справа № 380/2454/25
05 вересня 2025 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Мричко Н.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центрального фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії
встановив:
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 (далі позивач) до Центрального фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 (далі відповідач), в якій позивач просив:
- визнати протиправними дії Центрального фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови ОСОБА_1 у складанні основного розрахунку вислуги років військовослужбовця на пенсію відповідно до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530;
- зобов'язати Центральне фінансово-економічне управління ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі матеріалів особової справи та попереднього розрахунку вислуги років від 14.08.2024, складеного ІНФОРМАЦІЯ_2 , скласти на ОСОБА_1 основний розрахунок вислуги років військовослужбовця на пенсію, відповідно до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530, та надіслати його до ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Ухвалою від 12.02.2025 суддя прийняла позовну заяву до розгляду й відкрила провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач проходив військову службу в Збройних Силах України та наказом Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 13.08.2019 №153 виключений зі списків особового складу як такий, що звільнений з військової служби в запас наказом Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 06.08.2019 №311. Зазначає, що його звільнено з військової служби з посади «старшого інженера-дослідника НОМЕР_3 літаючої авіаційно-технічної лабораторії Сухопутних військ Збройних Сил України», у військовому званні «майор» та направлено для постановки на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_4 . Згідно витягу з наказу від 13.08.2019 №153 вислуга років позивача станом на дату звільнення (13.08.2019) становить: календарна - 17 років 01 місяць 04 дня, пільгова - 15 років 10 місяці 29 днів. Всього: 33 роки 00 місяці 03 дня.
Додатково зазначає, що згідно з частиною 1 статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсія за вислугу років призначається: особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д» статті 1-2 цього Закону, які займали посади льотного складу та плаваючого складу підводних човнів Збройних Сил не менше 20 років, незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше, за винятком осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону. Особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 1 - 2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше (п "а" ч. 1 ст. 12 Закону №2262-ХП).
Вказує, що за період проходження військової служби позивач займав посади, які відносяться до посад льотного складу, що підтверджується, зокрема, витягом з послужного списку. При цьому, загальна вислуга років позивача на зазначених посадах становить понад 20 років, що є достатньою для призначення останньому пенсії, як особі льотного складу, відповідно до п. "г ч. 1 ст. 12 Закону №2262-ХІІ. Відтак, оскільки загальна вислуга років позивача станом на дату звільнення - 13.08.2019, становить понад 24 років, то він набув право на призначення пенсії за вислугу років на умовах Закону №2262-ХІІ.
Зазначає, що набуття позивачем права на призначення пенсії кореспондує обов'язку уповноважених Міністерством оборони України відомчих органів, підготувати законодавчо визначені документи для призначення позивачу пенсії/
У зв'язку з вказаним, 25.06.2024 позивач звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_5 , як уповноваженого відомчого органу, в якій просив в межах повноважень надіслати до Кадрового Центру матеріали його особової справи для складання попереднього розрахунку вислуги років, до Кадрового центру, в якій просив в межах повноважень витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_5 матеріали його особової справи, скласти попередній розрахунок вислуги років та передати його разом з особовою справою до Фінансово-економічного управління для складання останнім основного розрахунку вислуги років та до Фінансово-економічного управління, в якій просив в межах повноважень витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_5 його особову справу, скласти основний розрахунок вислуги років.
Однак, відповідачем відмовлено у складанні основного розрахунку вислуги років на пенсію з підстав того, що в позивача відсутня достатня вислуга років для призначення пенсії.
Позивач вважає вказані дії Фінансово-економічного управління щодо відмови у складанні основного розрахунку вислуги років військовослужбовця на пенсію такими, що суперечать приписам ст. 19 Конституції України, ст. 12 №2262-ХІІ, пунктам 2.9., 2.10., 2.12., 2.13, 2.15., 2.18. Розділу 2 положення, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530, постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» (далі - Постанова №393), а отже протиправними та такими, що порушують права та охоронювані законом інтереси останнього.
Відповідач правом на подання відзиву не скористався, належним чином повідомлений.
Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З клопотаннями про розгляд справи у судовому засіданні сторони у справі не звертались.
Дослідивши матеріали справи на підтвердження й спростування заявлених вимог в їх сукупності, надавши їм юридичну оцінку, суд встановив таке.
ОСОБА_1 проходив військову службу в Збройних Силах України та наказом Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 13.08.2019 №153 виключений зі списків особового складу як такий, що звільнений з військової служби в запас наказом Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 06.08.2019 №311.
