Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
08 вересня 2025 р. Справа № 520/28481/24
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Шляхової О.М., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про розгляд в режимі відеоконференції заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із заявою про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню в адміністративній справі №520/28481/24.
Розгляд заяви призначено на 10.09.2025 о 10:15 год.
08.09.2025 до канцелярії суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшло клопотання про розгляд заяви в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Суд, дослідивши заявлене клопотання зазначає наступне.
Частиною 1 статті 195 КАС України встановлено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Згідно з приписами ч. 4 ст.195 КАС України, учасниксправи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Суд зазначає, що відповідно до ч. 5 ст. 195 КАС України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Враховуючи вищевикладене та положення статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції та з метою забезпечення участі у розгляді заяви представника відповідача, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення вказаного клопотання щодо проведення судових засідань у режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст. 165, 195, 229, 248, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання представника ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про розгляд заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню в режимі відеоконференції - задовольнити.
У зв'язку з проведенням судового засідання в режимі відеоконференції, розгляд заяви відбудеться 03.10.2025 об 11:00 год. в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, м-н. Свободи, 6, зал №6.
Повідомити осіб, які беруть участь у справі, про місце, дату та час наступного судового засідання.
Роз'яснити, що ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференції проводитимуться за допомогою Електронного кабінету ЄСІТС.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя О.М. Шляхова