Ухвала від 03.09.2025 по справі 372/5038/25

Справа № 372/5038/25

Провадження 1-кс-1133/25

ухвала

Іменем України

03 вересня 2025 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваної ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5

розглянувши в залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області в місті Обухів Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваної:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Яполоть Костопільського району Рівненської області, громадянки України, працюючої КНП Обухівської міської ради «Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», на посаді головного бухгалтера, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

ВСТАНОВИВ:

02.09.2025 року до суду надійшло вказане клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваної ОСОБА_4 , яка підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364 КК України, внесеного до ЄРДР за №12025111230001576 від 09 серпня 2025 року. Обґрунтовуючи клопотання слідчий посилається на існування ризиків, які дають йому достатні підстави вважати, що підозрювана спробує переховуватися від органів досудового розслідування або суду та незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні.

Відповідно до наданих суду матеріалів вбачається, що відповідно до ст. 18 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»:

Медична допомога надається безоплатно за рахунок бюджетних коштів у закладах охорони здоров'я та фізичними особами - підприємцями, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, з якими головними розпорядниками бюджетних коштів укладені договори про медичне обслуговування населення.

Договори про медичне обслуговування укладаються у межах бюджетних коштів, передбачених на охорону здоров'я, на підставі вартості та обсягу послуг з медичного обслуговування, замовником яких є держава або органи місцевого самоврядування. Вартість послуги з медичного обслуговування розраховується з урахуванням структури витрат, необхідних для надання такої послуги відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я. Методика розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування, замовником якої є держава, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Вимоги до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення, порядок укладання таких договорів та типова форма договору затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Стаття 8 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» передбачає, що істотними умовами договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій є: перелік та обсяг надання пацієнтам медичних послуг, медичних виробів та лікарських засобів за програмою медичних гарантій; умови, порядок та строки оплати тарифу; фактична адреса надання медичних послуг; права та обов'язки сторін; строк дії договору; звітність надавачів медичних послуг; відповідальність сторін.

Договір про медичне обслуговування населення підлягає опублікуванню на офіційному веб-сайті Уповноваженого органу протягом п'яти днів з моменту його укладення.

Згідно статті 7 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», серед іншого передбачено, що основними функціями Уповноваженого органу є:

3) виконання функцій замовника медичних послуг, лікарських засобів та медичних виробів за програмою медичних гарантій;

4) розроблення проекту програми медичних гарантій, а також порядку її реалізації та специфікацій і умов закупівлі медичних послуг за програмою медичних гарантій, внесення пропозицій щодо тарифів і коригувальних коефіцієнтів;

5) укладення, зміна та припинення договорів про медичне обслуговування населення та договорів про реімбурсацію;

6) здійснення заходів, що забезпечують цільове та ефективне використання коштів за програмою медичних гарантій, у тому числі заходів з перевірки дотримання надавачами медичних послуг умов договорів про медичне обслуговування населення та про реімбурсацію, шляхом здійснення моніторингу у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

7) отримання та обробка персональних даних та іншої інформації про пацієнтів (у тому числі інформації про стан здоров'я, діагноз, відомостей, одержаних під час медичного обстеження пацієнтів), працівників надавачів медичних послуг, у тому числі фізичних осіб - підприємців, їх підрядників, аптечних закладів, необхідних для здійснення його повноважень, з дотриманням вимог Закону України "Про захист персональних даних";

8) забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно пункту 2 «Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 410 (далі по тексту - Порядок № 410), передбачено, що дія цього Порядку поширюється на укладення, зміну та припинення договору між НСЗУ (далі за текстом - НСЗУ) та закладами охорони здоров'я незалежно від форми власності або фізичними особами - підприємцями, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі - суб'єкти господарювання).

Пунктом 4 Порядку № 410 передбачено, що документообіг, пов'язаний з укладенням, зміною та припиненням договору, здійснюється через електронну систему охорони здоров'я (далі - система) з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Пунктами 4-1 та 4-2 Порядку № 410 передбачено порядок підготовки до укладання договорів, а саме:

З метою забезпечення належної підготовки до укладення договорів, оцінки можливостей суб'єктів господарювання щодо надання медичних послуг за програмою медичних гарантій НСЗУ за зверненням суб'єкта господарювання проводить аналіз наявного у суб'єктів господарювання медичного обладнання, персоналу, ліцензій, дозвільних документів, необхідних для надання медичних послуг, а також можливості залучення до надання медичних послуг підрядників для врахування зазначеної інформації під час розгляду заяв про укладення договору (далі - заява), документів, які повинні бути додані до заяви, а також під час формування договорів.

НСЗУ для проведення аналізу, передбаченого пунктом 4-1 цього Порядку, розміщує на своєму офіційному веб-сайті повідомлення про приймання звернень від суб'єктів господарювання щодо проведення відповідного аналізу. Звернення суб'єктів господарювання подаються за формою, на умовах та порядку, що визначені в повідомленні.

Пунктом 10 Порядку № 410 передбачено, що НСЗУ розміщує на офіційному веб-сайті оголошення, в якому зазначаються:

1) умови закупівлі за договором та специфікації і у разі потреби адреса, за якою повинні надаватися медичні послуги;

2) інформація, що повинна бути зазначена у заяві про укладення договору (далі - заява) та внесена до системи, перелік та форма документів, які повинні бути додані до заяви, зокрема ті, що передбачені пунктом 14 цього Порядку (далі - пропозиція);

3) строк і спосіб подання пропозицій та строк їх розгляду НСЗУ;

3-1) період, у межах якого може діяти договір;

4) залучення інших суб'єктів господарювання до надання частини медичних послуг за договором.

До оголошення додається проект додатка до договору щодо спеціальних умов надання відповідних видів медичних послуг або груп (пакетів) медичних послуг.

Пунктом 11 Порядку № 410 передбачено, що суб'єкт господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ на визначених в оголошенні умовах, до подання пропозиції повинен забезпечити внесення до системи актуальної інформації про:

1) суб'єкта господарювання, місця надання ним медичних послуг та медичне обладнання, перелік якого затверджується МОЗ за поданням НСЗУ;

2) суб'єктів господарювання, які будуть залучені до виконання договору;

3) уповноважених осіб та медичних працівників, які будуть залучені до укладення або виконання договору.

Суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити використання уповноваженими особами та медичними працівниками, які будуть залучені до укладення або виконання договору, кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (далі - електронний підпис). У кваліфікованому сертифікаті електронного підпису додатково до ідентифікаційних даних фізичної особи містяться ідентифікаційні дані відповідного суб'єкта господарювання.

Пунктом 12 Порядку № 410 передбачено, що у разі коли після подання пропозиції інформація, зазначена в пункті 11 цього Порядку, змінюється, суб'єкт господарювання повинен в той же день внести відповідні зміни до системи.

Пунктом 13 Порядку № 410 передбачено, що суб'єкт господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ на визначених в оголошенні умовах, подає до НСЗУ пропозицію та інформацію, визначену в пункті 11 цього Порядку (з урахуванням її оновлення відповідно до пункту 12 цього Порядку).

Пунктом 23 Порядку № 410 передбачено, що договір вважається укладеним та набирає чинності з дати його підписання уповноваженими особами НСЗУ та суб'єкта господарювання, якщо інше не передбачене договором, але не раніше дати встановлення в кошторисі відповідного бюджетного призначення для НСЗУ.

Статтею 10 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» визначено, що підставою для оплати тарифу, що здійснюється Уповноваженим органом, є звіт, який формується в електронній системі охорони здоров'я на підставі інформації та документів, що внесені надавачем медичних послуг до цієї системи. Оплата за надані медичні послуги та лікарські засоби здійснюється в порядку черговості надходження таких звітів.

Водночас, пунктом 37 глави 4 розділу ІІ Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2022 році, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1440, передбачено:

НСЗУ укладає договори щодо надання медичних послуг з надання медичної допомоги з надавачами медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення при гострому мозковому інсульті.

Водночас вказаним Порядком затверджено тариф на медичні послуги з надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, що передбачені специфікаціями, як ставка на пролікований випадок, яка становить: 131 472 гривні за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті із застосуванням ендоваскулярних втручань; 62 565 гривень - за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті із застосуванням тромболітичної терапії; 21 875 гривень - за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті без застосування ендоваскулярних втручань або тромболітичної терапії.

В свою чергу, пунктом 35 глави 4 розділу ІІ Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2021 №1464, передбачено, що:

НСЗУ укладає договори щодо надання медичних послуг з надання медичної допомоги з надавачами медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення при гострому мозковому інсульті. Затверджено тариф на медичні послуги з надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, що передбачені специфікаціями, визначається як ставка на пролікований випадок, яка становить: 131 472 гривні за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті з застосуванням ендоваскулярних втручань; 62 565 гривень за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті із застосуванням тромболітичної терапії; 14 952 гривні за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті без застосування ендоваскулярних втручань або тромболітичної терапії.

27.01.2022 наказом НСЗУ № 42, затверджено оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо за напрямом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» від 27 січня 2022 року.

03.01.2023 наказом НСЗУ № 3, затверджено оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» від 3 січня 2023 року.

Відповідно до положень зазначених оголошень, затверджених наказами НСЗУ від 27.01.2022 № 42 та від 03.01.2023 № 3, передбачені підстави надання послуги «Медична допомога при гострому мозковому інсульті».

Вимоги до організації надання послуги:

11. Забезпечення консультації лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта у перші 48 годин після госпіталізації та проведення заходів з реабілітації у сфері охорони здоров'я.

12. Забезпечення проведення консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації.

13. Проведення термінових консультацій лікарями інших спеціальностей, у тому числі телемедичних консультацій, відповідно до клінічної ситуації.

14. Проведення консультації логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 48 годин після госпіталізації.

18. Надання послуг з реабілітації у сфері охорони здоров'я в гострому періоді інсульту та направлення пацієнтів для отримання послуг з реабілітації у післягострому періоді інсульту.

Наказом МОЗ України від 03.08.2012 № 602 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при ішемічному інсульті» затверджені:

- уніфікований клінічний протокол медичної допомоги «Ішемічний інсульт (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована) медична допомога та медична реабілітація)».

- уніфікований клінічний протокол медичної допомоги «Системний тромболізис при ішемічному інсульті (екстрена, вторинна (спеціалізована) медична допомога)»,

які розроблені на основі адаптованих клінічних настанов «Реабілітація, профілактика і лікування ускладнень та планування виписки при ішемічному інсульті», «Рекомендації щодо ведення хворих з ішемічним інсультом та транзиторною ішемічною атакою», «Сучасні принципи діагностики та лікування хворих із гострим ішемічним інсультом та ТІА», як джерел доказової інформації про найкращу медичну практику, що рекомендовані МОЗ України.

