Справа № 369/14830/25
Провадження № 1-кс/369/2482/25
22.08.2025 м. Київ
Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні - начальником Боярського відділу Фастівської окружної прокуратури. про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42024112310000039 від 22 березня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
14..08.2025 року до провадження слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого СВ Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні - начальником Боярського відділу Фастівської окружної прокуратури. про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42024112310000039 від 22 березня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 на сайті електронної системи публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ідентифікатор закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 ) опубліковано оголошення про проведення закупівлі: «Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 ; 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь за ДК 021:2015;ГБН Г.1-218-182:2011», очікуваною вартістю 21 328 237,40 грн. За результатами проведення закупівлі, переможцем обрано Приватне підприємство « ОСОБА_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
03 жовтня 2023 року, Замовником: ІНФОРМАЦІЯ_1 , в особі начальника управління ОСОБА_5 з Підрядником: Приватним підприємством « ОСОБА_4 », в особі директора ОСОБА_6 укладено договір підряду по об'єкту: «Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 ; 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь за ДК 021:2015;ГБН Г.1-218-182:2011» № 02-06/50 від 03.10.2023. Відповідно до умов договору Підрядник зобов'язується своїми силами і засобами та на свій ризик, в межах Договірної ціни, що наведена в розділі III Договору, виконати роботи з Капітального ремонту дороги за адресою: АДРЕСА_1 »; 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь за ДК 021:2015; ГБН Г.1-218-182:2011 за завданням Замовника та у встановлений строк здати виконання робіт Замовнику, а Замовник зобов'язується надати Підряднику будівельний майданчик (фронт робіт), передати дозвільну документацію, прийняти від Підрядника закінчені роботи (об'єкт будівництва) та оплатити їх. Строки виконання робіт до 31.12.2024. Договірна ціна становить 21 129 164,60 грн.
16 жовтня 2023 року, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в особі начальника управління ОСОБА_5 з Приватним підприємством « ОСОБА_4 », в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду № 1 від 16.10.2023 до договору підряду № 02-06/50 від 03.10.2023. Відповідно до умов додаткової угоди, зменшена вартість робіт до 21 104 324,00 грн., в т.ч. ПДВ 3 517 387,33 грн.
26 грудня 2023 року, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в особі начальника управління ОСОБА_5 з Приватним підприємством « ОСОБА_4 », в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду № 2 від 16.10.2023 до договору підряду № 02-06/50 від 03.10.2023. Відповідно до умов додаткової угоди, збільшено фінансування у 2023 році на 4 883 500,00 грн., і відповідно, зменшено фінансування у 2024 році 4 883 500,00 грн.
02 квітня 2024 року, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в особі начальника управління ОСОБА_5 з Приватним підприємством « ОСОБА_7 », в особі директора ОСОБА_6 укладено додаткову угоду № 3 від 16.10.2023 до договору підряду № 02-06/50 від 03.10.2023. Відповідно до умов додаткової угоди, обсяг фінансування у 2024 році складає 538 355,38 грн.
05 листопада 2023 року, ІНФОРМАЦІЯ_1 на рахунок НОМЕР_2 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » м. Київ, відкритий Приватним підприємством « ОСОБА_4 », перераховано бюджетні грошові кошти в сумі 14 178 100,0 грн. за виконання умов договору №02-06/50 вiд 03.10.23 (акт КБ-2в №1, д.КБ-3 вiд 24.10.23;ПДВ-2363016,67грн.).
Так, працівниками Фастівського РВ ГУ СБУ у м. Києві та Київської області встановлено що, службовими особами Приватного підприємства « ОСОБА_4 » під час виконання умов договору порушено ДСТУ Б д.1.1.-1:2013 «Правил визначення вартості будівництва», затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 від 05.07.2013 № 293 та технічні правила ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 від 14.02.2012 № 54, а саме: завищено вартість та обсяг виконаних ремонтно-будівельних робіт, що в свою чергу призвело до втрат місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Встановлено, що послуги зі здійснення технічного нагляду за об'єктом: «Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 », здійснював фізична особа-підприємець ОСОБА_8 (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 ), на підставі договору № 52 від 13.10.2023.
У ході досудового розслідування отримано висновок судової будівельно-технічної експертизи, згідно якого встановлено, що перелік фактично виконаних підрядником робіт по об'єкту Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 не відповідає виконавчій документації, а їх вартість є завищеною, що вказує на наявність складу злочину у діях посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , ПП « ОСОБА_4 » та ФОП ОСОБА_8 .
