Справа № 420/34197/24
04 вересня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Харченко Ю.В., розглянувши в порядку письмового провадження звіт (від 17.06.2025 року за № 61162/25) Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області у справі № 420/34197/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності, та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд:
- визнати противоправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ: 20987385, адреса: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83), щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно довідки (від 09.08.2024 року №ЮО 116755 «Про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023 року», що надійшла від ІНФОРМАЦІЯ_1 (на виконання Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25.06.2024 року по справі № 420/33398/23);
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ: 20987385, адреса: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки від 09.08.2024 року № ЮО 116755 «Про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023 року» наданої ІНФОРМАЦІЯ_2 (на виконання Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25.06.2024 року по справі № 420/33398/23), здійснювати виплату перерахованої пенсії без обмеження її максимальним розміром, а також провести доплату різниці між нарахованими та фактично виплаченими розмірами пенсії з 01.01.2023 року по день проведення доплати.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 29 січня 2025 року по справі №420/34197/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, - задоволено частково.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, щодо відмови у проведенні перерахунку і виплати ОСОБА_1 пенсії з 01.02.2023 на підставі довідки від 09.08.2024 року № ЮО116755 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, з урахуванням грошового забезпечення, визначеного в указаних довідці, виданій ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.02.2023 на підставі довідки від 09.08.2024 року № ЮО116755 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, з урахуванням грошового забезпечення, визначеного в указаних довідці, виданій ІНФОРМАЦІЯ_2 , з урахуванням виплачених сум.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
03.03.2025 року ОСОБА_1 , звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з заявою, у якій просив суд:
- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення від 29.01.2025 року по справі № 420/34197/24 шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати протягом десяти днів, з дня набрання ухвалою законної сили, звіт про виконання судового рішення.
17 червня 2025 року від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов звіт (вхід. № 61162/25) про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 року, в якому відповідач просить суд прийняти звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 року у справі № 420/34197/24.
Так, у вказаній заяві наголошено, що відповідач виконав рішення суду по справі № 420/34197/24 .
03.09.2025 року від позивача надійшла заява ( вх. № ЕС/91749/25), в якій останній зазначив, що підтверджує виконання відповідачем рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 року по справ № 420/34197/24.
Вирішуючи питання прийняття звіту, встановлення нового строку на подання звіту про виконання судового рішення, або накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, суд виходить із наступного.
Частиною 1 статті 382 КАС України (в редакції на момент встановлення судового контролю та подання звіту про виконання судового рішення), передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 382 КАС України (в редакції на момент встановлення судового контролю та подання звіту про виконання судового рішення), за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд також враховує, що 19.12.2024 року набув чинності Закон України № 4094-IX від 21.11.2024 року щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України, в тому числі, КАСУ, щодо удосконалення положень про судовий контроль за виконанням судових рішень.
Так, КАС України доповнено, зокрема, ст. 382-2, згідно якої, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення; 5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання; 6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
Також, КАСУ доповнено, зокрема, ст. 382-3, згідно ч.ч. 1, 2 якої, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
Таким чином, головною метою судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах є реалізація завдання адміністративного судочинства, оскільки ефективний захист прав осіб завершується виконанням судового рішення.
Розглядаючи звіт суб'єкта владних повноважень про виконання рішення, суд повинен перевірити чи досягнуто мети задля якої постановлено судове рішення, тобто, чи відбулося фактичне відновлення порушеного права.
Дослідивши наданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області звіт від 22 липня 2025 року, суд зазначає, що відповідачем вжито заходи з метою виконання судового рішення, та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 17 лютого 2025 року у справі № 420/27287/24, на думку суду, а також враховуючи позицію позивача, виконано у повному обсязі.
Таким чином, враховуючи вище окреслене, суд вважає за можливе прийняти Звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 року, у справі №420/34197/24.
Керуючись статтями 121, 248, 256, 381-1, 382, 382-1, 382-2, 382-3 КАС України, суд, -
Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (від 17.06.2025 року вхід. № 61162/25) про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 січня 2025 по справі № 420/34197/24.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.
Ухвалу складено 04.09.2025 року, з урахуванням знаходження судді Харченко Ю.В. у відпустці, у період з 30.05.2025 року по 27.06.2025 року, з 15.08.2025 по 22.08.2025, а також на лікарняному з 07.07.2025року по 08.08.2025 року, включно.
Суддя Харченко Ю. В.
Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (від 17.06.2025 року вхід. № 61162/25) про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 січня 2025 по справі № 420/34197/24
04.09.25.