Справа №461/4083/25
Провадження №3/461/1551/25
04 вересня 2025 року м. Львів.
Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., при секретарі судового засідання Штогрині В.-Н.Л., за участю представника митниці Лубоцького Б.І., представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, адвоката Остаповича В.М. в режимі відеоконференції, розглянувши матеріали, які надійшли з Львівської митниці Державної митної служби України,про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника Благодійної організації «Благодійний фонд «Балістик» (49107, м. Дніпро, вул. Ольгерда Бочковського, 1, код ЄДРПОУ 44746796); паспорт: ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -
02.03.2025 в зону митного контролю пункту пропуску «Угринів Долгобичув» митного поста «Угринів» Львівської митниці у напрямку в'їзд в Україну по смузі руху «червоний коридор» в'їхав транспортний засіб з реєстраційним номером НОМЕР_2 / НОМЕР_3 під керуванням громадянина України ОСОБА_2 , яким переміщувався товар: «Легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску».
Як підставу для ввезення вказаного транспортного засобу на митну територію України гр. ОСОБА_3 до митного контролю подав товаросупровідні документи, у тому числі: митна декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 01.03.2025 року; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_5 .
Відповідно до поданої митної декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, на адресу Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (49107, м. Дніпро, вул. Ольгерда Бочковського, 1, код ЄДРПОУ 44746796) переміщується товар гуманітарної допомоги: «Легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску», відправником (донором) якого заявлено у митних деклараціях фізичну особу Trainiene Ingrida. Декларування здійснено керівником Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (код ЄДРПОУ 44746796) ОСОБА_1 , про що свідчить наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП) від 01.03.2025 на поданій митній декларації.
Будь-які документи, які б підтверджували факт вивезення вказаного транспортного засобу з території Євросоюзу як гуманітарної допомоги до митного контролю водієм не надано.
Під час здійснення митного контролю, на вимогу посадової особи митного органу, гр. ОСОБА_3 надав митну декларацію Республіки Польща (MRN) 25PL301010000QTCСВ2 та свідоцтво про тимчасову реєстрацію транспортного засобу від 07.02.2025 № НОМЕР_6 .
Відповідно до свідоцтва про тимчасову реєстрацію транспортного засобу від 07.02.2025 № НОМЕР_6 власником транспортного засобу є фізична особа ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 , Запоріжжя, Україна). У свою чергу, відповідно до митної декларації Республіки Польща (MRN) 25PL301010000QTCВ2 фізична особа Aurimas Smailys здійснила продаж фізичній особі ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 , Запоріжжя, Україна) транспортного засобу: легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску за ціною 1100,00 євро, що згідно з курсом Національного банку України на дату ввезення відповідає сумі 47844,00 гривень.
При цьому, у митній декларації відсутня інформація про те, що вказаний транспортний засіб вивозиться з території Євросоюзу як гуманітарна допомога.
04.03.2025 до Львівської митниці (вх. 7682/14-28-07) надійшов лист Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (код ЄДРПОУ 44746796) за підписом ОСОБА_1 від 03.03.2025 №233, y якому зазначається, що вказаний транспортний засіб переміщується на адресу фонду для потреб військовослужбовця.
Однак, будь-які документи, які б дали можливість ідентифікувати особу військовослужбовця надано не було, а також не надано документів, які б підтверджували, що вказаний транспортний засіб переміщується як гуманітарна допомога відповідно до вимог Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 22 жовтня 1999 року № 1192-XIV. Також не надано жодного документу який би підтверджував, що донором транспортного засобу є фізична особа Trainiene Ingrida. Листом Львівської митниці від 07.03.2025 №20/20-01/14/6213 викликався керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (код ЄДРПОУ 44746796) ОСОБА_1 , однак у визначений час останній не з'явився та про причину неявки не повідомив.
Від надання письмових пояснень водій гр. ОСОБА_3 відмовився.
Враховуючи викладене, встановлено, що керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (код ЄДРПОУ 44746796) ОСОБА_1 з метою ввезення на митну територію України зовнішньоекономічного товару: «Легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску», подав митному органу до митного контролю митну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, а також документи надані до своєї заяви від 03.03.2025 №233 (вх. митниці 7682/14-28-07), що містить неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартості, а також характеру вантажу (під виглядом товарів, які переміщувалися у митному режимі імпорт, заявив їх як вантажі гуманітарної допомоги).
18.03.2025 року листом №7.4-5/20-06/4/7126 Львівською митницею ініційовано запит до митних органів Республіки Польща та Литовської Республіки щодо надання інформації митного оформлення у відповідних митних органах Республіки Польща та Литовської Республіки автомобілю марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 .
Так, 01.04.2025 року Львівською митницею отримано відповідь від митних органів Республіки Польща у якої зазначено, що автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 був оформлений в режимі «вивіз» згідно експортної декларації Від 02.03.2025 №25PL301010000QTCB2.
