про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення
05 вересня 2025 року м. ДніпроСправа № 360/8638/21
Луганський окружний адміністративний суд у складі судді Тихонова І.В., розглянувши у письмовому провадженні заяву Першого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зміну способу та порядку виконання рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
18.08.2025 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Першого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення або зміну способу та порядку виконання судового рішення №360/8638/21, в якій просив суд:
- змінити спосіб і порядок виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.02.2022 року з зобов'язання Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 28 травня 2017 року 28 лютого 2018 року включно із застосуванням базового місяця «січень 2008 року», а за періоди з 01 березня 2018 року по 01 грудня 2018 року включно «березень 2018 року» з урахуванням абзаців четвертого-шостого пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» на стягнення з Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону за рахунок Державного бюджету України грошового забезпечення за період з 25.05.2017 по 01.03.2018 розмір індексації в сумі 36113,08 грн та грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 30.11.2018 розмір індексації в сумі 36827,96 грн для виплати ОСОБА_1 .
В обґрунтування заяви зазначено, що на примусовому виконанні в Першому відділі державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) знаходиться виконавчий лист 360/8638/21 виданого 02.08.2024 Луганським окружним адміністративним судом про зобов'язання Військово- медичного клінічного центру Центрального регіону нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 28 травня 2017 року 28 лютого 2018 року включно із застосуванням базового місяця «січень 2008 року», а за періоди з 01 березня 2018 року по 01 грудня 2018 року включно «березень 2018 року» з урахуванням абзаців четвертого-шостого пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення». 09.10.2024 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 76231835. Відповідно до наданих боржником Військово-медичним клінічним центром Центрального регіону довідки-розрахунку грошового забезпечення за період з 25.05.2017 по 01.03.2018 розмір індексації склав 36113,08 грн та довідки-розрахунку грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 30.11.2018 розмір індексації склав 36827,96 грн для виплати ОСОБА_1 згідно рішення суду № 360/8638/21. На даний момент Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону не має можливості виконати рішення суду оскільки дані кошти не були передбачені бюджетом та у Міністерстві оборони України триває робота щодо пошуку додаткового фінансового ресурсу для забезпечення виконання судових рішень. Застосовані до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, не є дієвими, оскільки боржник позбавлений права розпоряджатися коштами на рахунку пов'язаних з виконанням рішень судів про індексацію грошового забезпечення. В слід чого державний виконавець не отримує право організовувати виконання рішення суду без уведеному перерахунку щомісячних страхових виплат облікована в Головному управлінні, внесена до Реєстру судових рішень та буде виплачена після виділення відповідних бюджетних асигнувань. Виплату щомісячної страхової виплати за минулий період буде проведено з урахуванням норм Порядку виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) та здійснення страхових виплат за страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, особам, які тимчасово проживають за м
Ухвалою від 20.08.2025 заяву про зміну порядку виконання судового рішення у справі призначено до розгляду в порядку письмового провадження без виклику учасників справи. Запропоновано Військово-медичному клінічному центру Центрального регіону та ОСОБА_1 в строк до 02 вересня 2025 року письмові пояснення з приводу заяви про встановлення або зміну способу та порядку виконання судового рішення №360/8638/21.
Від військово-медичного клінічного центру Центрального регіону надійшли письмові пояснення, в яких зазначено, що організація фінансового забезпечення Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, у тому числі з метою виконанні рішень суду, зокрема в частині зобов'язання нарахувати та виплатити грошове забезпечення за попередні періоди, здійснюється відповідно до Правил організації фінансового забезпечення військових частин, установ, організацій Збройних Сил України, які затверджені наказом Міністерства оборони України від 22 травня 2017 року № 280 та визначають механізм фінансового забезпечення військових частин, кораблів, військових навчальних закладів, військових комісаріатів, установ, організацій Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, що утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України. Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону являється бюджетним закладом, який є розпорядником бюджетних коштів нижчого (третього) рівня та фінансується через Міністерство оборони України з державного бюджету.
На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2022 року у справі №360/8638/21 та постанови про відкриття виконавчого провадження від 02.08.2024 № 76231835 Військово-медичним клінічним центром Центрального регіону згідно вказаного алгоритму здійснено розрахунок коштів необхідних для відшкодування ОСОБА_1 - в розмірі 72941,04 грн., який разом з листом на погодження щодо неоскарження та забезпечення фінансовим ресурсом 04.11.2024 поданий до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Станом на сьогодні кошти по КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2022 року у справі №360/8638/21 про стягнення індексації грошового забезпечення на користь ОСОБА_1 на реєстраційний рахунок Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону не надходили, однак після їх надходження вони будуть в обов'язковому порядку розподілені та виплачені відповідно до їх цільового призначення, у тому числі на виконання зазначеного рішення суду.
