справа № 208/11288/25
провадження № 1-кс/208/3495/25
08 вересня 2025 р. м. Кам'янське
Слідчий суддя Заводського районного суду міста Кам'янського ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,
прокурора: ОСОБА_3 (в режимі ВКЗ)
захисника: ОСОБА_4 (в режимі ВКЗ)
розглянувши у судовому засіданні в залі суду №7 м.Кам'янське клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР № 12025050000000203 від 20.03.2025 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Максимільянівка Мар'їнського району Донецької області, громадянки України, раніше не судимої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України,
1. Суть клопотання
до Заводського районного суду міста Кам'янського надійшло зазначене клопотання, у якому слідчий, за погодженням з прокурором, просив обрати підозрюваній ОСОБА_6 запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Клопотання обґрунтоване тим, що провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області перебувають матеріали кримінального провадження № 12025050000000203 від 20.03.2025 за фактом розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, в умовах воєнного стану, в особливо у великих розмірах.
На переконання слідчого, нині існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які виправдовують обрання підозрюваній ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, а саме:
- переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
- незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні;
-вчинити інше кримінальне правопорушення.
На думку сторони обвинувачення, застосування більш м'яких запобіжних заходів щодо ОСОБА_6 не є можливим, оскільки, крім іншого, підозрювана перебуває у розшуку.
2. Позиції учасників судового засідання
Прокурор ОСОБА_7 підтримав клопотання з наведених у ньому мотивів та просив його задовольнити.
Підозрювана ОСОБА_6 у судове засідання не прибула. ОСОБА_6 про час та місце проведення судового засідання повідомлена шляхом публікації повістки на офіційному вебсайті суду.
Захисник підозрюваної ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_4 заперечував проти задоволення клопотання, просив у задоволенні такого відмовити, оскільки не було визначено правову позицію із вказаного питання із його підзахисною.
3. Мотиви слідчого судді
Дослідивши клопотання, надані матеріали, заслухавши думку учасників, висловлену у судовому засіданні, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до ст. 131 КПК України, з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи його забезпечення, до яких віднесені, зокрема і запобіжні заходи.
Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
3.1. Щодо можливості розгляду клопотання без участі підозрюваної
Зі змісту частин 1, 6 статті 193 КПК вбачається, що розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється за участю прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті. Слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Таким чином, під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, за відсутності підозрюваного у порядку ч. 6 ст. 193 КПК України, має бути встановлено наявність достатніх підстав вважати, що підозрюваний виїхав або оголошений у міжнародний розшук.
19.08.2025 постановою старшого слідчого СУ ГУНП в Донецькій області підозрювану ОСОБА_6 оголошено у розшук.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду міста Камянського від 02.09.2025 задоволено клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, відомості про які внесені до ЄРДР за №12025050000000203 від 20.03.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування щодо підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та надано дозвіл на здійснення у кримінальному провадженні № 12025050000000203 від 20.03.2025 спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваної ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Враховуючи наведені норми та обставини у сукупності, слідчий суддя дійшов висновку про можливість розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу за відсутності підозрюваного, оскільки вона перебуває на тимчасово окупованій території та оголошена у розшук.
3.2. Оцінка обґрунтованості підозри
12.08.2025 згідно вимог, передбачених ч. 3 ст. 111, ст. 135 КПК України вжито заходів для вручення повідомлення про підозру у спосіб, передбачений для вручення повідомлень. Так, повідомлення про підозру та повістки про виклик підозрюваної ОСОБА_6 на 15.08.2025 о 09:00 год., 18.08.2025 о 09:00 год., 19.08.2025 о 09:00 год. опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр» № 162 (8087) від 12.08.2025, яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та 11.08.2025 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 КПК України, підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому ст. ст. 276-279 КПК України, повідомлено про підозру.
Згідно з ч. 1 ст. 278 КПК України, письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.
