Справа № 420/7758/25
05 вересня 2025 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Завальнюк І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову по справі № 420/7758/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
У березні 2025р. ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якому просив:
- визнати неправомірними надані ІНФОРМАЦІЯ_2 до ГУ ПФУ в Херсонській області наступні довідки про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії відповідно до Постанови КМУ від 21.02.2018р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб»:
- довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 7.03.2018р. №ТХ27789;
- довідку про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії від 26.08.2020р. №6/2/341;
- дві різні редакції однієї довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 21.02.2025р. №11/1/237;
- дії ІНФОРМАЦІЯ_3 з надання до ГУ ПФУ в Херсонській області вказаних довідок про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 : відкликати раніше надані ним до ГУ ПФУ в Херсонській області наступні довідки про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії:
- довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 7.03.2018р. №ТХ27789;
- довідку про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії від 26.08.2020р. №6/2/341;
- дві різні редакції однієї довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, від 21.02.2025р. №11/1/237;
- скласти та надати до ГУ ПФУ в Херсонській області замість вказаних раніше наданих ним довідок про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 5.03.2019р. для перерахунку його пенсій з 1.04.2019р. із зазначенням в ній того самого переліку у тих самих їх середньомісячних відсоткових значеннях тих додаткових видів грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримав при звільненні на пенсію з посади «заступник командира окремого батальйону» згідно з довідкою про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 17.05.2017р. №2028, обчисливши їх з урахуванням визначених Постановою КМУ від 30.08.2017Р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та наказом Міністерства оборони України від 1.03.2018Р. №90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» розмірів посадового окладу за посадою «заступник командира окремого батальйону» (24 тарифний розряд, тарифний коефіцієнт 2,88), окладу за військовим званням «майор» (тарифний коефіцієнт 0,76) та надбавки за вислугу років в розмірі 40% вказаних посадового окладу та окладу за військовим званням, а саме: - надбавки за виконання особливо-важливих завдань в розмірі 79% посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; - надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, в розмірі 4% посадового окладу; - премії в розмірі 119% посадового окладу; - щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі 60% місячного грошового забезпечення, що складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за виконання особливо-важливих завдань та премії; - винагороди за безпосередню участь в АТО в розмірі 73% місячного грошового забезпечення, що складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за виконання особливо-важливих завдань та премії; - матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 9% місячного грошового забезпечення, що складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії; - грошової допомоги на оздоровлення в розмірі 18% місячного грошового забезпечення, що складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за виконання особливо-важливих завдань та премії.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 24.03.2025р. позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2025р. у відповідності до п.4 ч.1 ст.238 КАС України закрито провадження в частині позовних вимог.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2025р. позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 в частині позовних вимог щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 7.03.2018р. №ТХ27789 - залишено без руху із наданням п'ятиденного строку з дня отримання ухвали для усунення недоліків.
27.05.2025р. до суду надійшла заява, в якій позивач просить не застосовувати строки на звернення до суду із даною вимогою.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 28 травня 2025р. адміністративний позов ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання протиправними дій залишено без розгляду.
Не погодившись із даними ухвалами суду, ОСОБА_2 подав апеляційні скари, у яких просив ухвали суду скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Постановами 5ААС від 21.08.2025 апеляційні скарги ОСОБА_1 задоволено: ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 22 травня 2025 р. про закриття провадження в частині позовних вимог - скасовано, справу направлено до Одеського окружного адміністративного суду для продовження розгляду; ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 28 травня 2025 р. про залишення позову без розгляду - скасовано, справу направлено до Одеського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 04.09.2025, матеріали справи № 420/7758/25 передано судді Завальнюку І.В.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 4 КАС України, адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (частина 1 статті 2 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 37 КАС України суддя, який брав участь у вирішенні адміністративної справи в суді першої інстанції, не може брати участі у вирішенні цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, а також у новому її розгляді у першій інстанції після скасування попередніх рішення, постанови або ухвали про закриття провадження в адміністративній справі.
Положенням про автоматизовану систему документообігу суду п. 2.3.39, затвердженого рішення Ради суддів України від 11 листопада 2024 року № 39 визначено, що передача судової справи раніше визначеному судді, судді-доповідачу проводиться, зокрема щодо судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування судових рішень, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також судових рішень, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи.
Відповідно до п.2.3.45 вказаного положення, судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу у разі, якщо суддя, в провадженні якого перебувала судова справа, зазначена в підпункті 2.3.39 пункту 2.3 цього Положення, на момент повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанцій не працює в цьому суді або таку судову справу неможливо передати судді з підстав, зазначених у пункті 2.3.3 цього Положення.
Згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Поняття «суд, встановлений законом» зводиться не лише до правової основи самого існування суду, але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність, тобто охоплює всю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів.
Враховуючи наведене, оскільки в силу ч.1 ст. 37 КАС України суд позбавлений можливості здійснювати розгляд справи за позовними вимогами після скасування судового рішення про закриття провадження в частині позовних вимог, суд приходить до висновку про необхідність передати матеріали адміністративної справи до Відділу документального забезпечення (канцелярія) Одеського окружного адміністративного суду для здійснення їх розподілу в порядку, встановленому законодавством.
На підставі викладеного та керуючись статтями 37, 242, 248 КАС України, суд
Передати матеріали адміністративної справи № 420/7758/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії до Відділу документального забезпечення (канцелярія) Одеського окружного адміністративного суду для здійснення їх розподілу в порядку, встановленому законодавством.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Завальнюк