Номер провадження 3/754/3528/25
Справа №754/13701/25
Іменем України
08 вересня 2025 року місто Київ
Суддя Деснянського районного суду м. Києва Татаурова І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Деснянського УП ГУНП у м. Києві стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, офційно не працює, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст. 173-8 ч. 1, 173-8 ч. 2 КУпАП,
21.08.2025 та 28.08.2025 до Деснянського районного суду м. Києва, надійшли матеріали справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 173-8 ч. 1, 173-8 ч. 2 КУпАП стосовно ОСОБА_1 ЄУНСС: 754/13701/25 (НП: 3/754/3528/25) та ЄУНСС: 754/14237/25 (НП: 3/754/3601/25).
Положеннями ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
Відповідно до норм ст. 36 ч. 2 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно п. 6 розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації від 20.08.2019 №814, передбачено зокрема, що у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
З огляду на те, що до суду надійшли матеріали щодо декількох адміністративних правопорушень, вчинених однією особою, які розглядаються одним суддею та з метою всебічного та повного з'ясування усіх обставин справи, суд дійшов висновку про необхідність об'єднання справ про адміністративні правопорушення ЄУНСС: 754/13701/25 (НП: 3/754/3528/25) та ЄУНСС: 754/14237/25 (НП: 3/754/3601/25) в одне провадження для спільного розгляду.
Так, ОСОБА_1 , 22.06.2025 приблизно о 13:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 , не виконав вимогу термінового заборонного припису серії АА №543579, а саме: не покинув адресу проживання, голосно кричав, виражався
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-8 ч. 1 КУпАП, тобто неповідомлення особою, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, згідно з яким вона повинна залишити місце спільного проживання (перебування) з постраждалою особою, у встановлений законом строк уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування.
Крім того, ОСОБА_1 , 22.06.2025 приблизно о 13:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 , не виконав вимогу термінового заборонного припису серії АА №543579, а саме: не покинув адресу проживання та продовжив вчиняти домашнє насильство стосовно свого батька ОСОБА_2 , а саме: голосно кричав, виражався брутальною лайкою.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-8 ч. 2 КУпАП, тобто невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
ОСОБА_1 у судове засідання не був доставлений особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення або іншою уповноваженою особою, що перешкодило суду розглянути справу у строки, передбачені ст. 277 ч. 2 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, викликався у судове засідання на загальних підставах.
На виклик суду ОСОБА_1 у судове засідання, не з'явився, хоча своєчасно був сповіщений про місце і час розгляду справи і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Практикою Європейського суду з прав людини визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки (рішення ЄСПЛ від 03.04.2008 «Пономарьов проти України»).
Згідно розписки ОСОБА_1 від 22.06.2025, йому роз'яснено, що у разі неприбуття у судове засідання інформація про яке наявна на офіційному сайті «Судова влада України», справу може бути розглянуто у його відсутності.
Відповідно до ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 173-8 ч. 2 КУпАП, підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631511 від 22.06.2025;
- даними рапорта від 24.07.2025;
- даними копії письмових пояснень ОСОБА_2 від 22.06.2025;
- даними копії термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА №543570 від 22.06.2025;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №625056 від 22.06.2025;
- даними рапорта від 26.07.2025;
- даними копії письмових пояснень ОСОБА_2 від 22.06.2025;
- даними копії термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА №543570 від 22.06.2025.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суд з'ясував обставини, передбачені ст. 280 КУпАП.
Дослідивши та оцінивши докази в справі, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173-8 ч. 1, 173-8 ч. 2 КУпАП, доведена повністю зібраними по справі доказами в розумінні ст. 251 КУпАП, які оцінено судом у відповідності до норм ст. 252 КУпАП за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи обставини справи, характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, суд приходить до висновку, що необхідним й достатнім ОСОБА_3 , з метою виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, буде адміністративне стягнення в межах санкції ст. 173-8 ч. 2 КУпАП, а саме у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП, суд -
об'єднати справи про адміністративні правопорушення ЄУНСС: 754/13701/25 (НП: 3/754/3528/25) та ЄУНСС: 754/14237/25 (НП: 3/754/3601/25) стосовно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст. 173-8 ч. 1, 173-8 ч. 2 КУпАП, в одне провадження.
Об'єднаній справі присвоїти ЄУНСС: 754/13701/25 (НП: 3/754/3528/25).
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173-8 ч. 1, 173-8 ч. 2 КУпАП.
Згідно ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (п'ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф, відповідно до ст. 307 КУпАП, має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 ч.ч. 1, 2 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 291 КУпАП.
Суддя: І.М. Татаурова