Рішення від 05.09.2025 по справі 420/23707/25

Справа № 420/23707/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Приватного підприємства «Агрос-Юг» (код ЄДРПОУ 35993399, місце знаходження: 67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, вул. Ак.Філатова, 26) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, місце знаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправними рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 17 липня 2025 року надійшла позовна заява Приватного підприємства «Агрос-Юг» (код ЄДРПОУ 35993399, місце знаходження: 67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, вул.. Ак.Філатова, 26) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, місце знаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) в якій представник просить:

- Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 26.05.2025 року за №2367.

- Зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області виключити ПП «Агрос Юг» з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Ухвалою від 22 липня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи в порядку ч.5 ст. 262 КАС України.

На обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що рішенням комісії ГУ ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26.05.2025 року № 2367 підприємство визнано таким, що відповідає критеріям ризиковості платника податку.

Не погодившись з рішенням контролюючого органу, Позивач надав скаргу з метою спростування інформації.

Однак, того ж дня надійшла до електронного кабінету квитанція №2, пакет не прийнято, виявлені помилки: відповідно до п. 3 Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 (зі змінами) скарга подається платником податку на додану вартість протягом 10 робочих днів, що настають за днем прийняття рішення комісією регіонального рівня.

На думку позивача, вказане рішення є протиправним та безпідставним, таким, що підлягає скасуванню, з огляду на таке.

Приватне підприємство «Агрос-Юг» з 2008 року перебуває на обліку в Роздільнянська державна податкова інспекція ГУ ДФС в Одеській області. Основним видом економічної діяльності ПП «Агрос-Юг» згідно коду класифікації видів економічної діяльності (далі - КВЕД) є: 01.11 вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

ПП «Агрос-Юг» здійснює свою діяльність відповідно до Статуту та вимог діючого законодавства. ПП «Агрос-Юг» є платником єдиного податку 4 групи сільськогосподарських товаровиробників. В штаті підприємства перебуває тринадцять працівників, що підтверджується відповідними звітами, поданими до контролюючих органів, та є достатнім для забезпечення роботи підприємства, а саме вирощування сільськогосподарських культур та здійснення транспортування власно вирощеної продукції.

На підтвердження факту використання земельних ділянок надано копії договорів суборенди, договір про спільне вирощування с/г продукції та реєстр договорів суборенди.

Загальна площа ріллі станом на 2025 рік становить 2030,5105 та. Наявність вказаної площі ріллі відображено в звіті №29-сг «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду», що було подано до органів статистики та копія звіту №4 СГ «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2025 р. «Річна». Власно вирощений та зібраний врожай транспортується власними транспортними засобами до зерноскладу.

У своїй діяльності Підприємство використовує орендовану нежитлову будівлю зерносклад, який розташований за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Гвардійське, вул. Олімпійська, 1/13, загальною площею 2630,40 кв.м., для зберігання сільськогосподарських культур.

Для здійснення виробництва насіння сільськогосподарських культур, з метою сприяння збільшення врожайності, покращення якості продукції, підвищенню стійкості рослин у несприятливих кліматичних умовах, є необхідність у закупівлі засобів захисту рослин, мінеральних та синтетичних добрив, які були придбані, зокрема у ТОВ «ФІРМА ЕРІДОН» та ТОВ «Агро Кредо».

Також, для здійснення виробництва є необхідним придбання паливно-мастильних матеріалів для роботи сільськогосподарської техніки та вантажних автомобілів, а також запчастин для її обслуговування, що є основними групами товарів, які купуються ПП «Агрос-Юг» на постійній основі, нафтопродукти були придбані, зокрема, у ТОВ «Аквазар ЛТД» та ТОВ «Петрол-Трейд».

Для права на зберігання пального, головним управлінням ДПС у Одеській області видало ПП «Агрос-Юг» ліцензію.

Так, підставою для віднесення позивача до ризикових в оскаржуваному рішенні зазначено:

08 - постачання сільськогосподарської продукції за відсутності придбання такої продукції, сплати земельного податку (сплати єдиного податку для платника податку, який перебуває на спрощеній системі оподаткування четвертої групи) та/або відсутності придбання пального, мінеральних добрив, посівного матеріалу (насіння), засобів захисту рослин, допоміжних послуг з вирощування сільськогосподарської продукції за наявності земельних ділянок.

