Рішення від 08.09.2025 по справі 120/11943/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

08 вересня 2025 р. Справа № 120/11943/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара П.А., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до: Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про: визнання протиправною та скасування вимоги

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов особи - підприємця ОСОБА_1 до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправною та скасування вимоги.

В обґрунтування позовних вимог позивачка вказує на недотримання державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель Жевачевським О.В. при проведенні обстеження земельної ділянки площею 0,1743 га, кадастровий номер 0520655900:02:006:0323, яка перебуває у користуванні позивача на підставі договору оренди від 18.06.2021, вимог Закону України "Про основні зсади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Враховуючи зазначене, позивачка вважає протиправною вимогу завідувача сектору контролю за дотриманням та охороною земель апарату Стрижавської селищної ради державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель Жевачевським О.В. №12 від 16.08.2024 про звільнення самовільно займаної земельної ділянки та приведення її в стан придатний до використання.

Ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Представник виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області подав до суду відзив на позовну заяву у якому заперечив проти позову та просить у його задоволенні відмовити. Зазначив, що в даному випадку державним інспектором здійснювалася не перевірка, а обстеження земельної ділянки відповідно до Земельного кодексу України, Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", Положення про сектор контролю за використання та охороною земель апарату Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, затвердженого рішенням 73 сесії селищної ради 8 скликання від 13.11.2023 №4, на предмет дотримання позивачем умов використання земельної ділянки комунальної форми власності площею 0,1743, кадастровий номер 0520655900:02:006:0323, переданої їй в оренду. Оскільки перевірка не проводилася, відтак підстави для застосування до даних правовідносин ЗУ "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності " відсутні.

Підставою для проведення обстеження земельної ділянки, яка перебуває в оренді позивачем слугувало прийняття селищним головою розпорядження №170 від 28.12.2023 "Про обстеження земель комунальної власності на території Стрижавської селищної територіальної громади".

Представник відповідача вказує, що повідомлення державного інспектора сектору контролю за використанням та охороною земель апарату Стрижавської селищної ради Жевачевського О.В. від 01.08.2024 №03-11/932 до відома позивача завчасно та належним чином доведено, що 16.08.2024 відбудеться обстеження земельної ділянки з кадастровим номером 0520655900:02:006:0323. Позивачу було запропоновано з'явитися для прийняття участі в обстеженні та надати документи, підтверджуючі право користування земельною ділянкою та право власності на будівлі, розташовані на останній.

За результати проведеного обстеження державним інспектором складено акт обстеження земельної ділянки №13 від 16.08.2024 в якому зафіксовано порушення порядку користування земельною ділянкою, яке полягає у самовільному зайнятті земельної ділянки комунальної форми власності орієнтовною площею 0,03 а, яка не передавалася у власність чи користування. У зв'язку із встановленими порушеннями державним інспектором складено вимогу від 16.08.2024 №12 про звільнення самовільно займаної земельної ділянки і приведення її у стан придатний до використання у 30-ти денний строк.

На переконання відповідача, державним інспектором при проведенні обстеження земельної ділянки було дотримано вимог чинного законодавства щодо здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і норм Порядку, а тому відсутні підстави для задоволення позову.

До суду також надійшов відзив на позовну заяву від представника відповідача 1, який заперечив проти позову а просить у його задоволенні відмовити з підстав, що повністю кореспондуються із позицією відповідача 2.

Позивачка скористалася своїм правом та подала до суду відповідь на відзиви відповідачів у якій просить суд позов задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивачка є власником нерухомого майна - будівлі кафе, яке розташоване на території Стриживської селищної ради. Для обслуговування зазначеного нерухомого майна 18.06.2021 між позивачкою та відповідачем було укладено договір оренди земельної ділянки кадастровий номер 0520655900:02:006:0323, площею 0,1743 га.

Державна реєстрація Договору оренди землі від 18.06.2021 проведена 29.06.2021 за індексним номером 427027006.

16.11.2021 рішенням за №10 Стрижавською селищною радою в односторонньому порядку розірвано договір оренди земельної ділянки, і 12.01.2023 рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно було припинено державну реєстрацію прав оренди.

Рішенням Господарського суду Вінницької області від 27.07.2023 у справі №902/175/23, яке залишено без змін постановою Північно-Західного апеляційного господарського суду від 22.11.2023, скасувано рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 12.01.2023 (індексний номер рішення: 66073366) про припинення іншого речового права, а саме: права оренди земельної ділянки, яка має кадастровий номер: 0520655900:02:006:0323, площу: 0.1743 га і розташована на території Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області та перебувала у користуванні позивачки згідно договору оренди земельної ділянки від 18.06.2021.