Крім того, зазначено, що ухвалене на користь позивача рішення суду має зобов'язальний характер, а тому зміна способу його виконання на стягнення конкретної суми коштів потягне зміну рішення по суті, що не відповідає інституту зміни способу його виконання.
Вважає, що змінивши спосіб виконання судового рішення із зобов'язання нарахувати та виплатити грошову компенсацію на стягнення конкретної суми, призведе до зміни рішення по суті та вирішенням питання, що не було предметом дослідження судом при розгляді справи по суті.
Розглянувши заяву про зміну способу і порядку виконання рішення у справі, дослідивши матеріали справи, суд встановив.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України; судове рішення є обов'язковим до виконання; держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку; контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Конституційний Суд України зазначив, що складовою права кожного на судовий захист є обов'язковість виконання судового рішення (абзац третій пункту 2.1 мотивувальної частини Рішення від 26 червня 2013 року № 5-рп/2013). Це право охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13 грудня 2012 року № 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини Рішення від 25 квітня 2012 року № 11-рп/2012).
Також, Конституційний Суд України у Рішенні від 26 червня 2013 року взяв до уваги практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), який, зокрема, у пункті 43 рішення у справі «Шмалько проти України» (заява № 60750/00, від 20 липня 2004 року) вказав, що право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду.
Крім того, у Рішенні від 15 травня 2019 року № 2-р(II)/2019 Конституційний Суд України з посиланням на практику ЄСПЛ підкреслив, що визначене статтею 6 Конвенції право на суд було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне обов'язкове судове рішення не виконувалося на шкоду одній зі сторін; і саме на державу покладено позитивний обов'язок створити систему виконання судових рішень, яка була б ефективною як у теорії, так і на практиці, і гарантувала б їх виконання без неналежних затримок; ефективний доступ до суду включає право на те, щоб рішення суду було виконане без невиправданих затримок; держава та її державні органи відповідальні за повне та своєчасне виконання судових рішень, які постановлені проти них (пункт 84 рішення у справі «Валерій Фуклєв проти України» від 7 червня 2005 року, заява № 6318/03; пункт 43 рішення у справі «Шмалько проти України» від 20 липня 2004 року, заява № 60750/00; пункти 46, 51, 54 рішення у справі «Юрій Миколайович Іванов проти України» від 15 жовтня 2009 року, заява № 40450/04; пункт 64 рішення у справі «Apostol v. Georgia» від 28 листопада 2006 року, заява № 30779/04).
На підставі аналізу статей 3, 8, частин першої та другої статті 55, частин першої та другої статті 129-1 Конституції України в системному взаємозв'язку Конституційний Суд України в пункті 2.1 мотивувальної частини Рішення від 15 травня 2019 року № 2-р(II)/2019 констатував, що обов'язкове виконання судового рішення є необхідною умовою реалізації конституційного права кожного на судовий захист, тому держава не може ухилятися від виконання свого позитивного обов'язку щодо забезпечення виконання судового рішення задля реального захисту та відновлення захищених судом прав і свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави. Позитивний обов'язок держави щодо забезпечення виконання судового рішення передбачає створення належних національних організаційно-правових механізмів реалізації права на виконання судового рішення, здатних гарантувати здійснення цього права та обов'язковість судових рішень, які набрали законної сили, що неможливо без їх повного та своєчасного виконання.
Відповідно до статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України.
Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими та службовими особами, фізичними та юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Згідно із частиною першою статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Отже, обов'язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтею 129-1 Конституції України, а також статтями 14 та 370 КАС України.
Зазначені висновки узгоджуються із правовою позицією Верховного Суду, висловленою у постановах від 23 квітня 2020 року у справі № 560/523/19, від 01 лютого 2022 року у справі № 420/177/20 та від 18 травня 2022 року у справі № 140/279/21.
Подібний підхід був застосований Верховним Судом у постанові від 26 січня 2021 року у справі № 611/26/17, у якій Суд зазначив, що обов'язковість судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантовано статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтями 129, 129-1 Конституції України, статтями 2, 14, 370 КАС України та статтею 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Обов'язковість судового рішення означає, що таке рішення буде виконано своєчасно (у розумні строки), належним чином (у спосіб, визначений судом) та у повному обсязі (у точній відповідності до приписів мотивувальної та резолютивної частин рішення).
В адміністративному судочинстві обов'язковість виконання судового рішення має особливо важливе значення, оскільки, виходячи із завдань адміністративного судочинства щодо ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, судовий захист може вважатися ефективним лише за умови своєчасного та належного виконання судового рішення, зазвичай, боржником в якому є держава в особі її компетентних органів, а тому адміністративні суди, які, здійснюючи судовий контроль та застосовуючи інші пов'язані процесуальні засоби, повинні максимально сприяти реалізації конституційної засади обов'язковості судового рішення.