Так, згідно розділу «А.2.2.1. Діагностика» уніфікованого клінічного протоколу «Ішемічний інсульт (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована) медична допомога та медична реабілітація)», затвердженого наказом МОЗ України від 03.08.2012 № 602, передбачено порядок надання вторинної стаціонарної допомоги, із необхідними діями лікаря.

1. Консультації суміжних спеціалістів:

1.4. Консультація логопеда проводиться для виявлення порушень мовлення (афазії, дизартрії) та/або ковтання (дисфагії), виявлення супутніх порушень (дискалькулії, диспраксії, дискоординації), профілактики виникнення вторинних відхилень мовлення, надання першочергової логопедичної допомоги у разі виникнення мовленнєвих порушень, підбору необхідного комунікативного засобу для подальшого спілкування з пацієнтом у разі виявлення афазії.

1.5. Консультація фахівця з фізичної реабілітації проводиться для призначення: рухового режиму у іммобілізованого пацієнта для профілактики утворення пролежнів, правильного позиціонування уражених кінцівок та профілактики утворення патологічних поз, проведення реабілітаційного обстеження та призначення індивідуальної програми ранньої реабілітації.

Відповідно до розділу «А.2.2.4. Реабілітація» уніфікованого клінічного протоколу «Ішемічний інсульт (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована) медична допомога та медична реабілітація)», затвердженого наказом МОЗ України від 03.08.2012 № 602 передбачено, порядок реабілітації:

1. Реабілітація пацієнтів після інсульту проводиться фахівцями мультидисциплінарної команди (МДК), яка має складатися з лікаря, медсестри, лікаря ЛФК, фахівця фізичної реабілітації (кінезотерапевта, ерготерапевта), логопеда, психолога, пацієнта, членів його сім'ї або осіб, які доглядають за пацієнтом.

1. Фізична реабілітація пацієнтів з ішемічним інсультом:

2. Фізична реабілітація (фізична терапія) передбачає взаємодію між фахівцями фізичної реабілітації, пацієнтами, іншими професіоналами МДК, сім'ями, особами, які доглядають за пацієнтами з інсультом у процесі оцінки рухового потенціалу і узгодження цілей реабілітації пацієнта.

2. Логопедична корекція: Пацієнти з комунікативними труднощами мають бути оглянуті фахівцем з мовних порушень/логопедом, їх лікування слід розпочинати якомога раніше, лікувальні сеанси слід проводити якомога частіше.

Обґрунтування: Логопедична корекція виконується спеціалістом логопедом, який має підготовку у наданні допомоги пацієнтам з інсультом.

Розділом «А4.3.1. Кадрові ресурси» уніфікованого клінічного протоколу «Ішемічний інсульт (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована) медична допомога та медична реабілітація)», затвердженого наказом МОЗ України від 03.08.2012 № 602, передбачено, що лікар-невролог, який має підготовку з питань анестезіології та інтенсивної терапії та спеціалізується на веденні хворих на інсульт, терапевт, нейрохірург, кардіолог, ендокринолог, логопед, фахівець з фізичної реабілітації, медичний психолог, соціальний працівник. Штатний розклад відділень, які надають допомогу при інсульті має бути мультидисциплінарним.

Згідно розділу «А4.3.1. Кадрові ресурси» уніфікованого клінічного протоколу «Системний тромболізис при ішемічному інсульті (екстрена, вторинна (спеціалізована) медична допомога)», затвердженого наказом МОЗ України від 03.08.2012 № 602) передбачено, що лікар-невролог, що має підготовку з питань анестезіології та інтенсивної терапії та спеціалізується на веденні хворих на інсульт, терапевт, нейрохірург, кардіолог, рентгенолог, ендокринолог, логопед, фахівець з фізичної реабілітації, медичний психолог, соціальний працівник. Штатний розклад відділень, що надають допомогу при інсульті має бути мультидисциплінарним.

Наказом МОЗ України від 17.04.2014 № 275 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при геморагічному інсульті» затверджений уніфікований клінічний протокол екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації «Геморагічний інсульт (Внутрішньомозкова гематома, аневризмальний субарахноїдальний крововилив)», який розроблений на основі адаптованих клінічних настанов, заснованих на доказах «Геморагічний інсульт. Спонтанний внутрішньомозковий крововилив» та «Геморагічний інсульт. Аневризмальний субарахноїдальний крововилив», що рекомендовані МОЗ України.

Згідно розділу «Організація надання медичної допомоги» уніфікованого клінічного протоколу екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації «Геморагічний інсульт (Внутрішньомозкова гематома, аневризмальний субарахноїдальний крововилив)», затвердженого наказом МОЗ України від 17.04.2014 № 275, для закладів, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну медичну допомогу, передбачено, що організація відділень з надання спеціалізованої допомоги пацієнтам з інсультом, які створюються в ЗОЗ, що мають у своїй структурі приймальні відділення екстреної невідкладної медичної допомоги, діагностичні, лабораторні та інші підрозділи для надання такої допомоги; штат спеціально підготовлених для надання допомоги пацієнтам з інсультом спеціалістів з вищою медичною (неврологи, анестезіолог, нейрохірург) та педагогічною (фахівці з фізичної реабілітації, логопеди) освітою, а також із середньою медичною освітою.

Відповідно до розділу «3.2.2 Діагностика» уніфікованого клінічного протоколу уніфікованого клінічного протоколу екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації «Геморагічний інсульт (Внутрішньомозкова гематома, аневризмальний субарахноїдальний крововилив)», затвердженого наказом МОЗ України від 17.04.2014 № 275, передбачені планові діагностичні дії логопеда (проводиться для виявлення порушень мовлення (афазії, дизартрії) та/або ковтання (дисфагії), виявлення супутніх неврологічних порушень (дискалькулії, диспраксії), профілактики виникнення вторинних відхилень мовлення, надання першочергової логопедичної допомоги, підбору необхідного комунікативного засобу для подальшого спілкування з пацієнтом у разі виявлення афазії.

Фахівця з фізичної реабілітації (проводиться для призначення: рухового режиму у іммобілізованого пацієнта для профілактики утворення пролежнів, правильного позиціонування уражених кінцівок та профілактики утворення патологічних поз, проведення реабілітаційного обстеження та призначення індивідуальної програми ранньої реабілітації).

Розділом «Медична реабілітація» уніфікованого клінічного протоколу уніфікованого клінічного протоколу екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації «Геморагічний інсульт (Внутрішньомозкова гематома, аневризмальний субарахноїдальний крововилив)», затвердженого наказом МОЗ України від 17.04.2014 № 275 визначено, що медична реабілітація пацієнтів після інсульту проводиться фахівцями МДК, яка має складатися з лікаря, медсестри, лікаря ЛФК, фахівця фізичної реабілітації (кінезотерапевта, ерготерапевта), логопеда, психолога, пацієнта, членів його сім'ї або осіб, які доглядають за пацієнтом.

Водночас розділом «V. Ресурсне забезпечення виконання протоколу» уніфікованого клінічного протоколу уніфікованого клінічного протоколу екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації «Геморагічний інсульт (Внутрішньомозкова гематома, аневризмальний субарахноїдальний крововилив)», затвердженого наказом МОЗ України від 17.04.2014 №275 визначено вимоги для закладів, які надають вторинну та третинну медичну допомогу, а саме: лікар-невролог, нейрорадіолог, анестезіолог, нейрохірург, кардіолог, логопед, фахівець з фізичної реабілітації, медичний психолог, соціальний працівник. Штатний розклад відділень, які надають допомогу при інсульті має бути мультидисциплінарним.

Крім цього, ч. 1 ст. 35-2 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», визначено, що, спеціалізована медична допомога - медична допомога, що надається в амбулаторних або стаціонарних умовах лікарями відповідної спеціалізації (крім лікарів загальної практики - сімейних лікарів) у плановому порядку або в екстрених випадках і передбачає надання консультації, проведення діагностики, лікування та профілактики хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних (під час вагітності та пологів) станів, у тому числі із застосуванням високотехнологічного обладнання та/або високоспеціалізованих медичних процедур високої складності; направлення пацієнта відповідно до медичних показань для надання спеціалізованої медичної допомоги з іншої спеціалізації.

Також ч. 2 ст. 34 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», передбачено, що лікуючим лікарем при наданні реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров'я протягом післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів є лікар фізичної та реабілітаційної медицини, який працює у реабілітаційному закладі, відділенні, підрозділі, або лікар фізичної та реабілітаційної медицини, який провадить господарську діяльність з медичної практики як фізична особа - підприємець і надає реабілітаційну допомогу пацієнтові.

Абз. 1 п. 2 Розділу І Положення про деякі заходи безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 22.07.1993 № 166, передбачено, що:

Спеціалізація - набуття медичним та фармацевтичним працівником лікарської або провізорської спеціальності, передбаченої Номенклатурою лікарських спеціальностей, затвердженою наказом МОЗ України від 22.02.2019 № 446.

Пунктами 1-3 Розділу ІІ Положення, затвердженого наказом МОЗ України від 22.07.1993 № 166, визначено наступне:

Спеціалізація проводиться на циклах спеціалізації в закладах вищої (післядипломної) освіти після закінчення інтернатури.

Медичні працівники, які виконали навчальний план та програму спеціалізації, підлягають атестації на визначення рівня знань та практичних навичок з присвоєнням відповідного звання з конкретної спеціальності відповідно до Порядку проведення атестації лікарів, затвердженого наказом МОЗ України від 22.02.2019 № 446.

За результатами атестації медичний працівник отримує сертифікат, який повинен містити: прізвище, власне ім'я отримувача сертифіката, дату видачі сертифіката, найменування закладу вищої медичної освіти, дату видачі та номер наказу закладу вищої освіти, яким присвоєно (підтверджено) звання спеціаліста.

Медичний працівник має право проходити спеціалізацію з декількох спеціальностей за наявності виробничої необхідності. Проходження циклу спеціалізації має передувати зарахуванню на посаду з відповідної спеціальності або здійсненню професійної діяльності за певною спеціальністю.