Згідно витягу з наказу від 13.08.2019 №153 вислуга років позивача станом на дату звільнення (13.08.2019) становить календарна - 17 років 01 місяць 04 дня, пільгова - 15 років 10 місяці 29 днів. Всього: 33 роки 00 місяці 03 дня.
25.06.2024 позивач звернувся із заявою:
до ІНФОРМАЦІЯ_3 , як уповноваженого відомчого органу, в якій просив в межах повноважень надіслати до Кадрового Центру матеріали його особової справи для складання попереднього розрахунку вислуги років;
до Кадрового центру, в якій просив в межах повноважень витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_3 матеріали його особової справи, скласти попередній розрахунок вислуги років та передати його разом з особовою справою до Фінансово-економічного управління для складання останнім основного розрахунку вислуги років;
до Фінансово-економічного управління, в якій просив в межах повноважень витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_3 його особову справу, скласти основний розрахунок вислуги років.
Листом від 02.07.2024 №1159/12/9616 ІНФОРМАЦІЯ_6 листом повідомив позивача про направлення матеріалів його особової справи до Кадрового Центру для складання останнім попереднього розрахунку вислуги років;
Листом №765/1/13358 від 14.10.2024 Начальник кадрового центру Сухопутних військ Збройних Сил України повідомив позивача про формування попереднього розрахунку вислуги років на пенсію та направлення його з матеріалами особової справи до Фінансово-економічного управління супровідним листом за вих. №765/1/2398 від 20.08.2024.
Відповідно до листа від 03.08.2024 №116/14/2/ВихЗВГ/453 Помічник командувача-начальник Центрального фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомив що відповідно до пункту “г» статті 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), пенсія за вислугу років призначається особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах “б»-“д» статті 1-2 цього Закону, які займали посади льотного складу та плаваючого складу підводних човнів Збройних Сил не менше 20 років, незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше, за винятком осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону.
За інформацією, наданою позивачем, на посадах льотного складу позивач проходив військову службу з 2002 по 2019 роки, то становить не більше 18 років.
Відповідно до пункту 2.15 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 № 530, розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію не складається для військовослужбовців, щодо яких на дату запланованого звільнення не дотримуються умови призначення пенсії, зазначені у статті 12 Закону. Ураховуючи зазначене, підстав для складання позивачу розрахунку вислуги років на пенсію не вбачається.
Листом від 30.12.2024 №116/14/5/ВихЗВГ/947 позивачу Помічник командувача-начальник Центрального фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомив, що розрахунок вислуги років на пенсію на підставі попереднього розрахунку кадрового центру Сухопутних військ Збройних Сил України та особової справи позивача не складався.
Позивач не погоджуючись із такими діями відповідача, звернувся до суду з цим позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд виходив з такого.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення, визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-ХІІ).
За нормами статті 12 Закону № 2262-ХІІ право на пенсійне забезпечення на умовах цього закону мають звільнені зі служби особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом.
Відповідно до пункту «а» частини 1 статті 12 Закону № 2262-ХІІ пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах б - д, ж статті 12 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше. До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону.
Статтею 17 Закону №2262-ХІІ визначено види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії. При призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.
Згідно з статтею 17-1 Закону № 2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України на виконання зазначених вимог Закону № 2262-ХІІ постановою №393 від 17.07.1992 затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей (далі - Порядок № 393). Вказаним Порядком № 393 також визначаються періоди проходження військової служби, що зараховуються до вислуги років, зокрема, на пільгових умовах.
Згідно з пунктом 1 постанови КМУ №393 для призначення пенсій обчислення календарної вислуги років проводиться згідно з пунктами 1 і 2 цієї постанови.
Відповідно п.3 постанови КМУ №393 (в редакції, яка діяла станом на момент звільнення позивача з військової служби липень 2021 року) до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови певні періоди служби зараховується на пільгових умовах.
Водночас, Постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року № 119 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» змінено правове регулювання щодо врахування пільгової вислуги років при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року № 119 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», і стаття 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», і Постанова № 393 встановлюють однакове правове регулювання спірних правовідносин в частині розмежування календарної та пільгової вислуги, порядку їх обчислення та застосування.
Отже, після внесення в лютому 2022 року змін до Постанови №393, за приписами п.3 цієї постанови пільгова вислуга років враховується для визначення розміру пенсії, а не для її призначення.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пунктів 1 та 2-1 Постанови № 393 календарна вислуга застосовується для призначення пенсії за вислугу років, а пункт 3 Постанови № 393 визначає, що певні періоди підлягають пільговому обчисленню для визначення розміру пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови.
