Справа № 309/2304/25
Провадження № 3/309/777/25
08 вересня 2025 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Піцур Я.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч.1 ст.130 КУпАП,
ОСОБА_1 , 08 лютого 2025 року близько 20 години 30 хвилин на автодорозі Н-09 Рокосово-Хуст, біля АЗС Елерон, керував ТЗ марки «Опель Вектра», н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Освідчення на ступінь алкогольного сп'яніння проводилося в КНП «Хустська ЦЛ ім. Віцинського». Результат позитивний 1,3 проміле. Цим самим ОСОБА_1 порушив п.2.9 а ПДР, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.
У судове засіданні ОСОБА_1 не з'явився про час і місце розгляд справи повідомлявся шляхом отримання судової повістки у суді.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до положення ст. 9 КУпАП- адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна)дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозиція ч.1 статті 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами водіями в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 251 КУпАП визначає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі ст. ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, а саме:
- протоколом серії ЕПР1 №364779 від 17.06.2025 року, у якому у графі «Пояснення особи», ОСОБА_1 написав «згідний»;
- постановою слідчого від 29.05.2025 згідно якої кримінальне провадження №12025071050000087 від 09.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 286-1 КК України - закрито, у зв'язку з відсутністю складу правопорушення;
- поясненнями ОСОБА_2 від 08.02.2025, згідно яких він керував ТЗ «Лексус», н.з. НОМЕР_2 . Рухався з с.В.Копаня у сторонку м.Хуст. Проїхавши населений пункт Рокосово, по правій стороні біля АЗС «Елерон», водій сірого автомобіля «Опель Фектра» на іноземній реєстрації, не надав йому переваги в русі та відбулося зіткнення;
- поясненнями ОСОБА_1 від 08.02.2025 згідно яких він біля 20:00 год сіли в автомобіль друга «Опель Вектра» та поїхали на заправку «Елерон» купити сигарети. Він був за кермом, купили сигарети, сіли в автомобіль і попрямували на виїзд із заправки. Він рушив на дорогу. Бачив, що здалеку в напрямку від с.В.Копаня їде авто, але думав, що встигне. Відбулося зіткнення, після удару нічого не пам'ятає;
- листом КНП «Хустська ЦЛ ім. Віцинського О.П.» від 25.03.2025, відповідно до якого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був освідчений на стан алкогольного сп'яніння 08.02.2025 в відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Поведено тест на вміст алкоголю у видихувальному повітрі апаратом «Алконт», результат 1,3 проміле;
- відеозаписами на якому зафіксовано, процедуру складання протоколу та вручення його ОСОБА_1 ;
За таких обставин приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а саме - керування транспортними засобами водіями в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Статтею 33 КУпАП України передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених КпАП України та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обираючи стягнення для ОСОБА_1 , враховую відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин.
Санкція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає безальтернативне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, і саме таке стягнення слід накласти на ОСОБА_1 .
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 130, 283-285, 287, 291, 294 КУпАП,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 (одна тисяча) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп. судового збору.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300--1, 300--2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Хустського
районного суду: Піцур Я.Я.