Розпорядженням селищного голови №170 від 28.12.2023 "Про обстеження земель комунальної власності на території Стрижавської територіальної громади" прийнято рішення про проведення обстеження земельної ділянки площею 0,1743 га, кадастровий номер 0520655900:02:006:0323, яка знаходить в оренді фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 .

Повідомленням від 01.08.2024 №03-11/1932 завідувачем сектору контролю за використанням та охороною земель апарату Стрижавської селищної ради державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель Олегом Жевачевським повідомлено про те, що 16.08.2024 буде проведено обстеження земельної ділянки комунальної власності кадастровий номер 0520655900:02:006:0323 за адресою: АДРЕСА_1 . Крім того, висловлено прохання з'явитися на обстеження земельної ділянки для надання пояснень та взяти із собою документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно , які знаходяться на даній земельній ділянці та документи, що підтверджують право користування земельною ділянкою (за наявності).

16.08.2024 завідувачем сектору контролю за використанням та охороною земель апарату Стрижавської селищної ради державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель Олегом Жевачевським складено Акт обстеження земельної ділянки №13 в якому зафіксовано, що земельна ділянка кадастровий номер 0520655900:02:006:0323 площею 0,1743 га комунальної форми власності для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, яка розташована в межах населеного пункту с-ща Стрижавка використовується згідно договору оренди землі від 18.06.2021 ФОП ОСОБА_1 . В ході обстеження встановлено, що земельна ділянка огороджена металевою сіткою частково на металевих стовпцях та кам'яних спорудах з бетонною основою. Розмір та конфігурація огородженої земельної ділянки не збігається та не відповідає земельній ділянці, яка передавалася в оренду, що свідчить про використання земельної ділянки орієнтовною площею 0,03 га за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність чи надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочинну щодо такої земельної ділянки, що є порушення ст. ст. 125, 126 ЗКУ.

Даний факт та дії ФОП ОСОБА_1 згідно ст. 1 ЗУ "Про державний контроль за використанням та охороною земель " кваліфіковано як самовільне заняття земельної ділянки.

16.08.2024 завідувачем сектору контролю за використанням та охороною земель апарату Стрижавської селищної ради державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель Олегом Жевачевським складено Вимогу №12 якою зобов'язано позивачку у 30-ти денний термін усунути порушення вимог земельного законодавства, а саме: звільнити самовільно займану земельну ділянку і привести у стан придатний до використання.

Вважаючи вимогу відповідача протиправною та такою, що підлягає скасуванню, позивачка звернулася із цим позовом до суду.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.

Статтями 2 та 3 Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-ІІІ (далі - ЗК України, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Земельні відносини регулюються Конституцією України, вказаним Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами. Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади.

Відповідно до статті 187 ЗК України контроль за використанням та охороною земель полягає в забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України.

Згідно зі ст. 188 ЗК України державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а за додержанням вимог законодавства про охорону земель - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель визначає Закон України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" від 19.06.2003 № 963-IV (далі - Закон № 963-IV), який спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.

гідно зі ст. 2 Закону № 963-IV основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є: забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України; забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель; запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення; забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

Відповідно до положень ст. 4 Закону № 963-IV об'єктом державного контролю за використанням та охороною земель є всі землі в межах території України.

Згідно з приписами ст. 9 Закону № 963-IV державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються шляхом: проведення перевірок; розгляду звернень юридичних і фізичних осіб; участі у прийнятті в експлуатацію меліоративних систем і рекультивованих земель, захисних лісонасаджень, протиерозійних гідротехнічних споруд та інших об'єктів, які споруджуються з метою підвищення родючості ґрунтів та забезпечення охорони земель; розгляду документації із землеустрою, пов'язаної з використанням та охороною земель; проведення моніторингу ґрунтів та агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.

Згідно зі ст.10 Закону №963- ІV, державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право:

безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель;

давати обов'язкові для виконання приписи з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків;

складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності;

у разі неможливості встановлення особи правопорушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів Національної поліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення;

викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для одержання від них усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з порушенням земельного законодавства України;

передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення;

проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням земельного законодавства України;

звертатися до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився.

Державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства про охорону земель можуть мати й інші повноваження відповідно до закону.

Аналогічні повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства про охорону земель закріплені у п.5-1 Положення №15.

Як визначено ст. ст. 125, 126 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

При цьому, у даному контексті також необхідно врахувати й те, що за змістом ст. ст. 116, 123, 124 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування.

Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону № 963-IV самовільне зайняття земельної ділянки - це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону, є правомірними.

За самовільне зайняття земельних ділянок громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства (п. б ч. 1 ст. 211 ЗК України).