19 - подання платником податку для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних із метою вивезення за межі митної території України товару, до якого застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19~2 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ "Про зовнішньоекономічну діяльність" (зі змінами), походження якого не прослідковується за ланцюгом придбання та платник податку не є виробником такого товару.

У графі «Інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» вказано наступне: в період з 27.11.2024 по 26.05.2025 р. позивачем здійснено постачання товарів (код УКТЗЕД 120600) у платника податку код ЄДРПОУ 35993399 (це є ПП «Агрос-Юг») який включено до реєстру ризикових платників, та постачання товару (код згідно УКТЗЕД 1005) на ризикового платника код ЄДРПОУ 35993399 (це є також ПП «Агрос-Юг»), який включено до реєстру ризикових.

Системний аналіз норм Порядку №1165 свідчить, що для віднесення до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості є п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, у рішенні Комісія має зазначити джерела отримання податкової інформації, зміст податкової інформації та висновки комісії про ризиковість конкретної господарської операції, які ґрунтуються на аналізі матеріалів щодо конкретної господарської операції та загальної інформації про платника податку, наявної в ДПС.

Однак, в оскарженому рішенні відповідач в рядку «Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» не зазначив суть та характер наявної податкової інформації, що стала підставою для прийняття такого рішення, не ідентифікував конкретно ризикові операції та/або податкові накладні платника, в яких були зафіксовані такі операції. Натомість контролюючий орган навів лише періоди здійснення позивачем господарської діяльності (з 27.11.2024 по 26.05.2025) та вказав код ЄДРПОУ 35993399, саме позивача.

Щодо постачання товару згідно коду УКТЗЕД 1005-кукурудза та код УКТЗЕД 120600-насіння соняшнику, то у вказаний період (27.11.2024 по 26.05.2025) взагалі дану продукцію позивач не реалізовував.

Через канцелярію суду 06.08.2025 року ГУ ДПС в Одеській області надало відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач проти задоволення позову заперечував та просив відмовити в задоволенні позову повністю, зазначивши, що на виконання Постанови № 1165 Позивача внесено до Переліку ризикових платників податків відповідно до п.8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, визначених Постановою № 1165, рішенням № 2367 від 26.05.2025 про відповідність критеріям ризиковості платника податку направлено через електронний кабінет.

Комісією Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 6 Порядку № 1165 у зв'язку з виявленими обставинами контролюючим органом прийнято рішення про відповідність ПП «АГРОС-ЮГ» критеріям ризиковості платника податку.

Підстава для прийняття відповідного рішення став п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

У контролюючого органу наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, по ПП «АГРОС-ЮГ» за підстав: п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку, а саме згідно наявних у податкового органу кодам податкової інформації встановлено:

08 - постачання сільськогосподарської продукції за відсутності придбання такої продукції, а також сплати земельного податку (сплати єдиного податку для платника податку, який перебуває на спрощеній системі оподаткування четвертої групи). Встановлено відсутність придбання пального, мінеральних добрив, посівного матеріалу (насіння), засобів захисту рослин, допоміжних послуг з вирощування сільськогосподарської продукції на наявних у платника податку земельних ділянок;

19 - подання платником податку для реєстрації податкової накладної/ розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних із метою вивезення за межі митної території України товару, до якого застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19 прим. 2 Закону України від 16.04.1991 «Про зовнішньоекономічну діяльність» (зі змінами), походження якого не прослідковується за ланцюгом придбання та знову ж таки звертаємо увагу Суду, що ПП «АГРОС-ЮГ» не є виробником такого товару.

Представник відповідача зазначив, що за результатами розгляду поданих платником податків документів, контролюючий орган правомірно прийняв оскаржуване рішення.

Також представник відповідача звернув увагу на важливість дотримання платником податку принципу «належної обачності» при виборі платниками податків контрагентів.

З наведених підстав представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову.

Відповідь на відзив до суду не надходила.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

Приватне підприємство «Агрос-Юг» зареєстровано 24.06.2008 року.

