вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
02.09.2025 м. ДніпроСправа № 904/3294/25
За позовом Фізичної особи-підприємця Біліченко Олени Василівни, м. Полтава
до відповідача-1: Південно-східного міжрегіонального управління державної служби з питань праці, м. Дніпро ;
відповідача-2: Головного управління державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, м. Дніпро
про повернення безпідставно набутих грошових коштів у сумі 270 019 грн 02 коп.
Суддя Рудь І.А.
Секретар судового засідання Цибульська К.С.
Представники:
від позивача:Кокорев Е.О., ордер, адвокат;
від відповідача-1: Котлярова Т.С., довіреність, самопредставництво;
від відповідача:2- Паращенко Ю.В., довіреність, самопредставництво.
Фізична особа-підприємець Біліченко Олена Василівна звернулася до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, в якому просить стягнути з державного бюджету України грошові кошти у сумі 270 019 грн 02 коп., з яких: сума адміністративно-господарських санкцій, сплачених на підставі постанови № 7858/11/28/ РРО/3066316205/ТД-ФС від 04.12.2023 - 201 000 грн 00 коп., витрати виконавчого провадження № 73858553 - 341 грн 11коп., виконавчий збір - 20 100 грн 00 коп. у виконавчому провадженні №73858553, інфляційні - 39 421 грн 45 коп. та 3% річні - 9 156 грн 46 коп.
Судові витрати позивач просить покласти на відповідачів.
Ухвалою господарського суду від 24.06.2025 позовну заяву було залишено без руху.
Ухвалою господарського суду від 01.07.2025, після усунення недоліків позивачем, позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, розгляд якої призначено за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні на 24.07.2025.
14.07.2025 від відповідача-1 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить у позовних вимогах відмовити в повному обсязі.
17.07.2025 від позивача до суду надійшла відповідь на відзив на позовну заяву відповідача-1.
У даній відповіді позивач просить залучити до участі у справі третього відповідача - Головне управління державної казначейської служби України у Кіровоградській області.
Крім того,у якості третьої особи позивач зазначає Подільській відділ державної виконавчої служби у місті Полтава Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
21.07.2025 від відповідача-2 до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
У призначене підготовче засідання 24.07.2025 сторони не забезпечили явку своїх представників, будучи повідомлені належним чином.
Ухвалою суду від 24.07.2025 підготовче засідання відкладено на 02.09.2025.
17.08.2025 від позивача до суду надійшло клопотання про про виключення Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області та Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області зі складу відповідачів як неналежних відповідачів;
визначити відповідачем у даній справі - Південно-східне міжрегіональне управління державної служби з питань праці.
29.08.2025 від відповідача-1 до суду надійшли додаткові пояснення у справі.
У підготовчому засіданні 02.09.2025 представник позивача підтримав дане клопотання, подане до суду, пояснив щодо необхідності залучення у якості третьої особи Подільського відділу ДВС у місті Полтава.
У засіданні, яке проводилося в режимі відеоконференції за участю представника відповідача-1, було перервано зв'язок.
За приписами ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України ризик технічної неможливості участі у відеконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеконференції.
Представник відповідача-2 подав заяву про продовження підготовчого засідання, яку підтримав представник позивача.
Відповідно до ч. 3 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З урахуванням вищевикладеного, з метою виконання завдань підготовчого провадження, належної підготовки справи для розгляду по суті, необхідністю надання сторонами витребуваних судом документів, господарський суд вважає за можливе продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 днів за ініціативою суду та відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 177-183, 197, 216, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 днів.
2. Відкласти підготовче засідання на 16.09.2025 о 12:30 год., та провести у режимі відеоконференції за участю представника позивача та відповідача-1 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в підсистемі відеоконференцзв'язку ЄСІТС.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в кабінеті № 3-303 за адресою: м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка ,1.
3. Позивачу:
- визначити суб'єктний склад сторін та надати до суду: відповідну заяву, уточнивши прохальну частину позову;
- письмові пояснення на додаткові пояснення відповідача-1.
4. Відповідачу-2 надати до суду:
- Відзив на позовну заяву (повторна вимога).
5. Явку у засідання повноважних представників учасників судового процесу визнати обов'язковою.
6. Роз'яснити, що з метою дотримання правил безпеки в період воєнного стану розгляд справ Господарським судом Дніпропетровської області в судових засіданнях здійснюватиметься в таких випадках:
- за наявності заяв усіх учасників процесу про можливість забезпечення участі представників у судовому засіданні;
- письмової згоди від усіх учасників судового провадження про розгляд справи без їх участі;
- за наявності заяв від усіх учасників процесу про розгляд справ в режимі відеоконференцзв'язку за допомогою будь - яких технічних засобів, зокрема, власних.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz.
Суддя І.А. Рудь