Верховний Суд у постанові від 31 серпня 2023 року у справі № 200/4951/22 зазначив, що для призначення пенсії за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років могла бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку № 393 в редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України № 119 від 16 лютого 2022 року.
Суд звертає увагу, що позивача виключено із списків особового складу частини та з усіх видів забезпечення з 06.08.2019, тобто до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України № 119 від 16 лютого 2022 року до Постанови №393.
Згідно витягу з наказу від 13.08.2019 №153 вислуга років позивача станом на дату звільнення (13.08.2019) становить календарна - 17 років 01 місяць 04 дня, пільгова - 15 років 10 місяці 29 днів. Всього: 33 роки 00 місяці 03 дні.
Слід зазначити, що у постанові від 31.08.2023 у справі №200/4951/22 Верховний Суд сформулював наступні правові висновки: «підпунктом «а» пункту 3 Порядку №393 (у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України №119 від 16 лютого 2022 року) було передбачено, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції; водночас, відповідно до підпункту «а» пункту 3 Порядку №393 (у редакції, чинній на дату звільнення, 27 червня 2022 року, та дату звернення позивача із заявою до ГУНП в Донецькій області щодо оформлення та подання необхідних документів до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області для призначення пенсії, 1 листопада 2022 року) до вислуги років для визначення розміру пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах (пункт 3 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України №119 від 16 лютого 2022 року): один місяць служби за три місяці: час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції; тому, для призначення пенсії за вислугу років за Законом №2262-ХІІ календарна вислуга років могла бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку №393 в редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України №119 від 16 лютого 2022 року.».
З урахуванням правових висновків, викладених у зазначеній вище постанові Верховного Суду суд вважає, що для призначення позивачу пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» частини першої статті 12 Закону №2262-ХІІ календарна вислуга років могла бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку №393 в редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України №119 від 16.02.2022.
Як вбачається з матеріалів справи, на час звільнення позивача зі служби діяла редакція Порядку №393, яка передбачала пільгове зарахування вислуги років.
Відтак, позивач набув право на отримання пенсії за вислугою років відповідно до пункту «а» ч.1 ст.12 Закону №2262-ХІІ, оскільки загальна вислуга років на день звільнення 13.08.2019, становить 33 роки 00 місяці 03 дні.
Аналогічна позицію висловлена Верховним Судом, зокрема, в постанові від 15.04.2024 у справі №140/11144/23.
Наказом Міністра оборони України від 14.08.2014 року №530 затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей (далі - Положення №530).
Відповідно до п.2.10 цього Положення, перед представленням військовослужбовців до звільнення з військової служби управління (відділ) персоналу уточнює дані про проходження ними служби, а в необхідних випадках і дані про навчання в цивільних вищих (або колишніх середніх) навчальних закладах до прийняття (призову) на військову службу, підтверджує в послужних списках з їх особових справ періоди служби та іншої діяльності, що підлягає зарахуванню до вислуги років у календарному обчисленні, і окремо - на умовах, передбачених пунктом 2.2 цього розділу, або на пільгових умовах.
Згідно з п.2.12 Положення №393 обчислення вислуги років чи загального страхового стажу для призначення пенсій здійснюється:
Департаментом фінансів Міністерства оборони України за поданням Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України, Кадрового центру Збройних Сил України, Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, управлінь персоналу командувань видів Збройних Сил України, управлінь персоналу оперативних командувань та штатних підрозділів персоналу органів військового управління, підпорядкованих Генеральному штабу Збройних Сил України, а також структурних підрозділів, які відповідають за роботу з персоналом у структурних підрозділах апарату Міністерства оборони України, - генералам, адміралам, офіцерам, військовослужбовцям військової служби за контрактом рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу в апараті Міністерства оборони України, у Генеральному штабі Збройних Сил України, командуваннях видів Збройних Сил України та військових частинах безпосереднього підпорядкування; фінансово-економічними управліннями командувань видів Збройних Сил України за поданням відповідних управлінь (відділів) персоналу - офіцерам, військовослужбовцям військової служби за контрактом рядового складу, сержантського та старшинського складу управлінь (відділів) оперативних (повітряних) командувань, з'єднань і військових частин, що належать до їх складу, а також офіцерам, військовослужбовцям військової служби за контрактом рядового складу, сержантського та старшинського складу військових частин, підпорядкованих Міністерству оборони України, що займають посади, призначення на які здійснюються наказами командувачів військ оперативних командувань, командирів повітряних командувань (по особовому складу), їм відповідних і нижче.
