Рішення від 05.09.2025 по справі 280/5367/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2025 року Справа № 280/5367/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою ОСОБА_1

до Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області

про визнання протиправними та скасування рішення, вимоги, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення №153802409/830 від 22 серпня 2024 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного соціального внеску;

визнати протиправним та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) №ф-6483-0801 У від 22.10.2024 року про стягнення боргу у розмірі 15710, 41 грн.;

зобов'язати Головне управління Державної податкової служби у Запорізькій області внести зміни до інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 , виключивши суму недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі загалом 16044 грн. 78 коп.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідно до спірного рішення позивачу було нараховано штраф у розмірі 4066 грн 88 коп. та пеню у розмірі 11977,90 коп., загалом 16044 грн. 78 коп., за період 10.02.2018 до 19.02.2020 року. Вказує, що 23.05.2019 ним було отримано вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 21 травня 2019 року в розмірі 20334 грн 37 коп. Покликається на те, що 27.05.2019 року, через 4 дні після отримання вимоги, позивачем було подано заяву про припинення підприємницької діяльності, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців та громадських формувань. Вказує також, що 02.12.2019 державним виконавцем Шевченківського ВДВС було винесено постанову про звернення стягнення недоїмки у розмірі 20334,37 грн., а 25.09.2021 році державним виконавцем Шевченківського ВДВС було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження на стягнення недоїмки у розмірі 20334,37 грн у зв'язку з його виконанням. Покликається на те, що відсутність боргу також підтверджується звітом про здійснення відрахування та виплати від ТОВ «ПОЛІГОН-АВТО» де позивач працював, згідно якого станом на 01.07.2021 року заборгованість відсутня. Вважає, що після повного погашення вимоги про сплату боргу та підтвердженням через два роки тієї ж податковою службою інформації про відсутність заборгованості станом на 23.08.2023, рішення про застосування повторних штрафних санкцій за період з 10.02.2018 до 29.02.2020 є або технічною помилкою або свідомим вимаганням грошей. Тому, просить задовольнити позов.

Відповідач позов не визнав, 09.07.2025 до суду надійшов відзив на позов (вх. №34744), в якому відповідач зазначає, що Головним управлінням ДПС у Запорізькій області винесено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 22.08.2024 № 153802409/830 на загальну суму 16 044,78 грн. ( у.т.ч штрафна санкція - 4 066,88грн. та пеня 11 977,90 грн.) за період з 10.02.2018 по 29.02.2020. Вказує, що припинення підприємницької діяльності позивача не позбавляє права сплачувати заборгованість як фізична особа платник податків за свої несвоєчасно сплачені зобов'язання. Покликається на те, що у зв'язку з наявною заборгованістю зі сплати єдиного соціального внеску по рішенню про застосування штрафних санкцій з ЄСВ від 22.08.2024 № 153802409/830 у розмірі 16044,78 грн. та у зв'язку з переплатою у сумі 334,37 грн. заборгованість склала 15710,41 грн. та була направлена вимога про сплату ЄСВ від 22.10.2024 року № ф-6483-0801 про стягнення заборгованості у сумі 15710,41 грн. Вважає позовні вимоги безпідставними та просить у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 27.06.2025 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №280/5367/25 без виклику сторін та проведення судового засідання.

Ухвалою суду від 17.07.2025 позовну заяву на підставі ч.13 ст.171 КАС України залишено без руху та встановлено позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви

Ухвалою суду від 21.07.2025 поновлено ОСОБА_1 строк звернення до суду із позовом до Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування рішення, як такий, що пропущений з поважних причин. Продовжено розгляд справи №280/5367/25 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

ОСОБА_1 був зареєстрований з 03.06.2010 по 27.05.2019 як фізична особа-підприємець та перебував на обліку у Головному управлінні ДПС у Запорізькій області.

ОСОБА_1 було нараховано суму єдиного внеску за період з 2017 по 2019 роки у розмірі 21030,90 грн., яку ним погашено.

