Постанова від 04.09.2025 по справі 280/10062/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2025 року м. Дніпросправа № 280/10062/24

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Лукманової О.М. (доповідач),

суддів: Божко Л.А., Дурасової Ю.В.,

розглянувши у письмовому провадженні в м. Дніпрі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 09.04.2025 року (суддя Сацький Р.В., м. Запоріжжя, повний текст рішення виготовлено 09.04.2025 року) у адміністративній справі №280/10062/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, суд -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2024 року ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі по тексту - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі по тексту - відповідач 2), в якому просив відносно відповідача 1: визнати дії/бездіяльність відповідача 1 протиправними та зобов'язати відповідача 1 вчинити наступні дії: здійснити перевірку в СПОВ Д.Р.РЗО за вимогами постанови правління Пенсійного фонду України, скласти обумовлений постановою №25-2 від 03.12.2023 року акт перевірки, копію якого направити на його адресу; на підставі рішення Запорізького окружного адміністративного суду внести в Д.Р.РЗО в його персоніфіковану карту терміни заробленого/виплаченого страховими внесками страхового стажу в повному обсязі: з 01.04.2004 року по 31.12.2004 року; з 01.01.2010 року та з 01.04.2005 року по 01.04.2007 року; підстави - вимоги статті 1, 21, ч.3, п.2/страховий стаж; видати відповідний наказ про внесення змін до ДР.РЗО в його персональну облікову карту в СПОВ в якій зазначити недостающий обсяг страхового стажу перерахований у позові та вимозі. Відносно відповідача 2 - Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області: на підставі ст.42 КАС України, за твердженням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпровської області, що внесення змін про застраховану особу в Р.З.О. відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду, визнати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області учасником справи - третьої особою. На підставі статей 46, 48, 55, 68 Конституції України перерахувати/нарахувати наново, призначену йому пенсію, з 17.07.2023 року за нововиявленими обставинами - збільшенням страхового стажу який не було протизаконно внесено в його облікову картку ОСОБА_2 і зобов'язати відповідним рішенням адміністративного суду здійснити зазначений перерахунок.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 09.04.2025 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