Також п.п. 1-2 Розділу ІV Положення, затвердженого наказом МОЗ України від 22.07.1993 № 166, визначено, що лікарем-спеціалістом за однією зі спеціальностей, що передбачена Переліком лікарських посад у закладах охорони здоров'я, затвердженим наказом МОЗ України від 28.10.2002 № 385, може бути лікар, який закінчив інтернатуру за цією спеціальністю і має сертифікат лікаря-спеціаліста, а також особа, яка в установленому законодавством порядку допущена до медичної практики, пройшла курси спеціалізації або стажування та має необхідну за програмою теоретичну і практичну підготовку за своєю спеціальністю, володіє сучасними методами профілактики, діагностики, лікування і реабілітації. Атестації на визначення знань та практичних навичок з присвоєнням звання «лікар-спеціаліст» з конкретної лікарської спеціальності підлягають особи, які закінчують навчання в інтернатурі, а також особи, які допущені до лікарської діяльності та пройшли цикли спеціалізації.

Номенклатурою лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22.02.2019 № 446, зокрема передбачені такі лікарські спеціальності:

64. Лікувальна фізкультура.

65. Лікувальна фізкультура і спортивна медицина.

71. Неврологія.

124. Фізична та реабілітаційна медицина.

Згідно п. 98 Розділу «Професіонали в галузі лікувальної справи (крім стоматології)» Випуску 78 «Охорона здоров'я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 № 117, передбачено, що лікар фізичної та реабілітаційної медицини повинен мати такі кваліфікаційні вимоги: лікар фізичної та реабілітаційної медицини: другий рівень вищої освіти (магістр) у галузі знань "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медицина". Спеціалізація за фахом "Фізична та реабілітаційна медицина" (інтернатура, курси спеціалізації). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

Пунктом 10 Розділу «Інші професіонали галузі медицини» Випуску 78 «Охорона здоров'я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 №117, передбачено, що лікар з лікувальної фізкультури повинен мати такі кваліфікаційні вимоги: лікар з лікувальної фізкультури: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Медицина", спеціальністю "Лікувальна справа". Проходження інтернатури за спеціальністю "Лікувальна фізкультура і спортивна медицина" з наступною спеціалізацією з "Лікувальної фізкультури". Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

Пунктом 11 Розділу «Інші професіонали галузі медицини» Випуску 78 «Охорона здоров'я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 №117, передбачено, що лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини повинен мати такі кваліфікаційні вимоги: лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Медицина", спеціальністю "Лікувальна справа". Спеціалізація за фахом "Лікувальна фізкультура і спортивна медицина" (інтернатура, курси спеціалізації). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

Пунктом 26 Розділу «Інші професіонали галузі медицини» Випуску 78 «Охорона здоров'я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 №117, передбачено, що ерготерапевт повинен мати такі кваліфікаційні вимоги: ерготерапевт: вища освіта (магістр) у галузі знань "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Фізична терапія, ерготерапія" або вища освіта (магістр) у галузі знань "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Фізична реабілітація", або вища освіта (спеціаліст, магістр) у галузі знань "Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини" за спеціальністю "Фізична реабілітація". Без вимог до стажу роботи.

Також п. 27 Розділу «Інші професіонали галузі медицини» Випуску 78 «Охорона здоров'я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 №117, передбачено кваліфікаційні вимоги фізичного терапевта, а саме: вища освіта (магістр) у галузі знань "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Фізична терапія, ерготерапія" або вища освіта (магістр) у галузі знань "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Фізична реабілітація", або вища освіта (спеціаліст, магістр) у галузі знань "Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини" за спеціальністю "Фізична реабілітація". Без вимог до стажу роботи.

Згідно п. 54 Розділу «Фахівці» Випуску 78 «Охорона здоров'я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 № 117, передбачені завдання та обов'язки асистента ерготерапевта, який:

- виконує професійні обов'язки в закладах охорони здоров'я, освітніх, соціальних закладах, установах та організаціях державного, громадського і приватного секторів;

- за призначенням лікаря фізичної та реабілітаційної медицини та під керівництвом ерготерапевта здійснює реабілітаційні заходи з метою збільшення заняттєвої активності та участі пацієнта/клієнта, сприяє набуттю людьми з обмеженнями життєдіяльності максимального рівня функціональності та незалежності в усіх аспектах життя;

- під керівництвом ерготерапевта виконує програми ерготерапії, застосовує сучасні методики ерготерапії, здійснює оперативний та поточний контроль, веде відповідну документацію;

- працює з особами та групами осіб усіх вікових категорій з обмеженнями життєдіяльності та функціональної незалежності;

- під контролем ерготерапевта застосовує терапевтичні вправи, терапевтичні заняття, преформовані фізичні чинники, спрямовані на поліпшення функцій організму, які впливають на обмеження життєдіяльності пацієнта/клієнта;

- забезпечує процес ерготерапії допоміжним обладнанням, матеріалами та інструментами;

- співпрацює з лікарями фізичної та реабілітаційної медицини, фізичними терапевтами, ерготерапевтами, фахівцями освіти (спеціальної освіти), терапевтами мови та мовлення (логопедами), фахівцями психічного здоров'я, соціальними працівниками.

Кваліфікаційні вимоги: асистент ерготерапевта: освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст (молодший бакалавр) або бакалавр галузі знань "Охорона здоров'я" зі спеціальностей "Фізична терапія, ерготерапія" або "Фізична реабілітація", або "Медсестринство"; або освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст (молодший бакалавр), або бакалавр галузі знань "Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини" напряму підготовки "Здоров'я людини" професійного спрямування "Фізична реабілітація". Без вимог до стажу роботи.

Також п. 54 Розділу «Фахівці» Випуску 78 «Охорона здоров'я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 № 117, передбачено завдання та обов'язки асистента фізичного терапевта, який:

- за призначенням лікаря фізичної та реабілітаційної медицини та/або фізичного терапевта здійснює реабілітаційні заходи з метою припинення або зменшення болю, відновлення функцій тканин, органів, систем та організму в цілому, досягнення нормального рівня здоров'я, фізичної самостійності та активності, оптимального фізичного стану та самопочуття осіб усіх вікових категорій з порушеннями діяльності опорно-рухового апарату, ортопедичними вадами, побутовими, спортивними та професійними травмами, неврологічними, серцево-судинними, респіраторними та іншими захворюваннями та їх наслідками, людей літнього віку з віковими ускладненнями;

- під керівництвом фізичного терапевта виконує програми фізичної терапії або компоненти індивідуальної програми реабілітації, які стосуються фізичної терапії, спостерігає за ходом їх виконання, здійснює оперативний та поточний контроль, веде відповідну документацію;

- застосовує фізичні вправи, масаж, мануально-м'язові та суглобові техніки, преформовані фізичні чинники, спрямовані на поліпшення діяльності опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної, інших систем та організму в цілому, рівноваги, координації, збільшення сили, витривалості м'язів і вдосконалення вправності рухів, відновлення або компенсацію порушених чи відсутніх функцій;

- співпрацює з лікарями фізичної та реабілітаційної медицини, фізичними терапевтами, ерготерапевтами, фахівцями освіти (спеціальної освіти), терапевтами мови та мовлення (логопедами), фахівцями психічного здоров'я, соціальними працівниками.

Кваліфікаційні вимоги: асистент фізичного терапевта: освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст (молодший бакалавр) або бакалавр галузі знань "Охорона здоров'я" зі спеціальностей "Фізична терапія, ерготерапія", або "Фізична реабілітація", або "Медсестринство"; або освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст (молодший бакалавр), або бакалавр галузі знань "Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини" напряму підготовки "Здоров'я людини" професійного спрямування "Фізична реабілітація". Без вимог до стажу роботи.

В свою чергу п. 15 Розділу «Професіонали» Випуску 80 «Соціальні послуги» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 29.03.2017 № 518, визначено кваліфікаційні вимоги вчителя-логопеда: вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань без вимог до стажу роботи.

Також Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації № 003/о “Медична карта стаціонарного хворого №____», затвердженої наказом МОЗ України від 14.02.2012 № 110, зазначено наступне:

Пунктом 2 Інструкції, передбачено, що форма № 003/о є основним медичним документом, що заповнюється на кожного хворого, який влаштовується на стаціонарне медичне лікування, та ведеться в усіх закладах охорони здоров'я, які надають стаціонарну допомогу, та санаторіях.

Пунктом 3 Інструкції, передбачено, що форма № 003/о містить всі дані щодо стану хворого протягом усього періоду перебування в стаціонарі, організації та проведення лікування, а також дані об'єктивних, функціональних, рентгенологічних, лабораторних та інших методів обстежень.

Пунктом 4 Інструкції, передбачено, що форма № 003/о ведеться з метою контролю належної організації лікувально-діагностичного процесу та використовується для надання матеріалів за запитами (правоохоронних органів, суду тощо).

Пунктом 27 Інструкції, передбачено, що у пункті 43 лікар здійснює записи про стан здоров'я та медичного лікування хворого або щогодини, або щодня, або щотижня залежно від стану хворого та місця його перебування (палата інтенсивної терапії, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення хірургічного, терапевтичного, психіатричного профілю тощо). Записи повинні у повному обсязі відображати зміни стану хворого (погіршення, поліпшення, повне одужання) та увесь процес медичного лікування чи реабілітації впродовж перебування в стаціонарі. У день виписки хворого зі стаціонару запис лікаря має бути максимально детальним. Щоденникові записи потрібно формулювати стисло і чітко, обов'язково зазначати дату (число, місяць, рік) та час (години, хвилини) проведення медичного огляду пацієнта. Щоденникові записи засвідчуються підписом лікуючого лікаря.

У період перебування хворого в стаціонарі форма № 003/о зберігається у лікуючого лікаря.

Пунктом 28 Інструкції, передбачено, що призначення лікуючого лікаря записуються у щоденнику форми № 003/о та у формі первинної облікової документації № 003-4/о «Листок лікарських призначень», затвердженій наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522. Записи ведуться розбірливо, чітко, детально із зазначенням дат призначення та відміни лікарських засобів і засвідчуються підписом лікуючого лікаря.

Пунктом 29 Інструкції, передбачено, що у пункті 44 зазначаються результати оглядів та консультацій хворого лікарями-спеціалістами.

Пунктом 30 Інструкції, передбачено, що у пункті 45 при виписці хворого лікуючий лікар складає виписний епікриз, у якому коротко резюмує дані про стан хворого при госпіталізації та виписці.

Пунктом 32 Інструкції, передбачено, що у пунктах 54, 55 вказуються заключний клінічний діагноз, проведені обстеження та лікувальні заходи, аналізується їх ефективність.

Пунктом 34 Інструкції, передбачено, що у пункті 57 вказується результат медичного лікування хворого.

Пунктом 38 Інструкції, передбачено, що на підставі даних форми № 003/о лікуючий лікар заповнює форму № 066/о, після чого форма № 003/о передається в кабінет статистики для обробки, а потім до архіву закладу охорони здоров'я.

