Ухвала від 05.09.2025 по справі 420/8583/22

Справа № 420/8583/22

УХВАЛА

05 вересня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Хурси О.О.,

при секретарі Сидоренко Ю.С,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні в приміщенні суду заяву Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню,

ВСТАНОВИВ:

Боржник подав до суду заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Свою заяву мотивує тим, що ухвалою суду було встановлено спосіб і порядок виконання рішення, що може призвести до подвійного виконання рішення суду.

В судове засідання учасники справи не з'явилися. Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, не здійснювалося.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.05.2024 по справі № 420/7995/24 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 01.06.2022 пенсії по інвалідності ОСОБА_1 без обмеження максимальним розміром - десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.

Так, судом встановлено, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.07.2022 по справі № 420/8583/22 видано виконавчий лист від 12.07.2023 року.

Ухвалою суду від 11.08.2025 встановлено спосіб і порядок виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.07.2022 по справі № 420/8583/22 шляхом стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 невиплаченої заборгованості по пенсії в сумі 93 175,26 грн.

Надаючи оцінку вказаним доводам суд виходить із такого застосування норм права.

Згідно з частиною 1 статті 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин (частина 2 статті 374 КАС України).

Отже, наведені вище положення передбачають можливість визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, якщо він виданий компетентним судом і є належним виконавчим документом, однак наявні обставини, які виключають можливість його примусового виконання.

Відповідно до правової позиції, викладеної у поставі Верховного Суду від 15.11.2020 у справі № 752/2391/17, наведені в статті 374 КАС України підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, можливо поділити на дві групи: матеріально-правові і процесуально-правові.

До матеріальних підстав відносяться випадки відсутності обов'язку боржника через його припинення, добровільне виконання боржником чи іншою особою.

Процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа, зокрема:

- видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню);

- коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню;

- видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі виконавчого листа;

- помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване;

- видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі від найдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката;

- пред'явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред'явлення цього листа до виконання.

Під іншими причинами слід розуміти випадки, коли в апеляційному чи касаційному порядку або ж у зв'язку з нововиявленими обставинами скасовано чи змінено рішення суду, а виконавчий лист ще не виконаний.

Враховуючи вище наведене, суд доходить висновку, що заява представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області підлягає задоволенню з огляду на те, що судом змінено спосіб виконання рішення.

Керуючись статтями 374, 256, 295, 297Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області - задовольнити повністю.

Визнати виконавчий лист виданий 12.07.2023 року у справі № 420/8583/22 на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.07.2022 таким, що не підлягає виконанню.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 05.09.2025.

Суддя Олександр ХУРСА

Попередній документ
130006215
Наступний документ
130006217
Інформація про рішення:
№ рішення: 130006216
№ справи: 420/8583/22
Дата рішення: 05.09.2025
Дата публікації: 08.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Одеський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (11.08.2025)
Дата надходження: 23.06.2025
Предмет позову: про встановлення або зміну способу та порядку виконання судового рішення
Розклад засідань:
04.08.2025 10:30 Одеський окружний адміністративний суд
11.08.2025 10:30 Одеський окружний адміністративний суд
05.09.2025 10:30 Одеський окружний адміністративний суд