454/3289/25
"05" вересня 2025 р. м. Сокаль
Суддя Сокальського районного суду Львівської області Фарина Л. Ю. розглянувши матеріали справи, які надійшли від начальника відділення поліції №2 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого АДРЕСА_1 , не працюючого
за ч.3 ст.126 та ч.1 ст. 130, Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 19.08.2025р. серії ЕПР1 №427792 за ч.3 ст.126 КУпАП та протокол від 19.08.2025р. серії ЕПР1 №427775 за ч.1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Враховуючи, що протоколи про вчинення правопорушень складено відносно однієї і тієї ж особи та стосуються однієї і тієї ж події, тому для всебічного і повного з'ясування обставин справи їх слід об'єднати в одне провадження.
При об'єднанні справи слід дотримуватися вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Згідно з вищевказаними протоколом ОСОБА_2 ставиться у вину те, що він 19.08.2025 року близько 11.09год. в с.Верени Львівської області керував мотоциклом марки «Forte» без державного реєстраційного знаку в стані алкогольного сп'яніння та будучи обмеженим у праві керування транспортними засобами від 11.11.2020р. Кам'янко-Бузьким районним відділом ДВС.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
За приписами ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Зі змісту протоколу вбачається, що місцем вчинення правопорушення є с.Верени Львівської області.
Згідно листа Ради суддів України від 22.07.2020 року №9рс-466/20-вих до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Законом України № 2808-IX від 1 грудня 2022 року «Про внесення зміни до пункту 3-1 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів", який набрав чинності 23.12.2022 року, розділ ХІІ «Прикінцевих та перехідних положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», пункт 3-1був викладений в такій редакції: "До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX"".
Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» №807-IX від 17.07.2020 р., у Львівській області утворено, крім іншого, Червоноградський район (з адміністративним центром у місті Червоноград) у складі територій Белзької міської, Великомостівської міської, Добротвірської селищної, Лопатинської селищної, Радехівської міської, Сокальської міської, Червоноградської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Цією ж постановою у Львівській області ліквідовано: Бродівський, Буський, Городоцький, Дрогобицький, Жидачівський, Жовківський, Золочівський, Кам'янка-Бузький, Миколаївський, Мостиський, Перемишлянський, Пустомитівський, Радехівський, Самбірський, Сколівський, Сокальський, Старосамбірський, Стрийський, Турківський, Яворівський райони.
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення та додатків вбачається, що місцем вчинення адміністративного правопорушення є с.Верени Львівської області, яке раніше до постанови Верховної ради України від 17.07.2020року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» належало до Кам'янка-Бузького району Львівської області тобто до Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області, оскільки даний суд продовжує здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності постанови Верховної ради України від 17.07.2020 року №807-ІХ.
В зв'язку з цим, вважаю, що матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.3 ст.126 та ч.1 ст. 130 КУпАП, слід передати на розгляд до Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області за підсудністю.
Керуючись ст. 276 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.3 ст.126 та ч.1 ст. 130 КУпАП передати на розгляд Кам'янка-Бузькому районному суду Львівської області, для розгляду по суті.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. Ю. Фарина