Справа № 161/18023/25
Провадження № 2-а/161/307/25
про залишення позовної заяви без руху
05 вересня 2025 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Антіпова Т.А вивчивши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Пред'явлена позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 ст. 48 якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Відповідачем у справах про оскарження постанов у справах про адміністративні правопорушення, які розглядаються судом в порядку, визначеному КАС України, є орган державної влади - суб'єкт владних повноважень, а не особа, яка перебуває з цим органом у трудових відносинах та від його імені здійснює розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (пункт 7 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до ст. 235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Оскаржувана постанова про накладення адміністративного стягнення №1853 від 01.07.2025 винесена посадовою особою від імені від імені ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Належним відповідачем у адміністративній справі щодо оскарження рішень (дій чи бездіяльності) у справі про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення щодо правопорушень, зазначених у ст. 210 КУпАП, повинен бути територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, від імені якого розглянута справа про адміністративне правопорушення, в даному випадку, - ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Позивачу необхідно зазначити належного відповідача, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_3 , та надати суду належним чином оформлену позовну заяву.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що позивачем позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, суд приходить до висновку про залишення пред'явленої позовної заяви без руху та визначення строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення- залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві.
Надати позивачеві строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області Т.А. Антіпова