Пунктом 39 Інструкції, передбачено, що у разі ведення форми № 003/о в електронному форматі вона повинна включати в себе всі дані, які містяться на паперовому носії інформації.

Пунктом 40 Інструкції, передбачено, що строк зберігання форми № 003/о - 25 років.

Враховуючи викладене законодавче регулювання порядку медичного обслуговування населення за Програмою медичних гарантій та надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульту, органом досудового розслідування встановлене наступне:

Так, відповідно до п. 1.1 Статуту Комунального некомерційного підприємства Обухівської міської ради «Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», затвердженого рішенням Обухівської міської ради від 02.03.2021 №191-7(позачергова)-VІІІ, Комунальне некомерційне підприємство Обухівської міської ради «Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» (далі - Підприємство) є лікарняним (амбулаторним) закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної/спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.

Пунктом 1.2 Статуту передбачено, що Підприємство створене на підставі рішень: Обухівської районної ради від 24 лютого 2021 року № 91.5.VIII «Про передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Обухівського району Київської області до комунальної власності Обухівської міської ради юридичної особи - комунального некомерційного підприємства «Обухівська центральна районна лікарня» (ЄДРПОУ 01994155)»; Обухівської міської ради від 02 березня 2021 року № 191-7 (позачергова)-VIІІ «Про прийняття до власності Обухівської міської територіальної громади, в особі Обухівської міської ради Київської області Комунального некомерційного підприємства Обухівської районної ради «Обухівська центральна районна лікарня» перейменування та затвердження змін до установчих документів».

Пунктом 1.3 Статуту передбачено, що Підприємство є правонаступником усього майна, усіх прав та обов'язків КНП ОМР «Обухівська центральна районна лікарня».

Пунктом 1.5 Статуту передбачено, що Уповноваженим органом управління, з питань, що передбачені законодавством, є Виконавчий комітет Обухівської міської ради Київської області.

Пунктом 1.7 Статуту передбачено, що Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Пунктом 1.10 Статуту передбачено, що Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, Господарським та Цивільним Кодексами України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, загальнообов'язковими для всіх закладів охорони здоров'я наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров'я України, загальнообов'язковими нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями (у межах компетенції): Обухівської міської ради, її виконавчого комітету; розпорядженнями Обухівського міського голови та цим Статутом.

Пунктом 3.4 Статуту передбачено, що Підприємство надає медичні послуги на підставі ліцензії на медичну практику. Якщо для провадження певних видів діяльності, передбачених Статутом, потрібний спеціальний дозвіл, Підприємство отримує його в порядку, визначеному законодавством України.

Пунктом 4.3 Статуту передбачено, що Підприємство здійснює некомерційну господарську діяльність, організовує свою діяльність відповідно до фінансового плану, затвердженого Засновником, самостійно організовує виробництво продукції (робіт, послуг) і реалізує її за цінами (тарифами), що визначаються в порядку, встановленому законодавством.

Пунктом 4.6 Статуту передбачено, що Підприємство має самостійний баланс, рахунки в банках, в органах Державного казначейства, печатку із своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.

Пунктом 4.7 Статуту передбачено, що Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність і затверджує штатний розпис.

Пунктом 4.8 Статуту передбачено, що Підприємство надає медичні послуги на підставі ліцензії на медичну практику. Підприємство має право здійснювати лише ті види медичної практики, які дозволені органом ліцензування при видачі ліцензії на медичну практику.

Пунктом 6.1.2 Статуту передбачено, що Підприємство має право самостійно планувати, організовувати і здійснювати свою статутну діяльність, визначати основні напрямки свого розвитку відповідно до своїх завдань і цілей, у тому числі спрямовувати отримані від господарської діяльності кошти на утримання Підприємства та його матеріально-технічне забезпечення.

Пунктом 6.1.3 Статуту передбачено, що Підприємство має право укладати господарські угоди з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також фізичними особами відповідно до законодавства.

Пунктом 6.1.5. Статуту передбачено, що Підприємство має право самостійно визначати напрямки використання грошових коштів у порядку, визначеному законодавством України, враховуючи норми Статуту.

Пунктом 6.2.3 Статуту передбачено, що Підприємство зобов'язане планувати свою діяльність щодо реалізації мети та предмету діяльності Підприємства з урахуванням та у межах єдиної комплексної політики в галузі охорони здоров'я.

Пунктом 7.2 Статуту передбачено, що поточне керівництво (оперативне управління) Підприємством здійснює керівник Підприємства - Директор, який призначається на посаду і звільняється з неї за рішенням Обухівської міської ради відповідно до порядку, визначеного законодавством України та відповідним рішенням ради, та який відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим законодавством та Міністерством охорони здоров'я України. Строк найму, права, обов'язки і відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом.

Пунктом 7.4.1 Статуту передбачено, що директор Підприємства діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам Підприємства, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні та інші рахунки.

Пунктом 7.4.2 Статуту передбачено, що директор самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до компетенції Засновника.

Пунктом 7.4.3 Статуту передбачено, що директор організовує роботу Підприємства щодо надання населенню медичної допомоги, згідно з вимогами нормативно-правових актів.

Пунктом 7.4.4 Статуту передбачено, що директор несе відповідальність за формування та виконання фінансового плану і плану розвитку Підприємства, результати його господарської діяльності, виконання показників ефективності діяльності Підприємства, якість послуг, що надаються Підприємством, використання наданого на праві оперативного управління Підприємству майна комунальної власності Обухівської міської територіальної громади і доходу згідно з вимогами законодавства, цього Статуту та укладених Підприємством договорів.

Пунктом 7.4.5 Статуту передбачено, що директор користується правом розпорядження майном та коштами Підприємства відповідно до законодавства та цього Статуту. Забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за Підприємством на праві оперативного управління майна.

Пунктом 7.4.6 Статуту передбачено, що директор у межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників Підприємства.

Пунктом 7.4.7 Статуту передбачено, що директор забезпечує контроль за веденням та зберіганням медичної та іншої документації.

Пунктом 7.4.10. Статуту передбачено, що директор приймає рішення про прийняття на роботу, звільнення з роботи працівників Підприємства, а також інші, передбачені законодавством про працю рішення в сфері трудових відносин, укладає трудові договори з працівниками Підприємства. Забезпечує раціональний добір кадрів, дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку. Створює умови підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників, згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом.

Пунктом 7.4.12 Статуту передбачено, що директор призначає на посаду та звільняє з посади своїх заступників і головного бухгалтера Підприємства. Призначає на посади та звільняє керівників структурних підрозділів, інших працівників.

Пунктом 7.4.19 Статуту передбачено, що директор вирішує інші питання, віднесені до компетенції Директора Підприємства згідно із законодавством, цим Статутом, контрактом між Засновником і Директором Підприємства.

Пунктом 7.5 Статуту передбачено, що директор Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності у встановленому законодавством порядку.

Пунктом 8.1 Статуту передбачено, що структура Підприємства, порядок внутрішньої організації та сфери діяльності структурних підрозділів Підприємства затверджуються Директором Підприємства.

Пунктом 8.3 Статуту передбачено, що штатну чисельність Підприємства директор визначає на власний розсуд на підставі фінансового плану Підприємства, погодженого в установленому законодавством та цим Статутом в порядку з урахуванням необхідності створення відповідних умов для забезпечення належної доступності та якості медичної допомоги.

Пунктом 10.1 Статуту передбачено, що Підприємство самостійно здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності та веде обробку та облік персональних даних працівників, а також веде юридичну, фінансову та кадрову звітність. Порядок ведення бухгалтерського обліку та обліку персональних даних, статистичної, фінансової та кадрової звітності визначається чинним законодавством України.

Розпорядженням секретаря Обухівської міської ради Київської області від 04.07.2023 № 334 на посаду директора комунального некомерційного підприємства Обухівської міської ради «Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» (далі за текстом - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ»), з 05.07.2023 призначено ОСОБА_6 .

Крім того, 05.07.2023 між виконавчим комітетом Обухівської міської ради в особі секретаря Обухівської міської ради ОСОБА_7 та ОСОБА_6 укладено контракт з керівником КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» (далі за текстом - контракт).

05.07.2023 наказом директора КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» № 424-к ОСОБА_6 призначено на посаду директора КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» з 05.07.2023 з граничним строком перебування на посаді протягом 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Відповідно пункту 2 контракту від 05.07.2023, передбачено, що за цим контрактом керівник зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію підприємства здійснювати поточне управління (керівництво) підприємством з метою забезпечення виконання його статутних завдань, надання належної, якісної та кваліфікованої медичної допомоги, ефективної діяльності підприємства, раціонального використання збереження закріпленого за підприємством майна, а орган управління майном зобов'язується створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці керівника.

Відповідно пункту 3 контракту від 05.07.2023, передбачено, що Керівник є повноважним представником підприємства під час реалізації повноважень, функцій, виконання обов'язків підприємства, передбачених законами, іншими нормативно-правовими актами і статутом підприємства. Керівник діє від імені підприємства без довіреності.

Відповідно пункту 6 контракту від 05.07.2023, передбачено, що керівник Підприємства зобов'язаний:

1) організувати належне виконання завдань, передбачених статутом, та укладених договорів про медичне обслуговування населення;

3) організувати надання підприємством належного, доступного, кваліфікованого медичного обслуговування;

4) забезпечувати раціональний добір кадрів, створювати умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників;

8) забезпечити належну організацію дотримання прав пацієнта під час надання підприємством медичної допомоги та здійснення медичного обслуговування, у тому числі права на лікарську таємницю;

9) забезпечити відповідність матеріально-технічної бази підприємства встановленим законодавством вимогам;

17) укладати трудові договори з працівниками підприємства, керуючись законодавством про працю, з урахуванням галузевих особливостей, передбачених статутом підприємства, генеральною та галузевими угодами, колективним договором;

18) вживати заходів до створення у кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці умов праці відповідно до вимог нормативно-правових актів і нормативних документів, а також забезпечувати додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці;

19) затверджувати наказами підприємства положення про структурні підрозділи, штатний розпис, положення про преміювання, інші положення та порядки, що мають системний характер, затверджувати посадові та робочі інструкції працівників;

20) призначати на посаду та звільняти з посади своїх заступників (медичного директора), головного бухгалтера закладу, керівника юридичної служби (юрисконсульта), керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань, запобігання та виявлення корупції закладу та інший персонал в порядку, передбаченому законодавством;

22) своєчасно і в повному обсязі виконувати нормативно-правові і розпорядчі акти органу управління майном, видані відповідно до законодавства;

27) виконувати інші завдання та обов'язки, встановлені єдиними кваліфікаційними вимогами, що встановлюються МОЗ та законодавством.

