Ухвала від 04.09.2025 по справі 300/4529/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про витребування доказів

"04" вересня 2025 р. справа № 300/4529/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання про повторне витребування доказів в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої також діє адвокат Черкез Михайло Ілліч, до Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталії Миколаївни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації, про скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу за №1000381070006007039 від 23.06.2025, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовною заявою ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1 ), в інтересах якої також діє адвокат Черкез Михайло Ілліч, до Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталії Миколаївни (надалі по тексту також - відповідач, державний реєстратор, Державний реєстратор Управління ІФ ОДА Скринник Н.М.,), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації (надалі по тексту також - Управління культури Чернівецької ОДА, третя особа), про скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу за №1000381070006007039 від 23.06.2025.

Позивач сформував наступний зміст своїх позовних вимог:

- визнати протиправною вчинену державним реєстратором Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталією Михайлівною реєстраційну дію від 23.06.2025 о 09:50:43 за №1000381070006007039 та скасувати державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змін до відомостей про юридичну особу: релігійну організацію "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул.Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області", реєстраційний номер справи 103800703908, ідентифікаційний код 21438373, вчинену 23.06.2025 о 09:50:43, за №1000381070006007039, яка проведена державним реєстратором Скринник Наталією Михайлівною Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації;

- зобов'язати державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталію Михайлівну відновити зміст відомостей у державному реєстрі шляхом внесення відомостей у наступних розділах такого змісту :

- "Найменування юридичної особи" - Релігійна організація “Релігійна громада парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви міста Чернівці вулиця Кубинська, 15, Чернівецького району Чернівецької області";

- "Скорочене найменування юридичної особи" - РО "Релігійна громада парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ міста Чернівці вулиця Кубинська 15 Чернівецького району Чернівецької області";

- "Місце знаходження юридичної особи" - 58000, місто Чернівці, вулиця Кубинська, 15, Чернівецького району Чернівецької області;

- "Відомості про керівника юридичної особи, та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи" - Гуцул Сергій Олександрович; :

- "Відомості про органи управління юридичної особи" - Парафіяльні збори, Парафіяльна рада, настоятель парафії;

- "Інформація про здійснення зв'язку" - +380506910706;

- "Інформація про скановані копії документів, що долучаються" статут, прийнятий 27.08.2017 року на загальних зборах віруючих громадян релігійної організації "Релігійна громада парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви міста Чернівці вулиця Кубинська, 15, Чернівецького району Чернівецької області".

Пунктом 4 ухвали суду про відкриття провадження у справі №300/4529/25 від 21.07.2025 відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) до участі у справі залучено як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 37240220, вул. Михайла Грушевського, 1, м. Чернівці, 58002).

Пунктами 10 і 12 даної ухвали суду, крім письмового пояснення по суті спору, зобов'язано Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації надати відповідні письмові докази і окремі пояснення, з'ясування яких є предметом перевірки і дослідження в публічно-правовому спору.

Ухвала суду про відкриття провадження у справі отримана третьою особою 21.07.2025 засобами електронного поштового зв'язку через підсистему "Електронний суд" о 19:21 в електронний кабінет.

Надалі пунктами 2 і 3 ухвали суду від 08.08.2025 судом вкотре витребувано в Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації ті ж відповідні письмові докази та пояснення по справі.

Дана ухвала суду 10.08.2025 о 14:58 засобами електронного поштового зв'язку через підсистему "Електронний суд" отримано в електронний кабінет.

Суд констатує, що, станом на 04.09.2025, Управлінням культури Чернівецької обласної державної адміністрації ухвали суду про витребування доказів від 21.07.2025 і від 10.08.2025 не виконана.

Процесуальна поведінка третьої особи зумовлює необхідність ініціювати перед Чернівецькою обласною державною адміністрацією надання до суду частини письмових документів, видавцем яких є саме обласна державна адміністрація, зокрема, розпорядження від 21.03.2025 за №455-Р та всі документи, які стали підставою для його прийняття.

