюк В.С., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
У листопаді 2024 року позивач звернувся до суду із вищезазначеним позовом, у якому просив скасувати постанову від 14 листопада 2024 року про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210 КУпАП, провадження у справі закрити.
В обґрунтування заявлених вимог зазначає, що позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що будучи військовозобов'язаним під час оголошеної загальної мобілізації та дії особливого періоду порушив пп.1,2,4,10 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а саме в ході відпрацювання оповіщення 14 листопада 2024 року об 11 годині 02 хвилині до ІНФОРМАЦІЯ_1 доставлено ОСОБА_1 , який відмовився від проходження військово-лікарської комісії для встановлення ступеню придатності до військової служби, не містить дані про перебування на військовому обліку за місцем реєстрації, більше ніж 7 днів не повідомив про зміну персональних даних, а також останніх 5 років і більше не проходив ВЛК, не оновлював (не звіряв) військово-облікові дані.
Позивач вважає оскаржувану постанову протиправною, оскільки 14 листопада 2024 року о 07 годині 47 хвилин позивач прибув поїздом з Тернополя до міста Києва, о 07 годині 49 хвилин на вокзалі його затримали працівники відповідача та доставили спочатку до лікарні в Солом'янському районі для проходження ВЛК, а потім до приміщення ІНФОРМАЦІЯ_1 , не звертаючи увагу на те, що позивач оновив свої персональні дані як військовозобов'язаний в програмі ІНФОРМАЦІЯ_5 вчасно та надав відомості працівникам ІНФОРМАЦІЯ_6 як в електронному вигляді, та і в письмовому. Працівники ІНФОРМАЦІЯ_6 примусово тримали позивача до 12 години дня з метою проходження позивачем військово-лікарської комісії для визначення ступеню придатності до військової служби, однак позивач вважав, що він зобов'язаний пройти ВЛК за місцем свого зареєстрованого проживання та обліку як військовозобов'язаного, про що підготовив письмову заяву до начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 , проте працівники ІНФОРМАЦІЯ_6 відмовилися від отримання та реєстрації заяви про проходження ВЛК за місцем реєстрації та обліку позивача як військовозобов'язаного, тому позивач вказану заяву 14 листопада 2024 року направив поштою. Абзацом 3 п.69 Постанови КМУ №560 від 16 травня 2024 року передбачено, що на медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою. Оскільки позивача не викликали повісткою, отже він не був зобов'язаний проходити медичний огляд, для цього відповідач на ім'я позивача 14 листопада 2024 року виписав повістку за №1/214/24 з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Тому жодних Правил, які вказані в оскаржуваній постанові, позивачем не порушувалися, отже адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП, позивач не вчиняв.
Ухвалою Солом'янського районного суду міста Києва від 13 грудня 2024 року відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін.
30.12.2024 до суду надійшов відзив, у якому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову. В обґрунтування зазначає, що законодавством не встановлюється обов'язок проходити медичний огляд військовозобов'язаним тільки за місцем перебування на військовому обліку. Військовозобов'язані під час дії особливого періоду повинні проходити ВЛК раз на рік для визначення ступеню придатності для військової служби за призовом під час мобілізації. На час винесення оскаржуваної постанови позивач не надав відомості щодо проходження ним ВЛК, не оновив свої військово-облікові дані щодо ступеню придатності до військової служби та відмовився проходити медичний огляд за місцем вимоги.
31.12.2024 через систему «Електронний суд» надійшла відповідь на відзив, у якій представник позивача зазначає, що у день затримання позивача працівниками відповідача та доставки його до лікарні в Солом'янському районі м. Києва для проходження ВЛК, позивач не мав при собі жодних медичних документів, які характеризували стан його здоров'я. Пунктом 69 Постанови КМУ №560 від 16 травня 2024 року передбачено, що на медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою. Відтак, відмова позивача проходити ВЛК не за місцем свого проживання та обліку як військовозобов'язаного без наявності у нього медичних документів про стан його здоров'я не є адміністративним правопорушенням.
06.01.2025 до суду надійшли заперечення, у яких представник відповідача зазначає, що військовозобов'язані у разі незгоди з висновками ВЛК мають право оскаржувати постанови ВЛК та проходити повторний медичний огляд у ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 з наданням своїх медичних документів. На час винесення оскаржуваної постанови позивач не надав відомості щодо проходження ним ВЛК, не оновив свої військово-облікові дані щодо ступеню придатності до військової служби.