Згідно з повідомленням про підозру кримінальні правопорушення було вчинено за наступних обставин.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, 23.04.2003 зареєстровано юридичну особу - комунальне некомерційне підприємство «Мар'їнська центральна районна лікарня» (код ЄДРПОУ 01989852, адреса реєстрації Донецька область, Покровський район, місто Красногорівка, вул. Нахімова, б. 1), з наступними видами економічної діяльності:
86.10 Діяльність лікарняних закладів (основний);
86.23 Стоматологічна практика;
86.21 Загальна медична практика;
86.22 Спеціалізована медична практика.
Розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника Донецької обласної військово - цивільної адміністрації від 11.06.2019 № 586/5 - 19 затверджено Статут Комунального некомерційного підприємства «Мар'їнська центральна районна лікарня» (далі - Статут).
Відповідно до положень Статуту Комунальне некомерційне підприємство «Мар'їнська центральна районна лікарня» (далі - Підприємство) є лікарняним закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та Статутом.
За п. 1.6. Статуту Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним Донецькій облдержадміністрації та департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації.
На підставі п. 1.8. Статуту забороняється розподіл отриманих доходів Підприємства або їх частини серед представників Засновника (Донецька облдержадміністрація, Донецька обласна військово - цивільна адміністрація), членів органу управління та інших пов'язаних з ними осіб, працівників Підприємства (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску).
Основною метою діяльності Підприємства є забезпечення медичного обслуговування населення шляхом надання медичних послуг населенню, у порядку та обсязі, встановлених законодавством України.
Відповідно до п. 5.7. Статуту Підприємство у визначеному законодавством України порядку самостійно організовує та здійснює бухгалтерський облік, веде статистичну, бухгалтерську та медичну звітність і подає її органам, уповноваженим здійснювати контроль за відповідними напрямами діяльності Підприємства.
Пунктом 7.2. Статуту визначено, що поточне керівництво (оперативне управління) Підприємством здійснює директор Підприємства, який призначається на посаду та звільняється з посади згідно з діючим законодавством на конкурсній основі шляхом укладання з ним контракту, та який відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством охорони здоров'я України.
Пунктом 7.6. Статуту визначено, що директор Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності у встановленому законодавством України порядку.
Згідно з пунктами 10.1. та 10.2. Статуту Підприємство самостійно здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності та веде обробку та облік персональних даних працівників, а також веде юридичну, фінансову та кадрову звітність. Порядок ведення бухгалтерського обліку та обліку персональних даних, статистичної, фінансової та кадрової звітності визначається законодавством України; Підприємство несе відповідальність за своєчасне і достовірне подання передбачених форм звітності відповідним органам.
Згідно з Наказом № 132к від 13.08.2021 на посаду головного бухгалтера (код 1231) відділу бухгалтерського обліку і звітності КНП «Мар'їнська центральна районна лікарня» прийнята ОСОБА_6 .
Відповідно до положень посадової інструкції головного бухгалтера (код 1231) встановлено, що посадова інструкція визначає функціональні обов'язки, права та відповідальність головного бухгалтера. Головний бухгалтер належить до категорії «Керівники».
Мета роботи головного бухгалтера - забезпечити ведення бухгалтерського обліку з дотриманням єдиних методологічних засад, встановлених законодавством про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні, з урахуванням особливостей діяльності підприємства, технології оброблення облікових даних, вимог законодавства про захист персональних даних.
Згідно з п. 1.2. посадової інструкції головний бухгалтер належить до категорії «Керівники».
За п. 1.7. Розпорядження головного бухгалтера є обов'язковими для виконання працівниками бухгалтерії підприємства.
Відповідно до п. 2.1. посадової інструкції головний бухгалтер організовує роботу бухгалтерії підприємства; за п. 2.1.2. головний бухгалтер розподіляє завдання та обов'язки між працівниками бухгалтерії, розробляє проекти посадових інструкцій працівників бухгалтерії, за необхідності готує проекти змін і доповнень до посадових інструкцій, з обґрунтуванням необхідності змін і доповнень, після погодження з начальником відділу кадрів та юрисконсультом підприємства подає проекти цих документів на затвердження керівнику підприємства.
Відповідно до пункту 2.2 посадової інструкції головний бухгалтер контролює належне проведення розрахунків при оплаті товарів, робіт та послуг, відповідність перерахованих коштів обсягам виконаних робіт, придбаних товарів чи наданих послуг згідно з умовами укладених договорів.