ОСОБА_6 , будучи директором КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», відповідно до Статуту Підприємства, має відповідні повноваження та є відповідальною за керівництво діяльністю КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» на підставі трудового контракту від 04.07.2023.

Згідно статі 139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір (контракт).

Таким чином, зважаючи на обсяг повноважень, ОСОБА_6 на час вчинення кримінального правопорушення була директором КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, несла відповідальність за ведення господарської діяльності, а також фінансово-економічний стан підприємства, тобто відповідно до ч. 3 ст. 18 т КК України та примітки до ст. 364 КК України, являлась службовою особою.

Відповідно до вимог статей 8, 19, 68 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Однак, ОСОБА_6 , обіймаючи посаду директора КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, всупереч інтересам служби, вирішила стати на злочинний шлях та вчинити ряд злочинів у сфері службової діяльності за наступних обставин.

Так, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, у ОСОБА_6 виник злочинний умисел на одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, для вчинення якого вона домовилась із іншими працівниками лікарні, зокрема: медичним директором ОСОБА_8 , головним бухгалтером ОСОБА_4 та завідуючою - лікарем-невропатологом інсультного відділення ОСОБА_9 , які погодились на спільне вчинення кримінальних правопорушень.

Повноваження залучених ОСОБА_6 до спільної злочинної діяльності службових осіб КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підтверджуються наступними документами:

Наказом від 17.07.2023 № 450-к КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», ОСОБА_8 призначено на посаду медичного директора КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» з 17.07.2023.

Відповідно до посадової інструкції посада медичного директора відноситься до категорії «Керівники» і організовує роботу КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» із медичного обслуговування населення й ефективного керування нею, підвищення якості медичних послуг. Медичний директор безпосередньо підпорядковується директору КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», керівники структурних підрозділів лікувально-діагностичного профілю обов'язково мають виконувати розпорядження медичного директора. Організовує медичну діяльність КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» та підготування договорів щодо медичного обслуговування населення, контролює якість надання медичної допомоги відповідно до сучасних стандартів, розробляє та впроваджує в КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» систему безперервного удосконалення якості медичних послуг, бере участь у підготовленні переліку платних послуг КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» фізичним та юридичним особам, стандартної форми договорів. Контролює роботу медичного персоналу КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», створює та організовує роботу медичних комісій, робочих груп різних напрямів щодо: надання затвердженого переліку медичних послуг пацієнтам відповідно до їхніх індивідуальних особливостей та стану здоров'я; оперативної координації роботи структурних підрозділів КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», лікарів різного профілю в організації надання своєчасної медичної допомоги пацієнтам; надання медичної допомоги пацієнтам у достатньому обсязі та за встановленими стандартами. Регулярно проводить службові наради з керівниками структурних підрозділів, бесіди з медичним персоналом КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», аби підвищувати якість та ефективність їхньої роботи. Бере участь у доборі кандидатів на посаду керівників лікувально-діагностичних підрозділів і служб КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», головної медичної сестри. Медичний директор несе відповідальність за неякісне медичне обслуговування в КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ».

Таким чином, зважаючи на обсяг повноважень, ОСОБА_8 на час вчинення кримінального правопорушення була завідуючий інсультним відділенням КНП ОМР «Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, несла відповідальність за ведення господарської діяльності, а також фінансово-економічний стан підприємства, тобто відповідно до ч. 3 ст. 18 та примітки до ст. 364 КК України, являлась службовою особою.

В свою чергу, наказом від 01.09.2021 № 495-к КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», ОСОБА_9 призначено на посаду завідувача лікаря-невропатолога та лікаря-невропатолога інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» з 01.09.2021.

Відповідно до посадової інструкції посада завідуючий інсультним відділенням з неврологічними ліжками відноситься до категорії «Керівники» і здійснює безпосереднє керівництво діяльністю відділення через підпорядкований йому персонал. Виконання розпорядження завідуючого відділення, як письмових так і усних є обов'язковим для всього персоналу. Здійснює керівництво структурним підрозділом медичного закладу відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових актів, що визначають діяльність підприємств, установ і організацій охорони здоров'я. організовує проведення науково-практичних конференцій медичних працівників підрозділу з актуальних питань охорони здоров'я.

Таким чином, зважаючи на обсяг повноважень, ОСОБА_9 на час вчинення кримінального правопорушення була завідуючий інсультним відділенням КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, несла відповідальність за ведення господарської діяльності, а також фінансово-економічний стан підприємства, тобто відповідно до ч. 3 ст. 18 та примітки до ст. 364 КК України, являлась службовою особою.

Також, наказом КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» від 31.01.2022 № 44-к, ОСОБА_4 призначено на посаду головного бухгалтера апарату управління КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» з 01.02.2022.

Відповідно посадової інструкції головного бухгалтера КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_4 має завдання та обов'язки, здійснювати організацію бухгалтерського обліку, господарсько-фінансовою діяльністю установи, організовувати облік грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей і основних засобів, що надходять, своєчасне відображення на рахунках бухгалтерського обліку операцій, пов'язаних з їх рухом, облік витрат виробництва й обігу, виконання кошторисів витрат, виконання робі (послуг), результатів господарсько-фінансової діяльності, а також фінансових і розрахункових операцій, контроль за законністю, своєчасністю і правильністю їх оформлення, розрахунки із заробітної плати з працівниками підприємства, правильне нарахування і перерахування платежів до Державного бюджету. Здійснювати контроль за дотриманням порядку оформлення первинних і бухгалтерських документів, розрахунків і платіжних зобов'язань. Забезпечення складання звітності на підставі даних первинних документів і бухгалтерських записів, подання її у встановленому порядку до відповідних органів. Керувати працівниками бухгалтерії установи. Має права підписувати фінансові документи з приймання і видачі грошових коштів, товарно-матеріальних та інших цінностей. Несе відповідальність за неякісне ведення документації та недостовірність інформації що вноситься до документації - в межах визначеним чинним законодавством України.

Таким чином, зважаючи на обсяг повноважень, ОСОБА_4 на час вчинення кримінального правопорушення була головним бухгалтером КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, несла відповідальність за ведення господарської діяльності, а також фінансово-економічний стан підприємства, тобто відповідно до ч. 3 ст. 18 та примітки до ст. 364 КК України, являлась службовою особою.

Крім цього, 01.01.2023 наказом директора КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» затверджено штатний розпис КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» на 2023 рік, згідно якого не передбачено посади лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, а посада логопеда (терапевта мови та мовлення) була вакантною.

Згодом, попередній директор КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_10 , котра перебувала на посаді до 04.07.2023 та якій за вказані факти повідомлено про підозру у кримінальному провадженні №42023112340000093 від 09.05.2023, усвідомлюючи, що у КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» відсутній медичний персонал, наявність якого відповідно до вимог з організації надання послуги з медичного обслуговування населення за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» є обов'язковими, а саме: лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, а також логопеда (терапевта мови та мовлення), за сприяння головного бухгалтера КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_4 та завідувача лікаря-невропатолога та лікаря-невропатолога інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_9 , яким за вказані факти повідомлено про підозру у кримінальному провадженні № 42023112340000093 від 09.05.2023, підготувати пропозицію про намір КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» укласти із НСЗУ типовий договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2023 рік, на визначених в оголошенні умовах та 06.02.2023 уклали із НСЗУ типовий договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій №2082-E123-P000, щодо спеціалізованої медичної допомоги за вісімнадцяти пакетами медичних послуг, в тому числі й за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», терміном дії з 01.01.2023 по 31.12.2023.

Зокрема, у пп. 8.1 п. 8 додатку №5 до Договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 визначено вимоги до організації надання послуг за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», в складі яких наявні такі як:

«11. Забезпечення консультації лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта у перші 48 годин після госпіталізації та проведення заходів реабілітації у сфері охорони здоров'я»;

«12.Забезпечення проведення консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації».

Згідно п. 8 додатку №5 до Договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 передбачено додаткові вимоги до організації надання послуг, серед яких визначено:

«Вимоги до спеціалістів закладів охорони здоров'я та кількості фахівців, що працюють на посаді наявні:

«а. Лікар з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікар з лікувальної фізкультури, та/або лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичний терапевт, та/або ерготерапевт - щонайменше 2 особи з даного переліку, які працюють за основним місцем роботи у цьому закладі або за сумісництвом»;

«с. Логопед (терапевт мови та мовлення) - щонайменше одна особа, яка працює за основним місцем роботи у цьому закладі або за сумісництвом».

У пп. 8.2 п. 8 додатку № 5 «Специфікація медичних послуг, які надаються згідно з цим додатком» передбачено види послуг, а саме:

«14. Проведення консультації логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 48 годин після госпіталізації»;

«18. Надання послуг з реабілітації у сфері охорони здоров'я в гострому періоді інсульту та направлення пацієнтів для отримання послуг з реабілітації у післягострому періоді інсульту».

Після призначення 04.07.2023 ОСОБА_6 на посаду директора КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», останній стало відомо про умови попередньо укладеного договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та відсутність у штаті лікарні лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта - щонайменше 2 особи з даного переліку, які працюють за основним місцем роботи у цьому закладі або за сумісництвом, а також логопеда (терапевта мови та мовлення) - щонайменше одна особа, яка працює за основним місцем роботи у цьому закладі або за сумісництвом, вимога про наявність яких у штаті надавача медичних послуг передбачена умовами договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023. Однак ОСОБА_6 з метою реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди в інтересах іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, разом з підпорядкованими їй працівниками КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» - медичним директором ОСОБА_8 , завідуючою - лікарем-невропатологом інсультного відділення ОСОБА_9 та головним бухгалтером ОСОБА_4 , у порушення вимог пункту 6 статті 4 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», яким звуження програми медичних гарантій не допускається, крім випадків встановлених законом; пункту 8 додатку № 5 «Специфікація медичних послуг, які надаються згідно з цим додатком»; пункту 10 типового договору про медичне обслуговування населення за програмами медичних гарантій від 06.02.2023 №2082-E123-P000; уніфікованого клінічного протоколу «Ішемічний інсульт (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована) медична допомога та медична реабілітація)» та уніфікованого клінічного протоколу «Системний тромболізис при ішемічному інсульті (екстрена, вторинна (спеціалізована) медична допомога)», затверджених наказом МОЗ України від 03.08.2012 №602; уніфікованого клінічного протоколу екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації «Геморагічний інсульт (Внутрішньомозкова гематома, аневризмальний субарахноїдальний крововилив)», затвердженого наказом МОЗ України від 17.04.2014 № 275, налагодили надання медичної допомоги пацієнтам інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» за пакетом медичних послуг «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» у неповному обсязі при наступних обставинах.

