Єдиний унікальний номер 205/7910/25
Номер провадження 1-кс/205/1731/25
05 вересня 2025 року місто Дніпро
Слідчий суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №42025052290000009 від 14.04.2025 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.364, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України,
До Новокодацького районного суду міста Дніпра надійшло клопотання слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №42025052290000009 від 14.04.2025 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України.
У своєму клопотанні слідчий посилається на те, що у провадженні СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області перебуває кримінальне провадження №42025052290000009 від 14.04.2025 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України.
14.04.2025 до Маріупольської окружної прокуратури Донецької області з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про вчинене кримінальне правопорушення.
Так, в ході проведення заходів, спрямованих на встановлення кримінальних правопорушень, вчинених посадовими особами медичних закладів під час отримання та використання бюджетних коштів, отриманих від ІНФОРМАЦІЯ_1 в якості оплати за договорами, укладеними з ІНФОРМАЦІЯ_1 отримана інформація про систематичні порушення чинного законодавства в період часу з січня по серпень 2023 року з боку посадових осіб Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під час отримання коштів від ІНФОРМАЦІЯ_1 в якості оплати за пакетом медичних послуг №56 - «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та подальшого їх використання. Так, встановлено, що кошти за пакетом медичних послуг №56 KHП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » отримувала на підставі угоди укладеної з ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідно до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. №1464. Відповідно до вищезазначеної угоди оплата медичному закладу надається згідно з договором за надану медичну послугу «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території». Адреса місця надання медичної послуги за вищевказаною угодою є Донецька область, місто Маріуполь. Підставою надання послуг є наявність працівників відповідної категорії, які працевлаштовані у закладі для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій російською федерацією території. Сума виплат за вищевказаною медичною послугою розраховується відповідно до звіту про медичні послуги надавача, який є первинним документом. Запланована вартість вищезазначеної медичної послуги визначається на підставі глобальної ставки визначеної з урахуванням кількості працівників відповідної категорії, які працюють в ЗОЗ в еквіваленті повної зайнятості відповідно до штатного розпису.
Встановлено, що внаслідок внесення посадовими особами вищезазначеного медичного закладу, до Звітів про обсяг наданих медичних послуг за договором з ІНФОРМАЦІЯ_1 , недостовірної інформації щодо фонду оплати праці та нарахування на оплату праці, КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в 2023 році безпідставно, систематично отримувало кошти державного бюджету від ІНФОРМАЦІЯ_1 за пакетом №56, чим порушено пункт 22 вказаного договору, частинну 8 статті 10 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 №2168-VIII, частини першої статті 193 Господарського кодексу України та завдано збитків державному бюджету на суму понад 2 500 000 гривень.
У зв'язку із необхідністю встановлення всіх обставин, що підлягають доказуванню під час досудового розслідування, з метою здійснення всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, виникла необхідність в долучені до матеріалів кримінального провадження документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме:
-оригінали наказів про призначення на посаду директора, про звільнення з посади колишнього директора КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_5 ;
-оригінал посадової інструкції директора ОСОБА_5 за період перебування на посаді;
-оригінал контракту з колишнім директором КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_5 .
Дослідивши клопотання, його додатки, слідчий суддя дійшов обґрунтованого і безсумнівного висновку про його задоволення з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Маріупольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025052290000009 від 14.04.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КПК, орган досудового розслідування зобов'язаний застосувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Відповідно до ст. 84 КПК, доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Згідно зі ст.159 КПК, тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначеним уст. 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Виходячи із змісту клопотання слідує, що тимчасовий доступ до вказаних вище документів може надати можливість отримати нове джерело доказової інформації, а отже, доступ до вказаних даних є необхідним заходом сприяння органу досудового розслідування, тому слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого про отримання тимчасового доступу до документів є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.159, 161-163, 372КПК України,
Клопотання слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №42025052290000009 від 14.04.2025 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.364, ч.2 ст.366 КК, задовольнити.
Надати слідчому СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_6 , прокурору Маріупольської окружної прокуратури ОСОБА_7 , або за їх письмовим дорученням у порядку ст.36 або ст. 40 КПК України працівниками оперативних підрозділів, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , (юридична адреса: АДРЕСА_1 ) фактично розташований за адресою: АДРЕСА_2 , тобто можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх оригінали (здійснити їх виїмку), а саме:
-оригінали наказів про призначення на посаду директора, про звільнення з посади колишнього директора КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_5 ;
-оригінал посадової інструкції директора ОСОБА_5 за період перебування на посаді;
-оригінал контракту з колишнім директором КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_5 .
Ухвала дійсна протягом одного місяця з дня її постановлення.
В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення вказаних речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1