п. 2.3. На основі даних бухгалтерського обліку забезпечує складання фінансової звітності підприємства та подання її визначеним користувачам у встановлені строки.
п. 2.6. Складає баланс підприємства, зокрема основні засоби та інші поза оборотні активи, запаси і затрати, грошові кошти, розрахунки та інші активи, власний капітал, розрахунки, доходи, витрати.
п. 2.7. Забезпечує взаємодію з банківськими установами з питань розміщення фінансових коштів підприємства.
п. 2.9. Підписує документи, які є підставою для перерахування податків та зборів (обов'язкових платежів), приймання і видавання грошових коштів.
п. 2.11. Погоджує документи, пов'язані з витрачанням фонду заробітної плати, встановленням посадових окладів, надбавок, доплат, виплат премій працівникам.
п. 2.15. Забезпечує поточне зберігання бухгалтерських документів у діловодстві бухгалтерії, після спливу термінів поточного зберігання організовує передання бухгалтерських документів до архівного підрозділу підприємства у порядку, встановленому нормативно - правовими актами у сфері діловодства та архівної справи.
Згідно п. 3.3. головний бухгалтер має право отримувати від працівників та керівників інших структурних підрозділів підприємства інформацію та документи, необхідні для виконання посадових обов'язків; за п. 3.5 має право не приймати до обліку документи, підготовлені з порушенням встановлених вимог, а також документи щодо господарських операцій, які проводяться з порушенням законодавства.
Згідно з положеннями посадової інструкції п. 4.1. та 4.4. головний бухгалтер несе відповідальність за невиконання або неякісне виконання посадових завдань та обов'язків, а також завдання матеріальних збитків підприємству з власної вини (у межах, встановлених законодавством).
Так, положеннями посадової інструкції визначено підпорядкування головному бухгалтеру працівників бухгалтерії підприємства та обов'язкове виконання його розпоряджень. Таким чином, ОСОБА_8 , яка обіймала посаду бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», була підпорядкована головному бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_6 .
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_6 починаючи з 13.08.2021, перебуваючи на посаді головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», наділена відповідними службовими повноваженнями та обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто, відповідно до ч. 3 ст. 18 Кримінального кодексу України та п. 1 примітки до
ст. 364 Кримінального кодексу України є службовою особою.
Відповідно до листа Департаменту охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації при обчисленні заробітної плати працівникам охорони здоров'я підприємства в своїй роботі використовують положення Наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» та Постанови Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я».
Відповідно до п. 1.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення», ці умови розроблені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» і застосовуються при обчисленні заробітної плати зокрема:
-працівників сфери охорони здоров'я та соціального захисту населення України незалежно від підпорядкування.
Пункт 1.4. визначає, що оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), або в залежності від виконання норм виробітку і відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат та надбавок, передбачених діючим законодавством.
Пунктом 1.6. визначено, що конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат визначаються керівником закладу, установи за рахунок і в межах фонду заробітної плати та відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.
Відповідно до ст. 94 Кодексу законів про Працю України (далі - КзпП України), заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
За статтею 4 Закону України «Про оплату праці» джерелом коштів на оплату праці для установ і організацій, що фінансуються з бюджету, є кошти, які виділяються з відповідних бюджетів, грантів, а також частина доходу, одержаного внаслідок господарської діяльності та з інших джерел.
Згідно ст. 8 Закону України «Про оплату праці», держава здійснює регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом встановлення розміру мінімальної заробітної плати та інших державних норм і гарантій, встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, а також шляхом оподаткування доходів працівників. Умови розміру оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України».
Приписами статті 35 Закону України «Про оплату праці» не допускається приховування від органів контролю за додержанням законодавства про оплату праці, зокрема податкових органів, будь-якої інформації з питань оплати праці.
Таким чином, підставою для здійснення нарахувань заробітної плати та інших виплат особі є наявність трудових відносин між такою особою та роботодавцем, дотримання працівником і роботодавцем наведених вище умов чинного законодавства України.