В даному випадку, суд вказує, що відповідно до частин 1 і 4 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відтак, зважаючи на необхідність встановлення обставин справи та підтвердження їх відповідними письмовими доказами, суд повторно ставить питання про витребування у позивача відповідні пояснення, письмові докази із відповідними поясненнями про обставини, які засвідчують такі документи.

Відповідно до статті 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом (частина 1 статті 74 КАС України).

Згідно з статтею 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відповідно до частини 1 статті 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Зважаючи на характер спірних правовідносин, визначених в позовній заяві, та встановлених обставин, в суду відсутня можливість повного та всебічного розгляду даної адміністративної справи без підтвердження належними та допустимими доказами обставин, які потребують доказування.

Про витребування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу (частини 3, 8 статті 80 КАС України). У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.

Повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення може бути підставою для постановлення ухвали про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках (пункт 3 частини 2 статті 149 КАС України).

З метою повного та всебічного з'ясування обставин цієї справи, суд вважає за необхідне повторно витребувати в Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації письмові докази і пояснення зміст, яких визначений в пунктах 10, 12 ухвали суду від 21.07.2025 і в пунктах 2, 3 ухвали суду від 08.08.2025.

Враховуючи наведене, керуючись статтею 80, статтями 243, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Витребувати в Чернівецької обласної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 00022680, вул. Михайла Грушевського, 1, м. Чернівці, 58002) оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України копії таких письмових документів:

1.1. розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 21.03.2025 за №455-Р.

1.2. всі (без винятку) документи, які стали підставою для прийняття Чернівецькою обласною державною адміністрацією розпорядження від 21.03.2025 за №455-Р.

2. Повторно (втретє) витребувати в Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 37240220, вул. Михайла Грушевського, 1, м. Чернівці, 58002):

2.1. засвідчену копію всієї реєстраційної справи №103800703908 (з дня її реєстрації до 21.07.2025), оформленої щодо релігійної громади "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області", ідентифікаційний код 21438373.

3. Повторно (втретє) витребувати в Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 37240220, вул. Михайла Грушевського, 1, м. Чернівці, 58002), окрім пояснень і копії реєстраційної справи №103800703908, оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України копії таких письмових документів:

3.1. протоколу парафіяльних зборів №1 від 23.02.2025, наданого Керівником релігійної організації "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області" ієреєм ОСОБА_2 та зареєстрований Відділом діловодства та роботи зі зверненнями громадян апарату Чернівецької обласної державної адміністрації 25.02.2025 як додаток до письмового повідомлення від 25.02.2025.

3.2. список осіб, які голосували та підтвердили свою духовну і канонічну єдність з УПЦ під предстоятельством Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Онуфрія в кількості 718 осіб, наданого Керівником релігійної організації "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області" ієреєм ОСОБА_2 та зареєстрований Відділом діловодства та роботи зі зверненнями громадян апарату Чернівецької обласної державної адміністрації 25.02.2025 як додаток до письмового повідомлення від 25.02.2025.

3.3. всі (без винятку) документи, які стали підставою для прийняття Чернівецькою обласною державною адміністрацією розпорядження від 21.03.2025 за №455-Р.

3.4. "список присутніх" осіб на зборах громадян в кількості 267 осіб, які мали місце (організовані і проведені) 23.02.2025 та за наслідком проведення яких оформлені відповідні заяви і матеріали, які стали юридичною і фактичною причиною прийняття оскаржуваної реєстраційної дії реєстратором 23.06.2025 о 09:50:43 за №1000381070006007039.

4. Про виконання вимог даної ухвали Управлінню культури Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецькій обласній державної адміністрації інформанти суд протягом 5 робочих днів з дня отримання даної ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Чуприна О.В.

Попередній документ
130005100
Наступний документ
130005102
Інформація про рішення:
№ рішення: 130005101
№ справи: 300/4529/25
Дата рішення: 04.09.2025
Дата публікації: 08.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо; організації господарської діяльності, з них; державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.09.2025)
Дата надходження: 30.06.2025
Предмет позову: про скасування державної реєстрації