Так, на виконання спільного злочинного умислу, протягом липня 2023 року, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, завідувач - лікар-невропатолог інсультного відділенням КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_9 , перебуваючи у приміщенні даного закладу охорони здоров'я, що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , володіючи фаховими знаннями щодо надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, усвідомлюючи, що забезпечення консультацій лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, та проведення заходів реабілітації у сфері охорони здоров'я, а також консультацій логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації є обов'язковими при наданні медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, не маючи при цьому відповідної кваліфікації логопеда (терапевта мови та мовлення), а також лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини, лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, фізичного терапевта або ерготерапевта, усвідомлюючи що, такі спеціалісти відсутні у штаті працівників лікарні, не забезпечивши проведення таких консультацій та проведення заходів реабілітації, консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації, що передбачено умовами договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я, надавала медичну допомогу за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» пацієнтам інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» в порушення зазначених договору і галузевих стандартів, а також організовувала лікувальну діяльність у відділенні. Усі відомості про обсяг наданих медичних та діагностичних послуг, проведених консультацій суміжними спеціалістами та загальний перебіг лікувального процесу пацієнтів інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», ОСОБА_9 як лікуючий лікар, а також інші підпорядковані їй лікарі та медичні спеціалісти інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» з відома та за погодженням з ОСОБА_9 , через відповідну медичну інформаційну систему вносили до електронної системи охорони здоров'я.

Внесені таким чином до електронної системи охорони здоров'я відомості, ОСОБА_9 у роздрукованому вигляді (паперовому форматі) формувала у медичні картки стаціонарного хворого за формою №003/о та в подальшому надавала їх для вивчення своєму керівнику ОСОБА_8 .

В свою чергу медичний директор КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_8 , перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_9 та ОСОБА_4 , являючись прямим керівником усіх стаціонарних відділень лікарні з лікувальної роботи, в тому числі й інсультного відділення лікарні, на систематичній основі умисно не забезпечував контроль за дотриманням галузевих стандартів у лікуванні гострого мозкового інсульту лікарями інсультного відділення (та іншими спеціалістами). Зокрема останній для надання лікувальній діяльності інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» формально законного характеру та імітації неухильного дотримання чинних галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, під час обов'язкового вивчення наданих йому ОСОБА_9 медичних карток стаціонарних хворих інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», маючи при цьому безпосередній доступ до електронної системи охорони здоров'я лікарні та чітко усвідомлюючи справжній обсяг наданих медичних послуг лікуючими лікарями та залученими спеціалістами інсультного відділення, завізував стаціонарні картки медичних хворих інсультного відділення лікарні, в яких відображені усі записи щодо наданих медичних та діагностичних послуг, проведених консультацій та загального перебігу лікувального процесу, чим погодив та підтвердив якість і повноту наданих медичних послуг, що не відповідали умовам договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та галузевим стандартам у сфері охорони здоров'я через неповноту наданих послуг.

В подальшому, головний бухгалтер ОСОБА_4 , перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , точний час та дата досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше серпня 2023 року, з метою доведення злочинного умислу до кінця, використовуючи службовий комп'ютер із доступом до мережі Інтернет, маючи безпосередній доступ до електронної системи охорони здоров'я лікарні та пов'язаних з нею медичних інформаційних систем, який надала їй директор ОСОБА_6 , з використанням логіна та пароля останньої, усвідомлюючи, що медичні записи в електронній системі охорони здоров'я про надання консультацій лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, та проведення заходів реабілітації у сфері охорони здоров'я, консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації не відповідають дійсності та надані неуповноваженими на те медичними спеціалістами, забезпечила своєчасність внесення таких відомостей до електронної системи охорони здоров'я про надані медичні послуги для можливості щомісячного отримання оплати за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», з метою неправомірного збільшення дохідної частини бюджету КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підготувала та передала директору ОСОБА_6 для подальшого накладання персонального електронного підпису та скерування до НСЗУ щомісячний звіт, який формується в електронній системі охорони здоров'я на підставі інформації, внесеної завідувачем - лікарем-невропатологом інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_9 , а також іншими лікарями та медичними спеціалістами інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» щодо виконання умов договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023, за липень 2023 року.

Вказаний звіт директор ОСОБА_6 , на виконання злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди в інтересах іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підписала 16.08.2023 о 08:09 год. в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, шляхом накладення персонального цифрового підпису.

Після цього головним бухгалтером ОСОБА_4 скеровано до НСЗУ підписаний директором ОСОБА_6 щомісячний звіт за липень 2023 року про поточне виконання договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та забезпечення надання медичної послуги за пакетом «Надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті», в повному обсязі, що не відповідало дійсності.

У подальшому НСЗУ підготовлено платіжні доручення, відповідно до яких на розрахунковий рахунок КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ КБ «Приватбанк» з Державного казначейського розрахункового рахунку НСЗУ № НОМЕР_2 , 18.08.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 4 244 435,02 гривень, 18.08.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 23 841,00 гривень та 25.08.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 8 174,00 гривень, на загальну суму 4 276 450, 02 гривень, на виконання умов договору №2082-Е123-Р000 від 06.02.2023, з яких 648 450,00 гривень є оплата за надання послуг за пакетом 5 «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», а ОСОБА_4 здійснено бухгалтерський облік такої транзакції. Вказана сума не підлягає компенсації НСЗУ та є матеріальною шкодою (збитками) спричиненими Національній службі здоров'я України, оскільки вважається фактично не наданою за відсутності відповідних спеціалістів.

За таких обставин, головний бухгалтер ОСОБА_4 , виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, за попередньою змовою з директором КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_6 , медичний директор ОСОБА_8 та ., завідувачем - лікарем-невропатологом інсультного відділення ОСОБА_9 , зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, у невстановлені досудовим розслідуванням час та дату але не пізніше липня 2023 року, перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, шляхом внесення недостовірних відомостей до електронної системи охорони здоров'я про надані медичні послуги за пакетом «Надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті», що не відповідає обсягу та якості наданої послуги, визначеної НСЗУ та клінічними протоколами МОЗ України, вчинила зловживання своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, в особі НСЗУ, у вигляді збитків, які у двісті п'ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, на загальну суму 648 450,00 гривень.

Крім цього, продовжуючи виконання спільного злочинного умислу, протягом серпня 2023 року, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, завідувач - лікар-невропатолог інсультного відділенням КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_9 , перебуваючи у приміщенні даного закладу охорони здоров'я, що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , володіючи фаховими знаннями щодо надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, усвідомлюючи, що забезпечення консультацій лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, та проведення заходів реабілітації у сфері охорони здоров'я, а також консультацій логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації є обов'язковими при наданні медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, не маючи при цьому відповідної кваліфікації логопеда (терапевта мови та мовлення), а також лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини, лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, фізичного терапевта або ерготерапевта, усвідомлюючи що, такі спеціалісти відсутні у штаті працівників лікарні, не забезпечивши проведення таких консультацій та проведення заходів реабілітації, консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації, що передбачено умовами договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я, надавала медичну допомогу за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» пацієнтам інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» в порушення зазначених договору і галузевих стандартів, а також організовувала лікувальну діяльність у відділенні. Усі відомості про обсяг наданих медичних та діагностичних послуг, проведених консультацій суміжними спеціалістами та загальний перебіг лікувального процесу пацієнтів інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», ОСОБА_9 як лікуючий лікар, а також інші підпорядковані їй лікарі та медичні спеціалісти інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» з відома та за погодженням з ОСОБА_9 , через відповідну медичну інформаційну систему вносили до електронної системи охорони здоров'я.

Внесені таким чином до електронної системи охорони здоров'я відомості, ОСОБА_9 у роздрукованому вигляді (паперовому форматі) формувала у медичні картки стаціонарного хворого за формою №003/о та в подальшому надавала їх для вивчення своєму керівнику ОСОБА_8 .

В свою чергу медичний директор КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_8 , перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_9 та ОСОБА_4 , являючись прямим керівником усіх стаціонарних відділень лікарні з лікувальної роботи, в тому числі й інсультного відділення лікарні, на систематичній основі умисно не забезпечував контроль за дотриманням галузевих стандартів у лікуванні гострого мозкового інсульту лікарями інсультного відділення (та іншими спеціалістами). Зокрема останній для надання лікувальній діяльності інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» формально законного характеру та імітації неухильного дотримання чинних галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, під час обов'язкового вивчення наданих йому ОСОБА_9 медичних карток стаціонарних хворих інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», маючи при цьому безпосередній доступ до електронної системи охорони здоров'я лікарні та чітко усвідомлюючи справжній обсяг наданих медичних послуг лікуючими лікарями та залученими спеціалістами інсультного відділення, завізував стаціонарні картки медичних хворих інсультного відділення лікарні, в яких відображені усі записи щодо наданих медичних та діагностичних послуг, проведених консультацій та загального перебігу лікувального процесу, чим погодив та підтвердив якість і повноту наданих медичних послуг, що не відповідали умовам договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та галузевим стандартам у сфері охорони здоров'я через неповноту наданих послуг.

В подальшому, головний бухгалтер ОСОБА_4 , перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , точний час та дата досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше серпня 2023 року, з метою доведення злочинного умислу до кінця, використовуючи службовий комп'ютер із доступом до мережі Інтернет, маючи безпосередній доступ до електронної системи охорони здоров'я лікарні та пов'язаних з нею медичних інформаційних систем, який надала їй директор ОСОБА_6 , з використанням логіна та пароля останньої, усвідомлюючи, що медичні записи в електронній системі охорони здоров'я про надання консультацій лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, та проведення заходів реабілітації у сфері охорони здоров'я, консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації не відповідають дійсності та надані неуповноваженими на те медичними спеціалістами, забезпечила своєчасність внесення таких відомостей до електронної системи охорони здоров'я про надані медичні послуги для можливості щомісячного отримання оплати за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», з метою неправомірного збільшення дохідної частини бюджету КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підготувала та передала директору ОСОБА_6 для подальшого накладання персонального електронного підпису та скерування до НСЗУ щомісячний звіт, який формується в електронній системі охорони здоров'я на підставі інформації, внесеної завідувачем - лікарем-невропатологом інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_9 , а також іншими лікарями та медичними спеціалістами інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» щодо виконання умов договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023, за серпень 2023 року.