З метою нарахування заробітної плати працівникам КНП «Мар'їнська центральна районна лікарня» на рахунок КНП «Мар'їнська центральна районна лікарня» щомісячно надходять бюджетні грошові кошти за надання медичних послуг за програмою «медичні гарантії за договором» від Національної служби охорони здоров'я України, утвореної Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2917 № 1101.
Згідно з Положенням Про Національну службу охорони здоров'я, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2917 № 1101, Національна служба охорони здоров'я відповідно до покладених на неї завдань, здійснює оплату згідно з тарифом за надані пацієнтам медичні послуги (включаючи медичні вироби) та лікарські засоби за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій та іншими договорами про медичне обслуговування населення.
На підставі відомостей податкової звітності - додатку 4 ДФ до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, поданої уповноваженими особами КНП «Мар'їнська центральна районна лікарня», у порядку, встановленому Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» та Наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2023 № 113 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4», у графі «Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта» визначено фізичних осіб, на користь яких КНП «Мар'їнська центральна районна лікарня» нараховується дохід та податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
За порядком, визначеним «Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, на основі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застрахована особа - фізична особа, яка підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Страхувальники - роботодавці та інші особи, які сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), нарахування яких здійснюється у натуральній формі.
Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.
У порушення вище перелічених вимог законодавства України та підзаконних нормативно - правових актів, прийнятих на їх основі, на початку 2022 року (точна дата та час в ході досудового розслідування не встановлені), але не пізніше 10.02.2022, у ОСОБА_6 , яка обіймала посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», виник злочинний умисел, спрямований на протиправну розтрату бюджетних грошових коштів, які нараховуються у фонд оплати праці для сплати заробітної плати перебуваючим у трудових відносинах з КНП «Мар'їнська ЦРЛ» працівникам.
Відповідно до Наказу директора КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_9 № 41 від 04.04.2022, у зв'язку з військовою агресією та запровадженням воєнного стану згідно з Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/200, керуючись ст. 2 Закону України від 15.03.2022 № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ст. 60-2 КЗ України зі змінами 2022 року для забезпечення своєчасної звітності, листування, роботи з персоналом лікарні, з 04.04.2022 запроваджено дистанційну роботу до закінчення воєнного стану працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зокрема ОСОБА_6 ; працівникам для роботи використовувати апаратуру та обладнання, яке знаходилось в кабінетах; виконувати обов'язки, передбачені трудовим договором, посадовою інструкцією та іншими локальними актами. Вказаним наказом визначено
ОСОБА_6 здійснювати оплату праці згідно табелів роботи.
З метою реалізації свого злочинного умислу ОСОБА_6 з січня 2022 маючи єдиний умисел, почала здійснювати діяльність, спрямовану на протиправну розтрату бюджетних грошових коштів з фонду оплати праці для сплати заробітної плати працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», шляхом організації подання зарплатних відомостей посадовими особами КНП «Мар'їнська ЦРЛ», які містили завідомо неправдиві відомості, на підставі яких здійснювалось нарахування та виплата заробітної плати працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ».
Так, у лютому 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), ОСОБА_6 , будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 66 799, 74 грн., з якої 54 337, 50 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими остання розпорядились на власний розсуд.
У зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», 24.02.2022 року о 05 год. 30 хв. Указом Президента України ОСОБА_10 № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», на всій території України введено воєнний стан, який в подальшому неодноразово продовжено Верховною Радою України.
