Постанова від 08.09.2025 по справі 404/9319/25

Справа № 404/9319/25

Номер провадження 3/404/2477/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2025 року суддя Фортечного районного суду м. Кропивницького Поступайло Володимир Васильович, за участю прокурора Солопова В.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Наказом начальника ГУНП в Кіровоградській області №342 о/с від 02.08.2022 відповідно до п.7 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» інспектора відділу комплектування управління кадрового забезпечення ГУНП в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 , спеціальний жетон №0168066, за власним бажанням звільнено зі служби в поліції з 08 серпня 2022.

ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме особою, зазначеною у підпункті «з» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону - поліцейським, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону не подала без поважних причин у строк до 31.01.2024 року декларацію, особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за 2022 рік, подавши її несвоєчасно, а саме 29.02.2024 о 06 год. 48 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнала усі обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, факт несвоєчасного подання декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та пояснила, що допустила вказані порушення у зв'язку з недостатнім та неправильним розумінням законодавства України щодо необхідності подання декларацій, оскільки в цей час перебувала закордоном і їй не було повідомлено про необхідність подання декларації.

Крім пояснень ОСОБА_1 , її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, суть та обставини вчинення якого викладені у протоколі про адміністративне правопорушення №28/25 від 03.09.2025 (а.с.1-6), підтверджується такими доказами:

- відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які роздруковано, згідно з якими декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за 2022 рік, подано ОСОБА_1 29.02.2024 о 06 год. 48 хв. (а.с.7-19);

- копією наказу від 02.08.2022 про звільнення ОСОБА_1 (а.с.20);

- копією зобов'язання про дотримання окремих обмежень, передбачений Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби від 08.08.2022 (а.с.21-24);

- копіями паспорта ОСОБА_1 , присяги (а.с.25-27, 28);

- копією розписки про отримання наказу про звільнення від 08.08.2022 (а.с.29);

- відомостями про послідовність дій користувача реєстру (а.с.31-33);

- копією листа Департаменту внутрішньої безпеки НПУ до НАЗК (а.с.38-39);

- копіями листів НАЗК від 06.08.2024 та 17.06.2025 (а.с.34-37, 40-42);

- копією наказу №363 Про деякі питання складання уповноваженими особами НПУ протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією (а.с.43-44).

Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, у своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому будь-які дані, які б спростовували чи ставили під сумнів досліджені докази, відсутні і не встановлені.

Відповідно до підпункту «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону (в редакції станом на 30.12.2023 року) поліцейські є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Факти виконання ОСОБА_1 обов'язків інспектора відділу комплектування управління кадрового забезпечення ГУНП в Кіровоградській області, а також її обізнаності про необхідність подання відповідної декларації та строки її подання підтверджуються дослідженими доказами, зокрема копіями зобов'язання (а.с.21-24), наказу про звільнення від 02.08.2022 (а.с.20), розписки про отримання наказу про звільнення від 08.08.2022 (а.с.29), та узгоджуються з поясненнями ОСОБА_1 , наданими у судовому засіданні. Наявність реальної можливості подання декларації ОСОБА_1 підтверджується сукупністю раніше вказаних доказів, її поясненнями, та тим, що ОСОБА_1 до цього неодноразово подавала декларації, а тому була ознайомлена із зобов'язаннями, передбаченими ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023, особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи суб'єктом декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції», без поважної причини, несвоєчасно, а саме 29.02.2024 року о 06 год. 48 хв. подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення згідно з вимогами ст.33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Із врахуванням особи винної суд вважає за можливе накласти стягнення у межах закону, який порушила ОСОБА_1 у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст.33, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.

Штраф підлягає сплаті не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Фортечний районний суд м.Кропивницького.

Суддя Фортечного районного

суду м.Кропивницького В.В. Поступайло