05 вересня 2025 року Справа 160/24986/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
01.09.2025 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить визнати незаконними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 які полягають у безпідставному взяттю на військовий облік військовозобов'язаних ОСОБА_1 , та внесенні таких відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг»; визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо не розгляду заяви позивача від 08.07.2025 про внесення достовірних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» щодо ОСОБА_1 , що 19.06.2006 року він був виключений з військового обліку ІНФОРМАЦІЯ_3 , який станом на зараз має назву ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі ст. 596 графи І Наказу МОУ №207 від 1999 за станом здоров'я, як такий, що визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, що підтверджується записом у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 24 травня 2006; визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо невнесення достовірних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів « ІНФОРМАЦІЯ_4 » щодо ОСОБА_1 , про те, що 19.06.2006 року він був виключений з військового обліку ІНФОРМАЦІЯ_5 станом на зараз має назву ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі ст. 596 графи І Наказу МОУ №207 від 1999 за станом здоров'я, як такий, що визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, що підтверджується записом у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 24 травня 2006; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 внести достовірні відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» щодо ОСОБА_1 , про те, що 19.06.2006 року він був виключений з військового обліку Царичанським об'єднаним районним військкоматом який станом на зараз має назву ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі ст. 596 графи І Наказу МОУ №207 від 1999 за станом здоров'я, як такий, що визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, що підтверджується записом у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 24 травня 2006.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Згідно пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначається: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Поняття терміну "відповідач" наведено в пункті 9 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, як суб'єкта владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й іншої особи, до яких звернена вимога позивача.
В свою чергу, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
З тексту позовної заяви вбачається, що позивачем в якості відповідача зазначено ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В свою чергу, ІНФОРМАЦІЯ_1 є структурним відділом ІНФОРМАЦІЯ_1 без статусу юридичної особи.
Суд враховує, що відповідно до абзаців 3,5 пункту 7 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154, з метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача стосуються повноважень ІНФОРМАЦІЯ_1 , які здійснювалися через ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Між іншим, позивач також просить судовий збір з ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Враховуючи зазначене, позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву в якій уточнити суб'єктний склад сторін у справі (уточнити відповідача) та уточнити позовні вимоги.
Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, а саме: надати уточнену позовну заяву в якій уточнити суб'єктний склад сторін у справі (уточнити відповідача) та уточнити позовні вимоги; надати докази направлення уточненої позовної заяви відповідачу.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із адміністративним позовом.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя С.І. Озерянська