Основним видом діяльності є 01.11 вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Інші: 01.61 Допоміжна діяльність у рослинництві; 45.11 Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами; 45.19 Торгівля іншими автотранспортними засобами; 46.13 Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами; 77.31 Надання в оренду сільськогосподарських машин і устаткування; 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.

Штат підприємства складає 13 осіб.

Судом встановлено, що ПП «Агрос-Юг» є аграрним виробником, вирощування сільськогосподарських культур підприємство здійснює на орендованих земельних ділянках, про що свідчать: копії договорів суборенди між ПП «Агрос-Юг» та ФГ «Колос - 2021» №1/2024 від 01.03.2024 р., договір про спільне вирощування с/г продукції між ПП «Агрос-Юг» та ФГ «Веста-Юг» №1 від 01.05.2020 р. та реєстр договорів суборенди між ПП «Агрос-Юг» та ТОВ «Аріста-Агро».

Загальна площа ріллі станом на 2025 рік становить 2030,5105 та. Наявність вказаної площі ріллі відображено в звіті №29-сг «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду», що було подано до органів статистики та копія звіту №4 СГ «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2025 р. «Річна».

Власно вирощений та зібраний врожай транспортується власними транспортними засобами до зерноскладу, що підтверджується оборотно-сальдовою відомістю по балансовому рахунку № 10.

У своїй діяльності Підприємство використовує орендовану нежитлову будівлю зерносклад, який розташований за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Гвардійське, вул. Олімпійська, 1/13, загальною площею 2630,40 кв.м., за вказаною адресою підприємство зберігає сільськогосподарські культури, склад вміщує в себе до 8000 тон зерна, що підтверджується договором оренди нерухомого майна укладеного 02.06.2014 р. між ПП «Агрос-Юг» та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області №209840911135.

Також, судом встановлено, що позивачем направлялись до Головного управління ДПС в Одеській області повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність форми №20-ОПП.

Для здійснення виробництва насіння сільськогосподарських культур, з метою сприяння збільшення врожайності, покращення якості продукції, підвищенню стійкості рослин у несприятливих кліматичних умовах, є необхідність у закупівлі засобів захисту рослин, мінеральних та синтетичних добрив, які були придбані, зокрема у ТОВ «ФІРМА ЕРІДОН», що підтверджується договором поставки №238/25/13 від 24.06.2024 року, ТОВ «Піонер насіння Україна», що підтверджується договором № 13966 від 31.03.2020 р., ТОВ «Агро Кредо», що підтверджується договором поставки №33 від 26.02.2024 р.

Також, для здійснення виробництва є необхідним придбання паливно-мастильних матеріалів для роботи сільськогосподарської техніки та вантажних автомобілів, а також запчастин для її обслуговування, що є основними групами товарів, які купуються ПП «Агрос-Юг» на постійній основі, нафтопродукти були придбані, зокрема, у ТОВ «Аквазар ЛТД» договір поставки №48-07/23 від 01.07.2023 р., ТОВ «Петрол-Трейд» договір поставки №60-01/23 від 02.01.2023 р.

Для права на зберігання пального, головним управлінням ДПС у Одеській області видало ПП «Агрос-Юг» ліцензію, дата реєстрації 21.05.2025 р., реєстраційний номер 15530414202500863 згідно якої вбачається, що паливо зберігається за адресою: Одеська обл., Одеський р-н, с. Змієнкове, та ліцензію, дата реєстрації 28.05.2025 р. реєстраційний номер 15040414202500871, що паливо зберігається за адресою: Одеська обл., Подільський р-н, с.Долинське, вул. Перемоги,4.

Так, судом встановлено, що ПП «Агрос-Юг» отримало в електронному сервісі ДПС «Електронний кабінет платника податків» Рішення № 2367 від 26.05.2025 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

У відповідь на отримане рішення, позивачем було направлено скаргу із клопотанням про поновлення строку звернення зі скаргою.

Проте, 02.07.2025 року позивачем було отримано квитанцію про не прийняття документів у зв'язку з пропуском строку.

Так, судом встановлено, що Рішення № 2367 від 26.05.2025 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку було прийнято у зв'язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності.