З рішенням суду першої інстанції не погодився ОСОБА_1 та подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги. Свої вимоги обґрунтував тим, що рішення суду прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права. Апелянт зазначив, що суд не врахував докази, які підтверджують обов'язок пенсійного органу внести у свої бази даних та зарахувати 3,5 роки страхового стажу, за який сплачено страхові внески, за 2004 рік та перше півріччя 2010 року надходили відрахування внески до пенсійного фонду. Апелянт зазначив, що він надав докази, які є у матеріалах справи. Апелянт зазначив, що ним було надано віти до органів пенсійного фонду в період його підприємницької діяльності з 2002 року по 2011 року; апелянт вважав, що у зв'язку з цим йому неправильно пенсійним органом обраховано розмір пенсії. На думку апелянта, суддею не було розглянуто докази у справі, не забезпечено докази у справі, що призвело до неповного та необ'єктивного розгляду справи та неправильних висновків; до прийняття рішення, яке не відповідає завданням адміністративного судочинства.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга непідлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що територіальним органом пенсійного фонду, який мав опрацювати звернення ОСОБА_1 про виправлення і внесення відомостей до системи персоніфікованого обліку відомостей відповідно до екстериторіальності розподілу єдиної черги завдань визначено Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, яка за результатами розгляду звернення ОСОБА_1 , листом від 03.10.2024 року №54155-40465/К-01/8-0400/24 надало йому відповідь, суд вважав, що Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області розглянуло заяву ОСОБА_1 про виправлення і внесення відомостей до системи персоніфікованого обліку відомостей, а тому не має відповідати в частині позовних вимог про зобов'язання здійснити перевірку в ОСОБА_3 .РЗО за вимогами постанови правління ПФУ, складення обумовленого постановою Пенсійного фонду України №25-2 від 03.12.2023 року акт перевірки; на підставі рішення Запорізького окружного адміністративного суду внести в Д.Р.РЗО в персоніфіковану карту ОСОБА_1 терміни заробленого/виплаченого страховими внесками страхового стажу в повному обсязі: з 01.04.2004 року по 31.12.2004 року; з 01.01.2010 року та з 01.04.2005 року по 01.04.2007 року; підстави - вимоги статей 1, 21, ч. 3, п. 2/страховий стаж; видати відповідний наказ про внесення змін до ДР.РЗО персональної облікової карти ОСОБА_1 в СПОВ в якій зазначити недостатній обсяг страхового стажу перерахований у позові та вимозі. Суд врахував, що в Реєстрі застрахованих осіб відсутні дані про страховий стаж та інформації про суми фактичних відрахувань згідно особового рахунку ОСОБА_1 за період з 01.04.2004 року по 31.12.2004 року; з 01.04.2005 року по 01.04.2007 року; з 01.01.2010 року; відповідно до форми РС - право розрахунку стажу до страхового стажу ОСОБА_1 зараховано періоди роботи за 2004 рік відповідно до фактичних відрахувань згідно його особового рахунку: з 01.04.2004 року по 09.04.2004 року, з 01.05.2004 року по 09.05.2004 року, з 01.06.2004 року 09.06.2004 року, з 01.07.2004 року по 09.07.2004року, з 01.08.2004 року по 09.08.200року, з 01.09.2004 року по 08.09.2004 року, з 01.10.2004 року по 18.10.2004року, з 01.11.2004 року по 08.11.2004 року, з 01.12.2004 року по 08.12.2004 року. З 01.04.2005 року по 01.04.2007 року страхові внески ОСОБА_1 не сплачував. З 01.01.2010 року по 31.12.2010 року період зарахований повністю, тобто за 2010 рік вимоги позивача передчасні. Суд врахував, що згідно з даними ЄДРПОУ ОСОБА_1 знятий з обліку, а тому, оскільки, ОСОБА_1 не було надано до пенсійного органу передбачену законодавством звітність, то підстави для внесення змін до відомостей Реєстру застрахованих осіб відсутні. Вирішуючи спір по суті, суд першої інстанції керувався статей 1, 20, 24, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; п.4 Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1999 року №637; пунктами 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, ст.1, 12-1, 13, 14-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»; пунктів 2, 3 розділу IV Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 року №10-1 та прийшов до висновку про те, що обов'язок щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати єдиного соціального внеску, ведення обліку виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком покладено на платника єдиного внеску - підприємство-страхувальника, а контролюючі функції на органи Пенсійного фонду України. Суд зазначив, що законодавством не передбачено можливість внесення даних до РЗО пенсійним органом самостійно, оскільки, п.4 розділу IV Положення №10-1 передбачено, що у разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили та згідно пунктів 2, 3 розділу IV «Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення №8-1 до облікових карток Реєстру застрахованих осіб вносяться відомості про фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства, та інша інформація, необхідна для обчислення, призначення та здійснення страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Суд прийшов до висновку про те, що з 01.01.2004 року період трудової діяльності зараховується до страхового стажу, а доход враховується для обчислення пенсії виключно за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку сплати страхових внесків та/або єдиного внеску до Пенсійного Фонду України. Суд врахував, що згідно з даними ЄДРПОУ ОСОБА_1 знятий з обліку та, оскільки, ним не було надано до пенсійного органу передбачену законодавством звітність, то підстави для внесення змін до відомостей Реєстру застрахованих осіб відсутні.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 , 16.07.1963 року, знаходиться отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 13.05.2002 року був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності.

Згідно ЄДРПОУ 02.06.2011 року припинено підприємницьку діяльність ОСОБА_1 .

Встановлено, що 09.09.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду Дніпропетровській області із заявою, в якій просив відповідно до ч.3 ст.21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» внести в СПОВ ДР.РЗО його облікову картку, занести відомості про його страховий стаж за період роботи приватним підприємцем в період з 01.04.2005 року по 3.03.2007 року, оскільки такий період протизаконно не враховано при обчисленні його пенсії та скласти акт перевірки, який направити на його адресу.

