Ухвала від 05.09.2025 по справі 569/14701/25

Справа № 569/14701/25

1-в/569/290/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2025 року м. Рівне

Рівненський міський суд Рівненської області, в особі судді ОСОБА_1 ,

з участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

представника органу Національної поліції - поліцейського офіцера громади відділу взаємодії з громадянами Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Рівненського міського суду Рівненської області подання начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , судимого 31.08.2022 вироком Рівненського міського суду Рівненської області за ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 15, ч.2 ст. 185, ч.1 ст. 70, ч.4 ст. 70, ч.3 ст. 296, ч.2 ст. 186, ч.1 ст. 70, ч.1 ст. 71 КК України до покарання у виді 4 роки 1 місяць позбавлення волі, -

ВСТАНОВИВ:

У поданні вказується, що 16.10.2024 відповідно до довідки про звільнення ОСОБА_5 звільнився з Державної установи «Полицька виправна колонія N?76» і прибув на постійне місце проживання в АДРЕСА_1 , де проживає і на даний час зі своєю бабусею. За час проживання за вище вказаною адресою зарекомендував себе з негативної сторони, веде антигромадський спосіб життя, зловживає алкогольними напоями та вчиняє дрібні крадіжки з магазинів. ОСОБА_5 неодноразово попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду поліції, однак незважаючи на прийняті відносно нього профілактичні міри продовжує скоювати правопорушення, тому відносно даного громадянина складено наступні протоколи про адміністративні правопорушення: серії ВАВ №367815 від 03.07.2025 за ст.51 ч. 3 КУпАП; протокол серії АПР №18 495743 від 17.01.2025 за ст. 51 ч.1 КУпАП; протокол серії ВАД №469709 від 08.07.2025 за ч.1 ст. 51 КУпАП, також 02.12.2024 винесено постанову серії ЕНА №3588068 за ч.1 ст. 127 КУпАП, 03.07.2025 винесено постанову серії ЕГА № 1811668 за ч.1 ч.2 ст. 178 КУпАП, та 18.06.2025, винесено постанову серії ЕГА №1799007 за ч.1 ст. 178 КУпАП. ОСОБА_5 незважаючи на прийняті відносно нього профілактичні міри, належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, схильний до скоєння злочинів та вчинення правопорушень, продовжує бути небезпечним.

Покликаючись на наведене, з метою недопущення та припинення вчинення ОСОБА_5 адміністративних та кримінальних правопорушень (рецидиву), з урахуванням способу життя раніше судимого, пункт «в» ст. 3 та ч.2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд над особами, звільненими з місць позбавлення волі» начальник ГУНП в Рівненській області ОСОБА_4 просить вирішити питання про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_5 терміном на 1 (один) рік і відповідно до ст. 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.1994 року, встановити відносно нього такі обмеження: заборонити залишати місце проживання 22 до 06 години ранку, а у вихідні та святкові дні з 21 до 05 години; з'являтися для реєстрації в Рівненське районне управління поліції ГУНІ в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. Героїв поліції, 4, кожний четвер місяця з 17:00 год. по 19:00 годину; заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та місць продажу спиртних напоїв на розлив; заборонити залишати межі м. Рівне без дозволу органів Національної поліції. Попередити ОСОБА_5 про те, у що випадку порушення ним правил адміністративного нагляду він буде притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності у відповідності з чинним законодавством.

В судовому засідання представник органу Національної поліції ОСОБА_3 подання підтримав.

ОСОБА_5 для розгляду справи не з'явився.

Згідно клопотання, що міститься в матеріалах справи, просив розглянути подання у його відсутності.

Суд, заслухавши думку представника органу Національної поліції, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно п. «в» ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

У відповідності до ст. 10 Закону, д о осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час,який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в абзацах 2-4 пункту шостого постанови №3 від 28.03.1986 р. Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду, щодо осіб, зазначених у п."в" ст.3 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.

Обставини, про які йдеться у поданні повністю підтверджуються матеріалами справи та вказують на те, що ОСОБА_5 будучи раніше засудженим, після звільнення з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, схильний до вчинення правопорушень, не працює, веде антигромадський спосіб життя, і незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє адміністративні правопорушення за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а тому з метою недопущення та припинення вчинення ОСОБА_5 адміністративних правопорушень та злочинів, з урахуванням способу життя є доцільним встановити відносно останнього адміністративний нагляд, встановити відносно останнього обмеження передбачені ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», та відповідно до ст. 11 цього ж Закону, попередити ОСОБА_5 що у випадку порушення ним правил адміністративного нагляду він буде притягнутий до відповідальності згідно законодавством.

На підставі викладеного, Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_5 , - задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» встановити ОСОБА_5 обмеження:

-заборонити залишати місце проживання 22 до 06 години ранку, а у вихідні та святкові дні з 21 до 05 години;

-з'являтися для реєстрації в Рівненське районне управління поліції ГУНІ в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. Героїв поліції, 4, кожний четвер місяця з 17:00 год. по 19:00 годину;

-заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та місць продажу спиртних напоїв на розлив; заборонити залишати межі м. Рівне без дозволу органів Національної поліції.

Попередити ОСОБА_5 , про те, що відповідно до ст. 11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», у випадку порушення ним правил адміністративного нагляду він буде притягнутий до відповідальності згідно законодавством.

Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на ГУНП в Рівненській області.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня винесення до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.

Суддя ОСОБА_1