Справа № 743/1198/25
Провадження №1-в/743/19/25
09 вересня 2025 року селище Ріпки
Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1
за участю секретаря: ОСОБА_2
представника органу поліції ОСОБА_3 , особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Ріпки в залі суду подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника відділення поліції № 2 (с-ще Ріпки) Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, офіційно не працевлаштованого, такого, що фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше засудженого вироком Ріпкинського районного суду Чернігівської області 07 травня 2019 року за частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років, -
09.09.2025 р. т. в. о. начальника відділення поліції звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , оскільки останній після звільнення з місць позбавлення волі був поставлений на профілактичний облік у ВП № 2 Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області.
З ОСОБА_4 проводилась профілактична робота як з особою, яка формально підпадає під адміністративний нагляд.
Постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 21.02.2023 р. відносно ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд та поставлено на профілактичний облік у ВП № 2 (с-ще Ріпки) Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області, як особу, відносно якої встановлено адміністративний нагляд.
Постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 20.02.2024 р. відносно ОСОБА_4 було продовжено адміністративний нагляд.
Також постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 15.08.2024 р. відносно ОСОБА_4 було продовжено адміністративний нагляд.
В подальшому, після закінчення терміну адміністративного нагляду, не зважаючи на профілактичну роботу з боку поліції та виконавчого комітету Ріпкинської селищної ради, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, порушує громадський порядок та спокій громадян, вчиняє домашнє насильство відносно племінника, за місцем мешкання характеризується негативно, впродовж року 3 рази притягався до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_4 офіційно попереджався про недопустимість антигромадського способу життя і що по відношенню до нього може бути встановлений адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» обмежень.
На підставі п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ініціатор подання просить встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік та встановити наступні обмеження: заборонити ОСОБА_4 вихід з постійного місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 з 22 год 00 хв до 06 год 00 хв; заборонити ОСОБА_4 перебувати в об'єктах громадського харчування, де дозволено вживання та продаж алкогольних напоїв на розлив; зобов'язати ОСОБА_4 , у разі необхідності виїзду за межі Чернігівського району, письмово повідомляти керівництво ВП № 2 (с-ще Ріпки) Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області про мету, строк виїзду та точну адресу місцезнаходження; зобов'язати ОСОБА_4 прибувати для реєстрації до ВП № 2 (с-ще Ріпки) Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області за адресою: с-ще Ріпки, вул. Захисників України, 71, Чернігівського району Чернігівської області один раз на місяць (кожну першу п'ятницю місяця).
У судовому засіданні 09.09.2025 р. представник органу поліції підтримав заявлене подання в повному обсязі.
ОСОБА_4 у судовому засіданні проти задоволення подання не заперечував.
Суд, заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали подання, дійшов наступних висновків.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 3 рази притягувався до адміністративної відповідальності: 11.04.2025 р. згідно постанови ГАБІ № 800883 за ч. 1 ст. 1751 КУпАП, згідно постанови Ріпкинського районного суду Чернігівської області у справі № 743/926/25 за ст. 173 КУпАП, згідно постанови Ріпкинського районного суду Чернігівської області у справі № 743/938/25 за ч. 2 ст. 1732 КУпАП.
Відповідно до довідки - характеристики Радульського старостинського округу № 2 Ріпкинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області від 15.08.2025 р. № 64, ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується негативно, офіційно не працевлаштований, перебивається тимчасовими підробітками, вживає алкогольні напої і часто зустрічається в п'яному вигляді. Може провокувати бійку.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 р. № 264/94-ВР (далі - Закон № 264) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно ст. 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону № 264 адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі та прибув на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 . Щодо нього був встановлений та двічі продовжений адміністративний нагляд, протягом останнього року допустив вчинення трьох адміністративних правопорушень.
Оскільки ОСОБА_4 є особою, яка формально підпадає під адміністративний нагляд, систематично вчиняв адміністративні правопорушення, порушуючи громадський порядок та права інших громадян, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та попереджався про недопустимість такої поведінки, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення адміністративного нагляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 2, 3, 5, 6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника відділення поліції № 2 (селище Ріпки) Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 строком на 1 (один) рік та застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження:
- заборонити ОСОБА_4 вихід з постійного місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин;
- заборонити ОСОБА_4 перебувати в об'єктах громадського харчування, де дозволено вживання та продаж алкогольних напоїв на розлив;
- зобов'язати ОСОБА_4 у разі необхідності виїзду за межі Чернігівського району, письмово повідомляти керівництво відділення поліції № 2 (селище Ріпки) Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області про мету, строк виїзду та точну адресу місця знаходження;
- зобов'язати ОСОБА_4 прибувати для реєстрації до відділення поліції № 2 (селище Ріпки) Чернігівського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області один раз на місяць (кожну першу п'ятницю місяця).
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови про встановлення адміністративного нагляду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області протягом семи днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_1