Встановлено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області поінформувало ОСОБА_1 своїм листом від 03.10.2024 року №54155-40465/К-01/8-0400/24, згідно якого звіти були надані своєчасно за період з 13.05.2002 року по 31.03.2004 року, з 01.04.2004 року по 31.03.2005 року; з 01.04.2004 року по 31.12.2005 року, з 01.01.2006 року по 31.03.2007 року, 01.04.2007 року по 3112.2009 року, за 2010 рік, за 2011 рік та відповідно до п.2 постанови Правління Пенсійного фонду України від 03.12.2013 року №25-2, відомості про застрахованих осіб та звіти до сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органами Пенсійного фонду України за період до 01.01.2011 року подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою платника.; органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно вносити інформацію до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.

Згідно Індивідуальних відомостей про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування єдині страхові внески страхові внески з травня 2002 року по грудень 2002 року, з січня 2003 року по грудень 2003 року, квітня 2004 року по грудень 2004 року, з січня 2004 року по березень 2004 року, з квітня 2005 року по грудень 2005 року, з січня 2006 року по червень 2006 року, з серпня 2006 року по грудень 2006 року, у 2008 році, з січня 2010 року по грудень 2010 року сплачувалися до пенсійного фонду ОСОБА_1 .

Згідно довідки Інформаційного центру системи персоніфікованого обліку (ОК-2) ОСОБА_1 сплачував з 2002 року по 2006 рік сплачувалися єдині внески до пенсійного фонду. З 0101.2004 року у процесі розрахунку пенсії, суми, що зазначені у графі «враховується для пенсії» згідно ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, обмежуються максимальною величиною, тобто з 01.05. 2002 року - 2200 грн.; з 01.06.2003 року - 2660 грн.; з 01.01.005 року - 4100 грн.; з 01.01.2006 року 4830 грн.; з 01.06.2004 року - 4960 грн., з 01.10.2006 року - 5050 грн.; з 01.01.2007 року - 7875 грн.; з 01.04.2008 року - 9735 грн.; з 01.10.2008 року - 10035 грн.

Як вбачається зі звітів за 2004 рік, за 2005 рік, 2006 рік, 2007 рік, 2010 рік єдині внески були меншими за вказані показники.

Відповідно до форми РС - право розрахунку стажу до страхового стажу ОСОБА_1 зараховано періоди роботи за 2004 рік відповідно до фактичних відрахувань згідно його особового рахунку: з 01.04.2004 року по 09.04.2004 року, з 01.05.2004 року по 09.05.2004 року, з 01.06.2004 року 09.06.2004 року, з 01.07.2004 року по 09.07.2004року, з 01.08.2004 року по 09.08.200року, з 01.09.2004 року по 08.09.2004 року, з 01.10.2004 року по 18.10.2004року, з 01.11.2004 року по 08.11.2004 року, з 01.12.2004 року по 08.12.2004 року.

Як вбачається з листів Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 15.08.2023 року №30912-33081/К-05/8-2800/23, від 05.09.2023 року №42764-35833/К-01/8-0400/23, пенсійний орган поінформував ОСОБА_1 про те, що інформацію про сплату страхових внесків за період з 01.01.2004 року до 31.03.2005 року, з 01.04.2007 року по 31.12.2010 року сформована пропорційно до сплачених внесків та наданої звітності.