З огляду на викладене у органу досудового розслідування виникла обґрунтована необхідність у проведенні судової економічної експертизи та судової почеркознавчої експертизи з метою доведення того, що підписи у договорі підряду № 02-06/50 від 03.10.2023 та всіх додаткових до нього угодах, а також актах виконаних робіт, виконані особами, що зазначені у них.
Відповідно до пп. 5.1. п. 5 Розділу 2 «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 № 1950/5), надалі - Інструкція, основними завданнями будівельно-технічної експертизи є: визначення відповідності розробленої проектно-технічної та кошторисної документації вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення відповідності виконаних будівельних робіт та побудованих об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд тощо) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення відповідності виконаних будівельних робіт, окремих елементів об'єктів нерухомого майна, конструкцій, виробів та матеріалів проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення, перевірка обсягів і вартості виконаних будівельних робіт та складеної первинної звітної документації з будівництва та їх відповідність проектно-кошторисній документації, вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення групи капітальності, категорії складності, ступеня вогнестійкості будівель і споруд та ступеня будівельної готовності незавершених будівництвом об'єктів; визначення технічного стану будівель, споруд та інженерних мереж, причин пошкоджень та руйнувань об'єктів та їх елементів; визначення вартості будівельних робіт, пов'язаних з переобладнанням, усуненням наслідків залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу тощо; визначення можливості та розробка варіантів розподілу (виділення частки; порядку користування) об'єктів нерухомого майна.
Відповідно до пп 5.1.3. п. 5 Розділу 2 Інструкції, для вирішення питань: про відповідність розробленої проектно-кошторисної документації вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП тощо); відповідність фактично виконаних будівельних робіт проектній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення переліку та об'ємів фактично виконаних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції) об'єктів; визначення вартості фактично виконаних робіт з будівництва об'єктів; визначення відповідності обсягів та вартості фактично виконаних будівельних робіт обсягам та вартості, визначеним проектно-кошторисною або первинною звітною документацією; відповідності первинної звітної документації з будівництва за порядком складання і наведеними розрахунками вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва - експерту необхідно надати договірну документацію (договори підряду та додатки до них, додаткові угоди тощо), а також проектно-кошторисну та первинну звітну і виробничу документацію (форми КБ-2в, КБ-3, відомості списання матеріалів, журнал виконання робіт, акти огляду прихованих робіт, акти випробувань тощо) на виконання будівельних робіт.
Відповідно до пп. 5.1.4. п. 5 Розділу 2 Інструкції для вирішення питань: про відповідність об'єктів нерухомого майна проектно-технічній документації на їх будівництво (ремонт, реконструкцію) та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (містобудівним, протипожежним, санітарно-гігієнічним тощо); відповідність виконаних будівельних робіт (окремих елементів об'єктів, конструкцій, виробів, матеріалів) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП, стандартам, технічним умовам тощо) - експерту необхідно надати проектну та первинну звітну та виробничу документацію на будівництво об'єкта, документ про приймання в експлуатацію об'єкта будівництва, матеріали технічної інвентаризації на об'єкт, стандарти та технічні умови на виготовлення конструкцій, виробів та матеріалів тощо.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 2939-XII від 19.08.2022 Державний фінансовий аудит є різновидом державного фінансового контролю і полягає у перевірці та аналізі органом державного фінансового контролю фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю. Результати державного фінансового аудиту та їх оцінка викладаються у звіті.
Відповідно до пп. 1.2 п. 1 Розділу 3 Інструкції, судова економічна експертиза вирішує низку питань, в т.ч. стосовно того, чи підтверджуються документально висновки перевірки у частині, що стосується завищення обсягу і вартості виконаних робіт, з урахуванням висновків інших видів експертиз.
Відповідно до «Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 05 серпня 2021 року № 2770/5, разом з документом про призначення експертизи (залучення експерта) експерту слід надати документи бухгалтерського та податкового обліку, які містять вихідні дані для вирішення поставлених питань. Такими документами можуть бути прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, ордери, звіти матеріально відповідальних осіб, картки складського обліку, касові книжки, матеріали інвентаризації, акти ревізій, табелі, наряди, акти приймання виконаних робіт, трудові договори, розрахункові платіжні відомості, виписки банку, платіжні доручення і вимоги, договори про матеріальну відповідальність, накопичувальні (оборотні) відомості, регістри бухгалтерського обліку (журнали-ордери, меморіальні ордери, картки субконто та інші за балансовими рахунками), головні книги, реєстри податкових накладних, податкові декларації, баланси та інші первинні і зведені документи бухгалтерського та податкового обліку і звітності. Якщо ведення бухгалтерського та податкового обліку здійснювалось в електронному вигляді, експерту надаються регістри бухгалтерського та податкового обліку в роздрукованому вигляді, обов'язково завірені в установленому порядку. Додатково вони можуть бути надані на вимогу експерта на електронних носіях інформації, у формі, придатній для сприймання змісту людиною, та систематизованими в хронологічному порядку (за відповідними періодами).