22.08.2024 Головним управлінням ДПС у Запорізькій області винесено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 153802409/830 на загальну суму 16 044,78 грн. (у. т.ч штрафна санкція - 4 066,88грн. та пеня 11 977,90 грн.) за період з 10.02.2018 по 29.02.2020.

Також, Головним управлінням ДПС у Запорізькій області була направлена вимога про сплату ЄСВ від 22.10.2024 року № ф-6483-0801 про стягнення заборгованості у сумі 15710,41 грн.

Не погодившись із вказаним рішенням та вимогою про сплату боргу (недоїмки), позивач звернувся до суду з даним позовом.

Дослідивши спірні правовідносини та надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Правові і організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Закон України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464-VІ).

Відповідно до п. 2 ч. ст. 1 Закону №2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 4 Закону №2464-VІ установлено, що платниками єдиного внеску є: фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно частини 2 - 4, 8, 12 ст. 9 Закону №2464-VI, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску податковими органами у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до податкових органів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску за минулі періоди, крім випадків сплати єдиного внеску згідно з частиною п'ятою статті 10 цього Закону, здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до податкового органу (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік.

Частиною 10 ст. 9 Закону №2464-VI встановлено, що днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки податкового органу - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів; у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа та переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.

Згідно з ч. 4 ст. 25 Закону №2464-VI податковий орган у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, надсилає в паперовій та/або електронній формі платникам єдиного внеску вимогу про сплату недоїмки з єдиного внеску.

Відповідно до п. 2 ч.11 ст. 25 Закону №2464-VI, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску податковий орган застосовує до платника єдиного внеску штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина 10 ст. 25 Закону №2464-VI). Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (ч. 13 ст. 25 Закону №2464-VI).

Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску страхувальниками, визначеними Законом №2464-VI, нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів визначає Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року №449 (далі - Інструкція № 449).

Згідно з п. 1 розділу VII Інструкції №449, за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.

Положеннями пп. 2 п. 2 розділу VII Інструкції №449 визначено, що згідно з частиною одинадцятою статті 25 Закону до платників, визначених підпунктами 1-4 та 6 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції в таких розмірах за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01 січня 2015 року накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.

При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за вказані періоди.

В силу вимог частини шістнадцятої статті 25 Закону №2464-VI строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

З аналізу викладених правових норм вбачається, що умовою для застосування до платника штрафних санкцій та нарахування пені є несвоєчасна сплата останнім єдиного внеску. При цьому сплачені платником суми зараховуються в порядку календарної черговості для погашення недоїмки, штрафів та пені.

Пунктом 9 прим. 11.1 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 встановлено, що тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону №2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):

- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ);

- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів);

- несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом №2464-VI, до податкових органів.

При цьому абзаци другий та третій пункту 7 частини одинадцятої статті 25 Закону №2464 щодо такого порушення, вчиненого у період з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Крім цього, протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню (пункт 9-21 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464-VI).

Згідно з пунктом 1 Постанови № 651 відмінено з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2.

Законом №3219 внесено зміни до Закону №2464-VI, зокрема, викладено у новій редакції пункти 9-21 - 9-22 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення»:

“9-21. Тимчасово, за порушення вчинені у період з початку дії воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-ІХ до 01 серпня 2023 року, штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 цього Закону, не застосовуються.

9-22. Тимчасово, на період з початку дії воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, до 01 серпня 2023 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за цей період підлягає списанню.».

Таким чином, зважаючи на Указ Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затверджений Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-1, яким визначено, що воєнний стан в Україні введено із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року та враховуючи положення пунктів 9-21 - 9-22 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464-VI, кінцеву дату незастосування контролюючим органом штрафних санкцій та пені - визначено 01.08.2023.

Враховуючи наведене, контролюючі органи застосовують штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 Закону №2464-VI, та пеню за порушення вчинені у період до 01.03.2020 та починаючи з 01.08.2023.