Зазначені висновки узгоджуються із позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 01 лютого 2022 року у справі № 420/177/20 та ухвалах від 26 січня 2021 року у справі № 611/26/17, від 7 лютого 2022 року у справі № 200/3958/19-а.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2022 року у справі № 360/8638/21, яке набрало законної сили 16 серпня 2023 року, зобов'язано Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 28 травня 2017 року 28 лютого 2018 року включно із застосуванням базового місяця «січень 2008 року», а за періоди з 01 березня 2018 року по 01 грудня 2018 року включно «березень 2018 року» з урахуванням абзаців четвертого-шостого пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення».
Луганським окружним адміністративним судом 02.08.2024 видано виконавчий лист.
09.10.2024 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 76231835.
Відповідно до наданих боржником Військово-медичним клінічним центром Центрального регіону довідки-розрахунку грошового забезпечення за період з 25.05.2017 по 01.03.2018 розмір індексації склав 36113,08 грн та довідки-розрахунку грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 30.11.2018 розмір індексації склав 36827,96 грн для виплати ОСОБА_1 згідно рішення суду № 360/8638/21.
04.11.2024 Військово-медичним клінічним центром Центрального регіону разом з листом на погодження щодо неоскарження та забезпечення фінансовим ресурсом подано до ІНФОРМАЦІЯ_1 розрахунок коштів необхідних для відшкодування ОСОБА_1 - в розмірі 72941,04 грн.
08.11.2024 Військово-медичному клінічному центру Центрального регіону від ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 510/20/17718 надійшов дозвіл на неоскарження судового рішення та погодження суми коштів.
Відповідно листа від 08.11.2024 Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону про те, що лист для неоскарження забезпечення фінансовим ресурсом виконання виконавчих проваджень Першого відділу у м. Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) № 76231835 від 09.10.2024 року та № 76175188 від 07.10.2024 року поданий у ІНФОРМАЦІЯ_1 . Станом на 30.10.2024 року кошти не надходили.
До відділу надійшов лист Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону про те, що 10.12.2024 повторно направлено заявку у Департамент соціального забезпечення МОУ за вихідним № 549/34403 для виплати ОСОБА_1 за рішенням суду по справі № 360/8638/21. Станом на 24.12.2024 кошти не надходили.
До відділу надійшов лист Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону про те, що станом на 07.02.2025 кошти для виплати ОСОБА_1 за рішенням суду по справі № 360/8638/21, не надходили, також додатково повідомили, згідно роз'яснення Департаменту соціального забезпечення № 220/13/9088, у Міністерстві оборони України триває робота щодо пошуку додаткового фінансового ресурсу для забезпечення виконання судових рішень.
05.03.2025 державним виконавцем направлена вимога до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону щодо причин невиконання рішення суду № 360/8638/21 щодо виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 28 травня 2017 року 28 лютого 2018 року включно із застосуванням базового місяця «січень 2008 року», а за періоди з 01 березня 2018 року по 01 грудня 2018 року включно «березень 2018 року» з урахуванням абзаців четвертого-шостого пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення».
10.03.2025 на вимогу державного виконавця до відділу надійшов лист Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону про те, що станом на 10.03.2025 кошти для виплати ОСОБА_1 за рішенням суду по справі № 360/8638/21, не надходили, також додатково повідомили, згідно роз'яснення Департаменту соціального забезпечення № 220/13/9088, у Міністерстві оборони України триває робота щодо пошуку додаткового фінансового ресурсу для забезпечення виконання судових рішень по КЕКВ 2800.
03.06.2025 до відділу надійшов лист Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону про те, що станом на 03.06.2025 кошти для виплати ОСОБА_1 за рішенням суду по справі № 360/8638/21, не надходили, також додатково повідомили, згідно роз'яснення Департаменту соціального забезпечення № 220/13/9088 від 04.11.2024 року, у Міністерстві оборони України триває робота щодо пошуку додаткового фінансового ресурсу для забезпечення виконання судових рішень по КЕКВ 2800.