Вказаний звіт директор ОСОБА_6 , на виконання злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди в інтересах іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підписала 16.09.2023 о 15:25 год. в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, шляхом накладення персонального цифрового підпису.

Після цього головним бухгалтером ОСОБА_4 скеровано до НСЗУ підписаний директором ОСОБА_6 щомісячний звіт за серпень 2023 року про поточне виконання договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та забезпечення надання медичної послуги за пакетом «Надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті», в повному обсязі, що не відповідало дійсності.

У подальшому НСЗУ підготовлено платіжні доручення, відповідно до яких на розрахунковий рахунок КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ КБ «Приватбанк» з Державного казначейського розрахункового рахунку НСЗУ № НОМЕР_2 , 20.09.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 16 348,00 гривень, 22.09.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 67 108,00 гривень та 22.09.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 5 318 293,13 гривень, на загальну суму 5 401 749, 13 гривень, на виконання умов договору №2082-Е123-Р000 від 06.02.2023, з яких 1 163 922,00 гривень є оплата за надання послуг за пакетом 5 «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», а ОСОБА_4 здійснено бухгалтерський облік такої транзакції. Вказана сума не підлягає компенсації НСЗУ та є матеріальною шкодою (збитками) спричиненими Національній службі здоров'я України, оскільки вважається фактично не наданою за відсутності відповідних спеціалістів.

За таких обставин, головний бухгалтер ОСОБА_4 , виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, за попередньою змовою з директором КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_6 , медичний директор ОСОБА_8 та ., завідувачем - лікарем-невропатологом інсультного відділення ОСОБА_9 , зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, у невстановлені досудовим розслідуванням час та дату але не пізніше серпня 2023 року, перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, шляхом внесення недостовірних відомостей до електронної системи охорони здоров'я про надані медичні послуги за пакетом «Надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті», що не відповідає обсягу та якості наданої послуги, визначеної НСЗУ та клінічними протоколами МОЗ України, вчинила зловживання своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, в особі НСЗУ, у вигляді збитків, які у двісті п'ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, на загальну суму 1 163 922,00 гривень.

Крім цього, продовжуючи виконання спільного злочинного умислу, протягом вересня 2023 року, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, завідувач - лікар-невропатолог інсультного відділенням КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_9 , перебуваючи у приміщенні даного закладу охорони здоров'я, що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , володіючи фаховими знаннями щодо надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, усвідомлюючи, що забезпечення консультацій лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, та проведення заходів реабілітації у сфері охорони здоров'я, а також консультацій логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації є обов'язковими при наданні медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, не маючи при цьому відповідної кваліфікації логопеда (терапевта мови та мовлення), а також лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини, лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, фізичного терапевта або ерготерапевта, усвідомлюючи що, такі спеціалісти відсутні у штаті працівників лікарні, не забезпечивши проведення таких консультацій та проведення заходів реабілітації, консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації, що передбачено умовами договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я, надавала медичну допомогу за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» пацієнтам інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» в порушення зазначених договору і галузевих стандартів, а також організовувала лікувальну діяльність у відділенні. Усі відомості про обсяг наданих медичних та діагностичних послуг, проведених консультацій суміжними спеціалістами та загальний перебіг лікувального процесу пацієнтів інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», ОСОБА_9 як лікуючий лікар, а також інші підпорядковані їй лікарі та медичні спеціалісти інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» з відома та за погодженням з ОСОБА_9 , через відповідну медичну інформаційну систему вносили до електронної системи охорони здоров'я.

Внесені таким чином до електронної системи охорони здоров'я відомості, ОСОБА_9 у роздрукованому вигляді (паперовому форматі) формувала у медичні картки стаціонарного хворого за формою №003/о та в подальшому надавала їх для вивчення своєму керівнику ОСОБА_8 .

В свою чергу медичний директор КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_8 , перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_9 та ОСОБА_4 , являючись прямим керівником усіх стаціонарних відділень лікарні з лікувальної роботи, в тому числі й інсультного відділення лікарні, на систематичній основі умисно не забезпечував контроль за дотриманням галузевих стандартів у лікуванні гострого мозкового інсульту лікарями інсультного відділення (та іншими спеціалістами). Зокрема останній для надання лікувальній діяльності інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» формально законного характеру та імітації неухильного дотримання чинних галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, під час обов'язкового вивчення наданих йому ОСОБА_9 медичних карток стаціонарних хворих інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», маючи при цьому безпосередній доступ до електронної системи охорони здоров'я лікарні та чітко усвідомлюючи справжній обсяг наданих медичних послуг лікуючими лікарями та залученими спеціалістами інсультного відділення, завізував стаціонарні картки медичних хворих інсультного відділення лікарні, в яких відображені усі записи щодо наданих медичних та діагностичних послуг, проведених консультацій та загального перебігу лікувального процесу, чим погодив та підтвердив якість і повноту наданих медичних послуг, що не відповідали умовам договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та галузевим стандартам у сфері охорони здоров'я через неповноту наданих послуг.

В подальшому, головний бухгалтер ОСОБА_4 , перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , точний час та дата досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше вересня 2023 року, з метою доведення злочинного умислу до кінця, використовуючи службовий комп'ютер із доступом до мережі Інтернет, маючи безпосередній доступ до електронної системи охорони здоров'я лікарні та пов'язаних з нею медичних інформаційних систем, який надала їй директор ОСОБА_6 , з використанням логіна та пароля останньої, усвідомлюючи, що медичні записи в електронній системі охорони здоров'я про надання консультацій лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, та проведення заходів реабілітації у сфері охорони здоров'я, консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації не відповідають дійсності та надані неуповноваженими на те медичними спеціалістами, забезпечила своєчасність внесення таких відомостей до електронної системи охорони здоров'я про надані медичні послуги для можливості щомісячного отримання оплати за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», з метою неправомірного збільшення дохідної частини бюджету КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підготувала та передала директору ОСОБА_6 для подальшого накладання персонального електронного підпису та скерування до НСЗУ щомісячний звіт, який формується в електронній системі охорони здоров'я на підставі інформації, внесеної завідувачем - лікарем-невропатологом інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_9 , а також іншими лікарями та медичними спеціалістами інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» щодо виконання умов договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023, за вересень 2023 року.

Вказаний звіт директор ОСОБА_6 , на виконання злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди в інтересах іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підписала 20.10.2023 о 17:45 в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, шляхом накладення персонального цифрового підпису.

Після цього головним бухгалтером ОСОБА_4 скеровано до НСЗУ підписаний директором ОСОБА_6 щомісячний звіт за вересень 2023 року про поточне виконання договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та забезпечення надання медичної послуги за пакетом «Надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті», в повному обсязі, що не відповідало дійсності.

У подальшому НСЗУ підготовлено платіжні доручення, відповідно до яких на розрахунковий рахунок КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ КБ «Приватбанк» з Державного казначейського розрахункового рахунку НСЗУ № НОМЕР_2 , 26.10.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 16 348,00 гривень, 26.10.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 76 154,65 гривень, 26.10.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 4 415,00 гривень та 14.11.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 394 160,79 гривень, на загальну суму 491 078,44 гривень, на виконання умов договору №2082-Е123-Р000 від 06.02.2023, з яких 179 424,00 гривень є оплата за надання послуг за пакетом 5 «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», а ОСОБА_4 здійснено бухгалтерський облік такої транзакції. Вказана сума не підлягає компенсації НСЗУ та є матеріальною шкодою (збитками) спричиненими Національній службі здоров'я України, оскільки вважається фактично не наданою за відсутності відповідних спеціалістів.

За таких обставин, головний бухгалтер ОСОБА_4 , виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, за попередньою змовою з директором КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_6 , медичний директор ОСОБА_8 та ., завідувачем - лікарем-невропатологом інсультного відділення ОСОБА_9 , зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, у невстановлені досудовим розслідуванням час та дату але не пізніше вересня 2023 року, перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, шляхом внесення недостовірних відомостей до електронної системи охорони здоров'я про надані медичні послуги за пакетом «Надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті», що не відповідає обсягу та якості наданої послуги, визначеної НСЗУ та клінічними протоколами МОЗ України, вчинила зловживання своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», за попередньою змовою групою осіб, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам, в особі НСЗУ, у вигляді збитків, які у сто і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян (однак не більше двісті п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) на загальну суму 179 424,00 гривень.

Крім цього, продовжуючи виконання спільного злочинного умислу, протягом жовтня-листопада 2023 року, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, завідувач - лікар-невропатолог інсультного відділенням КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_9 , перебуваючи у приміщенні даного закладу охорони здоров'я, що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , володіючи фаховими знаннями щодо надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, усвідомлюючи, що забезпечення консультацій лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, та проведення заходів реабілітації у сфері охорони здоров'я, а також консультацій логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації є обов'язковими при наданні медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, не маючи при цьому відповідної кваліфікації логопеда (терапевта мови та мовлення), а також лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини, лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, фізичного терапевта або ерготерапевта, усвідомлюючи що, такі спеціалісти відсутні у штаті працівників лікарні, не забезпечивши проведення таких консультацій та проведення заходів реабілітації, консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації, що передбачено умовами договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я, надавала медичну допомогу за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» пацієнтам інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» в порушення зазначених договору і галузевих стандартів, а також організовувала лікувальну діяльність у відділенні. Усі відомості про обсяг наданих медичних та діагностичних послуг, проведених консультацій суміжними спеціалістами та загальний перебіг лікувального процесу пацієнтів інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», ОСОБА_9 як лікуючий лікар, а також інші підпорядковані їй лікарі та медичні спеціалісти інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» з відома та за погодженням з ОСОБА_9 , через відповідну медичну інформаційну систему вносили до електронної системи охорони здоров'я.

Внесені таким чином до електронної системи охорони здоров'я відомості, ОСОБА_9 у роздрукованому вигляді (паперовому форматі) формувала у медичні картки стаціонарного хворого за формою №003/о та в подальшому надавала їх для вивчення своєму керівнику ОСОБА_8 .