Підстава: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку:

08 - постачання сiльськогосподарської продукцiї за вiдсутностi придбання такої продукцiї, сплати земельного податку (сплати єдиного податку для платника податку, який перебуває на спрощенiй системi оподаткування четвертої групи) та/або вiдсутностi придбання пального, мiнеральних добрив, посiвного матерiалу (насiння), засобiв захисту рослин, допомiжних послуг з вирощування сiльськогосподарської продукцiї за наявностi земельних ділянок;

19 - подання платником податку для реєстрацiї податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрi податкових накладних iз метою вивезення за межi митної територiї України товару, до якого застосовується режим експортного забезпечення вiдповiдно до вимог статтi 19 прим. 2 Закону України вiд 16 квiтня 1991 року № 959-XII "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" (зi змiнами), походження якого не прослiдковується за ланцюгом придбання та платник податку не є виробником такого товару.

Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку:

- Постачання 27.11.2024 - 26.05.2025 - код УКТЗЕД 1005 - 35993399, дата включення платника до переліку ризикових платників 26.05.2025 року;

- Постачання 27.11.2024 - 26.05.2025 - код УКТЗЕД 120600 - 35993399, дата включення платника до переліку ризикових платників 26.05.2025 року.

Позивач не погодившись із прийнятим рішенням про відповідність платника критеріям ризиковості звернувся до суду із цим позовом.

Також, судом досліджено первинні документи що були надані разом зі скаргою на рішення позивача щодо підтвердження не відповідності платника податку критеріям ризиковості; копія декларації платника єдиного податку четвертої групи за 2025 рік з додатками та квитанціями; копія звіту №29-сг «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду» з квитанціями; копія звіту Форма №20-ОПП з квитанціями; копія звіту №4 СГ «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2025 р. «Річна» з квитанціями; реєстр договорів суборенди; копія договору суборенди земельних ділянок паїв №1/2024 від 01.03.2024 р.; копія договору про вирощування та реалізацію сільськогосподарських культур №1 від 01.05.2020 р.; копія звіту податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, з квитанціями про отримання; копія оборотно-сальдової відомості по балансовому рахунку № 10; копія договору оренди нерухомого майна укладеного 02.06.2014 р.№209840911135; копія договору поставки №238/25/13 від 24.06.2024 року; копія договору № 13966 від 31.03.2020 р.; копія договору поставки №33 від 26.02.2024 р.; копія договору поставки №48-07/23 від 01.07.2023 р.; копія договору поставки №60-01/23 від 02.01.2023 р.; витяг з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального, дата реєстрації 28.05.2025 р. реєстраційний номер 15040414202500871; витяг з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального, дата реєстрації 21.05.2025 р., реєстраційний номер 15530414202500863.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено).

Аналізуючи правомірність прийняття оскаржуваних рішень, що є змістом правовідносин у цій справі, відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України.

За правилами п. 61.1 та п. 61.2 статті 61 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

Положеннями статті 62 ПК України встановлено, що податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин; моніторингу контрольованих операцій та опитування посадових, уповноважених осіб та/або працівників платника податків відповідно до статті 39 цього Кодексу.

Відповідно до п. 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін..

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При цьому реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (п. 201.16 статті 201 ПК України).

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі також - Порядок № 1165 та Порядок розгляду скарги, відповідно), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Згідно з п. 5 та п. 6 Порядку № 1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

Так, суд встановив, що ПП «Агрос-Юг» отримало в електронному сервісі ДПС «Електронний кабінет платника податків» Рішення № 2367 від 26.05.2025 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

У відповідь на отримане рішення, позивачем було направлено скаргу із клопотанням про поновлення строку звернення зі скаргою.

Проте, позивачем було отримано квитанцію про не прийняття документів у зв'язку з пропуском строку.

Так, судом встановлено, що Рішення № 2367 від 26.05.2025 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку було прийнято у зв'язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності.