У зв'язку з чим, ОСОБА_6 , у березні 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 61 149, 48 грн., з якої 48 687, 24 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими остання розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у квітні 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 92 575 грн., з якої 61 259, 62 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у травні 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 68 425 грн., з якої 49 571, 86 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у червні 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 123 970 грн., з якої 89 618,94 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у липні 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 273 225 грн., з якої 257 040, 75 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у серпні 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 313 950 грн., з якої 292 740, 92 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у вересні 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 277 725 грн., з якої 253 360, 99 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у жовтні 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 277 725 грн., з якої 251 064, 08 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у листопаді 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 277 725 грн., з якої 246 225, 74 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у грудні 2022 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 313 950 грн., з якої 278 800,13 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у січні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 120 750 грн., з якої 108 599, 38 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у лютому 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 120 750 грн., з якої 108 599, 38 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у березні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 116 725 грн., з якої 104 574,38 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у квітні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 116 725 грн., з якої 100 101,22 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у травні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 120 750 грн., з якої 107 481, 09 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у червні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 120 750 грн., з якої 107 481, 09 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у липні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 120 750 грн., з якої 107 481, 09 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у серпні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 120 750 грн., з якої 107 481, 09 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у вересні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 161 000 грн., з якої 147 731,09 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у жовтні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 161 000 грн., з якої 147 731,09 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у листопаді 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 120 750 грн., з якої 107 481,09 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у грудні 2023 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 161 000 грн., з якої 147 731,09 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Далі, ОСОБА_6 , у березні 2024 (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), будучи службовою особою, обіймаючи посаду головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи єдиний прямий умисел спрямований на розтрату майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив і мету поліпшення майнового становища третіх осіб, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою розтрати бюджетних грошових коштів, які виділені на оплату праці працівникам КНП «Мар'їнська ЦРЛ», зловживаючи своїм службовим становищем, маючи право доступу до електронного кабінету КНП «Мар'їнська ЦРЛ» в АТ «КБ «Приват Банк», організувала подання зарплатних відомостей, які містять неправдиві дані у вигляді розміру заробітної плати, яка підлягає виплаті бухгалтеру КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, ОСОБА_6 , будучи обізнаною про суму грошових коштів, яка підлягає виплаті бухгалтеру ОСОБА_8 , у якості заробітної плати, діючи умисно, повторно, з метою розтрати бюджетних коштів, нарахувала останній заробітну плату у загальній сумі 27 220,48 грн., з якої 10 000 грн., - є зайво нарахованою, й не відображеною у відповідних звітах, що у свою чергу призвело до безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів, якими останні розпорядились на власний розсуд.
Внаслідок умисних протиправних дій головного бухгалтера КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_6 , вчинених у період з лютого 2022 по грудень 2023 року та березень 2024, КНП «Мар'їнська ЦРЛ» спричинено майнову шкоду на загальну суму 3 295 180, 85 грн.
Оцінюючи обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_6 кримінального правопорушення за наведених у повідомленні про підозру обставин, слідчий суддя керується стандартом доказування «обґрунтована підозра». Цей стандарт є менш суворим у порівнянні зі стандартом доказування «поза розумним сумнівом», який застосовується під час розгляду висунутого особі обвинувачення по суті, та не передбачає оцінку доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні злочину.
Як зазначає Європейський Суд з прав людини у рішеннях «Фокс, Кемпбел і Гартлі проти Сполученого Королівства», «Нечипорук та Йонкало проти України» під обґрунтованою підозрою Європейський суд розуміє існуючі факти або інформацію, яка може переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити кримінальне правопорушення. Отже, факти, які є причиною виникнення підозри, не обов'язково повинні бути такими ж переконливими, як ті, що вимагаються для обвинувального вироку чи висунення обвинувачення особі, але вони мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування та застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
На підставі оцінки сукупності отриманих фактів та обставин слідчий суддя лише визначає, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для обрання щодо неї запобіжного заходу.
