Справа № 204/1407/25
Провадження № 2/204/1704/25
про витребування доказів
03 вересня 2025 року м. Дніпро
Чечелівський районний суд міста Дніпра, у складі:
головуючого - судді Приваліхіної А.І.,
за участю секретаря судового засідання - Єрмак Д.О.,
представниці відповідачки - адвокатки Бабенко О.А., представниці третьої особи ДМР Чайки В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Дніпрі позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Третя дніпровська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності в порядку спадкування, -
В провадженні Чечелівського районного суду міста Дніпра перебуває вищевказана позовна заява.
У судовому засіданні було встановлено, що на ухвалу суду про витребування доказів Дніпровською державною нотаріальною конторою суд повідомлено про те, що спадкова справа після смерті ОСОБА_3 була передана на зберігання до Державного нотаріального архіву Дніпропетровської області.
Представник позивачки у судове засідання не з'явився, надав суду заяву про проведення підготовчого судового засідання за його відсутності.
Представниця відповідачки - адвоката Бабенко О.А., не заперечувала щодо витребування від Державного нотаріального архіву Дніпропетровської області матеріалів спадкової справи після смерті ОСОБА_3 .
Представниця третьої особи ДМР Чайка В.Є. також не заперечувала щодо витребування від Державного нотаріального архіву Дніпропетровської області матеріалів спадкової справи після смерті ОСОБА_3 .
Відповідно до вимог ч. ч. 1, 3 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
З огляду на викладене, з метою з'ясування обставин справи та ухвалення законного, обґрунтованого та справедливого судового рішення у справі, суд вважає за необхідне витребувати від Державного нотаріального архіву Дніпропетровської області засвідчену належним чином копію матеріалів спадкової справи № 527/2008 (у спадковому реєстрі №45186776), що заведена 30 липня 2008 року після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 84, 260-261, 353 ЦПК України, -
Витребувати від Державного нотаріального архіву Дніпропетровської області (вул. Данила Галицького, буд. 14, м. Дніпро, 49102; ЄДРПОУ 36840613) належним чином посвідчену копію спадкової справи № 527/2008 (у спадковому реєстрі №45186776), що заведена 30 липня 2008 року після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до вимог ч .ч. 7, 8 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність встановлену законом.
Витребувані докази необхідно надати до Чечелівського районного суду міста Дніпра у п'ятиденний строк із дня отримання копії ухвали суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Приваліхіна