В свою чергу медичний директор КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_8 , перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_9 та ОСОБА_4 , являючись прямим керівником усіх стаціонарних відділень лікарні з лікувальної роботи, в тому числі й інсультного відділення лікарні, на систематичній основі умисно не забезпечував контроль за дотриманням галузевих стандартів у лікуванні гострого мозкового інсульту лікарями інсультного відділення (та іншими спеціалістами). Зокрема останній для надання лікувальній діяльності інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» формально законного характеру та імітації неухильного дотримання чинних галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, під час обов'язкового вивчення наданих йому ОСОБА_9 медичних карток стаціонарних хворих інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», маючи при цьому безпосередній доступ до електронної системи охорони здоров'я лікарні та чітко усвідомлюючи справжній обсяг наданих медичних послуг лікуючими лікарями та залученими спеціалістами інсультного відділення, завізував стаціонарні картки медичних хворих інсультного відділення лікарні, в яких відображені усі записи щодо наданих медичних та діагностичних послуг, проведених консультацій та загального перебігу лікувального процесу, чим погодив та підтвердив якість і повноту наданих медичних послуг, що не відповідали умовам договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та галузевим стандартам у сфері охорони здоров'я через неповноту наданих послуг.

В подальшому, головний бухгалтер ОСОБА_4 , перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , точний час та дата досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше листопада 2023 року, з метою доведення злочинного умислу до кінця, використовуючи службовий комп'ютер із доступом до мережі Інтернет, маючи безпосередній доступ до електронної системи охорони здоров'я лікарні та пов'язаних з нею медичних інформаційних систем, який надала їй директор ОСОБА_6 , з використанням логіна та пароля останньої, усвідомлюючи, що медичні записи в електронній системі охорони здоров'я про надання консультацій лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікаря з лікувальної фізкультури, та/або лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, та/або фізичного терапевта, та/або ерготерапевта, та проведення заходів реабілітації у сфері охорони здоров'я, консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації не відповідають дійсності та надані неуповноваженими на те медичними спеціалістами, забезпечила своєчасність внесення таких відомостей до електронної системи охорони здоров'я про надані медичні послуги для можливості щомісячного отримання оплати за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», з метою неправомірного збільшення дохідної частини бюджету КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підготувала та передала директору ОСОБА_6 для подальшого накладання персонального електронного підпису та скерування до НСЗУ щомісячні звіти, які формуються в електронній системі охорони здоров'я на підставі інформації, внесеної завідувачем - лікарем-невропатологом інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_9 , а також іншими лікарями та медичними спеціалістами інсультного відділення КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» щодо виконання умов договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023, за звітні періоди листопад-грудень 2023 року.

Так, щомісячний звіт за листопад 2023 року директор ОСОБА_6 , на виконання злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди в інтересах іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підписала 13.12.2023 о 07:58 год. в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, шляхом накладення персонального цифрового підпису.

Після цього головним бухгалтером ОСОБА_4 скеровано до НСЗУ підписаний директором ОСОБА_6 щомісячний звіт за листопад 2023 року про поточне виконання договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та забезпечення надання медичної послуги за пакетом «Надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті», в повному обсязі, що не відповідало дійсності.

Згодом, щомісячний звіт за грудень 2023 року директор ОСОБА_6 , на виконання злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди в інтересах іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» підписала 24.01.2024, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», що в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, шляхом накладення персонального цифрового підпису.

Далі головним бухгалтером ОСОБА_4 скеровано до НСЗУ підписаний директором ОСОБА_6 щомісячний звіт за грудень 2023 року про поточне виконання договору №2082-E123-P000 від 06.02.2023 та забезпечення надання медичної послуги за пакетом «Надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті», в повному обсязі, що не відповідало дійсності.

У подальшому НСЗУ підготовлено платіжні доручення, відповідно до яких на розрахунковий рахунок КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ КБ «Приватбанк» з Державного казначейського розрахункового рахунку НСЗУ № НОМЕР_2 , 15.12.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 3 806 268,80 гривень, 15.12.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 3 532,00 гривень, 20.12.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 16 348,00 гривень, 21.12.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 1 444 807,04 гривень, 24.12.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 883,00 гривень та 27.12.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 3 492 962,41 гривень, 27.12.2023 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 3 492 962,41 гривень та 31.01.2024 здійснено перерахування бюджетних коштів в сумі 439 115, 37 гривень, на загальну суму 12 696 879,03 гривень, на виконання умов договору №2082-Е123-Р000 від 06.02.2023, з яких 2 479 115,00 гривень є оплата за надання послуг за пакетом 5 «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», а ОСОБА_4 здійснено бухгалтерський облік такої транзакції. Вказана сума не підлягає компенсації НСЗУ та є матеріальною шкодою (збитками) спричиненими Національній службі здоров'я України, оскільки вважається фактично не наданою за відсутності відповідних спеціалістів.

За таких обставин, головний бухгалтер ОСОБА_4 , виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, за попередньою змовою з директором КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» ОСОБА_6 , медичний директор ОСОБА_8 та ., завідувачем - лікарем-невропатологом інсультного відділення ОСОБА_9 , зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, у невстановлені досудовим розслідуванням час та дату але не пізніше листопада 2023 року, перебуваючи в службовому приміщенні КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ» в м. Обухів Київської області по вул. Каштанова, 52, шляхом внесення недостовірних відомостей до електронної системи охорони здоров'я про надані медичні послуги за пакетом «Надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті», що не відповідає обсягу та якості наданої послуги, визначеної НСЗУ та клінічними протоколами МОЗ України, вчинила зловживання своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи - КНП ОМР «Обухівська БЛІЛ», за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, в особі НСЗУ, у вигляді збитків, які у двісті п'ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, на загальну суму 2 479 115,00 гривень.

В ході досудового розслідування за вказаним кримінальним провадженням виникла необхідність у застосуванні запобіжного заходу відносно підозрюваної ОСОБА_4 у вигляді домашнього арешту, оскільки є достатньо підстав вважати, що підозрювана ОСОБА_4 може здійснити дії, передбачені п.п. 1,3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а тому слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.

Заслухавши прокурора, який просив задовольнити клопотання, вказав на існування визначених ст. 177 КПК України ризиків, підозрювану та її захисника, які заперечували щодо задоволення клопотання, вивчивши копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, вивчивши заперечення до клопотання про застосування запобіжного заходу, приходжу до висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваною кримінального правопорушення.

Судом встановлено, що згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 19.08.2025 року внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364 КК України (кримінальне провадження № 12025111230001576).

27.08.2025 року ОСОБА_4 вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень повністю підтверджується зібраними по провадженню доказами, а саме: рапортом старшого оперуповноваженого в ОВС УСР в Київській області ОСОБА_11 від 26.04.2023; заявою ОСОБА_12 про вчинення кримінального правопорушення від 03.04.2023; протоколом допиту свідка ОСОБА_12 від 17.05.2023; протоколом обшуку приміщення КНП Обухівської МР "Обухівська БЛІЛ" від 12.10.2023; протоколом огляду речових доказів (документів) від 19.10.2023; протоколом тимчасового доступу до документів КНП Обухівської МР "Обухівська БЛІЛ" від 22.03.2024; відповіддю директора КНП Обухівської МР "Обухівська БЛІЛ" від 22.04.2024; висновком про перевірку медичної діяльності КНП Обухівської МР "Обухівська БЛІЛ" при реалізації програми медичних гарантій, що забезпечуються Національною службою здоров'я України від 30.05.2024 №12/5-1706; відповіддю першого заступника Міністра охорони здоров'я України від 21.10.2024 №22-04/39932/2-24; висновком судово-економічної експертизи від 25.02.25 №СЕ-19/111-25/840-ЕК; іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності.

Не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій ОСОБА_4 , а виходячи лише з фактичних даних, що містяться в матеріалах, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання слідчий суддя приходить до висновку про наявність обґрунтованої підозри про причетність ОСОБА_4 , до вчинення злочинів за викладених у клопотанні обставин.

При вирішенні клопотання суд виходить з того, що при обранні запобіжного заходу сторона обвинувачення повинна довести, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.

Висновки слідчого щодо наявності таких обставин, виходячи з положень ст. 178 КПК України, мають бути належно обґрунтовані, зроблені за результатами сукупного аналізу характеру злочину та особистості підозрюваного (його характеру, моральних якостей, способу життя, сімейних зв'язків, постійного місця роботи, утриманців, стану здоров'я, матеріального стану).

В обґрунтування обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту слідчий послався лише на стандартне посилання про можливість ухилення підозрюваного від слідства, та суду, та незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні, що є явно недостатнім і не вказує на доведеність обставин, передбачених ст.178 КПК України. При цьому з посилань сторін вбачається, що підозрюваний від участі у слідчих діях не ухилявся, відомості про неналежне виконання ним процесуальних обов'язків також відсутні.

Вважаю, що заявлені у клопотанні слідчого ризики, хоча й існують, проте вони мають не такий ступінь небезпеки, якому може запобігти лише визначений клопотанням запобіжний захід. Підозрювана має постійне і зареєстроване місце проживання та місце роботи, що підтверджує наявність міцних соціальних зв'язків.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення та наявність достатніх підстав вважати, що існує, хоча б один із ризиків, але не доведе обставин щодо недостатності застосування більш м'яких запобіжних заходів, слідчий суддя має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначено у клопотанні.

Таким чином, враховуючи дані, що характеризують особу підозрюваного, ступінь ризиків, які існують у кримінальному провадженні та недоведеність слідчим і прокурором, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не здатний запобігти вказаним ризикам, вважаю можливим відмовити в застосуванні запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та застосувати щодо підозрюваного інший більш м'який запобіжний захід, а саме особисте зобов'язання з покладенням обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Такий запобіжний захід є співмірним з існуючими ризиками, відповідає особі підозрюваного та тяжкості пред'явленої підозри, може забезпечити виконання підозрюваним процесуальних обов'язків та унеможливить вчинення нових злочинів.

З огляду на зазначене вище, вивчивши матеріали клопотання, вважаю клопотання слідчого таким, що підлягає задоволенню частково, оскільки дані, викладені в матеріалах клопотання дають підстави для висновку, щодо застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу є необхідним, але відповідних доказів щодо підстав для застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, слідчим не надано. Враховуючи викладене, у частині виду запобіжного заходу клопотання є необґрунтованим.

Застосовуючи запобіжний захід на підозрюваного слід покласти певні обов'язки.

Таким чином, клопотання підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 177-178, 181, 184, 193, 194, 196, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області, погоджене прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області, про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, задовольнити частково.

Застосувати до ОСОБА_4 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Покласти на підозрювану ОСОБА_4 , наступні, передбачені у ч. 5 ст. 194 КПК України, обов'язки:

- прибувати до кабінету слідчого за його першою вимогою;

- не відлучатись за межі Київської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд, про зміну свого місця проживання;

- заборонити ОСОБА_4 спілкуватись з ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_8 та свідками у даному кримінальному провадженні.

Визначити строк дії ухвали слідчого судді тривалістю в два місяці - до 01 листопада 2025 року включно.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області, якому доручено досудове розслідування цього кримінального провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1