Підстава: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку:

08 - постачання сiльськогосподарської продукцiї за вiдсутностi придбання такої продукцiї, сплати земельного податку (сплати єдиного податку для платника податку, який перебуває на спрощенiй системi оподаткування четвертої групи) та/або вiдсутностi придбання пального, мiнеральних добрив, посiвного матерiалу (насiння), засобiв захисту рослин, допомiжних послуг з вирощування сiльськогосподарської продукцiї за наявностi земельних ділянок;

19 - подання платником податку для реєстрацiї податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрi податкових накладних iз метою вивезення за межi митної територiї України товару, до якого застосовується режим експортного забезпечення вiдповiдно до вимог статтi 19 прим. 2 Закону України вiд 16 квiтня 1991 року № 959-XII "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" (зi змiнами), походження якого не прослiдковується за ланцюгом придбання та платник податку не є виробником такого товару.

Інформація за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку:

- Постачання 27.11.2024 - 26.05.2025 - код УКТЗЕД 1005 - 35993399, дата включення платника до переліку ризикових платників 26.05.2025 року;

- Постачання 27.11.2024 - 26.05.2025 - код УКТЗЕД 120600 - 35993399, дата включення платника до переліку ризикових платників 26.05.2025 року.

Представник позивача зазначив, що в оскарженому рішенні відповідач в рядку «Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» не зазначив суть та характер наявної податкової інформації, що стала підставою для прийняття такого рішення, не ідентифікував конкретно ризикові операції та/або податкові накладні платника, в яких були зафіксовані такі операції. Натомість контролюючий орган навів лише періоди здійснення позивачем господарської діяльності (з 27.11.2024 по 26.05.2025) та вказав код ЄДРПОУ 35993399, саме позивача.

Щодо постачання товару згідно коду УКТЗЕД 1005-кукурудза та код УКТЗЕД 120600-насіння соняшнику, то у вказаний період (27.11.2024 по 26.05.2025) взагалі дану продукцію позивач не реалізовував.

Зі свого боку у відзиві на позовну заяву відповідач ГУ ДПС в Одеській області зазначив, що належна податкова обачність при виборі платниками податків контрагентів - це законна передумова отримання податкової вигоди. З цього правила випливає, що сумлінним платникам податку необхідно подбати про підготовку доказової бази, яка б підтверджувала прояв належної обачності, якщо податковий орган під час перевірки доведе, що платник податку діяв без належної обачності й обережності. Формально оформлені (складені) первинні документи та/або сплата грошових коштів не може слугувати підставою для формування даних податкового обліку за відсутності факту придбання відповідних товарів (робіт, послуг).

Податковим органом було детально проаналізовану усю наявну податкову інформацію для прийняття оскаржуваного рішення. За наслідками наявної податкової інформації ПП «АГРОС-ЮГ» включено до переліку платників, які відповідають критеріям ризикованості платника податку.

Також представник відповідача зазначив, що позивачем не надано документів щодо невідповідності критеріям ризиковості, а тому оскаржуване рішення є правомірним.

Надаючи оцінку вказаним доводам та запереченням сторін, суд виходить із такого.

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

У свою чергу Критерії ризиковості платника податку наведені у додатку 1 до Порядку № 1165 є вичерпним.

Зокрема, п. 8 додатку 1 до Порядку № 1165 передбачено наступний критерій ризиковості платника податку на додану вартість: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Відповідно до п.6 Порядку №1165, питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

Додатком 4 до Порядку №1165 затверджено бланк рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку. Відповідний бланк рішення містить таке обов'язкове для заповнення поле, як «податкова інформація (заповнюється у разі відповідності п.8 Критеріїв ризиковості платника податку)».

Також п.6 Порядку №1165 передбачено, що у рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначаються детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У рішенні про відповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1 комісія регіонального рівня зазначає наявну інформацію, що свідчить про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, виявлену під час моніторингу господарських операцій, відображених у податкових накладних/розрахунках коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі, у тому числі податкових накладних/розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено.

При цьому не може бути підставою для розгляду питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 операція, відображена у податковій накладній/розрахунку коригування, дата реєстрації якої/якого у Реєстрі припадає на період, що перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.

У разі отримання рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку платник податку має право подати на розгляд комісії регіонального рівня інформацію та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).

