Постанова від 08.09.2025 по справі 464/6012/25

Справа№464/6012/25

пр.№ 3/464/2027/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.09.2025 року суддя Сихівського районного суду м.Львова БЕСПАЛЬОК О.А., з участю прокурора ДЯЧУК Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючого лікарем-хірургом-онкологом у КНП ЛО «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний цент», жителя АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , будучи членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи на базі КНП ЛОР «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр», являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до ст.172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_2 , припинивши повноваження члена експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи на базі КНП ЛОР «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр», являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до ст.172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період , не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Оскільки справи про вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень за ч.1 ст.172-6 КУпАП одночасно надійшли на розгляд у Сихівський районний суд м.Львова, тому вважаю за необхідне на підставі ч.2 ст.36 КУпАП об'єднати вказані матеріали в одне провадження.

Під час розгляду справи ОСОБА_2 вину у вчиненні правопорушень визнав, просить суворо не карати.

Прокурор Дячук Н.В. під час розгляду справи зазначила, що є всі підстави для притягнення до адміністративної ОСОБА_3 , просила визнати його винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати стягнення у вигляді штрафу, в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Частиною 1 ст.172-6 КУАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме наказу №238 від 12 грудня 2024 року, яким затверджено Перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи у КНП ЛОР «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр». Наказом від 14 січня 2025 року №50 до команди з оцінювання повсякденного функціонування особи додатково зараховано, зокрема, ОСОБА_2 .

Відповідно до наказу від 02 квітня 2025 року №113, ОСОБА_2 , виключено з переліку лікарів, які беруть участь в командах з оцінювання повсякденного функціонування особи.

Відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік до 00:00 год 01 квітня 2025 року.

Разом з тим, як вбачається з даних витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, лише 28 травня 2025 року о 11:20 год, тобто, несвоєчасно.

Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік у ОСОБА_2 не встановлено.

Крім того, згідно із абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями до 00:00 год 03 травня 2025 року.

Разом з тим, як вбачається з даних витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями лише 28 травня 2025 року о 11:51 год, тобто, несвоєчасно.

Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями у ОСОБА_2 не встановлено.

Окрім вищенаведеного, факт вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, зокрема: копією посадової інструкції лікаря хірурга онколога онкологічного хірургічного проктологічного віддлення, копією наказу №91 від 11 березня 2025 року щодо організації роботи в КНП ЛОР «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» з питань подання декларацій за 2024 рік та відповідальності за їх неподання або несвоєчасне подання суб'єктами декларування, копією наказу №115 від 14 квітня 2025 року про організацію роботи КНП ЛОР «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» з питань декларування лікарів, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій голови та членів експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відтак, зазначеними даними повністю підтверджується факт вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Враховуючи особу винного, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи, з метою його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, необхідним та достатнім для його виправлення, буде застосування до ОСОБА_2 міри адміністративного стягнення у виді штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП із ОСОБА_2 необхідно стягнути 605 грн. 60 коп. судового збору.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення за єдиними унікальними номерами справ №464/6012/25 (пров. 3/464/2027/25) та 464/6013/25 (пров.3/464/2028/24) та присвоїти справі єдиний унікальний номер 464/6012/25 (пров.3/464/2027/25).

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 грн. 60 коп. судового збору.

Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів: ГУК Львів/Львівська тг/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA268999980313070106000013933, кодкласифікації доходів бюджету: 21081100, протокол серії №350 від 04 квітня 2024 року.

Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, р/р UA908999980313111256000026001, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 37993783, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106, МФО (код банку) 899998.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст.307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

СУДДЯ Оксана БЕСПАЛЬОК