10.07.2025 до відділу надійшов лист Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону про те, що наказом Міністерства оборони України від 22 травня 2017 року № 280 затверджено Правила організації фінансового забезпечення військових частин, установ, організацій Збройних Сил України. Ці Правила визначають механізм фінансового забезпечення військових частин, кораблів, військових навчальних закладів, військових комісаріатів, установ, організацій Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, що утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України. Відповідно до п.1.3 Правил розпорядниками бюджетних коштів за кошторисом Міністерства оборони України є: Міністр оборони України - головний розпорядник; командувачі (начальники) видів Збройних Сил України, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, інших органів військового управління (крім військових комісаріатів (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки)), Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, які включені до мережі головного розпорядника коштів, - розпорядники коштів нижчого рівня (далі - розпорядники коштів другого рівня); командири військових частин, які включені до мережі головного розпорядника коштів або розпорядника коштів другого рівня, - розпорядники коштів нижчого рівня (далі - розпорядники коштів третього рівня). Розпорядники бюджетних коштів реалізують свої функції таким чином: головний розпорядник - через Департамент фінансів Міністерства оборони України; розпорядники коштів другого рівня - через фінансово-економічні управління командувань видів Збройних Сил України, командувань окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, інших органів військового управління, управління фінансово-економічної діяльності Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту; розпорядники коштів третього рівня - через фінансові органи військових частин. Листом Департаменту соціального забезпечення МОУ від 21.07.2023 року № 423/4470 керівникам військових частин доведений алгоритм дій стосовно от
11.07.2025 державним виконавцем винесено постанову про накладення штрафу у відповідності до статтей 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження».
29.07.2025 державним виконавцем винесено постанову про накладення штрафу у відповідності до статтей 63,75 Закону України «Про виконавче провадження».
Довідками військово-медичного клінічного центру Центрального регіону від 17.07.2025 та від 30.07.2025 підтверджується те, що за період з 17 липня 2025 року по 30 липня 2025 року кошти для виконання рішень судів за КЕКВ 2800 "Інші поточні видатки" на рахунки відповідача не надходили.
Дослідженням вказаних документів встановлено, що військово-медичним клінічним центром Центрального регіону на виконання рішення суду від 21.02.2022 у справі № 360/8638/21 нараховано для виплати ОСОБА_1 індексацію за період з 25.05.2017 по 01.03.2018 у розмірі 36113,08 грн та за період з 01.03.2018 по 30.11.2018 у розмірі 36827,96 грн.
Проте суду не надано доказів виплати ОСОБА_1 індексації на виконання рішення суду від 21 лютого 2022 року у справі № 360/8638/21 в сумі 72941,04 грн.
Згідно із частиною третьою статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган.
Статтею 7 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» визначено, що виконання рішень суду про зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, юридична особа, здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом. У разі якщо рішення суду, зазначені в частині першій цієї статті, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, державний виконавець зобов'язаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення.
Абзацом першим частини першої статті 378 КАС України визначено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частиною третьою статті 378 КАС України визначено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.
Отже з наведених положень слідує, що невиконання рішення суду від 21.02.2022 у справі № 360/8638/21 про зобов'язання Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 28 травня 2017 року 28 лютого 2018 року включно із застосуванням базового місяця «січень 2008 року», а за періоди з 01 березня 2018 року по 01 грудня 2018 року включно «березень 2018 року» з урахуванням абзаців четвертого-шостого пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення», протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.
З наданих доказів судом установлено, що невиплаченою ОСОБА_1 на виконання рішення суду від 21.02.2022 у справі № 360/8638/21 залишається нарахована індексація за період з 25.05.2017 по 01.03.2018 у розмірі 36113,08 грн та за період з 01.03.2018 по 30.11.2018 у розмірі 36827,96 грн.
Рішення набрало законної сили 16.08.2023.
З дати набрання рішенням суду законної сили пройшло більше двох місяців.
Заборгованість у розмірі 72941,04 грн, нарахована на виконання судового рішення, стягувачу не сплачена.
Отже судом встановлено, що наявні підстави для заміни способу і порядку виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.02.2022 у справі № 360/8638/21 шляхом стягнення з Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону на користь ОСОБА_1 нарахованої та невиплаченої індексації за період з за період з 25.05.2017 по 01.03.2018 в сумі 36113,08 грн та за період з 01.03.2018 по 30.11.2018 в сумі 36827,96.
Відповідно суд дійшов висновку про задоволення заяви про зміну порядку виконання судового рішення.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Задовольнити заяву Першого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зміну способу та порядку виконання рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Змінити спосіб і порядок виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2022 року у справі № 360/8638/21 в частині зобов'язання Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 28 травня 2017 року 28 лютого 2018 року включно із застосуванням базового місяця «січень 2008 року», а за періоди з 01 березня 2018 року по 01 грудня 2018 року включно «березень 2018 року» з урахуванням абзаців четвертого-шостого пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення», на стягнення з Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (код ЄДРПОУ 07816153, вул. Князів Коріатовичів, буд. 185, м.Вінниця, 21018) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) індексацію грошового забезпечення за період з 28 травня 2017 року 28 лютого 2018 року включно в сумі 36113,08 грн та індексацію грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 30.11.2018 в сумі 36827,96 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.В. Тихонов