Відповідно до вимог ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши матеріали справи та докази у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
У ст.245 КУпАП закріплено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.235 КУпАП ІНФОРМАЦІЯ_6 розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені ІНФОРМАЦІЯ_6 розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники ІНФОРМАЦІЯ_6.
Судовим розглядом встановлено, постановою №92 начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 по справі про адміністративне правопорушення від 14 листопада 2024 року притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210 КУпАП за те, що будучи військовозобов'язаним, під час оголошення загальної мобілізації та дії особливого періоду порушив п.п.1, 2, 4, 10 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які є додатком №2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ №1487 від 30 грудня 2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», із змінами, а саме: в ході відпрацювання оповіщення 14 листопада 2024 року об 11 год 02 хв до ІНФОРМАЦІЯ_1 доставлено гр. ОСОБА_1 , який відмовився від проходження ВЛК для встановлення ступеню придатності до військової служби не містить дані про перебування на військовому обліку за місцем реєстрації, більше ніж 7 днів не повідомив про зміну персональних даних, а також протягом останніх 5 років і більше не проходив ВЛК, не оновлював (не звіряв) військово-облікові дані.
Частиною 1 ст.210 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку.
Частиною 2 ст.210 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Відповідно до ч.3 ст.210 КУпАП вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У примітці до ст.210 КУпАП визначено, що положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про оборону України» особливий період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», введено воєнний стан на всій території України з 05 годин 30 хвилин 24 лютого 2022 року, що безперервно продовжується відповідними Указами та є діючим і на даний час.
Так, Правилами військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (Додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487), порушення яких ставиться у вину позивачу, передбачено: пункт 1 встановлює, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні:
1) перебувати на військовому обліку: за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) ІНФОРМАЦІЯ_6 (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов'язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов'язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) ІНФОРМАЦІЯ_6, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
за місцем роботи (навчання) - в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності;
2) прибувати за викликом районних (міських) ІНФОРМАЦІЯ_6, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до ІНФОРМАЦІЯ_6, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) ІНФОРМАЦІЯ_6, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів;
4) проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров'я згідно з рішеннями комісій з питань взяття на військовий облік, направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарських комісій районних (міських) ІНФОРМАЦІЯ_6, закладів охорони здоров'я СБУ, а у розвідувальних органах - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії розвідувальних органів;
10) звіряти не рідше одного разу на п'ять років власні персональні дані з обліковими даними районних (міських) ІНФОРМАЦІЯ_6, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;
Відповідно до пункту 1 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_6, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року №154, ІНФОРМАЦІЯ_6 є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації
Пунктом 8 Положення визначено завдання ІНФОРМАЦІЯ_6, зокрема, виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (ІНФОРМАЦІЯ_6 Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні ІНФОРМАЦІЯ_6), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Абзацом 11 пункту 9 Положення передбачено, що ІНФОРМАЦІЯ_6 відповідно до покладених на них завдань, здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та Служби зовнішньої розвідки): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).
Відповідно до ч.3 ст.33 Закону України «Про військовий облік і військову службу» військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Згідно з ч.1 ст.1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Основним завданням Реєстру є ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України (п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Відповідно до ч.8 ст.5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) ІНФОРМАЦІЯ_6, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки України та розвідувального органу Міністерства оборони України.