Згідно з п.2.13 Положення №530 при обчисленні вислуги років на пенсію військовослужбовцям, які підлягають звільненню з військової служби, складається розрахунок вислуги років військовослужбовця на пенсію (додаток 3). У розрахунку зазначаються всі календарні періоди військової служби і окремо періоди, що зараховуються до вислуги років на пільгових умовах, а також загальна вислуга років на пенсію.
Відповідно до п.2.15 Положення №530, попередній розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію складається відповідним управлінням (відділом) персоналу та передається разом з особовою справою до фінансового органу (пункт 2.12 цього розділу), який складає основний розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію і повертає його в управління (відділ) персоналу для долучення до особової справи військовослужбовця.
Вислуга років розраховується не пізніше ніж за два місяці до дати, на яку планується звільнення військовослужбовця. Розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію не складається для військовослужбовців, щодо яких на дату запланованого звільнення не дотримуються умови призначення пенсії, зазначені у статті 12 Закону.
Після звільнення військовослужбовця з військової служби зазначений примірник особової справи разом з основним розрахунком вислуги років надсилається в обласний військовий комісаріат (ТЦКСП) за обраним військовослужбовцем місцем проживання, а попередній розрахунок залишається у справах фінансового органу та зберігається протягом трьох років.
Згідно з п.2.18 Положення №530, обласний військовий комісаріат (ТЦКСП) при призначенні пенсій перевіряє розрахунки вислуги років і додатково включає період неврахованої служби військовослужбовців з дня складення розрахунку вислуги років по день звільнення з військової служби. При цьому невраховані періоди служби, передбаченої підпунктами 2 і 3 пункту 2.3 цього розділу, зараховуються до вислуги років на відповідних пільгових умовах. Підставою для зарахування цих періодів є підтвердження управління (відділу) персоналу або військової частини про те, що військовослужбовець у відповідний період мав право на таку пільгу.
Відповідно до п.2.19 Положення №530, вислуга років на пенсію, обчислена органами, зазначеними в пункті 2.12 цього розділу, доводиться під підпис військовослужбовцю, який представляється до звільнення з військової служби, на звороті відповідного розрахунку. Заперечення військовослужбовця щодо складеного розрахунку повинні бути розглянуті до його звільнення з військової служби.
Обчислення вислуги років чи загального страхового стажу для призначення пенсій здійснюється Департаментом фінансів Міністерства оборони України або фінансово-економічними управліннями командувань видів Збройних Сил України ще до того, як військовослужбовець вибуде зі списків особового складу військової частини, а військовий комісаріат (ТЦКСП) наділений тільки повноваженнями додатково включити період неврахованої служби військовослужбовців з дня складення розрахунку вислуги років відповідним органом по день звільнення з військової служби.
Таким чином, суд вважає, що набуттю позивачем права на призначення пенсії за вислугу років кореспондує обов'язок уповноважених Міністерством оборони України органів вчинити дії та підготувати визначені законодавством документи, необхідні для призначення такої пенсії, а саме у Фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 - обов'язок на підставі матеріалів особової справи позивача скласти основний розрахунок вислуги років військовослужбовця на пенсію та надіслати його до ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відтак, з урахуванням викладеного, дії Центрального фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови ОСОБА_1 у складанні основного розрахунку вислуги років військовослужбовця на пенсію відповідно до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530 є протиправними.
Суд з метою повного захисту прав позивача вважає за необхідне зобов'язати Центральне фінансово-економічне управління ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі матеріалів особової справи та попереднього розрахунку вислуги років від 14.08.2024, складеного ІНФОРМАЦІЯ_2 , скласти на ОСОБА_1 основний розрахунок вислуги років військовослужбовця на пенсію, відповідно до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530, та надіслати його до ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України та частини другої статті 2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.
Відповідно до статті 139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-76, 139, 241-246, 250, 262 КАС України, суд
позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Центрального фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) щодо відмови ОСОБА_1 у складанні основного розрахунку вислуги років військовослужбовця на пенсію відповідно до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530.
Зобов'язати Центральне фінансово-економічне управління ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) на підставі матеріалів особової справи та попереднього розрахунку вислуги років від 14.08.2024 складеного ІНФОРМАЦІЯ_2 , скласти на ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) основний розрахунок вислуги років військовослужбовця на пенсію, відповідно до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530, та надіслати його до ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Судові витрати розподілу не підлягають.
Рішення суду першої інстанції набуває чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набуває чинності після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Суддя Мричко Н.І.