Ухвала від 05.09.2025 по справі 912/2240/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,

тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

05 вересня 2025 рокуСправа № 912/2240/25

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Глушков М.С., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІМГАРАНТ" (проспект Степана Бандери, 20-Б, м. Київ, 02000)

про видачу судового наказу,

УСТАНОВИВ:

26.08.2025 на адресу господарського суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІМГАРАНТ" про видачу судового наказу з вимогою стягнути з Фізичної особи-підприємця Попенко Олени Володимирівни 12 766,99 грн заборгованості за Договором транспортно-експедиційного обслуговування та послуг з митного декларування товарів (вантажів) № DTEXA від 23.02.2024.

Розглядаючи подану заяву в порядку наказного провадження, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення виходячи з такого.

В обґрунтування заяви про видачу судового наказу заявник подав Договір транспортно-експедиційного обслуговування та послуг з митного декларування товарів (вантажів) №DTEXA від 23.02.2024.

Зважаючи на принципи наказного провадження та встановлений порядок розгляду заяви про видачу судового наказу, наказне провадження у господарському судочинстві забезпечує можливість стягнення грошової заборгованості, наявність та розмір якої підтверджується доданими до заяви документами.

Згідно з вимогами ч. 2 п. 4, 5, ч. 3 п. 3, 4 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у заяві повинно бути зазначено: вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги. До заяви про видачу судового наказу, зокрема, додаються: копія договору, укладеного в письмовій формі, за яким пред'явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до ст. 76 ГПК України належними доказами є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно зі ст. 86 ГПК України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, в також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Отже, для задоволення заяви про видачу судового наказу, суд повинен перевірити виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу, на підставі викладених у ній обставин та доданих до заяви доказів. З цією метою, насамперед, необхідно встановити факт настання строку виконання боржником зобов'язання, перевірити його розмір.

Згідно з ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Проте, до заяви долучено копію Договору транспортно-експедиційного обслуговування та послуг з митного декларування товарів (вантажів) № DTEXA від 23.02.2024, виготовлену без відтворення повного тексту такого документу, а саме: виконану неякісно (текст останньої сторінки документа не придатний для читання), що не дозволяє дослідити повний зміст цього документа та унеможливлює встановлення судом обставин виникнення заборгованості або її відсутності.

У зв'язку з цим суд виснує, що заявником не надано доказів, які б вказували на правильність і безспірність заявлених вимог в частині стягнення за Договором транспортно-експедиційного обслуговування та послуг з митного декларування товарів (вантажів) № DTEXA від 23.02.2024

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: заяву подано з порушеннями вимог ст. 150 цього Кодексу.

Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу (ч. 2 ст. 152 ГПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених п. 1, 2, 2-1, 8, 9 ч. 1 ст. 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Керуючись ст. 147-148, 150-153 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "ВІМГАРАНТ" у видачі судового наказу про стягнення з Фізичної особи-підприємця Попенко Олени Володимирівни заборгованості у розмірі 12 766,99 грн.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду у порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.

Копії ухвали направити заявнику через систему "Електронний суд" та боржнику ( АДРЕСА_1 ).

Суддя М.С. Глушков

Попередній документ
129993160
Наступний документ
129993162
Інформація про рішення:
№ рішення: 129993161
№ справи: 912/2240/25
Дата рішення: 05.09.2025
Дата публікації: 08.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Кіровоградської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (26.08.2025)
Дата надходження: 26.08.2025
Предмет позову: стягнення 12 766,99 грн.