Встановлено, що ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 05.02.2025 року витребувалася у Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області звітність ФОП ОСОБА_1 за період з 01.01.2004 року по 01.01.2011 року

Встановлено, що 18.02.2025 року Головним управлінням Пенсійного фонду в Дніпропетровській області було надано інформацію про те, що відповідно до електронної бази даних Пенсійного фонду України за період з 01.04.2004 року по 31.12.2004 року до 31.12.2004 року та з 01.04.3007 року до 31.12.2010 року надходила частина єдиного податку (42%0, внаслідок його розмежування до Пенсійного фонду України органами Державного казначейства України у загальній сумі 1243,20 грн. відповідно: 2004 рік - 210 грн., 2007 рік - 252 грн., 2008 рік - 352,80 грн.; 2009 рік - 239,40 грн., 2010 рік - 189 грн. У 2004 році нараховано та сплачено кошти у сумі 5,2 грн. з суми отриманого доходу на загальній системі оподаткування; за І квартал 2005 року самостійно нараховано обов'язкові платежі в сумі 248,82 грн., сплачено 254,52 грн.; у період з 01.04.2005 року по 31.12.2005 року ФОП ОСОБА_1 сплачено страхові внески в сумі 717,33 грн.; у 2006 році - страхові внески у сумі 1444,90 грн., у 2007 році - 1477,49 грн., у 2008 році - 1515 грн. З 01.01.2009 року по 31.12.2010 року самостійно нараховано страхові внески у сумі - 4487,72 грн. та сплачено у сумі - 3983,72 грн.; нараховано ФОП ОСОБА_1 у 2006 році - 901,76 грн.; у 2007 оці - 1391,25 грн.; у 2008 році - 398,40 грн.

Відповідно до статей 1, 20, 24, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону. Страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж з 01.01.2004 року обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду України за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку до 01.01.2004 року - на підставі документів та в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 «Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній». Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, оскільки здійснює нарахування страхових внесків із заробітної плати застрахованої особи. Страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов'язковій сплаті, перерахунок пенсії провадиться з урахуванням часу, коли особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який підприємством, де працює людина, (страхувальником) сплачені щомісячні страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. За змістом вищезазначених норм, обов'язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника.

Відповідно до статей 12-1, 13-1, 14-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування (надалі - Державний реєстр) - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб. Пенсійний фонд України формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру за відомостями відповідно до яких обчислюється страховий стаж, призначаються пенсійні та страхові виплати.

Відповідно до п.4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 періоди провадження фізичною особою підприємницької діяльності зараховуються до стажу роботи за умови підтвердження документами про сплату страхових внесків (платіжними дорученнями, квитанціями установ банків, документами, що підтверджують поштовий переказ, інформацією Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків (за наявності), а періоди провадження підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, фіксованого податку, спеціального торгового патенту підтверджуються свідоцтвом про сплату єдиного податку; спеціальним торговим патентом; документами про сплату єдиного податку, фіксованого податку, придбання спеціального торгового патенту (за наявності платіжних доручень, квитанцій установ банків, документів, що підтверджують поштовий переказ).

Відповідно до п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності підтверджується індивідуальними відомостями про застраховану особу.

Згідно з пунктів 2, 3 розділу IV Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 року №10-1, в реєстрі містяться персоніфіковані відомості про застрахованих осіб та інформація про нарахування страхових внесків за застрахованих осіб, що подається страхувальниками. Відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України. Відповідач формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру за відомостями відповідно до яких обчислюється страховий стаж та страхові виплати виключно на підставі звітності, яка подається страхувальником відповідно до вимог чинного законодавства.

Аналізуючи докази у справі та законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що обов'язок щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати єдиного соціального внеску, ведення обліку виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком покладено на платника єдиного внеску - підприємство-страхувальника, а контролюючі функціі на органи Пенсійного фонду України; у випадку не сплати страхових внесків, період роботи не зараховується до страхового стажу, а тому з 01.01.2004 року період трудової діяльності зараховується до страхового стажу, а доход враховується для обчислення пенсії виключно за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку сплати страхових внесків та/або єдиного внеску до Пенсійного Фонду України.

Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, рішення суду першої інстанції слід залишити без змін, як таке, що прийняте з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись статтями 315, 316, 321, 322 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 09.04.2025 року у адміністративній справі №280/10062/24 - залишити без змін.

Постанова Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення у порядку статей 328, 329 КАС України.

Головуючий - суддя О.М. Лукманова

суддя Л.А. Божко

суддя Ю. В. Дурасова