Як встановлено судом з наявних матеріалів справи, в інтегрованій картці ОСОБА_1 були наявні нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2017 рік - 8448,0 грн. по строку сплати 09.02.2018 року, за 2018 рік - 9828,72 грн., по термінам сплати 19.04.2018, 19.07.2018, 19.10.2018, 21.01.2019 в сумі 2457,18 грн. за кожний квартал; за 1 квартал 2019 року по строку сплати 19.04.2018 року - 2754,18 грн. загальна сума нарахованого єдиного внеску за період з 2017 по 2019 роки склала 21030,90 грн., у зв'язку з несплатою яких контролюючим органом було сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) № 16061-49 від 21.05.2019. Доказів протиправності вказаних нарахувань чи скасування вимоги матеріали справи не містять.

При цьому, як покликається і сам позивач, зазначені суми були погашені ним, зокрема, в межах виконавчого впровадження ВП № 59947246 відкритого щодо виконання вимоги № 16061-49 від 21.05.2019 було перераховано 20334,37 грн., закінчено виконавче провадження 25.09.2021 у зв'язку з виконанням.

Тож, як свідчать встановлені вище обставини та підтверджує ІКП ОСОБА_1 , ним сплачено єдиний внесок за період з 2017 по 2019 роки з порушенням встановленого законом строку. Доказів на спростування вказаного позивачем не надано.

Тому, на підставі норм Закону №2464-VI та Інструкції №449 контролюючим органом до ОСОБА_1 застосовано штрафні санкції та нараховано пеню, у зв'язку з чим податковим органом винесено оскаржуване рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №153802409/830 від 22 серпня 2024 року.

Слід звернути увагу, що контролюючим органом штрафні санкції застосовано за період за період з 10.02.2018 по 29.02.2020, тобто до 01.03.2020.

Таким чином, оскаржуване рішення прийняте контролюючим органом, у зв'язку із порушенням позивачем терміну сплати єдиного внеску.

Враховуючи викладене, суд висновує про відсутність підстав для скасування рішення №153802409/830 від 22 серпня 2024 року, оскільки воно винесене контролюючим органом у встановленому законом порядку та у відповідності до вимог чинного законодавства.

Щодо вимоги про сплату боргу (недоїмки) №ф-6483-0801 У від 22.10.2024, суд зазначає наступне.

Згідно абз. 2 п. 2, п. 3 Розділу VI Інструкції №449, у разі виявлення податковим органом своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум єдиного внеску такий податковий орган обчислює суми єдиного внеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції в порядку і розмірах, визначених розділом VII цієї Інструкції.

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена в строки, встановлені Законом, обчислена податковими органами у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Податкові органи надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо:

дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску податковими органами;

платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску;

платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.

Податковий орган надсилає (вручає) вимогу про сплату боргу (недоїмки) платнику єдиного внеску протягом трьох робочих днів з дня її винесення.

У випадках, передбачених абзацами третім та/або четвертим цього пункту, вимога про сплату боргу (недоїмки) надсилається (вручається):

платникам, зазначеним у пункті 1 статті 4 Закону, протягом 20 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій).

Під частковим зменшенням суми недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованості зі сплати фінансових санкцій) для цілей цього пункту вважається зменшення загальної суми боргу (недоїмки) з єдиного внеску, яка включає нараховані та несплачені суми єдиного внеску (фінансових санкцій) за останній календарний місяць, в якому відбулось таке зменшення.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційно-комунікаційних систем ДПС (далі - ІКС) на суму боргу, що перевищує 10 гривень.

З огляду на наявність у позивача заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску за рішенням про застосування штрафних санкцій від 22.08.2024 № 153802409/830, протиправності якого судом не встановлено, контролюючим органом правомірно було складено та направлено вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 22.10.2024 року № ф-6483-0801.

Враховуючи висновок суду про правомірність оскаржуваного рішення та вимоги, позовні вимоги про зобов'язання Головного управління ДПС у Запорізькій області внести зміни до інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 , виключивши суму недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 16044 грн. 78 коп., також задоволенню не підлягають.

Судом враховується, що згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Згідно з частиною 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до положень ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За сукупністю наведених обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Оскільки судом відмовлено у задоволенні позовних вимог, відповідно до положень статті 139 КАС України відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування рішення, вимоги, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 05 вересня 2025 року.

Суддя Л.Я. Максименко