12.05.2025 року Львівською митницею отримано відповідь від митних органів Литовської Республіки у якої зазначено, що автомобіль марки BMW модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_7 09.03.2025 року було знято з реєстраційного обліку та АТ Литовської Республіки «Regitra» було повідомлено що особами Evaldas Staliunas, Deimante Adomaitiene та Aurimas Smailys вказаний транспортний засіб був придбаний, однак не був перереєстрований на вказаних осіб.
Таким чином, керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (код ЄДРПОУ 44746796) ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартості, а також характеру вантажу.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Представник митниці в судовому засідання зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, яке йому інкриміноване, та до останнього слід застосувати стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 483 МК України.
Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, адвокат Остапович В.М. у судовому засіданні в режимі відеоконференції заперечив вину ОСОБА_1 . Вважає протокол про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 неогрунтованим та безпідставним, так як всі подані документи до митного органу є достовірними, автомобіль в порядку визначеному чинним законодавством визнано гуманітарною допомогою. Вказав, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, які б підтверджували факт умисного подання ОСОБА_1 митному органу документів, що містять неправдиві відомості, як підставу для переміщення товару. Зазначив, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, а відтак просив провадження у справі закрити на підставі ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Суд, заслухавши думку представника особи, яка притягається до відповідальності, адвоката Остаповича В.М., представника Львівської митниці, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Положеннями п. 3 ч. 1ст. 8 МК України передбачено, що державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.
Відповідно до ст. 486 Митного кодексу України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.
Відповідно до вимог ст. 489 МК України при розгляді справи про порушення митних правил суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до положень ст. 4 Митного кодексу України, митне оформлення - це виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення (п.23).
Митний контроль - це сукупність заходів, що здійснюються з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу України, законів та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку (п.24)
Митні правила - встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем, або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом та іншими законами України (п.28).
Товари - це будь-які рухомі речі, у т.ч. ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Згідно з ч.1 ст.483 МК України відповідальність настає переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 №174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» передбачено, що на період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою визначеною вказаною постановою Кабінету Міністрів України, без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Такі товари визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Частинами 6 та 8 статті 264 Митного кодексу України визначено, що митна декларація приймається для митного оформлення, якщо вона подана за явленою формою, підписана особою, яка її подала, і перевіркою цієї декларації встановлено, що вона містить всі необхідні відомості і до неї додано всі документи, визначені цим Кодексом. Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою митного органу, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо). З моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відподальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Згідно з наявними у матеріалах справи доказами, керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (код ЄДРПОУ 44746796) ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартості, а також характеру вантажу, що підтверджується: даними, що містяться в протоколі про порушення митних правил №0346/UA209000/2025 від 11.03.2025 року; декларацією про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, декларантом якої є ОСОБА_1 , від 01.03.2025 року; свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_5 ; митною декларацією Республіки Польща (MRN) 25PL301010000QTCСВ2; свідоцтвом про тимчасову реєстрацію транспортного засобу від 07.02.2025 № НОМЕР_6 ; описом предметів; листом Львівської митниці від 18.03.2025 року листом №7.4-5/20-06/4/7126; відповіддю митних органів Республіки Польща з перекладом, отриманою Львівською митницею 01.04.2025 року; відповіддю митних органів Литовської Республіки з перекладом, отриманою Львівською митницею 12.05.2025 року.
Доводи представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адвоката Остаповича В.М. про те, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, є неогрунтованими та недоведеними.
Як вбачається з поданої митної декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, на адресу Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (49107, м. Дніпро, вул. Ольгерда Бочковського, 1, код ЄДРПОУ 44746796) переміщується товар гуманітарної допомоги: «Легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску», відправником (донором) якого заявлено у митних деклараціях фізичну особу Trainiene Ingrida. Декларування здійснено керівником Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (код ЄДРПОУ 44746796) ОСОБА_1 , про що свідчить наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП) від 01.03.2025 на поданій митній декларації.
Будь-які документи, які б підтверджували факт вивезення вказаного транспортного засобу з території Євросоюзу як гуманітарної допомоги до митного контролю водієм не надано.
Під час здійснення митного контролю, на вимогу посадової особи митного органу, гр. ОСОБА_3 надав митну декларацію Республіки Польща (MRN) 25PL301010000QTCСВ2 та свідоцтво про тимчасову реєстрацію транспортного засобу від 07.02.2025 № НОМЕР_6 .
Відповідно до свідоцтва про тимчасову реєстрацію транспортного засобу від 07.02.2025 № НОМЕР_6 власником транспортного засобу є фізична особа ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 , Запоріжжя, Україна). У свою чергу, відповідно до митної декларації Республіки Польща (MRN) 25PL301010000QTCВ2 фізична особа Aurimas Smailys здійснила продаж фізичній особі ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 , Запоріжжя, Україна) транспортного засобу: легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску за ціною 1100,00 євро, що згідно з курсом Національного банку України на дату ввезення відповідає сумі 47844,00 гривень.
При цьому, у митній декларації відсутня інформація про те, що вказаний транспортний засіб вивозиться з території Євросоюзу як гуманітарна допомога.