Крім того, під час проведення досудового розслідування доцільно призначення судової почеркознавчої експертизи для підтвердження факту підписів у договорі підряду № 02-06/50 від 03.10.2023 та всіх додаткових до нього угодах, а також актах виконаних робіт, які в них зазначені.
Відповідно до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.11.1998 за № 705/3145, для проведення судової почеркознавчої експертизи необхідно надавати оригінали досліджуваних документів, а проведення судової почеркознавчої експертизи за копіями документів не допускається.
З огляду на вищевикладені обставини, під час проведення досудового розслідування виникла необхідність призначення судових будівельно-технічної, економічної експертизи, судової почеркознавчої експертизи.
Для забезпечення належного виконання судових експертиз необхідні інформація, оригінали документів та копії документів за фактом проведення приватним підприємством « ОСОБА_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 робіт за договором підряду по об'єкту: «Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 ; 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь за ДК 021:2015;ГБН Г.1-218-182:2011» № 02-06/50 від 03.10.2023, а також здійснення технічного нагляду по вказаному об'єкту, де замовником було ІНФОРМАЦІЯ_7 (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ; місцезнаходження: АДРЕСА_2 ), в особі начальника управління ОСОБА_5 , які знаходяться у володінні тат користуванні фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 ), а саме:
-договорів, всіх додаткових угод до них, всіх додатків, специфікацій, актів виконаних робіт за фактом надання послуг зі здійснення технічного нагляду по об'єкту «Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 ; 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь за ДК 021:2015;ГБН Г.1-218-182:2011», з можливістю вилучити їх оригінали;
-розрахунку вартості проведення технічного нагляду по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-складених дефектних актів по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-висновків лабораторних досліджень, які проводилися підрядником та інженером з технічного нагляду при здачі виконаних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 або письмовий документ про їх відсутність, з можливістю вилучити їх оригінали;
-оригінали документів, які містять вільні зразки підпису (накази, листи, заяви, доповідні записки тощо) підписані ОСОБА_8 , за період часу з 01.01.2024 по 31.12.2024 у кількості не менше ніж 30 екземплярів.
-журнал ведення робіт по об'єкту «Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю вилучити їх оригінали
-проектної документації; зведених кошторисних розрахунків вартості; локальних кошторисних розрахунків вартості; договірних цін на виконання робіт; розрахунків загальновиробничих витрат, підсумкових відомостей ресурсів; графіків виконаних робіт по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-фотозвіт (фототаблицю) основних видів будівельних, та будівельно-монтажних робіт по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-актів за формою КБ-2в (акти приймання виконаних робіт) та КБ-3 (довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат), актів прихованих робіт по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-платіжних доручень щодо перерахування грошових коштів або інших документів, що підтверджують оплату коштів за виконані роботи з технічного нагляду, локального кошторису по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-сертифікатів про надання дозволу на проведення авторського/технічного нагляду (сертифікати на ведення технічного нагляду), інші документи (відомості) видані інженеру з технічного нагляду, який здійснював технічний нагляд; сертифікатів інженера кошторисника на право складання кошторисної документації за договорами з виконання робіт по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-інформацію про зареєстровані (діючи, відкриті, закриті, спеціальні) банківські рахунки в період з 01.01.2023 по теперішній час (з вказівкою номера рахунку, дати реєстрації, МФО та назви банківської установи, валюти рахунку, а також дати закриття), з можливістю вилучити їх копії;
Разом з тим, запитувана інформація та документи, які знаходяться у володінні фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 , адреса:
АДРЕСА_2 ), в сукупності з іншими доказами, мають суттєве значення для встановлення об'єктивної істини у цьому кримінальному провадженні та осіб, які вчинили вказане кримінальне правопорушення, оскільки вона дасть змогу підтвердити або спростувати наявну у сторони обвинувачення версію про розтрату бюджетних коштів під час проведення вищевказаних робіт шляхом аналізу документів, подальшого проведення огляду та призначення відповідних експертиз.
Враховуючи специфіку доказування злочинів економічної спрямованості, для яких є характерним вчинення розкрадань бюджетних коштів під виглядом законних операцій під час укладення та виконання договорів за бюджетні кошти, іншим шляхом, без отримання вказаних завірених копій документів, довести або спростувати наявну у сторони обвинувачення версію вчинення злочину, не можливо.
У клопотані слідчий просив без виклику в судове засідання осіб у володінні яких знаходяться документи
Слідчий у судове засідання не з'явився, просив розглядати клопотання без його участі та задовольнити клопотання в повному обсязі.
Слідчий суддя розглядає клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.
В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд клопотання проводиться без виклику осіб, у володінні яких знаходяться вказані документи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Вивчивши клопотання, документи, якими воно обґрунтовується, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого клопотання та необхідність його задоволення, оскільки прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, доступ до яких просить надати прокурор мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Відомості, що містяться у зазначених документах, можуть бути використані, як докази під час судового розгляду, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних вище речей та документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СВ Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні - начальником Боярського відділу Фастівської окружної прокуратури. про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42024112310000039 від 22 березня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України - задовольнити.
Надати слідчому СВ ВП № 1 Фастівського РУП ГУ НП в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , старшому слідчому СВ ВП № 1 Фастівського РУП лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ ВП № 1 Фастівського РУП ГУ НП в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , старшому слідчому СВ ВП № 1 Фастівського РУП ГУНП в Київській області майору поліції ОСОБА_12 та старшому слідчому СВ Фастівського РУП ГУНП в Київській області майору поліції ОСОБА_3 , та/або за його (їх) дорученням оперативним працівникам ВП № 1 Фастівського РУП ГУНП України в Київській області, тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 ), із моживістю їх вилучення в оригіналах, а саме до:
-договорів, всіх додаткових угод до них, всіх додатків, специфікацій, актів виконаних робіт за фактом надання послуг зі здійснення технічного нагляду по об'єкту «Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 ; 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь за ДК 021:2015;ГБН Г.1-218-182:2011», з можливістю вилучити їх оригінали;
-розрахунку вартості проведення технічного нагляду по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-складених дефектних актів по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-висновків лабораторних досліджень, які проводилися підрядником та інженером з технічного нагляду при здачі виконаних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт дороги за адресою: Київська область, Фастівський район, Боярська міська територіальна громада, с. Тарасівка, вул. Княгині Ольги або письмовий документ про їх відсутність, з можливістю вилучити їх оригінали;
-оригінали документів, які містять вільні зразки підпису (накази, листи, заяви, доповідні записки тощо) підписані ОСОБА_8 , за період часу з 01.01.2024 по 31.12.2024 у кількості не менше ніж 30 екземплярів.
-журнал ведення робіт по об'єкту «Капітальний ремонт дороги за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю вилучити їх оригінали
-проектної документації; зведених кошторисних розрахунків вартості; локальних кошторисних розрахунків вартості; договірних цін на виконання робіт; розрахунків загальновиробничих витрат, підсумкових відомостей ресурсів; графіків виконаних робіт по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-фотозвіт (фототаблицю) основних видів будівельних, та будівельно-монтажних робіт по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-актів за формою КБ-2в (акти приймання виконаних робіт) та КБ-3 (довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат), актів прихованих робіт по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-платіжних доручень щодо перерахування грошових коштів або інших документів, що підтверджують оплату коштів за виконані роботи з технічного нагляду, локального кошторису по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-сертифікатів про надання дозволу на проведення авторського/технічного нагляду (сертифікати на ведення технічного нагляду), інші документи (відомості) видані інженеру з технічного нагляду, який здійснював технічний нагляд; сертифікатів інженера кошторисника на право складання кошторисної документації за договорами з виконання робіт по об'єкту, з можливістю вилучити їх оригінали;
-інформацію про зареєстровані (діючи, відкриті, закриті, спеціальні) банківські рахунки в період з 01.01.2023 по теперішній час (з вказівкою номера рахунку, дати реєстрації, МФО та назви банківської установи, валюти рахунку, а також дати закриття), з можливістю вилучити їх копії;
Після проведення судової почеркознавчої експертизи оригінали документів повернути власникам, у володіння фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 ).
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Термін дії ухвали два місяці з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_13