Якщо за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1, комісією регіонального рівня прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в такому рішенні зазначається:

актуальна інформація щодо податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та ризикових операцій, відображених у попередньому рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого цього пункту;

інформація щодо операцій, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування, дата подання для реєстрації в Реєстрі яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого цього пункту.

У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, попереднє рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку втрачає чинність.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом одинадцятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

У рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого цього пункту, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає/обирає з переліку документ/документи, не наданий/не надані платником податку, який може/які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня за основним місцем обліку платника податку виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Рішення про відповідність/невідповідність критеріям ризиковості платника податку набирає чинності у день засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Віднесення Комісією контролюючого органу Товариства до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості є передумовою зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Верховний Суд у постановах від 16 грудня 2020 року у справі № 340/474/20, від 5 січня 2021 року у справі № 640/10988/20, від 5 січня 2021 року у справі № 640/11321/20 зазначав, що при вирішенні спорів такої категорії суди мають досліджувати і надавати оцінку змісту оскаржуваного Рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваженням комісії контролюючого органу.

Комісія контролюючого органу, приймаючи рішення з посиланням на те, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, має обґрунтувати суду на підставі якої інформації комісія дійшла такого висновку та надати належні, допустимі докази в підтвердження цієї інформації.

З огляду на матеріали справи, позивача визнано таким, що відповідає критеріям ризиковості платника податку на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку «у зв'язку з виявленням обставин та або/ отримання інформації контролюючим органом у процесу поточної діяльності».

Так, позивач зазначив та підтверджується матеріалами справи, що основним видом господарської діяльності ПП «Агрос-Юг» є 01.11 вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Інші: 01.61 Допоміжна діяльність у рослинництві; 45.11 Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами; 45.19 Торгівля іншими автотранспортними засобами; 46.13 Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами; 77.31 Надання в оренду сільськогосподарських машин і устаткування; 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.

Штат підприємства складає 13 осіб.

ПП «Агрос-Юг» є аграрним виробником, вирощування сільськогосподарських культур підприємство здійснює на орендованих земельних ділянках, про що свідчать: копії договорів суборенди між ПП «Агрос-Юг» та ФГ «Колос - 2021» №1/2024 від 01.03.2024 р., договір про спільне вирощування с/г продукції між ПП «Агрос-Юг» та ФГ «Веста-Юг» №1 від 01.05.2020 р. та реєстр договорів суборенди між ПП «Агрос-Юг» та ТОВ «Аріста-Агро».

Загальна площа ріллі станом на 2025 рік становить 2030,5105 та. Наявність вказаної площі ріллі відображено в звіті №29-сг «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду», що було подано до органів статистики та копія звіту №4 СГ «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2025 р. «Річна».

Власно вирощений та зібраний врожай транспортується власними транспортними засобами до зерноскладу, що підтверджується оборотно-сальдовою відомістю по балансовому рахунку № 10.

У своїй діяльності Підприємство використовує орендовану нежитлову будівлю зерносклад, який розташований за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Гвардійське, вул. Олімпійська, 1/13, загальною площею 2630,40 кв.м., за вказаною адресою підприємство зберігає сільськогосподарські культури, склад вміщує в себе до 8000 тон зерна, що підтверджується договором оренди нерухомого майна укладеного 02.06.2014 р. між ПП «Агрос-Юг» та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області №209840911135.

Також, судом встановлено, що позивачем направлялись до Головного управління ДПС в Одеській області повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність форми №20-ОПП.

Для здійснення виробництва насіння сільськогосподарських культур, з метою сприяння збільшення врожайності, покращення якості продукції, підвищенню стійкості рослин у несприятливих кліматичних умовах, є необхідність у закупівлі засобів захисту рослин, мінеральних та синтетичних добрив, які були придбані, зокрема у ТОВ «ФІРМА ЕРІДОН», що підтверджується договором поставки №238/25/13 від 24.06.2024 року, ТОВ «Піонер насіння Україна», що підтверджується договором № 13966 від 31.03.2020 р., ТОВ «Агро Кредо», що підтверджується договором поставки №33 від 26.02.2024 р.

