Справа № 592/13211/25
Провадження № 3/592/2906/25
03 вересня 2025 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Костенко Владислав Геннадійович, з участю прокурора Чухно А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Суми, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
04.03.2021 ОСОБА_2 склала Присягу працівника поліції.
Відповідно до наказу Національної поліції України від 12.04.2023 № 507 о/с ОСОБА_2 присвоєно спеціальне звання «лейтенант поліції».
Відповідно до витягу з наказу від 08.06.2023 № 239 о/с Головного управління Національної поліції України в Сумській області, лейтенанта поліції ОСОБА_2 призначено на посаду дільничного офіцеру поліції сектору превенції ВП № 4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області з 08.06.2023.
Відповідно до витягу з наказу від 29.12.2023 № 572 о/с лейтенанта поліції ОСОБА_2 , дільничного офіцера поліції сектору превенції ВП № 4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, вважати надалі за прізвищем ОСОБА_3 (свідоцтво про шлюб від 03.06.2023 НОМЕР_2 ).
Відповідно до витягу з наказу ГУНП в Сумській області від 30.05.2024 № 226 о/с, лейтенанта поліції ОСОБА_1 , дільничного офіцера поліції сектору превенції ВП № 4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, звільнено зі служби в поліції відповідно до п. 7 (за власним бажанням) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», з 03.06.2024.
ОСОБА_1 була ознайомлена із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлювала, що вона є суб'єктом декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язаний подати електронну щорічну декларацію, до 1 квітня наступного року після припинення діяльності за минулий рік, тобто за 2024 рік. Останнім днем подання щорічної декларації після звільнення була дата 31.03.2025.
Однак, ОСОБА_1 , після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, а саме 06.07.2025 (останнім днем подання була дата 31.03.2025).
У такий спосіб ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судовий розгляд призначено на 08-50 год. 03.09.2025.
ОСОБА_1 повідомлена про дату та час судового розгляду шляхом надіслання sms-повідомлення через програму документообігу Д-3 (доставлено 15.08.2025). Однак остання до суду не з'явилася, жодних заяв чи клопотань від неї не надходило.
Прокурор в суді вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просив притягнути останню до відповідальності та накласти адміністративне стягнення. Прокурор на підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП надав висновок.
Вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами.
Присягою працівника поліції Суховій В.С. від 04.03.2021.
Наказом НПУ від 12.04.2023 № 507 о/с, яким ОСОБА_2 присвоєно спеціальне звання «лейтенант поліції».
Витягом з наказу від 08.06.2023 № 239 о/с ГУ НПУ в Сумській області, відповідно до якого лейтенанта поліції ОСОБА_2 призначено на посаду дільничного офіцеру поліції сектору превенції ВП № 4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області з 08.06.2023.
Витягом з наказу ГУНП в Сумській області від 29.12.2023 № 572 о/с, згідно з яким лейтенанта поліції ОСОБА_2 , дільничного офіцера поліції сектору превенції ВП № 4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, вважати надалі за прізвищем ОСОБА_3 (свідоцтво про шлюб від 03.06.2023 НОМЕР_2 ).
Витягом з наказу ГУНП в Сумській області від 30.05.2024 № 226 о/с, відповідно до якого лейтенанта поліції ОСОБА_1 , дільничного офіцера поліції сектору превенції ВП № 4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, звільнено зі служби в поліції відповідно до п. 7 (за власним бажанням) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», з 03.06.2024.
Послужним списком працівника поліції ОСОБА_1 ..
Пам'ятками-застереженнями від 14.05.2020, 21.04.2023, 03.06.2024, пам'яткою-ознайомлення від 21.04.2023, 14.05.2020, зобов'язаннями від 21.04.2023, 14.05.2020, розпискою від 03.06.2024, підпискою про ознайомлення від 18.09.2020, пам'яткою-попередження від 14.05.2020, з яких вбачається що ОСОБА_1 була ознайомлена із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлювала, що вона є суб'єкт декларування та останній відомо про відповідальність за неподання, несвоєчасне подання декларацій, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, подання недостовірних відомостей про майно суб'єктами декларування.
Інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій щодо послідовності дій користувача ОСОБА_1 у період з 31.12.2024 по 08.07.2025 з якого вбачається, що 06.07.2025 розпочала роботу в системі та в подальшому цього ж дня подала декларацію.
Інформацією про суб'єкта декларування ОСОБА_1 , з якої вбачається, що 06.07.2025 остання подала декларацію 06.07.2025 19:45, вид декларації та звітний період - щорічна за 2024 рік.
Письмовими поясненнями ОСОБА_1 , які містяться в матеріалах справи. Так, остання вказала, що причиною несвоєчасного подання декларації було те, що вона забула про подання щорічної декларації після звільнення за 2024 рік. Приблизно в квітні - травні 2025 року працівники сектору кадрового забезпечення Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_1 нагадували про подання декларації, але в той час у неї не було можливості подати декларацію, так як в наявності не було комп'ютерної техніки.
Досліджені докази є логічними і послідовними, а тому не викликають сумнівів та в сукупності поза розумним сумнівом підтверджують обставини, викладені у протоколі.
Відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"- "ґ", пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Відповідно до Наказу 23.07.2021 № 448/21 Національного агентства з питань запобігання корупції затверджений «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Декларація подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - поліцейські.
Виходячи з викладеного, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією і зобов'язаний подати відповідну декларацію.
З наведеного вбачається, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, була зобов'язана подати декларацію за 2024 рік до 31.03.2025, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства. Однак, остання в порушення вказаних вимог законодавства, подала декларацію лише 06.07.2025.
Про наведені норми ОСОБА_1 було відомо завчасно, їй наданий достатній час для виконання обов'язку. Проте будь-яких поважних причин невиконання такого обв'язку не встановлено. Немає жодного об'єктивного доказу, на підставі якого можна було поза розумним сумнівом вважати, що у ОСОБА_1 були поважні причини з яких вона не виконала обов'язок встановлений законом. У зв'язку з цим нічого не залишається, як застосувати відповідне стягнення.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. 308 КпАП України,
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 грн 60 коп. за реквізитами: отримувач - ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
На підставі частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до частини 1 статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у визначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно з частиною 2 статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, тобто 1 700 грн 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в десятиденний строк до Сумського апеляційного суду з дня її винесення.
Суддя В.Г. Костенко