Згідно з ч.1 ст.6 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
До персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: 1) прізвище, відомості про зміну прізвища; 2) власне ім'я (усі власні імена), відомості про зміну власного імені; 3) по батькові (за наявності); 4) дата народження; 5) місце народження; 6) стать; 7) місце проживання та місце перебування; 7-1) номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти; 8) відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників, а також дітей (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження) - виключно за згодою призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 8-1) відомості про сімейний стан особи та відомості про членів її сім'ї (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження) - виключно за згодою призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 9) реквізити паспорта громадянина України та документів, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії); 9-1) відомості про громадянство (зміну громадянства); 10) відомості про смерть особи або оголошення особи померлою чи визнання її безвісно відсутньою; 11) відомості щодо обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною (поновлення дієздатності); 12) відомості про зайнятість (код ЄДРПОУ та місцезнаходження підприємства, установи, організації, місце роботи, посада, стаж роботи); 13) реєстраційний номер облікової картки платника податків; 14) відцифрований образ обличчя особи; 15) відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України; 15-1) відомості про переміщення особи на тимчасово окуповану територію України (дата та напрямок); 16) реквізити документа про освіту (серія, номер, дата видачі, заклад освіти, що видав, рівень освіти, професія, галузь знань, спеціальність); 16-1) відомості про форму навчання здобувачів позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти; 16-2) відомості про досвід роботи за спеціальністю; 17) відомості про встановлення, зміну групи інвалідності; 17-1) відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку; 18) відомості про притягнення до кримінальної відповідальності (повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, направлення обвинувального акта до суду); 19) відомості про притягнення до кримінальної відповідальності на підставі обвинувального вироку суду, що набрав законної сили; 20) відомості про наявність судимості (зняття чи погашення судимості); 20-1) відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення); 21) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; 22) відомості про статус ветерана війни; 23) відомості про володіння іноземними мовами; 24) відомості про дозвіл на зберігання та носіння зброї; 25) відомості про проходження програм підвищення кваліфікації, перепідготовки; 26) відомості про документи, оформлені для виїзду за кордон на постійне проживання, або залишення на постійне проживання за кордоном, або повернення в Україну; 27) реквізити посвідчення водія (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія); 28) реквізити посвідчення тракториста-машиніста (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, категорія); 29) реквізити кваліфікаційного посвідчення члена палубної команди судна внутрішнього плавання, іншого кваліфікаційного документа, яким підтверджуються професійні компетентності для безпечної експлуатації судна внутрішнього плавання, міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном, посвідчення судноводія малого судна/водного мотоцикла, іншого документа, що надає право на управління прогулянковим судном, малим судном, водним мотоциклом (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, кваліфікація); 30) реквізити свідоцтва пілота повітряного судна (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія); 31) відомості про примусове виконання рішення щодо особи-боржника (реквізити та відомості виконавчого документа); 32) відомості про особу, зниклу безвісти за особливих обставин; 33) відомості про внутрішньо переміщену особу; 34) відомості про наявність права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (ст.7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів»).
Так, долученим до позовної заяви витягом із застосунку Міністерства оборони України «ІНФОРМАЦІЯ_5» підтверджується, що військовозобов'язаний ОСОБА_1 оновив свої військово-облікові дані 16 липня 2024 року, чим виконав військовий обов'язок, встановлений ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Крім того, у протоколі №92 від 14 листопада 2024 року та в оскаржуваній постанові №92 від 14 листопада 2024 року по справі про адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210 КУпАП зазначені порушення ОСОБА_1 п.п.1, 2, 4, 10 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які є додатком №2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ №1487 від 30 грудня 2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», із змінами, однак не зазначено який саме пункт підпунктів 1, 2, 4, 10 Правил порушено позивачем.
Таким чином, у постанові про адміністративне правопорушення відсутнє чітке, існуюче посилання на конкретну норму права, яку порушив позивач і яка обумовлює об'єктивну сторону ч.3 ст.210 КУпАП, що суперечить принципу правової визначеності та позбавляють суд можливості визначити суть інкримінованого правопорушення.
Отже, зі змісту оскаржуваної постанови неможливо встановити, які саме персональні дані не оновив позивач, які з цих даних містяться в державних реєстрах, а також до яких даних державний орган в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 не має доступу.
Водночас, відповідач, ухвалюючи оскаржувану постанову, в порушення ст.245 КУпАП не надав належну оцінку всім обставинам справи у їх сукупності та не навів належного обґрунтування щодо порушення Порядку, а також інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Отже, враховуючи допущену неповноту розгляду ІНФОРМАЦІЯ_6 справи про адміністративне правопорушення відносно позивача щодо дійсних мотивів ухвалення оскаржуваної постанови, прийняте рішення є передчасним.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що справу необхідно надіслати на новий розгляд до компетентного органу.
Керуючись ст.ст.5-7, 9, 77, 90, 241-247, 286 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення- задовольнити частково.
Постанову №92 про справі про адміністративне правопорушення від 14 листопада 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210 КУпАП і накладення стягнення у вигляді штрафу у розмірі 25500,00 грн - скасувати і надіслати справу на новий розгляд до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Вікторія КИЦЮК