Також, для здійснення виробництва є необхідним придбання паливно-мастильних матеріалів для роботи сільськогосподарської техніки та вантажних автомобілів, а також запчастин для її обслуговування, що є основними групами товарів, які купуються ПП «Агрос-Юг» на постійній основі, нафтопродукти були придбані, зокрема, у ТОВ «Аквазар ЛТД» договір поставки №48-07/23 від 01.07.2023 р., ТОВ «Петрол-Трейд» договір поставки №60-01/23 від 02.01.2023 р.

Для права на зберігання пального, головним управлінням ДПС у Одеській області видало ПП «Агрос-Юг» ліцензію, дата реєстрації 21.05.2025 р., реєстраційний номер 15530414202500863 згідно якої вбачається, що паливо зберігається за адресою: Одеська обл., Одеський р-н, с. Змієнкове, та ліцензію, дата реєстрації 28.05.2025 р. реєстраційний номер 15040414202500871, що паливо зберігається за адресою: Одеська обл., Подільський р-н, с.Долинське, вул. Перемоги,4.

Надаючи оцінку вказаному, суд вважає, що наданих ПП «Агрос-Юг» до контролюючого органу документів достатньо для підтвердження наявності трудових та матеріально-технічних ресурсів для здійснення такого виду господарської діяльності.

Водночас відповідачем не надано суду доказів проведення позивачем ризикових операцій про що вказано у таблиці до рішення № 2367 від 26.05.2025 року, так як відсутні посилання на дату ризикової господарської операції, № податкової накладної, дані контрагенту та представник зазначає, що за період з 27.11.2024 по 26.05.2025 продукцію не реалізовував, що не спростовано відповідачем.

Посилання відповідача на важливість дотримання принципу «належної обачності» при виборі контрагентів відхиляються судом, оскільки, із змісту оскаржуваного рішення не вбачається, які контрагенти позивача включені до переліку ризикових та за які конкретно операції.

Тому за встановленими обставинами у цій справі, суд доходить висновку, що відповідач не довів, що позивачем було порушено податкову дисципліну, що може бути наслідком включення до переліку ризикових платників податків.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що оскаржуване рішення не містить підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості платників податку, а тому оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Стосовно твердження податкового органу щодо ненадання платником податку належних первинних документів на підтвердження здійснення господарських операцій з контрагентами, представник позивача у позовній заяві зазначав, що підприємством було надано до контролюючого органу всі наявні в них документи.

Суд погоджується з думкою представника позивача, що податковим органом не було конкретизовано, яких саме документів не вистачає для підтвердження реальності здійснення тієї чи іншої операції. А тому, судом відхиляються такі доводи відповідача, у зв'язку з їх необґрунтованістю.

Своєю чергою, оцінивши надані позивачем копії первинних документів, суд доходить висновку, що позивачем надано достатню сукупність первинних документів для підтвердження здійснених господарських операцій за основним видом господарської діяльності ПП «Агрос-Юг».

Відповідно до п. 6 Порядку №1165, у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Враховуючи, що суд дійшов висновку про протиправність та скасування рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку та керуючись приписами п. 6 Порядку № 1165, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача про зобов'язання Головне управління ДПС в Одеській області виключити позивача з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості є правомірними та належать задоволенню.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову не довів, з посиланням на відповідні докази, правомірності своїх рішень, а тому позовні вимоги належать задоволенню повністю.

Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У зв'язку з тим, що позов задоволено у повному обсязі, судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача за основною вимогою в розмірі 3028,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Приватного підприємства «Агрос-Юг» (код ЄДРПОУ 35993399, місце знаходження: 67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, вул. Ак.Філатова, 26) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, місце знаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправними рішення та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Одеській області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 26.05.2025 року № 2367, про відповідність Приватного підприємства «Агрос-Юг» (код ЄДРПОУ 35993399, місце знаходження: 67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, вул. Ак.Філатова, 26) критеріям ризиковості платника податку.

Зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) виключити Приватного підприємства «Агрос-Юг» (код ЄДРПОУ 35993399, місце знаходження: 67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, вул. Ак.Філатова, 26) з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) на користь Приватного підприємства «Агрос-Юг» (код ЄДРПОУ 35993399, місце знаходження: 67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, вул. Ак.Філатова, 26) сплачений судовий збір в розмірі 3028 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко