Ухвала від 05.09.2025 по справі 593/1045/25

Справа № 2/593/358/2025

УХВАЛА

"05" вересня 2025 р. Бережанський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючої - судді Данилів О.М.

при секретарі Паньків М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Бережани Тернопільської області клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» про закриття провадження по цивільній справі № 593/1045/25 за їх позовом до ОСОБА_1 про стягнення боргу по кредитному договору,-

ВСТАНОВИВ:

28 липня 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» звернулося в Бережанський районний суд Тернопільської області із позовом до ОСОБА_1 про стягнення боргу по кредитному договору № 101604353, який був укладений між ТзОВ '' МІЛОАН'' та ОСОБА_1 27 січня 2022 року.

Вищевказані позовні вимоги були проплачені судовим збором у розмірі 3028 грн.

Цього ж дня протоколом автоматизованого розподілу вищевказану цивільну справу було передано судді Данилів О.М.

8 серпня 2025 року за вказаними позовними вимогами ухвалою Бережанського районного суду було відкрито провадження по справі та вирішено розглядати подані позивачем позовні вимоги у порядку спрощеного провадження із повідомленням сторін.

28 серпня 2025 року від представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» надійшло письмове клопотання про закриття провадження у справі за відсутності предмету спору та одночасно просили повернути сплачений ними судовий збір.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає необхідним подане стороною позивача клопотання про закриття провадження по справі задоволити, виходячи із наступного.

Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

А так як заявлене стороною позивача клопотання не суперечить закону, тому суд вважає необхідним його задоволити і провадження по справі закрити.

Що стосується клопотання позивача про повернення сплаченого судового збору, то вказані вимоги також слід задоволити, виходячи із наступного.

Відповідно до п.5 ч. 1 ст.7 Закону України “ Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду у разі закриття (припинення ) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку із відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом). У цьому випадку судовий збір повертається повністю.

А так як із долученої до позовної заяви платіжної інструкції № 98038 від 18 лютого 2025 року видно, що позивач Товариство з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» подану ним до суду позовну вимогу проплатив судовим збором у розмірі 3028 ( три тисячі двадцять вісім) гривень, а тому відповідно до п.5 ч. 1 ст.7 Закону України “Про судовий збір» сплачену суму судового збору слід повернути особі, яка його сплатила.

На підставі вищенаведеного, керуючись п.2 ч.1 ст. 255 ЦПК України, п.5 ч. 1 ст.7 Закону України “ Про судовий збір», суд,-

УХВАЛИВ:

Провадження у цивільній справі № 593/1045/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» до ОСОБА_1 про стягнення боргу по кредитному договору закрити за відсутності предмета спору.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» ЄДРПОУ 35625014 сплачений 18 лютого 2025 року відповідно до платіжної інструкції № 98038 судовий збір у розмірі 3028 ( три тисячі двадцять вісім) гривень.

Перерахування коштів здійснити за наступними реквізитами: ПАТ ''ТАСкомбанк'', ІВАN № НОМЕР_1 .

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду на протязі 15 діб з дня її проголошення.

Суддя Бережанського

районного суду Тернопільської області Данилів О.М.

Попередній документ
130014532
Наступний документ
130014534
Інформація про рішення:
№ рішення: 130014533
№ справи: 593/1045/25
Дата рішення: 05.09.2025
Дата публікації: 09.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Бережанський районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (05.09.2025)
Дата надходження: 28.07.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором
Розклад засідань:
05.09.2025 11:00 Бережанський районний суд Тернопільської області