Пунктом 3 Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» (далі Порядок) визначено, що особа набуває статусу отримувача з моменту автоматичної реєстрації в Єдиному реєстрі, яка здійснюється шляхом присвоєння отримувачу номера отримувача гуманітарної допомоги в порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
Відповідно до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги Благодійній організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (код ЄДРПОУ 44746796) присвоєно номер ЄР3031, дата включення до реєстру 06.12.2023 року.
Відповідно до пункту 4 Порядку, перед початком декларування товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, отримувач вносить інформацію про такі товари до автоматизованої системи шляхом заповнення електронних форм в електронному кабінеті та/або завантаження в нього документів у порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
За результатами внесення в автоматизовану систему інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, такому переліку товарів автоматично присвоюється унікальний код гуманітарної допомоги.
Внесення інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, до автоматизованої системи та присвоєння унікального коду гуманітарної допомоги засвідчує факт визнання товарів, які зазначені в абзаці 4 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року №953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», гуманітарною допомогою.
18.03.2025 року листом №7.4-5/20-06/4/7126 Львівською митницею ініційовано запит до митних органів Республіки Польща та Литовської Республіки щодо надання інформації митного оформлення у відповідних митних органах Республіки Польща та Литовської Республіки автомобілю марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 .
Так, 01.04.2025 року Львівською митницею отримано відповідь від митних органів Республіки Польща у якої зазначено, що автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 був оформлений в режимі «вивіз» згідно експортної декларації Від 02.03.2025 №25PL301010000QTCB2.
12.05.2025 року Львівською митницею отримано відповідь від митних органів Литовської Республіки у якої зазначено, що автомобіль марки BMW модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_7 09.03.2025 року було знято з реєстраційного обліку та АТ Литовської Республіки «Regitra» було повідомлено що особами Evaldas Staliunas, Deimante Adomaitiene та Aurimas Smailys вказаний транспортний засіб був придбаний, однак не був перереєстрований на вказаних осіб.
Відтак, ОСОБА_1 не надано будь-яких документів, які б підтверджували, що вказаний транспортний засіб переміщується як гуманітарна допомога відповідно до вимог Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 22 жовтня 1999 року № 1192-XIV. Також не надано жодного документу який би підтверджував, що донором транспортного засобу є фізична особа Trainiene Ingrida.
З урахуванням викладеного, встановлено, що керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БАЛІСТИК» (код ЄДРПОУ 44746796) ОСОБА_1 з метою ввезення на митну територію України зовнішньоекономічного товару: «Легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску», подав митному органу до митного контролю митну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, а також документи надані до своєї заяви від 03.03.2025 №233 (вх. митниці 7682/14-28-07), що містить неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартості, а також характеру вантажу (під виглядом товарів, які переміщувалися у митному режимі імпорт, заявив їх як вантажі гуманітарної допомоги).
Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі вищезазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_1 у скоєнні митного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, а саме останній вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару та його вартості, а також характеру вантажу (під виглядом товарів, які переміщувалися у митному режимі імпорт, заявив їх як вантажі гуманітарної допомоги).
Обставини, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини і майновий стан, об'єктивно з'ясувавши обставини справи, повно та всебічного дослідивши надані суду докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах встановлених санкцією ч.1 ст.483 МК України, у розмірі 50 % вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил та конфіскації товару, який був безпосереднім предметом порушення митних правил.
Загальна вартість предметів порушення митних правил становить 47844 грн.
Разом з цим, указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року на території України введено воєнний стан, який було продовжено і діє до теперішнього часу.
Як вбачається з листа начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , останній просить передати для потреб військової частини ІНФОРМАЦІЯ_3 автомобіль.
З урахуванням вищезазначеного, зважаючи на дію в Україні режиму воєнного стану, суд приходить до переконання, що вилучений згідно із протоколом про порушення митних правил транспортний засіб «Легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску» підлягає конфіскації в дохід держави, передавши при цьому вилучений товар для потреб Збройних Сил України, а саме - ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Крім того, відповідно до п.12 розділу ІІ Порядку обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування при розгляді справ про порушення митних правил орган, який розглядає справу, вирішує питання щодо відшкодування витрат та їх сум.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що витрати митного органу, пов'язанні із зберіганням вилученого на підставі ст. 511МК України автотранспорту, не підлягають стягненню з ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст.483 519, 526 МК України, ст.ст.40-1, 283 КУпАП України, Законом України «Про судовий збір», суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 % вартості товару в сумі, що становить 23922 грн.
Вилучений відповідно до протоколу про порушення митних правил №0346/UA209000/2025 від 11.03.2025 року транспортний засіб «Легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску» - конфіскувати в дохід держави.
Вилучений відповідно до протоколу про порушення митних правил №0346/UA209000/2025 від 11.03.2025 року транспортний засіб «Легковий автомобіль марки BMW, модель 530D, ідентифікаційний номер кузов НОМЕР_4 , 2003 року випуску» - передати на потреби Збройних Сил України, а саме - ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя В.Є. Радченко