Відповідно до ст.11 Закону №963-І державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель зобов'язані додержуватися Конституції України, законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів.

Поряд з цим, пряма норма Закону №962-ІV вказує на те, що порядок здійснення державного контролю за використанням та охороною земель встановлюється також Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Преамбулою Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (далі - Закон №877-V в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що цей Закон визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Відповідно до ст.2 Закону №877-V дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані із здійсненням державного контролю за використанням та охороною земель.

За приписами ст.1 Закону №877-V заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Згідно з ч.11 ст.4 Закону №877-V плановий чи позаплановий захід щодо суб'єкта господарювання - юридичної особи має здійснюватися у присутності керівника або особи, уповноваженої керівником. Плановий чи позаплановий захід щодо фізичної особи - підприємця має здійснюватися за його присутності або за присутності уповноваженої ним особи.

Відповідно до ч.1 ст.7 Закону №877-V для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові і засвідчується печаткою (ч.2 ст.7 Закону №877-V).

Згідно з ч.5 ст.7 Закону №877-V перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб'єкта господарювання.

Суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили документів, передбачених цією статтею.

За приписами ст.7 Закону №877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.

В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).

У разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.

Аналізованими нормами зазначених вище нормативно-правових актів, з дотриманням балансу публічних і приватних інтересів, встановлені умови та порядок прийняття контролюючими органами рішень про проведення перевірок. Лише їх дотримання може бути належною підставою наказу про проведення перевірки. З розпорядчими документами органів державного нагляду (контролю) суб'єкт господарювання має бути ознайомлений у встановлений законом спосіб до її початку. Невиконання вимог ч.11 ст.4 та ч.5 ст.7 Закону№877-V призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої.

Такий висновок суду узгоджується з правовим висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 28.02.2019 у справі №813/3201/17.

Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Розглядом справи по суті встановлено, що за результатами проведеного контролю, відповідачем відносно позивача складено вимогу про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки з приведенням її у стан придатний до використання.

Суд зауважує, що самовільне зайняття земельної ділянки фактично утворює окремий склад порушення вимог земельного законодавства, усунення якого не передбачає прийняття контролюючими органами розпорядчих актів.

Усунення такого порушення, як правило, відбувається шляхом використання способів захисту прав власника на земельні ділянки, зокрема, в порядку Глав 23-25 Земельного кодексу України.

Отже, в зв'язку із вказаним, суд наголошує, що ст. 10 Закону № 963-IV чітко визначено повноваження державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель звертатися до суду із позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився. Крім того, вказаною нормою також визначено право державних інспекторів давати обов'язкові для виконання "вказівки" (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків.

Отже, враховуючи вищевказане, суд дійшов висновку про те, що відповідач має право видавати розпорядчі акти, але виключно у відповідності до своїх, чітко визначених повноважень.

Таким чином, на противагу припиненню правомірного права користування земельною ділянкою у визначеному Главою 22 Земельного кодексу України порядку, припинення порушення вимог земельного законодавства у вигляді самовільного зайняття земельної ділянки насправді відбувається в дещо інший спосіб - шляхом безпосереднього звернення державного інспектора до суду.

З огляду на викладене, суд вважає, що у випадку виявлення факту самовільного зайняття земельної ділянки державний інспектор не наділений повноваженнями виносити з цього приводу на адресу порушника розпорядчих актів, оскільки Законом № 963-IV прямо передбачено його право звертатись безпосередньо до суду із позовом щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок.

Суд, приймаючи до уваги вказані вище обставини, вважає, що оскаржувана вимога прийнята відповідачем не тільки протиправно і передчасно, а й не у спосіб та не в межах повноважень, які прямо визначені Земельним кодексом України та Законом України "Про державний контроль за використанням та охороною земель".

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Під час судового розгляду справи відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів належними засобами доказування правомірність та обґрунтованість прийняття оскаржуваного рішення, суд дійшов висновку про задоволення позову.

Розподіл судових витрат зі сплати судового збору здійснено відповідно до положень статті 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати Вимогу завідувача сектору контролю за використанням та охороною земель апарату Стрижавської селищної ради державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель Олегом Жевачевським №12 від 16.08.2025.

Стягнути на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач: Стрижавська селищна рада Вінницького району Вінницької області (23210, Вінницька обл., Вінницький р-н, с-ще Стрижавка, вул. Героїв України, буд.7, код ЄДРПОУ 0433007)

Відповідач: Виконавчий комітет Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (23210, Вінницька обл., Вінницький р-н, с-ще Стрижавка, вул. Героїв України, буд.7, код ЄДРПОУ 45209850)

Суддя Комар Павло Анатолійович