Обґрунтованість повідомленої ОСОБА_6 підозри підтверджується наданими слідчим матеріалами, зокрема:
- повідомленням про вчинення кримінального правопорушення у порядку ст. 214 КПК України від 03.04.2024;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від 05.04.2024;
- наказом директора КНП «Мар'їнська ЦРЛ» ОСОБА_9 № 41 від 04.04.2022 «Про запровадження дистанційної роботи в умовах воєнного стану деяких фахівців»;
- листом КНП «Мар'їнська ЦРЛ» № 6/01-14.1 від 29.07.2024;
- матеріалами аналітичного досьє на фізичну особу ОСОБА_6 № 3696 від 30.07.2024;
- наказом (розпорядження) № 165к від 05.10.2021 про прийняття на роботу головного бухгалтера КНП «Мар'їнська центральна районна лікарня» ОСОБА_6 ;
- поясненнями ОСОБА_6 від 26.10.2024;
- листом Департаменту охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації № 01-22/4172/0/71-24 від 11.11.2024 з додатками;
- протоколом огляду від 12.11.2024 з додатком;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від 27.11.2024;
- листом Департаменту охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації № 01-22/402/0/71-25 від 28.01.2025;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від 05.03.2025;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , від 11.03.2025 зі стенограмою до нього;
- висновком аналітичного дослідження ГУ ДПС у Донецькій області № 28/05-99-08-16/01989852 від 06.06.2025;
- висновком експерта № 1327 від 20.08.2025;
- протоколом допиту потерпілого ОСОБА_13 від 11.08.2025 з додатком;
- листом СБУ № 78/2.1/78/2/5/5-4302 від 13.08.2025;
- іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Відомості, які містяться у наведених матеріалах та інших доданих до клопотання доказів узгоджуються з обставинами, зазначеними у повідомленні про підозру, підтверджують їх та у своїй сукупності дають вагомі підстави для висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні нею кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Під час вирішення питання про обрання особі запобіжного заходу повноваження слідчого судді в частині оцінки допустимості доказів обмежуються випадками, передбаченими ст. 87 КПК України, втім доводи про наявність таких підстав стороною захисту не повідомлялися.
Слід наголосити, що стандарт доказування «обґрунтована підозра» обмежує міру, до якої слідчий суддя може оцінювати обставини, відомості про які надані сторонами. В межах оцінки питань, обумовлених розглядом клопотання, слідчий суддя не констатує та не має права констатувати винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення.
3.3. Щодо наявності ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України
Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. Слідчий суддя, оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваного, має дійти обґрунтованого висновку про високу ступінь ймовірності позапроцесуальних дій зазначеної особи.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Клішин проти України» наявність кожного ризику повинна носити не абстрактний, а конкретний характер та доводитися відповідними доказами.
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий послався на існування ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, отже слідчий суддя має оцінити їх наявність, зокрема ризиків:
- переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
- незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні;
- вчинити інше кримінальне правопорушення.
3.3.1. Щодо ризику переховуватись від органів досудового розслідування та суду
Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи слідчого про те, що злочин у якому обґрунтовано підозрюється ОСОБА_6 згідно ст. 12 КК України відноситься до особливо тяжких, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Підставами вважати, що підозрювана ОСОБА_6 переховуватиметься від органів досудового розслідування та суду є також те, що наслідки та ризик втечі для неї у цьому випадку можуть бути визнаними, як менш небезпечними, ніж покарання та процедура його відбування.
Також, вказаний ризик підтверджуються тим, що ОСОБА_6 в умовах воєнного стану свідомо залишилась на тимчасово окупованій території України в м. Курахове Донецької області, переслідуючи мету ухилення від кримінальної відповідальності, що надає останній можливість вчинити так само у випадку призначення покарання за вчинені злочини.
На переконання слідчого судді, очікування можливого суворого покарання саме по собі може бути реальним мотивом та підставою для підозрюваної переховуватися від органів досудового розслідування чи суду. Це твердження узгоджується з позицією Європейського суду з прав людини, який зазначав, що суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування (п. 80 рішення у справі «Ілійков проти Болгарії»).
Разом з тим, сама лише тяжкість кримінального правопорушення та суворість можливого покарання без врахування інших факторів не є достатньою підставою для висновку про наявність такого ризику.
19.08.2025, у зв'язку із не встановленням місцезнаходження підозрюваної ОСОБА_6 , останню оголошено у розшук, оскільки досудовим розслідуванням встановлено, що вона ухиляється від явки до органу досудового розслідування, що перешкоджає проведенню із нею слідчих і процесуальних дій та унеможливлює своєчасне прийняття законного процесуального рішення по даному кримінальному провадженню у розумні строки.
Наведені обставини у своїй сукупності свідчать про те, що ОСОБА_6 , усвідомлюючи тяжкість та невідворотність покарання, не лише може переховуватися, але і переховується від органів досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Викладене переконує слідчого суддю в обґрунтованості доводів сторони обвинувачення щодо наявності цього ризику.
