Ухвала від 08.09.2025 по справі 440/11175/25

УХВАЛА

08 вересня 2025 р.Справа № 440/11175/25

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Подобайло З.Г.,

Суддів: Чалого І.С. , Ральченка І.М. ,

розглянувши апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Полтавській області на ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 15.08.2025 по справі № 440/11175/25

за позовом Головного управління ДПС у Полтавській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Запальничка" , Приватного підприємства «Бест-Вей»

про зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 15.08.2025 відмовлено у відкритті провадження у справі № 440/11175/25 за позовом Головного управління ДПС у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Запальничка" , Приватного підприємства «Бест-Вей» про зобов'язання вчинити певні дії .

До Другого апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга від Головного управління ДПС у Полтавській області на ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 15.08.2025 по справі № 440/11175/25.

Однією із основних засад (принципів) адміністративного судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи (п. 6 ч. 3 ст. 2 КАС України).

Згідно з ст. 297 КАС України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ч. 9 ст. 18 КАС України, суд проводить розгляд судової справи за матеріалами у формах, визначених Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно з п. 113 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 за № 1845/0/15-21, до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей.

Електронні документи та електронні копії паперових документів вносяться до АСДС та зберігаються в централізованому файловому сховищі.

Документи, що надійшли до суду в електронній формі, за потреби можуть роздруковуватися та приєднуватися до матеріалів справи у паперовій формі.

Відповідно до ч. 10 ст. 18 КАС України, процесуальні та інші документи і докази в паперовій формі зберігаються в додатку до справи в суді першої інстанції та у разі необхідності можуть бути оглянуті учасниками справи чи судом першої інстанції або витребувані судом апеляційної чи касаційної інстанції після надходження до них відповідної апеляційної чи касаційної скарги.

Оскільки розгляд цієї справи здійснюється за матеріалами судової справи у паперовій формі, доступ до матеріалів судової справи в електронному вигляді в АСДС у суду апеляційної інстанції обмежений, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про необхідність витребувати із суду першої інстанції справу, ухвалу в якій оскаржено, для вирішення питання про відкриття провадження у справі.

Керуючись ст. 2, 18, 293, 295, 296, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Витребувати з Полтавського окружного адміністративного суду справу № 440/11175/25.

Копію даної ухвали надіслати до Полтавського окружного адміністративного суду та учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя (підпис)Подобайло З.Г.

Судді(підпис) (підпис) Чалий І.С. Ральченко І.М.

Попередній документ
130044005
Наступний документ
130044007
Інформація про рішення:
№ рішення: 130044006
№ справи: 440/11175/25
Дата рішення: 08.09.2025
Дата публікації: 10.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Другий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; звернень органів доходів і зборів, у тому числі щодо; визнання оспорюваних правочинів недійсними та застосування визначених законодавством заходів, пов’язаних із визнанням правочинів недійсними
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у касаційній інстанції (15.01.2026)
Дата надходження: 12.08.2025
Предмет позову: зобов'язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
27.10.2025 10:45 Другий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БЛАЖІВСЬКА Н Є
ПОДОБАЙЛО З Г
суддя-доповідач:
БЛАЖІВСЬКА Н Є
ПОДОБАЙЛО З Г
ЧЕСНОКОВА А О
3-я особа:
Публічне акціонерне товариство "Укртатнафта"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вікторія 2008"
відповідач (боржник):
Приватне підприємство "Бест-Вей"
Приватне підприємство "БЕСТ-ВЕЙ"
Приватне підприємство «Бест-Вей»
Товариство з обмеженою відповідальністю "Запальничка"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЗАПАЛЬНИЧКА"
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у Полтавській області
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Полтавській області
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління ДПС у Полтавській області
позивач (заявник):
Головне управління Державної податкової служби у Полтавській області
Головне управління ДПС у Полтавській області
представник позивача:
Панасенко Анастасія Сергіївна
суддя-учасник колегії:
БІЛОУС О В
ЖЕЛТОБРЮХ І Л
РАЛЬЧЕНКО І М
ЧАЛИЙ І С