3.3.2. Щодо ризику незаконного впливу на свідків у цьому ж кримінальному провадженні та ризику вчинити інше кримінальне правопорушення
Під час оцінки цього ризику слідчий суддя виходить з того, що:
- показання свідків, як тих, що вже допитані під час досудового розслідування, так і тих, які можуть бути допитані у подальшому, є процесуальними джерелами доказів (ч. 2 ст. 84 КПК України) та можуть мати важливе значення в контексті предмету доказування у цьому кримінальному провадженні;
- встановлена кримінальним процесуальним законом процедура отримання показань свідків передбачає безпосереднє сприйняття їх судом у судовому засіданні (ст. 23, 224 КПК України). Отже, ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й продовжує існувати на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.
Крім того, слідчий суддя враховує, що під час досудового розслідування у якості свідків допитані близький родич - донька та колишні колеги ОСОБА_6 - працівники КНП «Мар'їнська ЦРЛ», існує ризик здійснення протизаконного впливу ОСОБА_6 на вказаних осіб, з метою зміни, відмови від наданих свідками показань.
Тим самим не виключається можливість вчинення ОСОБА_6 іншого кримінального правопорушення з метою приховання вже вчиненого кримінального правопорушення, його слідів та доказів, або іншого кримінального правопорушення, не пов'язаного з цим, розуміючи невідворотність настання кримінальної відповідальності.
Наведені обставини свідчать про обґрунтованість доводів слідчого в частині наявності ризику незаконного впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні з метою їх спонукання до відмови у наданні викривальних показань чи до перешкоджання в одержанні слідством документів, що мають істотне значення для досудового розслідування.
3.4. Щодо наявності підстав для обрання запобіжного заходу
З урахуванням обґрунтованої підозри та встановлених ризиків кримінального провадження, на цьому етапі кримінального провадження обрання запобіжного заходу є об'єктивно необхідним з метою досягнення дієвості кримінального провадження і забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного.
Частина 2 ст. 183 КПК України визначає виключний перелік осіб, до яких може бути застосований цей запобіжний захід. ОСОБА_6 належить до цього переліку як особа, яка підозрюється у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років (п. 4 ч. 2 цієї статті).
Слідчий суддя враховуючи обґрунтованість підозри, встановлені ризики, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення та оцінивши наведені обставини у сукупності, дійшов висновку, що запобіжний захід у виді тримання під вартою є пропорційним для запобігання ризикам, наведеним у клопотанні слідчого. Крім того, після затримання підозрюваного і не пізніше як через 48 годин з часу його доставки до місця кримінального провадження, слідчий суддя має розглянути за його участі питання про застосування обраного запобіжного заходу у виді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід.
3.5. Щодо перевірки питання недостатності застосування більш м'яких запобіжних заходів, визначення розміру застави та покладення на підозрюваного обов'язків
В межах цього провадження слідчий суддя не перевіряє питання недостатності застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання встановленим ризикам, оскільки, відповідно до ст. 194 КПК такі обставини встановлюються під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу. Натомість, згідно з ч. 6 ст. 193 КПК під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу слідчий суддя має перевірити лише наявність підстав, встановлених у ст. 177 КПК.
КПК України не встановлює альтернативних запобіжних заходів, у випадку, якщо підозрюваний виїхав з України та оголошений у розшук. Відповідно, обрання такого запобіжного заходу зумовлене поведінкою самої підозрюваної та наявністю підстав, передбачених статтею 177 КПК України.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 183, ч. 4 ст. 197 КПК України, слідчий суддя не зазначає строку дії цієї ухвали, не визначає розмір застави та, відповідно, не покладає на підозрюваного обов'язки.
Отже, клопотання слідчого, погоджене прокурором, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 131, 132, 176-178, 193-199, 309, 369-372, 376, 532 КПК, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до ЄРДР № 12025050000000203 від 20.03.2025 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 - задовольнити.
Обрати підозрюваній ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Після затримання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і не пізніше як через 48 годин з часу її доставки до місця кримінального провадження розглянути з її участю питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'яти днів з дня її оголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали складено та проголошено 08.09.2025 о 16.45 год.
Слідчий суддя ОСОБА_1